Skocz do zawartości

ile przytyć w ciąży? | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 93
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Każda ciężarna, bez względu na posturę, powinna w ciąży przytyć 8 kg (bo tyle waży dziecko, wody płodowe, łożysko i cała reszta). Najzdrowiej jest przytyć maksymalnie 15 kg. Da się zrobić, o ile pamiętamy, żeby nie jeść za dwoje, a jedynie dla dwojga 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przytyłam w ciąży 20kg...rezultat jest taki ze teraz waze mniej niez przed ciaza 😲a kilogramy spadały po ciąży bardzo szybko...tylko fakt ze zostaly mi rozstepy na brzuszku... 😞bo tak sie rozciagnal w ciazy... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...
  • Mamusia
każda ciąz ua mnie to nie wiecej niż 8 kg.Dzieci wazyly 3.100 drugi 3.150.
To sprawa indywidualna,ja nigdy nie mialam tędencji do tycia.Jednak odżywanie daje swoje.
W tej chwili wyskoczyl mi cukier i musze robić pomiary i zmienilam dietke.Mysle,ze po ciązy częsciowo zostae przy produktach,ktore teraz używam. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej.

W pierwszej ciąży przytyłam 8 kg, i gdy wyszłam ze szpitala to zostało tylko 2 na + ale zleciało lada dzień. Teraz jestem w 24 tygodniu ciązy i waga stoi w miejscu od samego początku. Z jedej strony to dobrze że nie tyje bo nie należę do osób szczupłych... Lekarz trochę krzywi nochalka ale odżywiam się normalnie, z niczym się nie ograniczam, dzidzia rośnie zdrowo, więc to chyba dobrze. Przyszłym Mamusiom pragnę powiedzieć aby nie przejmowały się przyrastającymi kilogramami bo one przy naszych pociechach zlecą tak szybciutko że będzie trzeba garderobę zmieniać na mniejszą 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej.

W pierwszej ciąży przytyłam 8 kg, i gdy wyszłam ze szpitala to zostało tylko 2 na + ale zleciało lada dzień. Teraz jestem w 24 tygodniu ciązy i waga stoi w miejscu od samego początku. Z jedej strony to dobrze że nie tyje bo nie należę do osób szczupłych... Lekarz trochę krzywi nochalka ale odżywiam się normalnie, z niczym się nie ograniczam, dzidzia rośnie zdrowo, więc to chyba dobrze. Przyszłym Mamusiom pragnę powiedzieć aby nie przejmowały się przyrastającymi kilogramami bo one przy naszych pociechach zlecą tak szybciutko że będzie trzeba garderobę zmieniać na mniejszą 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Mamusia
hej ja przytylam tylko 4 kg moje malenstwo jest duze zdrowe itp wiec sie nie martwie tym ze tak malo przytylam pozatym nie patrzmy tez na to ogledne stwierdzenie duzy brzuch duze dziecko maly brzuch male dziecko to nie prawda wiec jesli nam przybedzie albo i nie to nic sie nie dzieje zawsze to sie zgubi 🙂pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
darea75010 napisał(a):
Ja slyszalam ze, prawidlowo kobieta w ciazy do 7 miesiaca powinna przytyc 1kg co miesiac, w 8, 9 miesiacu z kolei juz po 2kg 😜

To chyba najlepsza wiadomość dnia dzisiejszego 😉 W poprzedniej ciąży przytyłam ponad 20 kg więc teraz każde drgnięcie wagi troszkę mnie przeraża. Nie głodzę się -BroN Boże- ale kontroluję wagę i jak zyskałam już pond 2 kg to mnie nie zachwycało. Teraz jestem ciut skojniejsza 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
  • Mamusia
To zależy jakie było wasze BMI sprzed ciąży. Jeśli było prawidłowe to w ciąży powinno się przytyć nie więcej niż 15 kilo i wiadomo proporcjonalnie jeśli BMI było za wysokie (nadwaga) to mniej się powinno przytyć a jeśli było BMI za niskie (niedowaga) to więcej niż 15 kilo. Można sprawdzić to w internecie. Pozdrawiam 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...