Skocz do zawartości

ile przytyć w ciąży? | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 93
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Dziewczyny uważam, że waga w ciąży to indywidualna sprawa każdej kobiety. Jedne tyją ma o drugie więcej. Nie macie się tym co przejmować. Najważniejsze żeby Wasze Maleństwa były zdrowe.

Ja przytyłam 25 kg, a wcale się nie objadałam. Przed ciążą ważyłam 55 kg - teraz 6 tyg po urodzeniu Gabrysi ważę 62. Mam nadzieję, że uda mi się zrzucić jeszcze troszkę 🙂

Buziaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja przez pierwsze 3 miesiace przytylam 2kg a teraz w przeciagu 3 ostatnich tyg kolejne 2. Razem 4. Musze sie bardzo pilnowac.
Jakby co - podaje link do kalkulatora wagi.Musicie tylko podac wzrost, wage sprzed ciazy, miesiac w ktorym jestescie i otrzymacie granice niskiej i wysokiej wagi.

http://mediweb.pl/interactive/calc18.php
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Otlesia, stroje dla ciężarnych są w normalnych sklepach spotrowych. Kosztują do 150 zł. Tylko z pływaniem jest inny problem. Mi np. lekarz zabronił chodzenie na basen, ponieważ łatwo łapię infekcje (chlorowana brudna woda). Innych sportów nienawidzę . I klops. :-(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
  • Mamusia
4 miesiąc a mi już prawie 5kg przybyło...nie byłam nigdy duża i teraz też nie bardzo wiem, gdzie te kilogramy są...chyba w cyckach 😉

ale ruszać się czas najwyższy...próbuję codziennej gimnastyki dla ciężarówek i na zajęcia w wodzie raz w tygodniu, zobaczymy, czy mi od tego apetyt zmaleje hahahah 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
WITAJCIE DZIEWCZYNY.JA WAS TROCHĘ ZASKOCZĘ SWOJĄ WAGA.PRZEZ PIERWSZE 3 MIESIĄCE MIAŁAM 8 KG NA PLUCIE (AŻ MNIE LEKARZ OPIERNICZYŁ ŻE ZROBIĘ Z SIEBIE POTWORKA JAK TAK BĘDĘ TYĆ).TERAZ JESTEM W 26 PRAWIE 27 TYGODNIU I MAM JUŻ NA PLUSIE 19KG.WAŻĘ W TEJ CHWILI 71KG A PRZED CIĄŻĄ WAŻYŁAM 52.ALE POWIEM WAM SZCZERZE,ŻE WCALE SIĘ TYM NIE PRZEJMUJĘ BO WIEM ŻE Z MOIM TEMPERAMENTEM SZYBKO TO PO CIĄŻY ZGUBIĘ.DLATEGO MAMUŚKI NIE ŻAŁUJCIE SOBIE NICZEGO W CIAŻY BO TO JEST CZAS DLA WASZYCH ZACHCIANEK.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej. Ja też jestem już górnej granicy... Niektóre z Was tyle tyją przez całą ciążę, albo i mniej. Już prawie 13kg mam na plusie ☺️ I sama nie wiem skąd to się bierze, bo może i jestem częściej głodna, ale zjadam wówczas jabłko, pomidora... Żadnych kolacji o 19.00 czy później. A i tak co tydzień mam o 1 kg więcej. Dobrze chociaż, że Synuś ładnie się wierci w brzuchu i tym sposobem mnie pociesza. No i mam nadzieję, że równie szybko co tyję, bedę chudła :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karka no cóż na pytanie skąd się to bierze to każda zna odpowiedź - "winna" jest ciąża. 😉 No i nasza fizjologia - a tutaj każda kobieta jest inna. 🙂

Mi się czasem zdaje, że to nie jest tak, że kobiety przybierają bardzo dużo na wadze bo nagle przestają się ograniczać i jedzą tzw. "za dwóch". Czasem to wygląda tak, że niezależnie od diety mama przybiera więcej niż wskazywałyby wszystkie mądre książki ile max. powinna przytyć. Taka uroda. Szkoda tylko, że potem grono takich kobiet niepotrzebnie się frustruje, irytuje. Myślą sobie, ze to ich wina, że coś z nimi nie tak. A przecież organizm przyszłej mamusi sam najlepiej wie ile potrzebuje "zapasów" dla dobra dzieciaczka. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sathi, masz rację. Ja całe życie byłąm na diecie, zeby utrzymac figurę. Teraz jem normalne śniadanie w domu, drugie w pracy, obiad i jakąś przekąskę na kolację. I jest to więcej niż jadłam przed ciażą, bo wówczas tylko jogurt i woda 🙂
Inną sprawą jest kwestia ruchu. Przed ciażą 2x tyg. aerobik, 2x bieganie po 6km. Jak tylko zaszłam w ciążę mąż wręcz mi zakazał biegania i skakania, żebym tylko nie wyskakała dzieciaszka, na którego dosć długo czekalismy i tak zaczęłam tylko siedzieć (w aucie, w pracy, w domu).
No i od początku ciąży moim utrapieniem są zaparcia. Jeśli mi sie uda cos wydalić to jest to już cud (max 1x tyg.)
No ale cóż. Cieszę sie,że mój Mały zdrowo rośnie, a siebie doprowadze do ładu jak już bedzie po wszystkim.
Tylko jak tak czasem tu czytam, ze dziewczyny przytyły po 3-5kg to trochę mi żal, ze akurat nie jestem w tej grupie... ale jak tylko Mały kopnie to już żal mija i znowu jest super :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karka z tego co piszesz to musisz mieć silną wolę - a to Twój duży atut! Dzięki temu myślę, ze dużo łatwiej będzie Ci zrzucić nabyte kilogramy. 🙂 Bo czasem co z tego, ze ktoś niewiele nabierze jak nawet tych "kilku" kilo nie jest w stanie zrzucić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karka napisał:
Hej. Ja też jestem już górnej granicy... Niektóre z Was tyle tyją przez całą ciążę, albo i mniej. Już prawie 13kg mam na plusie ☺️ I sama nie wiem skąd to się bierze, bo może i jestem częściej głodna, ale zjadam wówczas jabłko, pomidora... Żadnych kolacji o 19.00 czy później. A i tak co tydzień mam o 1 kg więcej. Dobrze chociaż, że Synuś ładnie się wierci w brzuchu i tym sposobem mnie pociesza. No i mam nadzieję, że równie szybko co tyję, bedę chudła :laugh:


Nie przejmuj sie kochana 🙂Poczytałam twoje posty i musze Ci powiedziez, że podobnie mialam.Caly czas sie pilnowałam a wiadomo, że w ciąży nie trzymałam diety.Nie objadałam sie tez(no może ostatnie dwa tygodnie a to dlatego, że byłam nastawiona na karmienie piersią i mówiłam sobie, że później nie będę mogła tego jeść)Waga porównywalna do Ciebie w 25 tygodniu.W sumie przytyłam 20 kilo. Po porodzie od razu 13 w dół. Co najgorsze moje marzenia o karmieniu piesia nie wypaliły 😞Mam bardzo mało ruchu(tylko spacerki z małym Jestem po CC i nie mogę jeszcze ćwiczyć)i po 7 tygodniach mam 16 kilo mniej a nie oszczędzam się jakoś specjalnie z jedzeniem. Więc kochana głowa do góry!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...
  • Mamusia
Ja jestem w 23 tygodniu i przytyłam 8 kg,a wcale tego nie widać.Dopiero od 2 tygodni mam widoczny brzuszek mimo,że nie ma dla mnie dnia bez czegoś słodkiego.Podobno każda kobieta przechodzi przez ciążę inaczej więc nie masz się co martwić 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...