Skocz do zawartości

Luty 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Nikoś widze że następna mi się tu wpycha!! 😉 jaka połowa miesiąca?? - masz termin na 25go! tak jak ja:laugh:

a tak serio to ja chętnie już bym urodziła bo psycha mi siada (wczoraj wyszłam w końcu na chwilę i znowu gardło napierdziela a już na prawdę mam serdecznie dosyć chorowania, antybiotyków i siedzenia w domu 😠 )

ale postaram się wytrzymać do 26go żeby mojemu zrobić prezent na imieninki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaana

    2035

  • iwiokej

    2637

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
czesc dziewczyny 🙂
Noc byla do d..., spania zero, skurczy, swedzenia, glupich mysli mnostwo... a do tego, pewnie juz z tych nerwow, tak mi sie palic zachcialo az sie poplakalam 🤢 🙃
teraz tak sobie planuje dopic kawe i zasnac 🙂)

Ja mam cicha nadzieje, ze w pon. na badaniu( bo przelozylam z wczoraj)gin. cos tam popchnie, przepchnie i zaczne rodzic 🙃 .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam ponownie wszystkich i serdecznie gratuluje świeżo upieczonym mamusiom.

Ja niestety w ostatnim tygodniu spędziłam 4 dni w szpitalu, bo dopadło mnie takie cholerstwo, że szkoda gadać... 2 dni wyłam z bólu i wkońcu pojechałam do szpitala, okazało się, że mam zapalenie żył okołoodbytowych. Bardzo przykra dolegliwość i bolesna. W szpitalu dawali mi nawet kroplówki ze środkiem przeciwbólowym, żebym mogła w ogóle zasnąć. Dostałam jakieś leki, które nic nie pomagają prawie i cały czas boli jak cholera. Nie życzę nikomu 😞

Najgorsze jest to, że teraz panicznie już boję się porodu czy wytrzymam z bólu... cały czas prawie płacze 😞(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Mamsuie :P
My juz po sniadanku:P
wczoraj wieczorem przyszlam w koncu mierzyc cisnienie o 22.40 i bylo 148/105 i wpisala ze to po prysznicu i ze zrobila sprawdzenie o 23ciej i bylo 138/88 a gowno prawda za przeproszeniem...cisnienie zmierzyla 3razy jedno za drugim i bylo 148/105 146/106 i dopiero za trzecim 138/88...wogole jakas dziwna ta zmiana hehe leniwce :P
Aaaana Ty juz jestes przecwiczona z tym niespaniem bedzie lekko hehe :P ja tutaj tez sie ucze niespania :P bo wiadomo w szpitalu to co chwile sie czlowiek budzi ale to i dobrze :P
JaiHo mowisz ze papierosek za Toba chodzi 😁 no to ladnie :P oj oj oj
A tak wogole to ja sie nie wypycham przed kolejke hehe :P
decyzje podejmie lekarz co dalej ze mna zrobia i sama jestem ciekawa...a tak wogole cisnienie rano 111/70 🤪 a o 10tej pewnie juz bedzie ok 140/90...juz sama nie wiem od czego to zalezy hehe :P
no i dzis znow do jutra rana 24h do pojemniczka siusiu :P
Madrak a czemu Ci CC nie zrobia? przeciez Ty juz jestes na czasie a poza tym z taka dolegliwoscia to ja dziekuje rodzic naturalnie 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anitek85 napisał:
Madrak a czemu Ci CC nie zrobia? przeciez Ty juz jestes na czasie a poza tym z taka dolegliwoscia to ja dziekuje rodzic naturalnie 😞


Pewnie chodzi o to, że z dzidzią wszystko dobrze i jak to w polskich szpitalach poród naturalny ponad wszystko 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madrak w PL jest wlasnie dobrze pod tym wzgledem mozesz miec zawsze CC na zyczenie a w IRL mozna pomarzyc o czyms takim...
kolezanka rodzila 2tyg temu i ma przepukline i jeszcze sie zastanawiali czy nie sprobowac SN...szok dla mnie...
no ale tak to widzisz jest...Moze czekaja az im dasz w lape 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieńdoberek 🙂

My nie wyspane ale co tam norma! 😉

Właśnie jemy śniadanko 🙂

Anitek Ty to masz skaczące te ciśnienie! 🙂
Madrak współczuję tej dolegliwości na pewno się nacierpiałaś biedna!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CandyMonka zmieniam sie jak kameleon 😁
no ale bialko w moczu jest bo wyszlo dzis rano wiec to sie akurat nie zmienia 😠 a by moglo...
a tak wogole to malo sprostowanie bo to co u mnie zdiagnozowali to sie nazywa stan przedrzucawkowy a nie rzucawka przedporodowa...zapytalam lekarza w koncu bo wiadomo po angielsku to inaczej brzmi. ale spoko najwazniejsze ze jestem pod stala kontrola. Jak mnie wczoraj brzuch bolal to juz lekarz przybiegl zeby zobaczyc czy ok.
A wlasnie mialam sie pytac. Wy tez macie takie wzdecia???i do tego kupka galopka? bo ja juz 3ci dzien z rzedu kupka galopka i wzdety brzuch popoludniami...chyba ze to od ich jedzonka tutaj...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie widze ze mi wskoczyl 37tydzien na brzuszku a przeciez 37tydzien to ja zaczynam w srode...teoretycznie w takim badz razie u Ciebie CandyMonka dzis powinien wskoczyc 38tydzien obok fotki...ciekawe od czego to zalezy hehe 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tego kupka galopka?...hehehe no nie mogę z tego! :laugh: :laugh:
Ja mam na przemian raz tak a raz mnie gania 🙂

Co do tych tygodni na brzuszku to ja nie wiem na jakiej zasadzie to się zmienia heh 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zombiee is back! 😎

Madrak biedulo wspołczuję paskudnej dolegliwości 😞 a co do porodu to też coś mi się zdaje że trzeba posmarować odpowiedniej osobie zeby Ci znieczulenie dali jak tak się boisz. A tak w ogóle to czy my nie mamy prawa (jako pacjent) do znieczulenia? poszukaj na rodzicpoludzku.pl

Anitek ja nie mam takich sensacji z brzuchem - może to od tego irl jedzenia?? ale pielęgniara ściemniła z tym ciśnieniem!

JaiHo może papieros to nie jest najzdrowasze rozwiązanie ale jak ma Cie uspokoić - pewnie i tak po 1 machu by Cię odrzuciło
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
na spotkaniu z położną zażartowałam sobie nieopatrznie że najchętniej to rodziłabym z naturalnym znieczuleniem czyli pod wpływem np. whiskey myślałam że mnie opr.. a ona nie - opowiedziała że podczas jednego z jej domowych porodów ciężarna miała mega ciśnienie na wino - dostała kielicha - wypiła 2 łyki i akcja porodowa tak przyspieszyła że szok 🤪 tylko jak przemycić do szpitala wino 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
...a z takich mniej przyjemnych rzeczy o porodach kt dowiedziałam się od położnej to to że nawet jak zrobisz sobie lewatywę to i tak dziecko coś tam jedzcze z naszych jelit wymiecie - tylko po prostu mniej
Zawsze jest więc jakaś kupa, bardzo często są bąki!! i siku tak więc nie przejmować się tym bo to naturalne. Mówiła to głównie do mojego przerażonego męża!!:laugh:


aha i bardzo ważne żeby wysikać się przed urodzeniem łożyska bo jak nie to będzie cewnik 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no i poszły wszystkie... eszzz ja nie jestem wampirem tylko zombiee - nie gryzę 😉

słyszałyście coś może o kapsułkach z olejkiem z wiesiołka - ponoć dobrze brać przed porodem bo rozłuźnia i nawilża więc mniej popękamy ale z 2giej str znalazłam info że w ciąży nie jest wskazany..? czy może ginki Wam doradzały takie metody bo nie mam wiarygodnych info?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaana wlej whisky do termosu z herbatą 🙂 a jak się będą czepiać zapachu zwal na perfumy męża

co do lewatywki to ja kupiłam sobie czopki glicerynowe i tak na początku wezmę z dwa i potem między skurczami już przed samą akcją polecę do kibelka i zasadzę następne dwa 🙂 taki mam plan przynajmniej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
CandyMonka nie chcę Cię martwić ale na pocz ciąży jak miałam problemy też kupiłam te czopki i tak średnio na mnie zadziałały - tylko cię skręca jak na "kupkę galopkę" i nic albo tyle co nic. Bo to tylko takie płykie oczyszczanie daje.
No ale może na Ciebie inaczej zadziałają.
Anitek też chyba je brała.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki ze Was tak opuszczam ale wlasnie ktg mialam :P tylko 3 skurcze o sile 80 a ja nic nie czulam znowu hehe 😁 choc w nocy bolal brzuch ja na okres. cisnienie 129/92 wiec juz sie podnosi u mnie tylko z rana na spika jest ok.
Aaana o olejku nie slyszalam.
CandyMonka ja czopkow uzylam 2razy i srednio pomogly ale to bylo po 4dniach zaparc wiec moze przez to ale pamietam tylko jak krzyczalam z bolu bo myslalam ze mi brzuch peknie 😞
kup sobie lepiej lewatywke 😁 a tak p.s. to wlasnie jak czytalam te posty to jadlam kanapke hehe 😁
Znajomi przywioza mi wieczorem zurek 😁 mniami :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witamy niedzielnie nadal 2 w 1 🙂

U nas nocka była hm jak by to powiedzieć średnio umiarkowana. Od godz 22.30 do 23 miałam takie silne skurcze i ogromny ból podbrzusza jak na okres że myslalam ze pojade. Bol momentami jak się nasilił to myslałam że naprawdę dziś urodzę :/
Normalnie jakaś masakra - aż mi się lezka w oku pojawiła i miałam tak wielką ochotę coś albo scisnąć albo walnąć komuś. Hm no ale obok mnie tylko mąż - jak to bywa po piwku 😞 Esz
Pozniej bole przeszly ale za to sny jakie miałam to w ogole jakiś koszmar. Ogolnie odpadł mi czop we snie - podbarwiony krwią. Nawet go w rece trzymalam. 😲 🤪 no i klociłam sie z chrzestnym ktory mi do wesela nie chcial dołożyć.
Mowie Wam jakaś masakra. No ale jak sobie ten bol przypomne to aż ciarki przechodzą 😞 Ale dziś wstalam i nic mi nie jest.

ZACZYNAMY DZIŚ TEORETYCZNIE OSTATNI TYDZIEN 🙂 OJEJ JESZCZE 7 DNI I MALUTKI POWINIEN BYC Z NAMI ! ALE JAK NARAZIE TYLKO POWINIEN 🙂 🙂 🙂 🙂 🤪

Wczoraj mu tlumaczyłam że Mama chce aby już był z Nami 🙂 a on nic :P

Monka na wypróżnienie polecam ENEMA roztwór do pupci sobie wlewasz i 10 minut i jestes w kibelku 🙂 Wypraktykowalam juz 🙂 kosztuje ok 6 zł w aptece 🙂

Dodinka mi pisała z rana że czują się już lepiej. Przeszly jej bole i skurcz. Miała mieć robione KTG zaraz. Mala wariuje w brzuszku.Z nerkami nic nie robią narazie. no i Macie wszystkie pozdrowionka od Niej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klaudia dziękuję za info 🙂 Kupię sobie w takim razie ENEMĘ 🙂
Jak będziesz pisać do Dodi to również ją pozdrów 🙂

Ja właśnie winogronka zjadałam i jestem po malowaniu komód ostatnia warstwą a w sumie po nadzorowaniu bo mama odwaliła całą robotę za mnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...