Skocz do zawartości

Luty 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
hejka babeczki
juz dawno nie pisałam ale to zpowodu urlopu byliśmy 3 tyg nad morzem było super tylko Sara przez to odzwyczaiła sie spania w łożeczku swoim i teraz jest problem ale spokojnie małymi kroczkami to opanujemy
na 3 sierpnia mam wizyte kontrolna z sara i az sie boje połozyc ją na wage; Jest taka malutka i chudziutka!! cyc non stop soczki czasem moze z 20 ml w upalny dzień kaszka mleczno ryżowa na gęsto z łyżeczki tylko kilka łyczek deserek to samo a obiadek czasem wcale l;/ ale jak ja jem kanapki albo swoj obiad to oczu nie moze oderwac az jej sie uszy trzesa ale co zrobić .... ehhh taki mały niejadek mi rośnie jak czytam jak wasze niektore maluchy wtryniają to ąz zaczynam sie martwić o Sarcie..... 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaana

    2035

  • iwiokej

    2637

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Witam Mamusie!!!
Dodinko wytłumacz mężowi, że teraz jest mona na dwuczłonowe nazwiska 🙂 sama mam takie, moja teściowa miała i też nie jesteśmy doktorami, durne to dla mnie tłumaczenie, a z drugiej strony, czy on ma okres, czy my do Ślubu nie spieszno 🤢
dziękujemy za miłe słowa 🙂
udanego wypoczynku ciąg dalszy Życzę wszystkim wycieczkowiczom
moja mała w te upały też nie ma zbytnio apetytu, przed wczoraj 80ml. zupy wczoraj nic
dzisiaj 200ml zupy , ale dziś troszkę się ochłodziło
a ja też nie daje dodatkowych wit. bo jest ich wystarczająco w mleku, ale daje jej wit C przez to że tyle mi chorowała ale też z tego zrezygnuję bo pije soczki z wit C ale tylko lubi jabłkowe winogronowe z miętą , a nie lubi nic czerwonego 🤢
oki miłego wypoczywania i do spisanka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Darusia 🙂
powoli moze Sarcia dojdzie do apetytu, tego Wam zycze.
Fajnie ze urlop sie udal.

Iwiokej juz sama nie wiem co fgo ugryzlo, juz jest spokoj 🙂 juz foch przeszedl najwidoczniej sie pogodzil z tym.
Moja Julka pije narazie tylko jablkowy, i lubi winogrono, melisa , rumianek innych jej jeszcze nie dawalam .
Moja tez mniej je w upaly, ale na noc wtrabila 160 kaszki i poszla spac 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam wieczornie, a raczej nocnie 😉
Przyszykowałam sobie dzisiaj rzeczy, które mam popakować jutro do walizek i będzie luz 🙂Dodi dziękuję za listę 😉 fotelik jednak wezmę, bo wyczytałam dzisiaj na stronie linii lotniczych, że można mieć bez dopłaty, więc bierzemy, bo będzie napewno wygodniej.
Dzięki Iwiokej 😉
Dobranoc, mam nadzieję, że uda mi się jeszcze jutro do Was zajrzeć, jeśli nie, to do usłyszenia po 8 sierpnia 😉bo w niedzielę już lecimy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzin dobry
dluuuuuuuuuuuuugo nas tu nie bylo! to przez te upaly 😮 ale dzis na szczescie jest chlodniej i mam nadzieje ze mojs przet troszke dluzej pochodzi 🙂

u nas wszystko ok mamy za soba ostatnia serie szczepien, Marcelina wazy juz 9 kg 😮 i ma 75 cm!! 🤪 ale niestety cos sie z nia porobilo i najpierw zaczela wstawac o 5 a teraz budzi sie w nocy na jedzenie!!! zwiekszylam jej porcje w ciagu dnia ale to nic nie daje!! chyba czas zmienic mleko na 2 moze to cos pomoze!!!
wczoraj moj ananas mial pół roku !!! 🤪 🤪 jezu jak to zlecialo!!!!!!!!!!!!!

pochwale sie ze w sierpniu jedziemy na mini urlop 🙂 na wegry- znajomi nas zaprosili bo maja wolny pokoj w domku i jedziemy w 4 rodziny 😆 heh bedzie ciekawie 😜 a ze w tym czasie bedziemy miec rocznice slubu to trzeba bedzie cos postawic 😮

wczoraj mi odbilo i malowalam balkon tzn sciany na balkonie bo juz taki brudny byl 😮

dzis dzien sprzatania i zakupow!! choc wczoraj z siostra zaszalalam i wydalam pare zlotych na "drobne" ciuszki na wyjazd 😜

zycze wszystkim milego wekendu

a ja rozkoszuje sie pogoda 😎 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej
My po przymiarce, zrobilam zmianę dekoldu na mniejszy troche, boje sie ze jak odstawie cyca to mi sie zrobią jamniki a nie cyce he he wiec wole nie ryzykowac 🙂
16 sierpnia 2 ga przymiarka po zmianach i potem odbiór 🙂 musze kupic buty teraz bo juz na nastepna przymiarke w butach 🙂

ja wszamalam chinszczyzne i wpadlam do Was na chwile, mała kima, ale zaraz sie obudzi na papu i idziemy na spacer i do kosciola dac na zapowiedzi.
Mielismy isc na grilla wieczorem ale kumpel odwołał, szkoda.
Jesli chodzi o M. to w sumie sie odzywamy, ale widac ze jest jakos inaczej, jakby nie dogadany temat, ja tam pierwsza nie zaczynam ...

milego weekendu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cos cisza na lutym.
Ja dzis nie wyspana, ale na wlasne zyczenie, mala poszla spac o 21.30 co jej sie nie zdaza a ja zamiast to wykorzystac i tez sie polozyc to ogladalam tv z M. do 1 w nocy , potem mala wstala na cycka wiec ją karmilam, potem n ie moglam zasnac do 2 , a pozniej to chyba z 3 razy pobudka , i jeszcze mala od 7 na nogach a ja z nia 😞

milej niedzieli.

p.s dzis wieczorem zawożę wózek do kolegi zeby mi rano odeslal kurierem do reklamacji,. i pewnie do srody siedze w domu bez wóżka 😞 czyli uziemiona.
Pogoda sie popsula jest 15 stopni chyba, ale dobrze troche odetchne swierzym powietrzem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej hej hej
zdążyłam nadrobić wszystkie posty 🙂
Fajnie macie z tymi urlopami. My nigdzie nie byliśmy i nigdzie nie pojedziemy niestety. Eh no cóż i tak bywa. Za to pozostałym wypoczywającym życzę pogody przede wszystkim 🙂
Do mnie zaraz teście się zjadą :/ wręcz kocham jak są u mnie no ale jakoś ścierpię to wszystko 😞
U Nas nareszcie pogoda trochę lżejsza że idzie żyć bo ten upał sprawiał że się roztapialiśmy wszyscy :/ Wczoraj i w piątek solidnie popadało i wszystko jakby odżyło 🙂 Super. Mały tez lepiej znosi tą temperaturę. Ponadto te ząbki jego go dobijały ale jakos dajemy rade. Teraz ma dwie takie myszki jak Nadinka 🙂
Odebraliśmy płytkę z wesela i teraz nic innego w tv nie leci jak tylko moje wesele 😁 Ogólnie jesteśmy zadowoleni 😁

Andzia Moj Fifi podobnie jak Julcia Dodi też nie pije zbyt wiele. Schemat mam taki sam jak Dodi.
Do 6 mc bedę karmić cysiem ale może i dłużej ... Zobaczymy 🙂

no kończę bo za 10 minut bedą mnie wizytować teściowie 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Mamusie!!!!
nadal na bezprzewodowym beznadziejnym necie 😞 już mnie szlak trafia
moja mała dostała dzisiaj pierwszy raz zupkę z indyczkiem, chyba jej smakował, zjadła 150ml. ale i tak jakoś woli mleko, może jeszcze sie nie przekonała,że zupką też sie moze najeść
na szczęscie upały na razie odpuściły, a ja jutro dzień załatwiania 😠
oki miłego spędzania czasu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej
no i wreszcie chłodno jak dobrze 😆 tylko mogłoby nie padac 🥴
mały jakis marudny pewnie przez ten deszcz
dzis zrobiłam mu zupke marchew, pietruszka, seler, ziemiaczek, por, buraczek i kurczak taka dobra zupka a on nie chciał jesc ale pewnie dlatego ze spac mu sie chciało
a na deser bedzie miał banana z jabłkiem 🤪

wałasnie z moim T. zastanwiamy sie gdzie pojechac na wakacje był pomysł aby gdzies za granice lub z moimi rodzicami nad Nasze morze
ale w sumie na zagranice nie jestes przygotowani bo T. ma urlop od 6 wiec troszke mało czasu wiec chyba pojedziemy z rodzicami a zagranice morze w styczniu kiedy mały bedzie wiekszy i juz załatwie mu paszport polski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzis bylam z Julka na usg narzadu rodnego, ma zuzo wiekszy jeden jajnik i pecherzyki tez nie prawidlowej wielkosci, okazuje sie ze jest pod wplywem estrogenów,nie wiadomo czemu, jeszcze czeka nas w paitek usg piersi i badania hormonow z krwii.

A zaczelo sie od tego ze zauwazylam ze ma jakies zmiany w cycuszku jak sie dotknie i poszlam do endokrynologa noi skierowal nas na te badania. cholera mam nadzieje ze to nic groznego.

A BABA OD USG do mnie z tekstem "czym pani ją karmi ?? jakims świnstwem chyba , je pani soję ?? albo daje pani dziecku cos z soi?? bo czasem ona powoduje wzrost hormonu " mowie jej ze karmie piersia jeszcze ale juz tez owoce i mleko zastepcze., a ona popatrzyla jakbym dziecku krzywde zrobila jakas " jakas IDIOTKA 😞

a WOGOLE Julka charcze jak stary dziadek , nie wiem co jej jest ... tak rzezi jakos, ale bylam z nia tydzien temu u lekarza i nic nie bylo... a pozatym wygina sie do tylu, i tez tego nie lubie.

Troche martwie sie ze nie przewraca sie na plecki i brzuszek i niechce tez na boki, kurde cos jest nie tak... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oj Dodi bidlko co Ty masz z Julcią ? 😞
mam nadzieję że wszystko się w końcu unormuje i będziesz się mogła cieszyć Julcią a nie biegać po lekarzach... ale czujna z Ciebie mamuśka że tak zauważyłaś!

u nas jak zwykle wszystko na wariackich papierach .. ale za to mała super podtuczona odkąd ją karmię 🙂 od paru dni cielęcinkę wsuwa 🤪 jutro indyk 😜
zębów ani widu ani słychu chociaż ślini się jak mops - dobrze że ciepło jest bo mała siedzi zapluta po pępek - nie nadążam jej przebierać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dodi kazde dziecko rozwija sie inaczej
nim sie nie obejrzysz a Julka bedzie Ci sie przewracac z plecków na brzuszek moj tak nagle zaczal a pozniej to tylko bez przerwy
ja mysle ze muszisz jej troszke pomóc a raczej pokazac jak sie przewracac
ooo masz tu cwiczonko my tak na rehabilitacji robilismy

http://www.youtube.com/watch?v=mDGTrXr5j5s&feature=related

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny!!!
No to ja tez bede musiala skorzastac z tych cwiczonek bo Sebastian tez nie bardzo mi sie przewraca ale ja sobie to tlumacze ze jest po prostu zgnily!!!!!!! 😜 Ostatnio jak go polozylam na brzuszku to jakis czas sie cieszyl i bawil tak ale jak juz mu sie znudzilo to zamiast sam sie przewrocic to ryczal ze szok az lzy ciekly!!!! Cwaniak. Dodi spokojnie nie jestes sama.
Co do tych badan to faktycznie masz przerabane ale trzymasz reke na pulsie i tak trzymaj kochana. Bedzie dobrze. 😉
No a co do tej baby to istna kretynka!!! Nie przejmuj sie nia. Nie bardzo rozumiem--zdziwiona byla ze karmisz jeszcze czy ze juz podajesz wiecej niz cyca???? 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzien dobry
oj widac ze wakacje przyszly 🙂 albo juz pomalu nasze forum umiera....

Dodi wspolczuje tych badan i ciaglej niepewnosci!!!!

Marcelina jest najstarsza z lutowek a tez sama sie nie obraca jeszcze ale przestalam sie jz tym martwic! corka kolezanki miala dopiero rok jak zaczela sie "krecic" zaczela wczesniej chodzic niz sie obracac!!! nie ma co sie martwic!!! jedne szybciej gaworza inne sie obracaja a inne szybko siedza!! kiedys Wam pisalam o kolezance co ma syna Marcela starszego od mojej o 3 dni! i on juz sam siedzi, kreci sruby, ma 3 zeby i ( UWAGA) stoi!!!!!!!!!!!!!!! ale przy tym wszystkim je 3xpo 120 mleka, pije przez caly dzien 100 ml a o zupach i owocach to na sile i z bolem - wiec cos za cos!!
moja "rąbie" wszystko co jej dam! ostatnio jadla jogurcik z gruszka i baaaaaaardzo jej smakowal! jedyne czego nie lubi to kaszy -chyba ze w mleku i zupy podawanej lyzeczka!

u nas slonko wychodzi wiec bedziemy dzis sie wietrzyc na dworze

milego dnia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Dziewczynki 🙂
na wstępie Dodinko nie zadręczaj się tą idiotyczną pseudo lekarką. Tacy ludzie jak Ona nie powinni wogóle pracować w tym zawodzie.
Dobrze że w porę zauważyłąs ze z cysiem Małej jest coś nie tak. No a jak tu u lekarzy zarza cos innego wyjdzie przy okazji. Wazne ze jestes pod stałą kontrolą.

My dziś w nocy przeżyliśmy istny szok. Spimy z Mężem Mały w łóżeczku aż tu nagle jeps. Zarwało się łóżeczko Małego i spadł razem z nim. Normalnie mówie Wam. Był tak przerażony że nie mogłam go uspokoić bo go wyrwało to ze snu. Jej płakał biedny ale cysiu uratował sprawę. Nic mu nie jest na szczęśćie 🙂
Swoją drogą sprawdzcie czy macie dobrze łóżeczka pomontowane bo moje też było ale jak Mały wariuje w łóżku to chyba sie cos rozlegulowało. Ahhh i nocka z głowy bo dalszą część nocy spał z Nami a dla mnie to już nie sen.

Pogoda ładna więc pewnie pojdziemy na spacerek.
Co do przewrotów to Fifi zaczął się obracać z plecków a brzuch dopiero z 2-3 tyg temu. I jak wykapował o co chodzi to teraz nic innego nie robi. Siedzi z podparciem ale jak tylko go nie bede trzymać to się obala. Zęby ma 2 jak na razie - ale ponąć im później wyjdą tym lepiej.
Co do jedzenia to też różnie jest bo czasami zje 4 razy po 200ml a czasami tylko2x 150ml i się tym nie przejmuje - jak jest głodny to mu daje i tyle 🙂

no to kończę swój monolog 😁
buźka 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Andzia27 napisał(a):
Hej dziewczyny!!!

No a co do tej baby to istna kretynka!!! Nie przejmuj sie nia. Nie bardzo rozumiem--zdziwiona byla ze karmisz jeszcze czy ze juz podajesz wiecej niz cyca???? 🥴


jej zdaniem dziecko sama piersia PRZYNAJMNIEJ DO 6 MIESIECY a ja Julce od 5 zaczelam dawac.
głupia baba z niej, pewnie sama nie ma dzieci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej
Dodi nie przejmuj się babą - twoje cyce twoje dizecko co jej do tego?? jak mnie to wkurzało od zawsze (i do tej pory się zdarza) że ktoś właściwie obcy dopytuje się o moje cyce czy nimi karmię!!! 😮 qurcze czy ja się pytam np o jej pipkę? lub jego @$**??? 😠 wrrrrr strasznie mnie takie pytania irytują..moje cyce moja sprawa!

u nas oki jestem w małej coraz bardziej zakochana
idziemy dzisiaj do prv doktora bo Domi ma cały czas wysypkę w okolicy żuchwy i uszu... myślałam że to potówki ale chyba jednak nie bo już od zawsze właściwie jest.. mam tylko nadzieję że nie będzie kazał przejść na nutramigen 🤨
no i kupki u małej dziwne tj wyniki badań nieprawidłowe - w jednym była nawet krew 😞 no ale mam nadzieję że wszystko oki - mała nie wykazuje żadnych objawów choroby - żywa bardzo - jak to ona śmieje się je lub śpi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aha i przyznam się wam jeszcze do czegoś (o motywach napiszę póżniej) - zatrudniłam częściowo z konieczności pomocy dziewczynie (znajoma fajna ukrainka którą polacy zrobili w konia i została bez $$ bez pracy i bez dachu nad głową!! 😞) a częściowo dla własnej wygody 😜 no więc dziewczyna przychodzi do mnie parę razy w tyg i sprząta - JAKA ULGA!!!!!! NIE SĄDZIŁAM ŻE BĘDĘ TAK SZCZĘŚLIWA I W KOŃCu ODETCHNĘ !! no i dziewczynie pomogę $$
trochę mieszkała u nas, a teraz znalazła stałą pracę i mieszkanie więc historia zakończona happy endem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aaana super pomysł z pomocą do sprztania 🙂 Ja sama chetnie bym wziela kogos 🙂 he he
Co do glupiej baby z zusg to mam to w nosie, co ją to obchodzi !! do teraz jestem wqrwiona na nią !! bezczelna !!

U nas kolejny dzien siedzenia w domu, az boli glowa, poszlam na balkon troche pooddychac powietrzem i walnełam słabiutką kawkę 🙂 pierwszy raz nie inkę 🙂 mała tnie komara, dostala 3/4 sloiczka jablka z bananem i sobie spi .
Przyszla dzis zapomoga ( czytaj wypłata 🙂 ) jakos w tym miesiacu cienko, musze zaplacic za próbny makijaz, fryzure , kupic buty .. auć ..a tu w tej mojej stolicy wszystko 2 razy jak gdzie indziej, probny makijaz 90 zł i tak prawie najtaniej znalazlam.

czekam na ramę wózka , pewnie dopiero jutro lub w czwartek 😞 chyba tu zgniję w tym domu, a Julka zapomni jak świat wyglada 😞
chociaz dobrze ze jedzemy dzis po obraczki , mam upatrzone w katalogu okolo 10 wzorów i nie wiem na co sie zdecydowac cholerka :-)

Dziewczyny gdzie jestescie ???

Ciekawe jak tam u Mony pogoda na wyjezdzie , pewnie piekna , wroci opalona,
a Jai_ho to juz wyjechala chyba tez ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja to bym sie chyba xzanudzila jakby mi ktos sprzatal 😉 ale jak wroce do pracy to bym wiele dala za taka pomoc

Dodi ja obraczki wybralam zupelnie inne jak podobaly mi sie w katalogu czasem na zywo cos nie wyglada tak samo ladnie a inne ktore nie zwroca na siebie uwagi blyszcza 🙂

staram sie przyzwyczaic Marceline do dawnych nawykow - czytaj spania w dzien! potrafila sie zdrzemnac ok 20 min w ciagu dnia a jak przychodzila 19 to byla ze zmeczenia a pozniej wstawala o 2-3 w nocy zadowolona i wyspana!!!!!!! a ja myslalam ze padne, dzis juz drugi raz spi odkad wstala - rano 1,5h a teraz zobaczymy zasnela 15 min temu

dzis jade zrobic sobie paznokcie-nareszcie bo po piatkowym malowaniu balkonu jeden stracilam 😮

milego dnia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sibi z moja Domi nie zanudziłabyś się - gwarantuję! heheeh

wróciłyśmy od lekarza - mała ma alergię pokarmową 😞 nie wiadomo na co najprawdopodobniej mleko ale nie wiadomo - mogę jej dawać tylko słoiczki dla alergików (z hippa może ze 3 na krzyż się znajdą) i jak nie będzie poprawy to też zmienić mleko na nutramigen lub bebilon bepti 😞 aha i prowadzić "pamiętnik alergika" czyli zapisywać wszystko co jadła :/ eszzzzz no nie wiem skąd ta alergia skoro my nie mamy..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aaana u nas sie tak zaczelo, od ślaowych ilosci krwii w kupce, Potem wyladowalysmy w szpitalu z zywą krwią w pampersie, stiwrdzili alergie pokarmową, od razyu beilon pepti przepisala, jak bedziesz kupowac nie bierz nutramigenu on smierdzi gorzej niz pepti i jest gorszy w smaku, a bebilon 10 zł puszka na recepte, moja Julka go polubila 🙂 a jak jej zrobie kaszke ryzową z jablkami to wogole wcina az jej sie uszy trzesa.
Co do sloiczkow ja tez daje hippa, ale nie mam zadnych ograniczen,Domiś ma pewnie to co Julcia alergie na mleko krowie ..ja cos to pytaj ,ja juz to pprzeszlam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...