Skocz do zawartości

Luty 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 30 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaana

    2035

  • iwiokej

    2637

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Aaana już Ci piszę 🙂 Moje pierogi są banalnie proste 🙂
Ciasto :
2,5 szkl. mąki
0.5 szkl. wody
sól ( szczypta lub dwie)
Farsz:
350g pieczarek
łyżka masła
cebula, sól pieprz 🙂

Zagniatamy ciato jak na pierogi ruskie czyli normalnie mieszasz mąkę z wodą i szczyptą soli. Proporcje możesz zwiększyć albo zmiejszyć zalezy ile chcesz pierogów zrobić. A pieczarki kroję w drobną kosteczkę i podsmażam na masełku z cebulką. Solę i pieprze. Po ostygnięciu układam na krążkach wyciętych zewcześniej ugniecionego ciasta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Klaudia bardzo fajny lukier można zrobić przy pomocy białka bo jest bialutki ale nie polecam bo to w końcu surowe jajko,a w ciąży strach ja go użyłam do chatki ale nie będę jej jadła, najlepiej zrób zwykły z cukru pudru i soku z cytryny, proporcji nie podam bo to sama musisz dozować , najlepiej dolewaj po troszeczku łyżeczką 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Mamusie...ja cos smutna dzisiaj 😞 wizja siedzenia samej az do soboty a pozniej do srody czy czwartku wcale mnie nie zadawala 😞
Aga M ciesze sie ze wszystko sie dobrze skonczylo fenoterol brala Dodi ale go odstwila bo sie zle czula, Bierze go tez Martus i z tego co wiem konkretne dawki cos ok 8smiu na dzien. Masz racje ten lek sie odstawia dopiero w 37tyg ciazy.Moja siorka tez go brala...razem z isotopinem zeby nie bylo wlasnie tych skutkow ubocznych choc Dodi miala 2dni trzesionke...czasem potrzeba paru dni aby sie organizm przyzwyczail...ale w Twoim przypadku sie ciesz ze nie masz tych objawow 🙂
Iwiokej wspolczuje pogrzebu 🤢
Klaudia ja robilam to samo ciasto na uszka...bez jajek jest o niebo lepsze kleji sie elegancko 🙂 polecam!!!
tyle ze ja ta wode to mialam wrzatek taki przepis dala mi Mama i tam chyba jeszcze bylo kilka lyzek oleju :P
ale musze jej dokladnie zapytac...
Co do swiat w tym roku to mi sie odechcialo 😞 nie wiem wogole jak to bedzie bo Moj moze czasem wrocic w wigilie a w pierwsze swieto pracowac...zalezy jak im ta praca pojdzie...znajac zycie cos sie usra po drodze i bede siedziec sama jak kolek w domu 😞
naprawde az sie rozplakalam juz po raz kolejny dzisiaj bo to takie niesprawiedliwe 😞 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sie usmialam z tych avatorow bo ja weszlam z zamiarem wklejenia Olafka patrze a tu Klaudia miala juz Filipka :P
Aaana nie bardzo moge do niego dojechac bo oni w tym miejscu nie pracowali nigdy i szef im placi za cos takiego al'a hotel ktory kosztuje 40e dziennie wiec to lekka przesada...
wydalismy teraz kupe kasy na slub na wyprawke i teraz swieta choc juz wogole ich nie czuje...pojade do Niego dopiero gdyby mial zostac np w pierwsze swieto albo cos takiego...
do swiat bede jednak w domku...majac nadzieje ze skoncza w srode i wroci do domciu...
ech a do tego mialam sen ze jakas pinda chciala mi go zabrac i ze czaila sie na mnie na kazdym kroku i chciala mnie zabic 😞
jak sie obudzilam w nocy to juz mi sie odechcialo spac...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anitek Ty to powinnas miec nick ,,czarnowidz",siedzisz i martwisz sie na zapas, a moze akurat cale swieta bedzie w domu i szkoda Twoich nerwow teraz. I spokojnie, zdazysz sobie powolutku porobic, jest jeszcze sporo czasu, a nawet jesli nie, to dobry humor jest o wiele wiecej wart niz swiateczne ( cokolwiek to znaczy) porzadki. to samo z jedzeniem, jak czegos nie bedzie, swiat sie nie zawali, a w nerwach to najlepsze danie nie bedzie cieszyc. 🙂)glowa do gory!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej, ja dopiero wstałam, Julcia od 7 skopała mnie porzadnie i nie spalam, ale udało jeszcze mi sie pospac teraz 🙂
dzis zapowiada sie ogolnie dzien jak co dzien, gotuje pomidorówkę na obiad i jakis kurczczek pieczony do tego.

Potem na 19 szkola rodzenia, dzis nauka parcia , znowu oddychanie i o porodzie aktywnym bedzie .
Pozatym zimno w calym domu brrr 😞 musze odkrecic kaloryfery.

milego dnia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn Klaudia oni maja taka prace ze poniedzialek piatek czasem naprawde rzadko zdarza sie ze jakas sobota sie trafi ale to na ochotnika a teraz ich firma dostala kontrakt od firmy farmaceutycznej i ich szef go przyjal nie ma sie zreszta co dziwic teraz podczas recesji kazda praca sie liczy...
A ich firma zajmuje sie calym okablowaniem mowa tutaj o internecie serwerach i sieciach...
i wlasnie ta firma farmeceutyczna musi wstrzymac produkcje na kilka dni zeby oni mogli pracowac dlatego sobie wymyslili ze swieta beda najlepszym okresem ale udalo sie wynegocjowac ze zaczynaja od dzisiaj no i miejmy nadzieje ze skoncza w srode...
teoretycznie mieli konczyc w niedziele ale juz wczoraj Mariusz powiedzial ze raczej nie ma szans...no i dzisiaj jechala tam cala ekipa cos ok 8smiu i zaczynaja wiec ok niedzieli bedzie wiadomo ile zostalo jak praca idzie itd. bo to wszystko zalezy...
Johnson&Johnson znacie to jest jeden z ich kontraktorow np. albo Pfizer producent lekow...to wlasnie takie planty albo banki...a banki tez czasem sie usraja z jakas praca bo wiadomo w weekend maja zamkniete wiec wtedy nie ma problemu z niczym...
I tak to wlasnie wyglada no ale wazne ze ma dobra prace w tych czasach bo nie jest tu kolorowo jak bylo kiedys niestety 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JaiHo mowisz i masz haha 😉
Dodi uwazaj z tym parciem 😉
a tak p.s. to jakos przewaznie mam racje odnosnie jego pracy...jadac wczoraj z dublina powiedzialam ze jeszcze 1,5tyg do swiat i na pewno sie cos usra przed samymi swietami a tu po godzine jego szef dzwoni i mowi o tym kontrakcie...
wierz mi Jai Ho tak to wlasnie u nich jest...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć dziewczyny 🙂

Ja właśnie od babci i dziadka wróciłam 🙂 Sypnęli kasą na święta 🙂 🙂 I dali bony na zakupy, razem z gotówka 500zł się uzbierało 😁 😁 no to będzie za co jeść. Dziadek ma złamana nogę, więc Wigilia będzie oddzielnie..szkoda.
W drodze powrotnej zaszłam do Biedrony i kupiłam rzeczy na zupkę kalafiorową, ale to dopiero na jutro dzisiaj mam schabowe (jak zdążą mi się rozmrozić eehh) 🙂
Bracki wyszedł wczoraj o 17 z domu i do tej pory nie wrócił, ma wyłączony tel. ciągle tylko nerwy przez niego! Za mocno się przejmuje.

Anitek super fotka Olafka, chyba pójdę dzisiaj do kumpeli i zgram u niej moja fotę 🙂 nie wytrzymam jak się również nie pochwale hehe..
A Olafek, rzeczywiście usteczka ma tak jakby po tacie 🙂

Klaudia :
CandyMonka poczekaj do piatku z tym macierzynskim a jak nie dojdzie to moze chociaz maila mozesz wyslac do nich??? jest taka mozliwosc?

No właśnie problem w tym, że nie mam do nich maila. Ugadałam się dzisiaj z babcią, że jak nie wpłynął do piątku to będę mogła od niej zadzwonić. Kasy ma dużo to niech się dzieli heh 😉 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anitko Ty wariatko 🙂 czarnowidz hahahah 🙂 dobre, wracajcie do swoich ikonek bo ja mimo ze stara i slepa nie jestem 😁 to tez mi sie miesza heheh

Dziewczyny spoko, ja mam generalnie na zaswiadczeniu od gina napisane ze nie moge miec ćwiczen, wiec jak babki ćwicza to ja sobie siedze i patrze, wiec spoko 🙂 tylko oddychac sie ucze bo to nie żaden wysiłek 🙂

A dzis mi sie mała śniła, była taka śliczna, i śpiochy na 56 byly za małe heheh

Anitek szkoda mi Ciebie dziewczyno, znowu sama siedziesz, 3maj sie mała 🙂 masz NAS wiec zawsze jest z kim pogadac na szczescie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CandyMonka Wy to macie jazdy z tym bratem 🤢 🤢 🤢 ech brak slow normalnie 😞
Fajnie ze Dziadkowie dali troszke kasiurki zawsze cos tam sobie kupisz 🙂
co do tego maila to ja to pisalam hahahaha 😉 a nie Klaudia :P
a mozesz im wyslac smsa zeby z zapytaniem o maila???tak bedzie latwiej sie kontaktowac no nie? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Dziewczynki 😘 😘 😘
no oczywiscie ze mam Was 🙂
ale same wiecie w swieta raczej samemu to nie bardzo...za zadne skarby swiata!!!na zakupy zaczne chodzic od piatku z walizeczka na kolkach...bo z polskiego sklepu mam dosyc duzo rzeczy do kupienia a nie bede tego targac bo nie dam rady a nie chce zeby sie jeszcze teraz cos stalo na sam koniec ciazy...
Maly wlasnie dostal czkawki hehe łakomczuch pewnie po sniadanku bo platki owsiane gotowalam no i cukier musial byc 😉
dzis musze jechac do lekarki zeby mi wypelnila wniosek na macierzynski a pozniej musze podjechac do mojej pracy podbic ten wniosek bo zapomnialam ostatnio 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehehe sorki Anitek...rzeczywiście przez te avatary się myli 🙂
Poczekam do piątku i zadzwonię, tak lepiej go pojade jak coś niż przez maila 😉

Jest jakiś program na komputer aby zgrać foty przez bluetooth bez użycia wejścia USB? Oprócz bluesoleil bo nie mogę go uruchomić 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...