Skocz do zawartości

ile przytyć w ciąży? | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Witajcie! Jestem w 6 miesiącu ciąży i przytyłam do tej pory niecałe 4 kg, boję się, że to za mało, ale nie będę się przecierz opychać na siłę. Według usg maleństwo waży tyle ile powinno, ale prawie wogóle nie widać, że jestem w ciąży. Ile wy przytyłyście podczas ciąży?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 93
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
ja jak bylam 2 tygodnie temu na wizycie to przytylam do tamtej chwili od poczatku ciazy 8 kilo tylko ze ja jestem szczupla i po mnie tego nie widac... jedynie brzuszek sie pietrzy a co do brzuszka to mojej kolezance dopiero w 8 miesiacu zaczal rosnac a wczesniej to nic nei maiala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja za to wyglądam jak słoniatko! Przytułam chyba w sumie z 10 kg.Ale rzuciłam palenie.I przed zajściem w ciąże odchudzałam sie na meridii.Wiec jak to odrzuciłam bardzo było mi ciężko.Trudno jak urodzę będe musiała wziąść się ostro za siebie.Narazie nie patrze w lustro bo pęknie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martynka nie przejmuj się....każda ciąża jest inna tak jak każda kobieta,niektóre mają tendencję do tycia inne nie...Ważne żeby Twój szkrab rozwijał się prawidłowo,a że nie przybywa ci za dużo ciała?mniej do zgubienia po ciąży 🤪
Ja wpoprzednich dwóch ciążach przytyłam po 20 kg i uwierz że ciężko potem wrocić do normy ☺️
życzę zdrówka dla ciebie i dzidziusia 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja jestem w 18 tygodniu (końcóweczka nawet) i przytylam już 7 kg .... troszkę sobie pozwalałam ostatnio ale stwierdziłam że trzeba się opamiętać i jeść zdrowo i dla dwojga a nie za dwojga (ja mam skłonności do tycia) . w ciągu trzech tygodni przytyłam 3 kg 🙂 i lekarz stwierdził że trochę dużo. ale nie przejmuje się tym tylko może od teraz mnie frytek :P . zresztą źle się czuje gdy się napycham jedzeniem w sensie fizycznym jeszcze bardziej latam wtedy do ubikacji i mam uczucie przepełnienia :/ ... najważniejsze by synuś był zdrowy 🙂 reszte przeżyje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja do tej pory jakoś tak za bardzo nie tyłam ale od jakiś 2 tygodni czuje po prostu że rosne w oczach 🙂 wiec na dzień dzisiejszy przytyłam już 13kg:/
Też licze na to że do konca ciąży max to bedzie 15kg ale się nie zdziwie jak przekrocze ta granice bo przecież nie zaczne sie teraz odchudzać! 🙂
buziaki dla wszystkich grubiutkich mamusiek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie ma książkowej wagi w ciąży.
Z synkiem przytyłam 30 kg!!! ☺️
Nikit by w to nie uwierzył bo przy porodzie poleciało mi już 14 kg.:laugh: a reszta w ciągu kilku tygodni, a nawet więcej bo karmiłam piersią i mały sporo wyciągnął z mojego organizmu 😉
Obecnie przytyłam 10kg. i aż mi dziwnie bo brzusio tak malutki że wszyscy mówią góra 6 miesiąc, 😎
Moja lekarka powtarza że waga jest BAAAARDZO WAŻNA,
może i tak ale jak się już przytyje troszkę ponad nowmę no to cóż organizm wie co robi.
Moja bratowa przytyła w ciąży 6 kg. a po ciąży jeszcze 10kg.
Nie karmiła piersią 😮 !!!
No i nie wiem kto miał lepiej ja czy ona.
[url][/url]http://www.suwaczki.com/tickers/w57v3e3kw4tsb3aq.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
zgadzam sie z fredeczkaa. Każda z nas jest inna i inaczej powinna przytyć. Mój lekarz powiedział, ze kobiety które miały przed ciąża niedowage moga i przytyć ponad 20 kg, natomiast w odwrotnej sytuacji zalecane jest mniej, ale pod zadnym pozorem odchudzanie!! ja miałam odpowiednia wage do wzrostu wiec okolo 13-15 kg spokojnie moge przytyć. Jak narazie jestem w 5 miesiacu i dobiłam do wagi z przed ciazy bo najpierw schudłam, wiec tak bardzo sie nie martwie, że przybedzie mi ze 20kg.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przytyłam jak do tej pory niecałe 17 kg, jestem wysoka, a do tego zawsze miała tendencję do tycia, ale jest jedna sprawa, położna stwierdziła, że u mnie to sprawa gromadzenia dużej ilośc wody w organizmie. Od 19 tc do 29 tc przytyłam 10 kg ale piłam niesamowite ilości wody, zaczęły mi puchnąć nogi, ręce.... Tak jak mi się chciało pić to chyba nigdy. A nadmienię, że nie mam cukrzycy ciążowej. Teraz nagle, przestałam mieć takie pragnienie i od 3 tygodni nie tyję wogóle, a wręcz straciłam 0,5 kg. Nie zmieniłam trybu życia, dalej spaceruje jak zawsze, chodzę na zakupki, sprzątam. Jak mi to wytłumaczyła położna tak już jest. Jak organizm potrzebuje to gromadzi, potem jak już nie potrzeba to nie. Lekarz też stwierdził, że tą wodę powinno mi dziecko wraz z mlekiem ściąnąć po ciąży. No i ja nastawiam się oczywiście na zdrową dietkę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
rozmawialam ze swoim lekarzem i zapytalam czy moge chodzic na basen, odpowiedzial:
- moze Pani. Pewnie zlapie Pani grzybice ale moze Pani.
swietnie 🤔 ciekawa jestem jak duze ryzyko jest zarazenia sie grzybica okolic intymnych na basenie. Wiem ze pozniej trudno jest sie pozbyc tego cholerstwa 🤨 .
A co do kostiumow to nie wiem czy sa specjalne dla ciezarowek. Pewnie ze mozna w bikini ale ja chyba czulabym sie lepiej w jednoczesciowym. Niedlugo to nad jakas wode bedzie mozna pojechac i sie pokompac 🙃 byleby tylko chronic sie porzadnie przed sloncem:laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny nie przejmujcie sie tak bardzo waga.Przeciez najwazniejsze jest zdrowko malenstw,ktore nosicie pod serduszkiem 🙂 Ja przytylam w ciazy ok.18kg.i juz w szpitalu mi odeszlo 13 kg.Moja Amelka ma nie cale 2msc. a w nadmiarze pozostaly tylko 3 kg. 🙂 Zgubicie napewno!!!!ZDRÓWKA ŻYCZĘ I SZYBKICH,ŁATWYCH PORODÓW 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Mamusie 😉

Mam pytanie a może i nawet dwa...przed zajściem w ciąże ok.1-2 miesiące brałam tabletki odchudzające Zelixa 10g owszem schudłam 8 kg cieszyłam się...ale po zajściu w ciążę (rzuciłam od razu papierosy) i przez pierwsze 4 tygodnie przytyłam 7 kg a teraz waga stoi...cieszy mnie to ale czy to jest normalne?Pozdrawiam:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...