Skocz do zawartości

Luty 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
To fakt, ze ten lekarz jest raczej rzetelny i oddany swojej pracy, ale troche tez mi zajelo zanim na niego trafilam, po tym jak moj lekarz zrezygnowal z pracy, trafilam tez na ,,debili". A tak poza tym to juz tez byl czas na kontrol, akurat sie zbieglo ze szczepieniem.

Jestem troche zdziwiona tym, ze styczniowki nie przywitaly Cie milo, kilka razy tam o cos pytalam, tez je czasem podczytuje aby wiedziec czego sie mozna spodziewac i zawsze bylo ok. konflikt z nimi miala anitek, ale to juz stare dzieje, ktorych chyba tam tez nikt nie pamieta. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaana

    2035

  • iwiokej

    2637

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
hej laseczki wczoraj kryzys miałam - cały dzień skórcze, żobków w Gdyni niet - nic tylko siedzieć i ryczeć
ale dzisiaj.. ..
😉 stał się cud!!! nie ukrywam że byłam mocno załamana i nie wiedziałąm jak to będzie z małą ciążą itd bo nie wyrabiam przez te skórcze - już wczoraj myśleliśmy że A. pracę rzuci ....

dzisiaj w akcie desperacji zadzwoniłam do żłobka kt jako pierwszy b mi sie spodobał ale jest na wiczlinie czyli na końcu świata ... jakoś tak odruchowo przedstawiłam się z nazwiska i zaczęłam pytać czy mi Domisia wezmą i dziwczyna mi przerwała - mówi że nazwisko b charakterystyczne i czy jestem żoną A ?? hehehe okazało się że to mojego A. koleżanka z klasy i dobra kumpela mojego szwagra !!!!! hehehhehe jutro jadę spr i jak nie będzie tragedii to zostawiam Domi trudno jakoś będziemy dojeżdzać aha i laska ma córkę w tym samym wieku co Domi tak więc jestem meeeega uchachana i jest nadzieja że nie padnę cyce


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Renata czy ja dobrze sobie policzyam na podst któregoś z Twoich postów - TY masz 4 dzieci?? 🤪 jak sobie radzisz??!!?? szacun!!!

Iwiokej poszłąm za twoim przykładem i włączyłam na chwilę małej bajki w tv no i dzisiaj w przypływie energii zrobiłam do zupy takie kluseczki:
http://www.wielkiezarcie.com/recipe42986.html

pyyyycha!! i robi się w 5 min polecam!!

Darusia jak dobrze pamiętam to twoj jest żołnierzem, nie? jest z Wami? czy na misji??? ja nie wiem jak wy dziewczyny dajecie radę (Nikoś) - wielki szacun - ja bym osiwiała!!!

JaiHo - może żłobek na pół dnia?? moja była mega zajarana dzieciakami!!!! zero płaczu! a Ty sobie odpoczniesz troszq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Mamusie!!!
aaana moja to już nałogowo bajki ogląda 😁 już ma swoje ulubione i takie na które nie lubi patrzeć 😁 ale mamy plazmę wiec o oczy się nie martwię bo jest bezpieczna
Jai_Ho ale sie rozpisałaś, ale super że Vic zdrowiusi 🙂
lekarze nie mają obowiązku na szczepieniu sprawdzać szczegółowo czy dziecko jest zdrowe jeśli jest coś nie tak to rodzice o tym mówią, bo z kąt lekarz ma wiedzieć ze dziecko zachowuje się inaczej niż do tej pory chyba ze jest to widoczne na pierwszy rzut
podstawowe bad. przed szczepieniem wygląda tak waga wzrost mierzenie główki kl. piersiowej, osłuchanie przez lekarza sprawdzenie gardełka i podnoszenie za rączki. tak jak było w moim przypadku to ja zaobserwowałam że dziecko może mieć zapalenie ucha, bo lekarz przecież na zwykłym badaniu tego nie zobaczy
a co do okl. to też mi znikają i się pojawiają( zapewne to gang anitka :P) 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczyny 🙂
zniknelam, ale juz powrocilam... czuje sie jakbym wrocila z zaswiatow, a tam tylko krzyk ( skubany potrafi krzyczec, nie plakac, krzyczec ponad pol godz. non stop, az sie krztusi ale dalej sie drze- proba sily byla, lzy mi lecialy po dupie az, ale twarda bylam, T. trzy razy wychodzil, bo nie mogl) po tym jak juz go wzielam na rece i sie uspokoil zaczely go napierniczac dziasla, ja nie wiem ale chyba mu sie kumulacja tych zebow robi, bo ma juz wszystko spuchniete, czerwone i widac doslownie 4 zeby na dole i dwa na gorze, ale zaden sie jeszcze nie przebil 😞wiec zaczelo sie plakanie i zawodzenie, smaruje mu juz tymi masciami wiecej niz powinno sie ale co mam zrobic aby mu ulzyc? jakies sposoby? gryzaki odpadaja, wrzuca systematycznie wszystkie za lozko i pluje na nie. Jak dziasla przestaly bolec to znowu yyyyyyyyy i yyyyyyy i ejjjj eeeeejjjjj!!!! i do tego piszczy tak strasznie, ze dzis az sasiedzi zagladali przez plot co sie dzieje, jeszcze mnie k...mac zglosza, ze sie nad dzieciakiem znecam 🥴 a to raczej odwrotnie. Ale pracujemy nad tym, dalam sobie dwa tygodnie na wyprowadzenie go na normalna sciezke, jak sie nie uda to zaczne myslec co dalej robic. Do tego znowu nie chce jesc, teraz na spiocha zjadl 100ml mleka w sumie to dzis jak zjadl 350 to max.
No to sie pozalilam.
A tak poza tym to dzis jak mial chwile cudownosci to wdrapal sie na mnie i mnie pocalowal w buzie ( pewnie nieswiadomie i przypadkowo tak mu wyszlo, ale to bylo piekne i wszystko mu wybaczam 🙂) )

aaana super, ze sie jakos uklada ze zlobkiem, potrzebujesz chyba tego jak nikt inny 🙂 Co do Victora i innych dzieci to sama nie wiem, 🥴 w niedziele bylam na imprezie rodzinnej i tam byla roczna dziewuszka, Victor popatrzyl na nia, oczywiscie gwiazdorski usmiech, po czym zlapal ja za wlosy, ciagnal z calej sily ( a wiem, ze robi to mocno 😞 ) i naplul na nia ☺️ i znowu sie do niej smial, mi bylo wstyda a dziewczynka plakala. Beksa jedna! 😉 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jai_Ho a spróbuj może podać coś przeciwbólowego np. Nurofen w czopkach. To może tylko pomóc. Wskazaniem też jest ząbkowanie. Mi wszystkie dzieciate sąsiadki to polecają jak już nie będę dawała z nim rady.

Dziewczyny napiszcie mi o co chodzi z Anitkiem, nie mogę się doszukać w postach o co poszło.
Jakieś obozy się porobiły czy jak?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Malalena wlasnie dzis postanowilam, ze jak wieczorem bedzie znowu cyrk i to beda zeby a nie fochy, to dam mu czopek, bo mi szkoda dziecka, ze sie tak poniewiera, nie dosc, ze zal do swiata, ze mama nie pajacuje przed nim non stop i nie chce go nosic i to w roznych pozycjach kiedy on tylko sobie zamarzy, to jeszcze bol dziasel. Narazie spi ladnie, zobaczymy pozniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
JaiHo może czopki viburcol firmy heel - dizałają uspokajająco - młoda po nich zasypiała a i znajoma ukrainka 😜 tez mówiła o nurofenie na ząbkowanie

jutro idę zobaczyć żłobek więc się okaże czy jestem uratowana czy zostanę matką polką pełną gębą\

Iwiokej to plazma nie szkodzi na oczy? hm... to będę miała mniejsze wyrzuty sumienia 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
raz jeszcze: 🙂)
Co do Anitka, to w skrocie: miala konflikt z cruella, ta aby sie nie denerwowac odeszla z brzuszka za nia poszly wszystkie marcowki na inne forum, kilka dni pozniej po dramatycznym pozegnaniu odeszla anitek, nikt za nia nie poszedl, to wrocila i stwierdzila, ze jednak jest z nami zwiazana i nic jej nie ruszy, po kilku dniach zalozyla jednak ,,swoje prywatne" forum, na ktorym rzekomo mozna bedzie pisac o wszystkim i o sprawach jak najbardziej intymnych i nikt tego czytal nie bedzie ( o naiwnosci!!) no i porozsylala adres nowego forum do dziewczyn i wiekszosc chyba tam pisze. to tyle. 🙂 I to nie tak, ze sie porobily obozy, tylko czesc dziewczyn poszlo za Anita, bo po roku pisania na tym forum zorientowaly sie, ze ktos moze czytac to co pisza a czesc poprostu poszla z czystej sympatii do pozostalych dziewczyn, dlatego tez, ze byc moze tam wiecej pisze osob... czyli bez urazy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jej, slyszalam o tych czopkach uspokajajacych, ale cholera jakos nie mam do nich przekonania, to teraz ma pol roku i juz na uspokajaczach, to jak bedzie mial bunt dwulatka to mu prozak bede dawac? 🤨 😮 sama nigdy nie bralam nic na uspokojenie ( papierosy sie nie licza 😉 )i dziecku tez sie obawiam. Jestem rozdarta w tym temacie. Przeciwbolowe postanowione- boli- czopek i do spania 🙂.

Trzymam kciuki za zlobek! A nawet jak ten sie nie uda to moze jakis inny pomysl sie ,,urodzi" 🙂 A tak poza tym to wydaje mi sie, ze jestes osoba, ktora jak juz musi to potrafi sie swietnie zorganizowac i ogarnac temat, wiec i z tym sobie poradzisz! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aaana płaskie telewizorki typu plazma lcd i led nie szkodzą itak samo komp. no i powodzenia ze żłobkiem 🙂 ja małej na razie nigdzie nie daję bo nawet jak jest u mojej mamy na chwilę to płacz i mama więc postanowiłam że do roczku zostanę z małą, jak już bezie bardziej samodzielna to prędzej
Jai_Ho czopki z paracetamolem tez są na ząbkowanie,a te maści to ponoć tylko na pół godz. działają, tobie życzę cierpliwości i szybkiego wyrżnięcia ząbków przez Vica bez bólu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aaana płaskie telewizorki typu plazma lcd i led nie szkodzą itak samo komp. no i powodzenia ze żłobkiem 🙂 ja małej na razie nigdzie nie daję bo nawet jak jest u mojej mamy na chwilę to płacz i mama więc postanowiłam że do roczku zostanę z małą, jak już bezie bardziej samodzielna to prędzej
Jai_Ho czopki z paracetamolem tez są na ząbkowanie,a te maści to ponoć tylko na pół godz. działają, tobie życzę cierpliwości i szybkiego wyrżnięcia ząbków przez Vica bez bólu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
iwiokej, dziekuje kochana. Mam nadzieje, ze sie szybko uporamy i z zebiskami juz teraz i z rozwydrzeniem, bo szczerze mowiac wolalabym napierniczac w kamieniolomach caly dzien niz patrzec jak on placze, to bardziej meczy. U mnie chlopaki juz spia ,,obydwa" 😉 mloda teraz mieszka z matka, wiec cisza bloga i relax...ide po wino 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Teraz jeszcze łobuz mały nie śpi ,bawi się z tatusiem,tylko ciekawe jak długo ? 😉Zaraz będzie-mamusiu bo dziecko płacze 😜
Jai Ho chętnie napiłabym się z Tobą winka 😉,ale u mnie jeszcze dzień się nie skończył,Julci też chyba ząbki będą wychodzić bo jest nie do wytrzymania ,mało śpi i ciągle coś jest nie tak 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
renata355, ale Ty masz juz dorosle dzieci! I super taki maluszek teraz w domu. Ale bedzie pewnie ksiezniczka rozpieszczona przez rodzenstwo 🙂
Ja wlasnie dopilam lampke winiucha i ide spac, bp cos czuje, ze jak maly tak szybko zasnal to o 3-4 bedzie juz swietna pora na zabawy i wyglupki 🙂))
Tak wiec zycze spokojnej nocy wszystkim mamom i dzieciaczkom 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej koleżanki,muszę się pochwalić..mój synuś ma zębulka,już dziąsełko się rozcieło jest 1-wszy zębuś.Póki co znosi to dzielnie!Córunia też specjalnie nie przeżywała ząbkowania.
Nikoś chyba więcej śpi ...jakoś mi się to zbiegło z tymi ząbkami..Małej teraz wypadają mleczaki...pójdzie do zerówki szczerbata 🙂
Boże jak ja kocham te moje dwa cukierki!!!
Tego trzeciego cuksa też kocham mimo,że skazuje mnie na ciągłą tęsknotę...nooo ale kocha się przecież nie za coś a mimo czegoś..w ramach tęsknoty spałam wczoraj w mężowej piżamie..wyprana,uprasowana a pachniała Jego skórą...Boszzzz jak tęsknię..
Wczoraj ogarnął mnie jakiś bunt w związku z tą naszą sytuacją,podobno to typowe...syndrom trzeciego miesiąca ale sama się zbeształam za to ,poszłam wcześniej spać i dziś jest już wspaniale 🙂 Samodyscyplina...hahah
JaiHo boski ten Twój syncio...a ząbki wkrótce dadzą spokój,ogólnie wspaniale się rozwija a to,że nadruchliwy to moim zdaniem lepiej niż "masło maślane"
Renata Ty mamuśka zaprawiona w boju...4-ka dzieci...wesoło i na nudę nie masz szans 🙂
Aaaana jak tam zdróweczko?
Moja bratowa też w ciąży...rodzi w styczniu pierwsze dziecko,fajnieee
Kochane dziękuję za miłe słowa,całuję Was za to i ściskam!!!Trzymajcie się !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć kwiatuszki 🙂

My już po pierwszej kawce. Słoneczko zagląda przez okna, zapowiada się ładna pogoda.
Kacper leży na macie i póki co sam się bawi 😉 ale to pewnie już nie długo.
Jemu też już wychodzą zabki. Co prawda nie ma czerwonych dziąseł, ale przez dziąsełko już prześwitują białe kiełki i się delikatnie odznaczają. Mały od jakichś 4 dni jest okropnie marudny. Nic mu nie pasuje, denerwuje się, coś częściej chce spać (a tu do niego nie podobne), nadprodukcja śliny działa non stop no i gryzie wszystko co popadnie. Więc zwalam na ząbki.
Nauczył się marszczyć nos, przy tym mruży oczy i wyglada jak diabeł - chwilami to można się przestraszyć.
renata355 fajnie masz z dzieciaczkami, chciałabym być już na takim etapie.

Póki co zmykam na śniadanko w wam życzę miłego i spokojnego dnia.
Buźka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam porannie!

Renata rozwaliłaś mnie !! szczerze mówic to zazdroszczę troszq - widzę że piersze i drugie rok po roku - pamiętasz jak dałaś radę? jestem pełna podziwu

JaiHo wczoraj miałąm napisać i mi wyleciało z głowy - moja w żłobku sobie radziłą i bawiła sieitd i... pierwsze co zrobiłą to uszczypnęła dziewczynkę następnie obróciłą się od maluchów i "podreptała" do starsych dzieci którym rozwaliła zabawki tak więc tez nie jest aniołkiem ale tym samym wiem że sobie dizewczyna poradzi 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzien dobry:_)
NIKOSIOWI GRATULUJEMY PIERWSZEGO ZABKA!!! 🙂)

noc byla nawet ok. tylko dwa razy sie przebudzil, o 6 pobawilismy sie godzinke i dalej zasnal. Teraz bawi sie na swojej graciarni 🙂) o dziwo jeszcze sie nie drze 🙂) moze dlatego, ze pada deszcz i on tez jakis zamulony jest i slucha jak wali o szyby 🙂)
Dzis zauwazylismy, ze coraz bardziej kontroluje upadki, wiec jak z pozycji siedzacej lecial na bok to wyciagal rece aby sie podeprzec. Kazdego dnia jestem dumna! 🙂)

mimo psiej pogody jedziemy do miasta. milego dnia!!! 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka.my dzis mało będziemy pisały.Mario na slużbie i wzial mi neta wrr teraz pisze z telefonu.
Ktos pytal czy moj jest na misji.a wiec mial jechac w styczniu ale chyba niewypali a ja sie ciesze 🙂
Renatko to ja tylko 2 lata starsza od twojej corci hihi 🙂
Eh wasze bejbiki maja juz zebole a mojej ani rusz...
Pogoda dzis dopisuje wiec sarcia sie obudzi zje deserek i dada 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aa zapomniałam coś wam napisać hehe.sara zrobiła mi dzis malinke na cycu hehe rano lezalam na plecach i wziełam ja na swoj brzuch no i sie przyssala,nie trafiła w suta.potem podniosła głowe i głośno sie zasmiala jakby rozumiala co robi potem wsadzila glowe miedzy cycki i zrobila takiego mega tzw pierda hehe no nie moge.jak ja kocham tego szkrabika 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...