Skocz do zawartości

zaniepokojona | Forum o ciąży


Boniee

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
😞 witam jestem tutaj "świeżynką", która wyszła dziś od lekarza z kiepską miną 🥴 ...jestem w 35 tyg. ciąży robiono mi usg,z którego wynika,że między główką a brzuszkiem mojego Kochanego Cudaczka jest za mała różnica(główka 34 brzuszek 32)jak na ten wiek płodu,proszę niech mi ktoś odpowie czy mam się czym przejmować????martwić??? lekarz nie udzielił odpowiedzi co tym bardziej dało mi do myślenia 🤔 poza tym jesteśmy zdrowi i mamy się dobrze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kochana nic sie nie martw!! Ja tak miałam cały czas! Jak dostawałam wyniki z usg i na dole były własnie wymiary dziecka to sama szukałam w internecie bo lekarz też nic nie mówił. Usg wykazywało własnie różny wiek ze względu na wymiary brzuszka, kości udowej, główki itd.- za każdym razem było inaczej a Mała urodziła sie zdrowa jak ryba.
Jeżeli macie sie dobrze to tak trzymajcie a Ty, mamusiu, nic sie nie denerwuj 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
u mnie tez wymiary sa mniej wiecej na moj tc czyli 32 ale nozki ich dlugosc wskazuje na dalszy termin porodu ... mowia ze tak juz jest a poza tym wymiary z usg nie sa nigdy dokladne moja znajoma miala powiedzmy urodzic dziecko nieco ponad 3kg a urodzila ponad 4 takz nie sugeruj sie az tak tym wszystkim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
NIE DENERWUJ SIĘ,ROZUMIEM PRZEZ CO PRZECHODZISZ,BO SAMA TEŻ MIAŁAM WIECZNIE RÓŻNICE W TYCH POMIARACH I TO NAWET O DWA TYGODNIE POMIĘDZY NÓŻKAMI,GŁÓWKĄ I BRZUSZKIEM,A MALUTKA SIĘ URODZIŁA ZDROWIUTKA WIĘC BĄDŹ DOBREJ MYŚLI,JEŚLI LEKARZ BY MIAŁ JAKIEŚ ZŁE PRZYPUSZCZENIA NAPEWNO BY KAZAŁ ZROBIĆ DODATKOWE BADANIA,ALBO POWIEDZIAŁ,ŻE COŚ NIE GRA.I NIE CZYTAJ ZA DUŻO NA TEN TEMAT BO JA CZYM WIĘCEJ SIĘ DOSZUKIWAŁAM TYM BARDZIEJ CHODZIŁAM ZMARTWIONA,NAPEWNO URODZISZ ZDROWĄ I ŚLICZNĄ DZIDZIĘ 🙂POZDRAWIAM I ŻYCZĘ WSZYSTKIEGO DOBREGO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
😘 o Kochane "Moje" jak Ja Wam dziękuje za te odpisy bardzo mnie uspokoiłyście bo szczerze przyznam że miałam chwile zawahania,zdolna byłam siedzieć szukać odpowiednich tematów i czytać 🙃 , ale skoro tak to będę spać spokojnie o ile mój Niuniek mi pozwoli 😉
JESZCZE RAZ BAAAAAAAAAARDZO DZIĘKUJE SERDUSZKO MOJE ZNOWU BIJE SPOKOJNIE Buziakujemy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Boniee napisał:
😞 witam jestem tutaj "świeżynką", która wyszła dziś od lekarza z kiepską miną 🥴 ...jestem w 35 tyg. ciąży robiono mi usg,z którego wynika,że między główką a brzuszkiem mojego Kochanego Cudaczka jest za mała różnica(główka 34 brzuszek 32)jak na ten wiek płodu,proszę niech mi ktoś odpowie czy mam się czym przejmować????martwić??? lekarz nie udzielił odpowiedzi co tym bardziej dało mi do myślenia 🤔 poza tym jesteśmy zdrowi i mamy się dobrze 🙂


Bonie ja miałam podobną sytuację. Tyle, że różnica wynosiła 2,5 tyg. Jeden lekarz mnie nastraszył że dziecko będzie miało hipotrofię a drugi zachował się rozsądniej...wziął mnie na tzw przepływy.Lekarz wtedy za pomocą zwykłego usg sprawdza, czy dziecko jest prawidłowo odżywiane, czy przepływ krwi w pępowinie jest prawidłowy i w innych tętnicach u dziecka. Jeśli wszystko jest ok, to Twoja dziecina ma po prostu urodę modelki, i tyle. Jeśliwyjdą źle to trzeba obserwować dziecko, bo jeśli nie jest dobrze odżywiane trzeba rozważyć wcześniejsze cięcie cesarkie lub wywołać poród.

Najlepiej zrób te przepływy. U mnie główka była na 34 tydz a brzuszek na 31,5 ale miałam 2 razy przepływyy i lekarz powiedział że taka jest jej uroda. Pewnie Twoje dziecko też waży w dolnej granicy normy...ale jak mówię, najlepiej dmuchać na zimne i zrobić przepływy. Zapytaj o to swojego lekarza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...