Skocz do zawartości

Luty 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 30 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaana

    2035

  • iwiokej

    2637

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
A jeszcze chciałam napisac ze mi w koncu ten czop z krwią nie odszedł, nawet nie wiem czy przy porodzie go wyciagali 🤔 🤔

CandyMonka widzisz vo poród to inaczej, ja jakbym szybko po odejsciu wód nie pojechala do szpitala i czekała na czestsze skurcze to bym prawdopodobnie w domu urodziła hihi :P

😉 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
😞 hej dziewczyny wlasnie wrocilam od poloznej i jestem niezadowolona. Jak juz pisalam wczesniej termin mam dzis i zero jakichkolwiek objawow. wiec umowila mnie na wizyte w szpitalu za 10 dni!!! no nie moge 10 dni nie zaduzo do cholerki ? no wiec ma to byc 5/03 i maja wywolac porod..prawdopodobnie. zaproponowala ze ona moze mnie zbadac i starac sie pomasowac zeby pobudzic proces... w sumie to mialam moment zawachania - glupia ja , jakbym chciala zeby tam zostalo..hihi...- no i mowie dobra. wiec zaczela mnie badac i mowi ze nie ma szans..co???? mowi ze wszytko jest daleko ze ona nawet nie siega czyli ze mojej dzidzi jest tak super ze nic sie nie przygotowuje do porodu.!! ☺️ #
zmartwilam sie... chyba zaczne sie wiecej ruszac spacerowac sprzatac nie wiem juz sama tyle ze zawsze jak sie troche wiecej poruszam to strasznie mnie wszytko zaczyna ciagnac i bolec.... ehh... juz nie wiem co robic....
🤢 🤢
pytanko czy to mozliwe ze wezma do sszpitala przebija wody i puszcza do domu zeby czekac na skurcze???? to chyba bzdura nie?
cos czuje ze jak nic sie nie wydarzy do piatku to jak mnie wezma to juz tam zostane 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dodi widać byłaś podatna na stymulację sutków 😉 bo ja chyba nie bardzo. Już ich nie ruszam.

Rozmawiałam, przed chwilą z moją siostrą. Jej próbowali wywołać oksytocyną i jakimś tam żelem i to nic nie dało. Złapało ją naturalnie po 3 dniach od próby wywołania. Swoją drogą ciekawe od czego to wszystko zależy.

ania10 z tego co się orientuję to normą jest 14 dni. Tylko, że u nas jak jest się po terminie to co drugi dzień chodzi się na KTG.
Nie realne jest żeby przebili Ci pęcherz płodowy i puścili do domu. Po za tym wydaje mi się, że najpierw w ruch idzie np. oksytocyna, żel, czy masaż szyjki dopiero na końcu ew. przebicie pęcherza płodowego, ale to tylko mi się wydaje. Nie wiem jak jest w praktyce.

Ciekawe jak tam nasza aaana? Może już po...

A Nikoś już pewnie tuli swoje maleństwo 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cruella napisał:
A ja napiszę jeszcze do wątku marty, otóż moim skromnym zdaniem trochę się dziewczynki wszystkie pogubiłyście. Marta wklejała też na innych forach, nikomu to nie przeszkadzało, mało tego zapytała czy jeśli nam przeszkadza żeby dać znać, natomiast nikomu do głowy nie przyszło by robić z tego taką aferę.
Po drugie dziewczyny z lutego forum nie jest waszą własnością i każdy tu może napisać, nie macie prawa nikomu zabraniać, a ściąganie od admina maili to dla mnie przesada, co i komu miałoby to udowodnić.
Dziewczyna brała udział w konkursie normalne że chciała aby mieć jak najwięcej głosów a przy tym nie sądzę aby uważała nasze dzieci za gorsze przez to. Tak ze wniosek szklanka zimnej wody tak dla ochłody 🙂 🙂 🙂

Mnie za przeproszeniem to pyka czy ktos cos wkleja czy nie...bo wcale nie musze zwracac na to uwagi...wyrazilam swoje zdanie na ten temat i tyle...
a watki nie sa niczyja wlasnoscia a niestety w praktyce jest inaczej...juz sama sie o tym przekonalam niestety...
a tak wogole to spor zostal zazegnany wiec nie ma sensu juz o tym pisac wiecej...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Mamusie 🙂 U Nas nocka spokojna za to Maly nie spal od 6stej i dopiero teraz zasnal...Pil znow co 30min jejkus jaki to zarlok jest...
Boroovka gratuluje Coreczki 😘
Nie ma wiesci od Aaany i od Nikos???
kurcze nie mam nr tel do nich 😞
Dodi mowisz ze masz chwilke na neta 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej hej 🙂

U nas w nocy co dwie h z zegarkiem w reku pobudka na cycola 🙂 a dzień przesypia mi nawet4 godziny nocny z niej marek
Mnie boli głowa a w sumie to tylko prawa strona jakby mi ktoś szpikulec jakiś wbijał w oko 😞
I meczał mnie te krwiste upławy ile to g będzie jeszcze lecieć?!

boroovka gratuluję córeczki

Anitek ja mam nr do aaany tyle, że wyświetlacz mi już zupełnie padł i go nie sprawdzę. Chyba, że uda mi się wymienić kartę u mamy w tel.zaraz sprawdzę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CandyMonka Olaf tez co 2godz wstaje a czasem co 1,5godz i tak caly dzien cala noc...tyle je zarlok jeden :P
A napisalas eske do Taty Nadii?
co do oczyszczania to ani mi nie mow bo ja do dzis sie oczyszczam a to 3tyg mija 😞
ale ja mialam takie z krwia tylko pare dni a teraz to takie pomaranczowo brazowe...ech sama mam dosyc tych cholernych materacy w majtach 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i napisałam, że przesypia mi 4 godzinki to się obudziła teraz po godzinie z kupasią i głodnym brzuszkiem 🙂 a teraz ma oczka jak talarki

Napisałam eska do aaany dam znać jak odpisze.
Anitek wyślę, zaraz Ci jej numer na maila 🙂

spadam kochane lulać małą 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ALE WAM FAJNIE MACIE TO JUŻ ZA SOBĄ A JA NAWET NIE MAM JESZCZE SKURCZY.MOJA CÓRCIA CHYBA SIĘ OBRAZIŁA I POWIEDZIALA ŻE JAK TAKIE MROZY TO NIE WYCHODZI I JUŻ 🙂.MNIE JUŻ TO MĘCZY BO CHCIAŁABYM TAK JAK WY DZIEWCZYNKI PRZYTULAĆ MOJĄ KRUSZYNKĘ.MAM TERMIN NA 28 LUTY,ALE MIAŁA SIE WEDŁUG USG URODZIĆ 12 LUTEGO,A DZISIAJ JUŻ 25 A MOJA NIUNIA DALEJ W ŚRODKU I JEST DO TEGO TAKA DUŻA -PONAD 4 KG WAZY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczyny 🙂)
,,chwile" mnie nie bylo a tu zas akcje porodowe 🙂)
SUPER!! oby aaana sie ladnie i szybko rozpakowala 🙂)

Malalena a Ty to jestes jak kapitan na statku, zostajesz do konca 😉 jakby nie bylo to Ty zalozylas ten watek, a to zobowiazuje 🙂) A swoja droga juz pewnie za momencik sie tez wezmiesz i urodzisz 🙂) czego serdecznie zycze.
Co do wywolywania.... hmmm... ja juz pisalam, ze przeklinalam dzien w ktorym zdecydowalam sie na sn, u mnie w ruch poszlo chyba wszystko co mozliwe,bo w trakcie porodu maly przestal wspolpracowac i skurcze robily sie coraz rzadsze, tj. zel, wanna, pilka, masaz szyjki az w koncu podlaczyli mnie pod oxy i tak zostalam przez jakies 6-7 godz. do samego urodzenia, na 40 min. przed tzw. deadline, ze jak nie wypchne dziecka to bedzie cc. Szczerze mowiac mi juz bylo wsio rawno, czy z oxy czy bez, chcialam urodzic i miec to juz za soba, ale wizja tego, ze meczysz sie iles czasu aby na koncu miec cc to boli 🙂)
Mam nadzieje, ze u Ciebie wszystko pojdzie po Twojej mysli. Trzymam kciuki 🙂

A tak poza tym to wczoraj wyladowalam w szpitalu, bo dostalam takiego krwotoku, ze nie nadazalam z ,,materacami" ( a juz moglam funkcjonowac na wkladkach hig.) i zalalo mi kapcie, do tego goraczka jakas... badanie nie bylo rzecza fajna ( usg dopochwowe itd. ) okazalo sie, ze jeszcze sa spore zlogi w macicy i ta nagle dostala ,,szalu" 🙂) ponoc tak sie zdarza nie ma co sie bac, paracetamol na goraczke i juz.

U mnie nadal Victor jest mega spioch, perfect dziecko, w nocy budzi sie co 4 godz. albo i nie, je na spiocha, przewijamy i dalej spimy, w dzien podobnie, z tym, ze jak sie obudzi to troche jest aktywny bardziej 🙂) ladnie dzwiga glowe, probuje sie podciagac na raczkach jak mu daje palce do zlapania sie, a dzis mu odpadl kikut pepka 🙂) takie troche mokre jest w tym miejscu, ale robie nic zostawiam do naturalnego wyschniecia, a jak cos to spiryt. 🙂)

ale sie rozpisalam!!! buziaki i milego dnia!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witamy 🙂
U Nas nadal kiepsko w moim zdrowiem. Cierpie na depresje popoorodową przez to ze wszystko mnie boli, szysbko sie męcze i to niewyspanie do tego to jakis szok.
Za to chociaz Moj Maż spisuje sie na medal - naprawde podziwiam Go. Dobrze mieć taką pomoc bo bez niego Maluda by chyba nie dał rady przetrwać ze mną.
Ciągle mnie boli tylek i do tego dziś sie skapnelam ze 2 szwy mi zostaly a nie jeden. Ale one nie bolą tylko ten zasrany tyłek.
Maluda w nocy sie budzi co 2 godziny a czasami to 2 godziny trzeba go usypiać.
W dzien spi jak Anioł ale w nocy daje popalić. Polozna mowila zeby gasic mu to swiatlo aby wiedzial kiedy jest noc akiedy dzien no ale On nie moze spac przez to chyba. Ciezko stwierdzić bo jest przwinięty i nakarmiony i nie spi.
W ogole zaczal jakos mało cyckać bo ssie czasami tylko po 5 minut. Ale jak mu daje ponownie o nie chce. Czytalam ze niby to normalne ze dziecko pije tyle ile chce. Czasami zassa sie na 15 - 20 minut ale to bardzo żadko. Zaczeło mu sie ulewać trochę. No i ta czkawka jest dobijająca i nie chce minąć czasem nawet po 20 minut 😞 Serce mi sie kraja.
Cycki mam jak balony i się męcze tym recznym laktatorem bo nie ma sianka na elektryczny. Sciagam po 100 - 150 z jednej piersi podczas jednego sciagania. Mowie Wam horror jakiś rzechodzę. Co chwila rycze bo nie moge sobie ze wszystkim poradzic, nie ogarniam sie. wstalam o 10 i nadal nie umylam zebów 😞 Jezuuuuuus niech ten ból sie skonczy bo ja sie wykoncze.

ZDYCHAM !!!!!!


Nikos jeszcze raz wielkie gratulacje 🙂

Aaana powodzenia :P 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej mamusie!!!! Na poczatek gratulacje dla nowych rozpakowanych mam!!! 🙂 Juz wiekszosc z nas ma malenstwa przy sobie a pomyslec ze jeszcze niedawno chodzilysmy z brzuszkami i zastanawialysmy sie jak to bedzie 🤪 Ale ten czas leci.Moj maluch wczoraj mial 3 tygodnie!!! Wnet bedzie miesiac a nie obejrze sie a skoczy roczek!!! 😉 Klaudia sliczne malenstwo i jak sie usmiecha!!! 😁 Wiem jak wszystko boli po porodzie ale to minie zobaczysz. Ja strasznie sie nameczylam bo cos po szyciu bylo nie tak i puchlo 2 razy bardziej niz powinno a na tylek w miare dobrze moge usiasc dopiero od jakiegos tygodnia i to jeszcze czasem zaboli. 😉 Tez jeszcze sie czyszcze ale niby na ostatkach ale juz mam dosc chodzenia w podpaskach po 9 miesiecznej przerwie jakos dziwnie. Jestem dzis jakos spiaca a maly jak zwykle wisi na cycu. W nocy spi po 4h.ale juz zauwazam ze w dzien coraz mniej. Ogolem jest dobrze. POZDRAWIAM... 😉 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klaudia na ból tyłka nie mogę Ci nic poradzić natomiast miała też taki nawał pokarmu, nie mogłam tego ogarnąć i pomogła mi moja położna.
Po pierwsze nie pij dużo, płyny wzmagają laktację,
po drugie nie ściągaj takiej ilości pokarmu bo powodujesz sama że jest go co raz więcej, odciągnij tylko tyle żebyś mogła wytrzymać fizycznie ale to jest ok 10-20 ml resztę niech zjada mały.
po trzecie po odciągnięciu zrób zimny okład na piersi, np z pieluchy namocz w zimnej wodzi i połóż na nie.
Jeśli zastosujesz się do tego gwarantuje Ci że max do soboty będziesz miała cycki jak nowe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...