Skocz do zawartości

Luty 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Wpadam na chwilę..byłam polatać na sklepach,połaziłam,kupiłam kilka drobiazgów i od razu lepiej się czuję..hehe
za to gorzej fizycznie bo mały ciśnie w dół od tego mojego dreptania,no ale cóż-ruch dobra rzecz 🙂

Dodi słodziutka a Twoja Jula,mały cukiereczek 🙂

Lecę bo jeszcze pranie musze rozwiesić a potem kąpiel i relax przed TV 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaana

    2035

  • iwiokej

    2637

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Julcia słodziachna jak cała reszta lutowych dzieciaczków 🙂
Cudowne maleństwo.

Moje cudowne maleństwo pokopało mnie przed chwilą w wannie chyba z każdej strony 😉 zamiast wyjść to on sobie ćwiczenia na mamie urządza 😉

Jutro już 21.02 mały powinien sie pojawić.

Już się nie skręcam tylko czekam. Co jakiś czas poczuję różne bóle, a to w krzyżu, a to w pachwinach, mocny ucisk na pęcherz i takie tam różne - ale to jeszcze nie to.
Kiedy ma być to będzie, jutro już niedziela, a we wtorek mam kolejne KTG. No nic cierpliwie czekamy.

Też łaziłam po sklepach, ale zrobiliśmy tylko zakupy spożywcze.

Miłej nocki kochaniutkie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzien dobry 🙂)

wszystkie pewnie jeszcze spia lub zajmuja sie dzieciaczkami 🙂)
my juz po kawce, Victor tylko mleko 😉 i ja sie rozbudzilam a on zasnal 🙂)
ja juz zaczynam znowu lapac schizy, ze on tyle spi, bo pewnie cos mu jest 🥴 ech... poczekam do piatkowej wizyty, nie bede z siebie matki histeryczki robic wczesniej 😉

Czy ktoras z Was ma zamiar dzis rodzic? 🙂)

ok.lece pod prysznic, bo mloda zaraz wraca z nart wiec pewnie nastepne 3 godz. lazienka bedzie zajeta 🙃

Buziaki sle i ZYCZYMY UDANEJ NIEDZIELI 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień Dobry brzuchate i mamusie 🙂

Ja dzisiaj nie mogłam spać, latałam do toalety co pięć minut na parę kropel. W sumie to jestem w miarę wypoczęta ale już o tej godzinie nie wiem co mam dzisiaj robić.
Te dni sie ostatnio dłużą, pomysłów na spędzenie czasu już brak.

Jai_Ho o ile dobrze kojarzę, to chyba w pierwszym okresie czasu maluchy przesypiają nawet do 20 godzin na dobę.

A co do dzisiejszych porodów 🙂 ja mam zamiar urodzić tylko, że taki zamiar mam od tygodnia - jak widać bez efektów 😉

Miłej niedzieli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam
IWOKEJ mam do ciebie pytanie: czy jak mam skierowanie na CC na środe a czuje się źle i jak odeszłyby mi wody lub zaczął się poród to też robią CC?
czuje się dzisiaj fatalnie jestem obolała, boli mnie podbrzusze, pipka mam uczucie parcia na pipke i wogóle jakies :"motyle" i sama nie wiem co robic czy zbierać sie do szpitala?
boje sie że zajadę a oni zaczną wywoływac poród, ojjjjj jaka jestem skołowana 🙂 ale przy drugim dziecku mysle że bedę spokojniejsza 🙂
czekam na oidpowiedź pozdrawiam papappapaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mar2083 nie wiem dokładnie jak to jest, ale np. u mojej siostry u której było wiadomo że będzie CC wyszło tak:

CC miała mieć ze względu na duże dziecko ponad 4500 tylko, że nie miała zaplanowanej CC - musiała normalnie czekać na wszystkie objawy porodowe - czyli pomimo tego, ze w efekcie końcowym miała mieć i miała CC, nie ominęły ją skurcze i wiele innych typowych bóli porodowych.

Analogicznie do jej przypadku wydaje mi się, że jak mają Ci zrobić CC to i tak zrobią. W końcu CC jest wskazaniem z jakiegoś powodu, którego teoretycznie nie można przeskoczyć.
Ale to jest tylko moja opinia, tak każe mi myśleć logika.

Bez powodu też raczej nie wywołują, więc chyba nie masz co się martwić.

A dlaczego masz mieć CC?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To ja też witam jeszcze w dwupaku:P

Od piątej jestem jednak na nogach bo pojawiły się skurcze porodowe co ok.10min póki co delikatne więc nie wszczynałam od razu alarmu.Spokojnie zjedliśmy śniadanko,kawka,sprzątanie mieszkania (mąż dostał szału wicia gniazda 😉 )
Zaliczyłam spacer z psem i czekam 😎
Mam nadzieję,ze skurcze przybiorą na sile i wszystko pójdzie szybko i sprawnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wow Nikoś trzymam kciuki, żeby poszło nareszcie 🙂
może pociągniesz za sobą resztę 🙂 Oby

Grunt to opanowanie, nie ma co się stresować bo można przerwać akcję porodową.
A jak się czujesz ogólnie?

Jak ja bym już chciała takie skurcze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czuję się dobrze,jestem spokojna i nastawiona pozytywnie
te skurczyki nie są silne ale takie same miałam przed pierwszym porodem,dostałam wtedy zastrzyk i przespałam ok 10h po czym obudziły mnie już silniejsze.Teraz drugi poród i nikt nie wie w jakim czasie przybiorą na sile ale jestem przygotowana,spakowana i relaksuję się na kanapie 🙂
Może jeszcze obiadek rodzinny zaliczymy..?

Małalena jak tylko mi sie uda to pociągne Was za sobą,buziaki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikoś jak masz regularne co 10 minut to ja bym jechała do szpitala, akcja może się raczej szybko rozpocząć 🙂
Cieszę się że kolejna lutówka pojedzie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny, mam pytanie do mamusiek.

Zawsze na końcu ciąży robione jest USG w celu np. oszacowania wagi dziecka. Waga ta jest zawsze szacunkowa i zdarza się, że po porodzie okazuje się, że waga dziecka jest zupełnie inna niż wyszło z USG. Jak było u was, czy waga po urodzeniu malucha była zbliżona do tej, którą wyliczono z USG?

Pytam, ponieważ zastanawiam się nad granicą błędu i potem decyzją jaka jest podejmowana na podstawie wagi czy poród SN czy CC?!
Moja siostra miała właśnie CC, bo jej mała mieć powyżej 4500 kg, a faktycznie ważyła 1200 kg mniej i w zasadzie CC można było uniknąć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cruella mi też na KTG w czwartek wyszły regularne ale ja ich kompletnie nie czułam i odesłali mnie do domku i tak siedze do dzisiaj.

Po za tym Nikoś ma już o tym pojęcie, więc mniej więcej wie czego się spodziewać, a druga rzecz nasza intuicja w tym wypadku sporadycznie nas zawodzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mam skierowanie na zabieg planowany CC poniewaz bardzo drętwieja mi ręce i nogi i przebywanie w pozycji jednakowej dłuzej niż 10 minut powoduje odrętwienie i skurcze kończyn - jest to zalecenie neurologiczne.


Boże żeby juz była środa.......mam juz dość tego czekania i nadsłuchiwania i czekania jak na wyrok 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małalena ja też rodziłam drugie i gdybym pojechała trochę później urodziłabym w drodze do szpitala, można rozpoznać skurcze tak ale niestety nie przewidzi porodu gdyż każdy jest inny, nawet u tej samej kobiety 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cruella no domyślam się bo moja kolejna siostra cioteczna, która ma czworo dzieci z czwartym nie zdążyła i poród odebrała jej księgowa z biura rachunkowego, które jest na dole w jej bloku 🙂

Myślę, że Nikoś wie co robi.

A tak swoją drogą każdy mówi inaczej: jedź jak będziesz miała skurcze co 7 minut, jedź jak będą co 5 minut, jedź jak będą co 10 minut w moim przypadku to nie wiem kiedy mam jechać 🙂 a nie chce też się znaleźć na Izbie przyjęć i być potraktowana jak każda sapanikowana kobieta, której wydaje się, że rodzi. Tyle się nasłuchałam o tych nie miłych babkach na Izbach Przyjęć i traktowaniu z góry kobiet podejrzewających poród.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jeju chciałabym mieć już to za sobą. A tak czekam na coś czego nie znam, nie jestem świadoma tak naprawdę na co czekam - takie dziwne to wszystko. Czekasz i czekasz... i nie wiesz kiedy Cię dopadnie. No ale nic w końcu to mój pierwszy raz 🙂 tylko przez to czekanie, to ja mam wrażenie, że mnie nigdy nie dopadnie. Tak już bym chciała...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam niedzielnie jak zwykle w 2paku

Nikoś 3maj się dzielnie i pamiętaj - kichnij i wyskoczy 😉 :P

Małalena Kludii jakiś lekrz podczas usg parę dni przed porodem powiedział że jej dziecko waży b mało ok 2200... no comment

oki pogoda piękna - ide nad morze 😆

miłej niedzieli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...