Skocz do zawartości

Luty 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

Hej laski
wpadam się zameldować 🙂
zaraz pakujemy Małego w auto i jedziemy w poszukiwaniu kiecki dla mnie, bo za dwa tygodnie idziemy na wesele 🙂
Igor dalej marudzi a zębów brak 😉
Od jutra podobno afrykańskie upały. uff.. będzie trzeba znowu szukać cienia 🙂 😉

Papa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaana

    2035

  • iwiokej

    2637

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

hej hej ;-))

Ja dziś na badania krwi lecę, jutro endyktynolog i dentysta 🤨 ehh

Dodi super foty! Widać urlopik udany, Ty uśmiechnięta zrelaksowana ;-))) a figurę masz Boską!
Kaudia zdjęcia również super ;-)))))
Martuś powodzenia w poszukiwaniu kiecki ;-)))

A ja mam pytanko odnośnie karmienia, bo daję codzinnie małej słoiczek Gerberka tylko, że nie zminiłam karmienia cycem..w sensie, że je tak samo i myślę, że te same ilości więc czy to nie jest za dużo? Czy powinnam jedno karmienie piersią zastąpić tym słoiczkiem? .. ale jak to zrobić jak ona jada ta nie reguralnie..... 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczyny 🙂)

Maly wlasnie sobie dosypia 🙂) teraz odsypia te wojaze, kiedy mu bylo szkoda spac 🙂)
A ja dzis spalam do...12! 🤪 z jedna tylko przerwa! T. zabral malego, nawet go nakarmil 🙂) ale pampers byl ciezszy niz Victor jak go przebieralam 🙂)) No coz 😉
Pogoda : upal i na szczescie lekki wietrzyk.
Ja w sumie nadal w biegu, bo jak sie okazalo znowu udostepniamy dom na czas wyjazdu, tym razem dalszym znajomym i za kase wiec nam sie czesc wakacyjnych wydatkow zwroci 🙂)) ale ja musze wszystko znowu przygotowac a T. oglada Tour the France, jak nie mecze to kolarze, zwariowac mozna 🙂)))

CandyMonka pocierpisz troszke a pozniej zabeczki jak ta lala!
Co do karmienia cycem i podawaniem obiadkow, wedlug mnie to nie ma sensu zastepowanie jednego karmienia, bo niby ktore? i co zrobisz jak bedzie chciala podjesc, nie dasz? Mysle, ze dziecko jak jest syte to nie bedzie wolalo o cycka a jak wola to glodne i dac trzeba, najwyzej mniej sobie pociagnie. Ale to takie moje dywagacje 😉

nikos2010 super, ze masz takie kolezanki c rozumieja sytuacje i nie zamulaja 🙂) Wspaniale piszesz o dzieciach. Serce rosnie 🙂

Ceny zdjec sa obledne!! Dzizas, ale zdierusy i bez CD. Chamstwo. 🤢

Martus, to sie pobawicie fajnie 🙂) poszlabym na jakies wesele, wlasnego pewnie nie zrobie ale u kogos jak jest fajne to lubie sie pobawic 🙂) Bierzecie Igorka?

iwiokej ale nawet jak nie wyjezdzacie w tym roku nigdzie to i tak masz fajny ogrod i pewnie tez jest ok. 🙂)

mona124 a jakimi liniami lecicie? mozecie zabrac wozek do samolotu bez doplat? bo jak sioe okazalo my musimy jeszcze doplacic za to 🤢 a takze za bagaz jezeli bedziemy mieli wiekszy niz podreczny ( czyli za kazda walizke normalna) tez, czego nie bylo powiedziane gdy bookowalismy bilety, wrrr.... i nie sa to wcale tanie linie lotnicze a takie numery. Niby nie wielkie te doplaty ale suma summarum wcale tez nie malo. Ech! A bierzesz jakies obiadki w sloikach? bo ja juz sama nie wiem, teraz jak bylismy to maly nie jadl obiadkow przez tydzien, owoce i soki tylko i nic mu nie bylo, a teraz sama nie wiem, bo przy tych upalach wcale jakiegos apetytu na zupy nie ma. jak myslisz warto sie tachac?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
CandyMonka napisał(a):
......A ja mam pytanko odnośnie karmienia, bo daję codzinnie małej słoiczek Gerberka tylko, że nie zminiłam karmienia cycem..w sensie, że je tak samo i myślę, że te same ilości więc czy to nie jest za dużo? Czy powinnam jedno karmienie piersią zastąpić tym słoiczkiem? .. ale jak to zrobić jak ona jada ta nie reguralnie..... 🙃


CandyMonka
moim zdaniem nie powinnas zastepowac poniewaz jak karmisz piersia to karmisz na żądanie
jak nie bedzie chciała cyca to nie dajesz
inaczej jest jezeli karmisz sztucznie

ooo tu masz mniej wiecej taki schemat
http://www.osesek.pl/podstawy-zywienia-dziecka/jadlospis-doskonaly/391-model-zywienia-niemowlat-karmionych-piersia.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czy w takim razie nadchodzi nowy etap u dzieciaczkow tzn siadanie 😁 kurde ja caly czas chce zaczac podawac marchewke ale nie wiem jak sie za to zabrac ehe chyba poczekam jeszcze pare dni i sie jakos przygotuje 😁 nie wiem czy dac jej ja miedzy posilkami czy zamiast jednego...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej laski,ja tak wpadam co kilka dni...córa szaleje nad morzem,zachwycona ale troche dziadkom daje popalić ...i dobrze,przyzwyczajali,że jest pepkiem Swiata to teraz mają małą pyskówę ale za to kochaną! 🙂 Ja dziś padam na zajady....wybrałam się z tymi moimi psiapsiółami i dzieciakami na starówkę...oszzzz jak ja się urypałam tą wycieczką...Mój syn oczywiście WZÓR !Można z Nim zwiedzić cały Świat,On jest zawsze zadowolony...obalił dwa cyce,pół butli soku sliwkowego,obsrał się po pachy i zasnął...mmmm cud,miód,malina!Moja duma! Noooo ale reszta uczestników ...3 letni Olek i 2 letni Kacper toczyli wojnę na całego,do tego Jula 5l która z uporem maniaka przy każdym możliwym straganie terroryzowała matkę o zakup lalki krakowianki,osiemnascie lodów ,rurek z kremem,przejażdżkę bryczką...obłęd!
Potem obiad ,znów wojna między chłopakami,widowisko w restauracji,wylewanie,płacz ...mówię Wam i Nas to czeka 🙂 No ale w ogólnym rozrachunku dzień spedzony aktywnie..wręcz powalająco..dlatego umyłam swe boskie ciało (chudnę ...mówię Wam,chłop przyjedzie...bedzie pranie 🙂 ) i ide spać!
Tęsknię za mężem...ale to już wiecie..dobrej nocy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny.
Milenka śpi jak suseł, więc można sobie trochę posiedzieć w necie 😉 Jakaś marudna była cały dzień, w końcu położyłam się z nią ok 15 i spała tak przy mnie do 18:30 🤪, a ja mogłam sobie poczytać książkę 🙂

Monka ja też karmię cycem i jak daję Milence jakiś obiadek, to w sumie tak jakbym zastąpiła karmienie piersią, bo daję jej wtedy kiedy jest głodna, a nie np o określonej godzinie. Wiadomo, że jak zje obiadek, to w tym samym czasie nie zje mleczka. A cycem też karmię wtedy kiedy chce jeść, a nie co ileś godzin.
Ty to się masz kobieto jak nie d..pa, to ząb heh. Mam nadzieję, że jak wyczyści Ci tego zęba, to wkońcu przestaniesz się męczyć.

Martuś zazdroszczę zabawy na weselu i zyczę udanych zakupów sukienki 😉

Jai_Ho my lecimy liniami Air Italy i wózek składany mogę mieć bez żadnej dopłaty. Bagaże do 20kg na osobę, oprócz dziecka, podręczny chyba 5kg. Ja wezmę z 5 obiadków, choć sama też się zastanawiałam, czy brać, czy nie brać, bo jeszcze mi się potłuką słoiczki i będzie dopiero. Ja mam ten plus, że karmię piersią i w sumie nie muszę brać, ale biorę też mleko modyfikowane, bo all inclusive mamy 24/h , a jak posmakują mi jakieś drineczki, to trzeba będzie jakoś Milenkę karmić 😉 Zawsze możesz kupić słoiczki na miejscu, ale podobno drogie, może weź ze 3 szt żeby mieć w razie w 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej laseczki wróciłąm z wakacjii 🙂
zmęczona ogarniam się trochę i tak na szybko więc nie czytam wszystkich postów

JaiHo ty lecisz do Turcji z małym, nie? hm... tam było baaaaaaardzo gorąco - odczuwalna grubo pow 40st i cieszczyłam się że nie poleciałam z Domi bo by mi się usmażyła... 😞 a byliśmy w tym "chłodniejszym" zakątku - koło Bodrum gdzie jako tako powiewało i nie było wilgotno
syf nieziemski tj inne standardy niż u nas - nie chcę straszyć ale jak możesz to poleć gdzieś indziej :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Mamusie!!!!!!!111
w końcu byłyśmy na 2 szczepieniu mała bardzo grzeczna zapłakała dopiero po 2 szczepieniu, ale chwilkę chyba ja zabolała, bo pierwsze ukłucie nawet nie poczuła, ale za to w domku coś ją zaczęło pobolewać i płakała, więc po 4godz,płaczu , czopek i zasnęła
mała waży 6200 i długa 72cm. klatka 40cm główka 39. a mama dumna z córki
buziaki i miłego relaxu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nie mogę spać 😞
mona hotel miał niby 4* ale takie europejskie to chyba 2 - generalnie byli tam sami Turcy i ni w ząb po angielsku dla mnie super klimat - przynajmniej zobaczyłam turków a nie rosjan czy tabuny polaków no ale z dzieciakiem generalnie do Turcji to nie polecam tak do 2go roku życia (kiedy może się schodzić w morzu czy basenie) bo się biedactwo usmaży no i Turcy inaczej postrzegają "czystość" i "porządek" - niezależnie od hotelu i ilości gwiazdek więc bałabym się ze dzieciak coś złapie aha i jak już trzeba jechać z dizeckiem to koniecznie klima sterowana indywidualnie w pokoju hotelowym - absolutny must have!!
z plusów - Turcy uwielbiają dzieci więc są do nich przyjażnie nastawieni chociaż z 2giej str czasem aż za przyjażnie np. obcy facet podchodzi do dzieciaka (obcego) i je głaszcze po głowie, przytula... i tak non stop 😮 trochę to dla mnie zbyt wylewne

tak więc zrobicie tak jak uważacie ale tam gdzie ja byłam (koło Bodrum - Ortakent Yasi Beach) zdecydowanie dzieciak się usmaży 😞 wstawałam ok 8-9 rano i był upał póżniej tylko gorzej (ok 12 do 16 palma taka że mimo iż uwielbiam gorące klimaty i bdb je znoszę wymiękałam i uciekałam do pokoju), nawet wieczory były gorące
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej ;-)

Dzięki za odp odnośnie karmienia 🙂 kikos dzięki za link ;-))))
aaana a jak tam uporałaś się z tęsknotą za małą? 🙂 dobrze, że wyjazd udany, pewnie opalona na maksa 🙂
Co do wózka to już myślałam, że go nie sprzedam i dziś rano zadzwoniła do mnie babeczka, że chce o kupić 😉
Wystawiłam go na allegro z opcją "kup teraz" za 600zł
Na początku miałam go za 700zł wystawionego na trojmiescie.pl ale nie poszedł ;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej hej

Aaana witamy 🙂 wklejaj foty 🙂 ciesze sie ze wyjazd sie udal 🙂 szkoda tylko ze taki upal az za bardzo 😞 ale jak wakacje to wakacje , i upal musie byc 🙂

Iwiokej dobrze ze z małą juz lepiej , moja tez dobrze znosla szczepienie zeszlym razem, nie wiem co teraz bedzie, ide 29 lipca.

MONA chwila relasku z książką hmmm 🙂 moja robi sobie tylko drezmki gora 30 min 😞
Nikos co za aktywny dzien 🙂 chociaz masz gdzie i z kim wyjsc, u mnie jakos lipa z koleznkami, jakos w te upaly niechetnie chca sie spotykac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a mam wiadomosc od CMonki ze odlonczyli jej neta i nie wie kiedy bedzie miala znowu.

A ja dzis poprztykalam sie z M,. o nazwisko .. bylismy w urzednie po zaswiadczenie do kosciola i wpisalam dwu czlonowe, on czywiscie o tym wiedzial bo trabilam mu od x czasu o tym , ale n=sie obrazil na mnie , jeszcze pod nosem gadal ze nie jestem zadnym doktorem czy magistrem a chce miec dwa czlony, i jeszcze zostawil nas pod przychodnia z Julka w samym nosidelku a ono jest cholernie ciezkie i musialam taszczyc ją kawal do autobusu bo on by sie do pracy spoznil..
a dzicko glodne bez pkrycvia od slonca, ja na czczo po badaniu krwi ... esz szkoda slow , i jeszcze smsy typu, ze nie licze sie z jego zdnaniem, ze stosuje wymuszenia wobez niego i jakies tam inne bzdury ...ale jestem wkurzona ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczynki 🙂
Maż po urlopie wrócił do pracy to mam wiecej czasu 🙂

Aaana super że wakacje się udały. Ja też za żadne skarby nie wzięłabym Małego tam ze sobą. Wprwadzie nie byłam tam nigdy ale moi teściowie tam byli i widoki na zdjęciach + kamera mnie poprostu obrzydziły. Smród bród i ubóstwo. To samo w Egipcie - SZOK ! U nas to jest pięknie w porównaniu do tych wóch miejsc.

Dodi nie przejmuj się Dziadem 🙂
Chcesz mieć 2 człony to je zrób. A On powinien to uszanować i nie dywagować na temat tego czy masz doktora czy nie bo to akurat nie ma sensu. Co do zostawienia Was to powiem tak - zdarza się - ale to tylko facet więc czego tu wymagać.
Cycek do przodu i głowa do góry 🙂 Wszystko wróci do normy 🙂

Nikoś a to sobie pofolgowałaś troszkę 🙂 Zazdroszcze ja tu mam tylko jedną koleżankę i nie zawsze niestety możemy wyjść razem 😞

a Moj Syniu właśnie śpi .. coś senny dzień ma dziś no ale upał ze 36 st. wiec sama też bym spała.
ugryzł mnie dzis jak ssał mleko 😁 ale na szczęście sutek jest na swoim miejscu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej,
fotki jeszcze w aparacie a aparat u męża w firmie..
dzięki Cmonka za odp - wózek wystawiony 🙂 oby się sprzedał
teraz szukam jakieś porządnej spacerówki
Dodi brak słów na zachowanie męża - to Ty powinnaś mieć focha po jego zachowaniu a nie on 😮

dziewczyny czy podajecie dzieciaczkom jakieś prwparaty witaminowe / multiwitaminy? oprócz wit. D?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dodi_W napisał(a):

Kluudia a Ty jeszcze z cycem sie meczysz ?? no ja w sumie tez, ale juz powoli odstawiam.


no karmię karmię bo dla mnie to wygoda i oszczędzam na mleku. Bo Nasz bebilon HA kosztuje 30 zł a puszka idzie w 2 dni wiec korzystam póki mam pokarm.

co do witamin to ja nie podaje nic prócz D 🙂
ide nynać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej;-)
aaana ja właśnie liczyłam się z tym, że w Turcji będzie gorąco i może być brudno, dlatego wybrałam super wypasiony hotel SPA 🙂 Napewno większą część czasu będę spędzała w hotelu, a nie na plaży i będę korzystała z atrakcji hotelowych tj masaże, łaźnie tureckie,siłownia itp 😉 dla małej biorę też basenik 🙂 Hotel mam sprawdzony, czytałam też opinie na necie i ma bardzo dobre. A, że poza hotelem będzie bród, to mnie nie interesuje, bo i tak nie zamierzam w tym roku z małą zwiedzać. Chcieliśmy lecieć we wrześniu ze względu na upały, ale niestety wrócę już wtedy do pracy 😞
Myślisz, że w brodziku lepiej małej nie moczyć?
Dodi, mąż przegiął pałę!!!! Ehhh faceci oni, to nie mają problemów, obrażają się o takie błachostki. Ja też miałam zostawić swoje nazwisko, ale wkońcu zostałam przy P, bo jednak trochę problem z dwu członowym nazwiskiem.

Klaudia, puszka mleka na 2 dni, szok 😲
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja ma mleko na recepte o place 10 zł za puszke i starcza mi na poltora tygodnia : 🙂

Aaana ja nie daje malej nic, przeciez w mleku modyfikowanym są witaminy 🙂

Mona zazdroszcze wyjazdu

m. obrazony ja tak samo, odzywam sie tylko w sprawach waznych,
zalalatwilam fotografa na slub 🙂

ide spac 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dodi_W napisał(a):


MONA chwila relasku z książką hmmm 🙂 moja robi sobie tylko drezmki gora 30 min 😞
quote]

Dodi, relaksować się mogłam z książką, bo to było już po wieczornej kąpieli 😉 a tak w ciągu dnia, to Milenka tak jak Julcia śpi góra 30min i nie ma szans na relaks.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki dziewczyny za odp ad witamin - ja też daję tylko D ale zastanawiam się czy coś jeszcze wprowadzić bo mała nie wypija nigdy normy mleka..

Mona jak masz taki hotel to luz a co do brodzika to nie wiem jaki będzie - u mnie był ok chociaż znając tureckie standardy... 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...