Skocz do zawartości

Luty 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 30 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaana

    2035

  • iwiokej

    2637

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Ja po tym toffifee nie ruszam juz nic slodkiego bo mi sie cofnie 😞 ech to łakomstwo :P
ja to nie mialam ochoty na czeko dlugo a pozniej sie odmienilo :P ale zauwazylam ze coraz mniejsza ochote na czeko mam i cale szczescie :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzidzie schowalas :P zeby nie pomyslala ze zjadlas :P bo dzieci maja rozne pomysly hehe :P
Moja siostrzenica ma pol roczku wiec jeszcze nie wie o co chodzi :P
no ja mam 100cm w brzusiu 😁 rosnie rosnie 😁
kojarzy mi sie to z : Baloniku Moj Malutki rosnij duzy okraglutki :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oj rośniemy dziewczynki 🙂 🙂
ostatnio jak byłam z mężem w tesco bardzo mile zaskoczyła mnie pani ze stioska z wędinami 🙂 wyobraźcie sobie kolejka tak ok 15 osób i my na końcu, a tu jedna z pań woła mnie na poczatek i pyta co podać 🙂 byłam w takim szoku, wogule sie nie spodziewaąłm takiego zachowania 🙂 🙂 mószę wam powiedzieć że miło mi sie zrobiło 🙂 🙂

Anitek i sie kojarzy z tym samym wierszykiem 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iwiokej moze bylam najgrubsza z Was wszystkich hahahaha i to dlatego tak :P ja mialam w pasie 70cm przed ciaza ale na wysokosci pepka a ja mam wcieta talie wiec nie wiem ile mialam ponizej pepka. Teraz w pepku 94cm a pod 100cm u mnie dopiero teraz zaczal sie powiekszac obwod w pepku bo przedtem stal w miejscu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym zadna z Was na szczescie nie ma lozyska na dole tylko gdzie na gorze albo w polowie wiec to przeciez dodatkowe centymetry...ech nie ma co sie martwic najwazniejsze ze brzus rosnie macica jest nad pepkiem wiec jest ok 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anitek nie zaprzataj sobie głowy takimi rzeczami,jesteś wysoka i to dlatego. jak patrzzę na wasze brzuszki to macie takie piłeczki ale niżej iż moj 🙂 ja jestem niska (156cm) i mój brzusio zaczyna się zaraz pod piersiami 🙂 w sumie jak nie założe stanika to mi cycory na brzuchu leżą 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tak wogule to mam strasznie nieciekawy dzień jeśli chodzi o samopoczucie, taki ból w klatce piersiowej jak by mi ktoś na nią usiadł, straszne a do tego nie mogłam złapać oddechu i kołatanie serca.Takie coś łapie mnie co jakiś czas i po jakiejś godzinie puszcza i za jakiś czas znowu 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bób kołatanie to częsty objaw w ciąży, przez to że nasze serdusza mają teraz więcej pracy bo muszą przepąpowywać więcej krwi, jedna z mam już też opisywała takie objawy, ale z czasem powinno to ustąpić 🙂
nie stresuj się zbytnio i wypoczywaj jak najwięcej i nie przemęczaj się 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Serce, które bije dla dwojga

Wiele przyszłych mam odczuwa duszność, zawroty głowy, bywa, że mdleją, mają obrzęki nóg, zaburzenia rytmu i kołatanie serca. Te dolegliwości wynikają z przesunięcia przepony i ucisku rozwijającej się ciąży na narządy wewnętrzne, w tym serce.


W okresie ciąży dochodzi do wielu zmian w funkcjonowaniu układu krwionośnego. Przede wszystkim o 40-50 proc. zwiększa się ilość krwi krążącej w organizmie. By ją przepompować, serce musi przyśpieszyć pracę - przed porodem nawet o 10-20 uderzeń na minutę. Ponieważ przybywa głównie osocza, krew jest rozrzedzona, mówi się o fizjologicznej niedokrwistości ciężarnych. Wraz z rozwojem płodu serce matki stopniowo się powiększa, zwłaszcza jego lewa komora. Jego masa rośnie proporcjonalnie do wzrostu ciężaru ciała matki i płodu. Rozszerza się też średnica naczyń wieńcowych. Po rozwiązaniu, gdy zostanie wyłączone krążenie łożyskowe, serce kobiety zmniejsza się, ale w okresie laktacji nadal jest większe niż przed ciążą. Po porodzie zmniejsza się też ilość krwi krążącej w żyłach. Po rozwiązaniu zmiany hormonalne i zaburzenia krzepnięcia mogą sprowokować zakrzepicę. Dlatego kobieta musi jak najszybciej zacząć chodzić.
Gdy ciśnienie rośnie

10-15 proc. kobiet w ciąży ma nadciśnienie tętnicze. Zwykle w ciągu 1-3 tygodni po rozwiązaniu ciśnienie powraca do prawidłowych wartości. Bywa jednak, że w ciąży ujawnia się nadciśnienie, które rozwinęło się wcześniej. Jeśli nie będzie leczone, może dojść do tzw. stanu przedrzucawkowego lub rzucawki - groźnych dla matki i dziecka. Jak poznać, czy wzrost ciśnienia jest fizjologiczny, czy zwiastuje chorobę? Za nadciśnienie w ciąży uważa się takie ciśnienie, które w 2. i 3. trymestrze przekracza 140/90 mmHg lub gdy wzrośnie - w porównaniu z okresem przed ciążą - o 25/15 mmHg.
Uwaga: Podczas pomiaru ciśnienia kobieta nie może leżeć na wznak, bo powiększona macica uciska żyłę główną, dając zaniżony wynik.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...