Skocz do zawartości
Malalena

Luty 2010 | Forum o ciąży

Rekomendowane odpowiedzi

kurcze ale mam dzisiaj jakis dziwny ten moj brzuszek. Mam wrazenie ze zaraz wybuchnie!!! Jakos dziwnie. A do tego zero przemiany materi i to moze tez jakios wplywa ale czuje sie jak nadety balon!!!! A ta pizze to tez bym zjadla!!! Mniam. 🙃

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
No ja jak mialam wzdecia to brzus tez taki wielki :P ale teraz wzdec nie mam super 🙂
Ja wlasnie szukam fryzury na slub...choc nie chce absolutnie zadnych spietych wlosow...
Przod mam do ramion a tyl tak do polowy szyji i sie zastamawiam co z tego mozna zrobic hmmm

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
heh..no miałam farta 😉

W poczekalni u gin czytałam, "dziecko" czy coś tam podobnego i było o obawach Polek związanych z porodem. Pisali tam,że w Szwecji u tylko 10% z rodzących nacina się krocze!! Pomagają w tym ćwiczenia i basen 🙂 Muszę zapisać się koniecznie do szkoły rodzenia, może znają tam jeszcze jakieś sposoby 🙂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Nooooo Anitek mi tez urosl. Goni a goni chociaz ostatnio mi powiedziano ze mam mniejszy niz znajomej a ona miesiac krocej w ciazy. Ale i tak juz duuuuzy. A im wiekszy tym bardziej czuje sie juz mamisia. Jak zrobie jakas fotke to wkleje 😉 Pod ubraniem az tak nie widac ale w ostatnim czasie bardzo mnie wypchalo:P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Anitek pofaluj je ładnie lokówką 🙂 tak wiesz na romantic 🙂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
No ja mam z natury falowane wlosy i w sumie sa fajne ale jakos tak sama nie wiem przez to ze ten tyl jest krotszy o wiele nie wiem czy to dobry pomysl 😞
Zachcialo mi sie wlosy obcinac :P
CandyMonka w Irl prawie wogole nie nacinaja chyba ze juz naprawde nie da rady :P zreszta takie samo podejscie maja do cesarki...Jak najrzadziej choc ja uwazam ze lepiej zrobic cesarke niz odwracac dziecko z polozenia posladkowego tak aby moglo sie urodzic SN.
Ech ja juz nie mysle o porodzie wiem jedno przyjdzie ta chwila i wtedy nawet nie bedziemy mialy czasu myslec :P
Ja niestety do szkoly sie nie zapisze bo juz miejsc nie ma...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
No Andzia27 ja odbieralam sukienke i jak weszlam to babka okrzyk wydala "oooo jaki malusi brzuszek" dodajac ze myslala ze wiekszy bedzie hehe :P no wiesz w porownaniu do irl pewnie jest maly :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
anitek ona mieszka w Clady, Portglenone, ale nie wiem gdzie rodziła , jeszcze ale się dowiem i napisze
CandyMonka ty ściemniaro:laugh: ładnie tak się zachowywać:laugh:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
ee..no to ja lepiej też zadzwonię i sprawdzę czy są miejsca 🙂 boję się tego cięcia niczego więcej

Anitek jak na co dzień masz falowane to je wyprostuj albo przód tak pofaluj lekko a tył tak bardziej na prosto na szczotkę np. podniesiony 🙂 widzę to widzę ale ciężko mi opisać heh 😉

A no i kupiłam sobie wczoraj kurtkę a w sumie płaszczyk, czarny z kapturem i futerkiem 🙂 Z klamrami z diamencików 🙂 Śliczny jest 🙂 A no i noszę go z paskiem pod biustem, fajnie wygląda 🙂 wzięłam największy rozmiar XL więc spokojnie może mi brzusio rosnąć 🙂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
candyMonka, tez czytalam o tym nacinaniu, to jest jakies chore i generalnie wynika, ze do niczego niepotrzebne.

http://www.poradnikzdrowie.pl/ciaza-i-macierzynstwo/porod/urodzic-bez-nacinania_35451.html

na szczescie juz mozna sie nie dac pochlastac 🙂)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ale przeciez nacinanie nie boli,robia to podczas skurczu, wiec nie ma sie czego obawiac, ja bardziej obawiam sie pozniejszym zszywaniem :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ale tu nawet nie chodzi o to, ze boli, zreszta bez zzo to chyba wszystko w porodzie boli 😉, tylko o bezsens tego zabiegu o ile dziecko nie jest specjalnie duze 🙂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Jai_Ho dzięki za link 😘 zaraz go rozpracuję
Aneta o szycie po nacinaniu też mi chodzi 🙂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
No wlasnie Aneto chodzi o to ze to naciecie pozniej tak boli ze chodzic nie mozna juz nie wspomne o zalatwianiu potrzeb fizjologicznych...Dobrze ze tutaj tego nie praktykuja:P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ech dziewczyny, nacinanie to nie problem jak masz takie silne bule opinia mojej mamy takie miała silne bule parte że nacięcia wcale nie czuła, też tak mi się wydaje że jak przesz i te bule takie silne że tego nacięcia to już z tego wszystkiego się nie czuje 🙂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Rozumiem jak Dzidzia duza itd. ale normalnie to przeciez nie ma potrzeby nacinania choc lekarze w PL twierdza ze lepiej naciac niz by mialo samoistnie peknac no coz ja tam sie nie zagebiam w to narazie :P nie chce nawet o tym myslec :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Wlasnie dzwonilam do szpitala i klasy sa juz zabukowane do marca...Trudno obejdzie sie bez szkoly rodzenia ja nie bede placic 500e za 8godzin jakis klas... Wiele mam nie chodzi na takie klasy i sobie radza! ech trudno poczytam cos kupie sobie jakas ksiazke itd i bedzie dobrze 🙂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mi tez sie wydaje ze gorzej jak somo peknie, bo trudniej jest zszyc, ale podobno pozniej mniej boli. Zobaczymy co nam przeznaczone 🙂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ale super ten artykuł, biorę go na porodówkę! Won ze skalpelem od mojego krocza! Nie dam się, będziemy kopać 🙂

A ja nie wiem gdzie to te szkoły, zaraz w necie poszukam. Mam nadzieję, że drogie nie będą bo u Ciebie Anitek w Irl cena masakryczna!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
gorzej jak się pęknie po sam zwieracz, a znam takie przypadki a szycie też nie boli bo już masz wszystko tak obolałe że nie masz czucia i jest Ci wszystko jedno

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
CandyMonka w szpitalu za darmo jest 🙂 ale jak bylam na pierwszej wizycie w 12stym tyg juz bylo wszystko zabukowane wiec miejsc nie bylo. Myslalam ze moze sie cos zwolnilo ale zorganizowali cos ale nie :P a ja prywatnie nie bede chodzic bo to za duzo kasy za 500e to ja mam wozek dla dziecka + cos tam jeszcze. Poradze sobie.
Jest taki polak co prowadzic tez klasy prywatne w domu u ciezarnej kosztuje 40e za wizyte ostatnio dzwonilam do niego i mowi ze min 8wizyt jest potrzebnych ale jakos nie bardzo mnie przekonal do siebie kojarzy sie z takim cwaniaczkiem 😞 on pracuje u mojej prowadzacej jako fizjoterapeuta stad go znam wlasnie. Ech poradze sobie 🙂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Jejkus przestanie mowic o tym bo zaraz padne tutaj... co do szycia pekania itd to tu na pewno bolec nie bedzie po epiduralu w kregoslup podobno mozna tydzien rodzic tak błogo jest :P tutaj go podaja odrazu i nawet nie wiem czy ktos rodzi bez szczerze powiedziawszy nie wnikam. Ja tam bede na znieczuleniu na pewno.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dzwoniłam właśnie do jednej ze szkół obok mnie, koszt to 300zł, obejmuje 11 tygodni zajęć 🙂 No to zapisuję się 🙂 Tyle, że od 24tyg. powinno się zacząć, poczekam jeszcze ten tydzień 🙂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
No własnie Iwiokej dlatego lepiej byc nacietym bo jak pękniecie poleci za daleko to gorzej

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi