Skocz do zawartości

Gdzie rodzić we Wrocławiu? | Forum o ciąży


Nadira

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Witam, ja pierwszego synka rodziłam w klinice na ulicy Dyrekcyjnej. Podobno to jedne z lepszych miejsc we Wrocławiu. Chciałabym jednak wiedzieć czy może jest jakieś lepsze i czy jest tam możliwość rodzenia z osobą drugą ( jakie trzeba spełnić warunki aby było można tak)

Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej!Ja slyszalam tyle samo dobrych co zlych opinii o wroclawskich porodowkach:/ chcialam rodzic na klinikach ale tam porodowka ma byc zamnkieta wtedy co mam termin ehh slyszalam ze na brochowie jest fajnie 🙂a na kaminskiego sa darmowe sale do porodow rodzinnych..ide w czwartek do lekarza to sie go popytam gdzie by polecil rodzic 🙂
Najlepiej isc samemu do wybranego szpitala i sie podowiadywac 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamierzam rodzic na Kamieńskiego w grudniu, doktorka mam z tego szpitala, tylko czy będą wolne miejsca bo we Wrocławiu potrafią odesłać do innego szpitala jak nie maja miejsc.A tak naprawdę jak wszystko przebiegnie dobrze to wszędzie można przeżyć te kilka dni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja dzisiaj byłam na Brochowie po zgode na porod rodzinny i ordynator spokojnie wypisał podobno waruki tam sa fajne ale to zależy zawsze sa rozne zdania na ten temat i trzeba na wlasnej skorze to przejsc. A drugi szpital to kaminskiego ale to dopiero bede w nastepnym tygodniu zalatwiac tam mamy jakas znajoma pania ordynator.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Na Kamieńskiego na pewno nie trezba zgody na poród rodzinny. I żadnych wymagań nie ma. Nie trezba mieć szkoły rodzenia skończonej. Poprostu idziesz i przy przyjęciu mówisz jaki poród ma być i tyle. A i lepiej sobie zwiedzić szpital wcześniej i wtedy pogadać z położną bloku porodowego. Ona wszytsko wytłumaczy. Na stronie szpitala są informacje i podane telefony także dzwońcie i się pytajcie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wybiorę się do szpitala w wolnym czasie, mój lekarz też proponował Kamińskiego, zresztą akurat do tego szpitala mam najbliżej.


Oddział Ginekologiczno - Położniczy 08.06. do 28.06.2009 - zastępstwo pełni Klinika Ginekologiczno- Położnicza ul. Dyrekcyjna, Chałbińskiego, Szpital Specjalistyczny im. Falkiewicza


te informacje znalazłam na na stronie szpitala więc mamy które lada dzień będą rodziły powinny wybrać inny szpital 🙂


Oddział Ginekologiczno-Położniczy

Ordynator: dr n. med. Janusz Malinowski

Z-ca Ordynatora: dr n. med. Andrzej Lisowski

Pielęgniarka Oddziałowa: Teresa Pastuszka

Położna Bloku Porodowego: Barbara Ptak





Telefony:

Ordynator: (071) 32 70 219

Z-ca Ordynatora: (071) 32 70 271

Sekretariat: (071) 32 70 245

Lada Pielęgniarek:

- Patologia Ciąży: (071) 32 70 272

- Położnictwo Aseptyczne: (071) 32 70 246

- Położnictwo Septyczne: (071) 32 70 249

Pielęgniarka Oddziałowa: (071) 32 70 175

Sala Porodowa: (071) 32 70 381

Położna Bloku Porodowego: (071) 32 70 381

Sala o podwyższonym Standardzie: (071) 32 70 352





Lokalizacja oddziału: I piętro



O Oddziale:

Oddział Ginekologiczno - Położniczy we Wrocławiu wywodzi się ze znanego i bardzo dobrze ocenianego w Polsce Szpitala Położniczo - Ginekologicznego im. Madurowicza, kierowanego przez prof. Józefa Swarda, który mieścił się przy ulicy Glinianej we Wrocławiu. ?Na Glinianej? przyszło na świat tysiące Wrocławian. Dziś na Kamieńskiego rodzą się ich dzieci i wnuki.

Ze względu na stałą obecność w szpitalu lekarzy wielu specjalności, istnienie oddziału reanimacji i intensywnej terapii, nowoczesnej aparatury, oddział ma opinię bezpiecznego.

W prowadzonych w prasie rankingach szpitali położniczych nasz oddział zajmuje czołową lokatę, jest uważany za oddział przyjazny, bez przemocy, bezpieczny. Zwracamy baczną uwagę na prawa pacjentek i noworodków. Załogę Oddziału stanowi dobrze wyszkolony, doświadczony personel.

Oddział Ginekologiczno-Położniczy składa się z:

- bloku porodowego,

- pododdziałów:

- położniczego,

- patologii ciąży,

- ginekologii septycznej,

- położnictwa septycznego, i ginekologii operacyjnej.



Pododdziały:

- Blok porodowy został zmodernizowany w 2006 roku i obecnie dysponuje czterema pojedynczymi salami porodów rodzinnych, salą porodów w wodzie, salą cięć cesarskich. Sale są nowocześnie wyposażone w sprzęt pozwalający na prowadzenie porodu w dowolnej pozycji. Oddział ściśle współpracuje z Oddziałem Neonatologicznym i patologii noworodka, które posiadają nowoczesne urządzenia do leczenia noworodków, także wcześniaków.

W Pododdziale Położniczym przebywają pacjentki po porodach i cięciach cesarskich wraz z dziećmi.

Większość sal jest dwuosobowa (jedna sala trzyosobowa). Dysponujemy także dwoma salami o podwyższonym standardzie, jednoosobowymi z osobną łazienką. Sale te są płatne 100 zł za dobę.

Pacjentki po porodzie i cięciu cesarskim są wypisywane do domu tak szybko jak jest to możliwe. Zwykle jest to czwarta doba po porodzie. W trakcie pobytu w Oddziale Położniczym pacjentka uzyska wszelkie porady dotyczące pielęgnacji i karmienia dziecka.



Wyposażenie Oddziału:

Wanna do porodów w wodzie.

Jeżeli poród jest niepowikłany istnieje możliwość korzystania z wanny porodowej wyposażonej w hydro-masaż, przestawną poręcz, oparcie pod nogi, system automatycznej dezynfekcji i masaż powietrzny. Kąpiele wodne ułatwiają radzenie sobie z bólem porodowym i przyjęcie najbardziej komfortowej pozycji. Wanna jest specjalnie wyprofilowana tak, aby rodząca mogła dowolnie zmieniać pozycję w czasie porodu. Pacjentka może podjąć decyzję o pozostaniu w wannie do końca porodu. Jeżeli kobieta planuje taki poród powinna wykonać badania umożliwiające lekarzowi zakwalifikowanie do porodu w wodzie, tj. stopień czystości pochwy, HBs, HCV, HIV, WR. Stopień czystości pochwy pobiera się w gabinecie ginekologicznym. Pozostałe badania można wykonać w laboratorium (laboratorium na terenie szpitala proponuje promocyjny pakiet niezbędnych badań). Należy pamiętać, że badania te należy wykonać nie później niż na 2 tygodnie przed spodziewanym terminem porodu.

Informacje dla pacjentki:

Nie każda kobieta przyjęta do Oddziału Ginekologiczno -Położniczego jest w trakcie porodu. Można uzyskać poradę, poddać się badaniom takim jak monitorowanie ciśnienia krwi lub akcji serca dziecka, zapis KTG, USG. Wszelkich niezbędnych informacji będzie udzielać dyżurna położna, lekarz prowadzący oddział, albo lekarz dyżurny.



Procedura przyjęcia do Oddziału:

Do Oddziału należy zgłaszać się do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego ? Ginekologicznego.

Po badaniu lekarz podejmuje decyzję o dalszym postępowaniu, przyjęciu na Oddział lub powrocie do domu w oczekiwaniu na rozpoczęcie porodu.

- Nie są wymagane skierowania.

- Nie są potrzebne jakiekolwiek zezwolenia ani opłaty



Dokumenty wymagane do przyjęcia do Oddziału:

- dowód osobisty

- legitymacja ubezpieczeniowa

- oryginał badania grupy krwi

- karta ciąży

- należy zabrać także inne istotne dokumenty i wyniki badań



Godziny przyjęć do Oddziału:

Pacjentki przyjmowane są do Oddziału przez całą dobę.



Co pacjentka powinna mieć ze sobą przy przyjęciu do Oddziału:

- przybory higieniczne i wkładki

- bieliznę osobistą

- pieluszki i kosmetyki dla dziecka

- można także zabrać ubranka dla noworodka



Warunki odwiedzin w Oddziale:

Ze względu na dużą popularność naszego Oddziału i związaną z tym dużą ilość porodów przy skromnych warunkach lokalowych, nie ograniczając prawa pacjentek do kontaktu z rodziną,

zalecamy następujące godziny odwiedzin:

w dni powszednie od 15.00 do 17.00 i od 14.00 do 16.00 w niedziele i święta.

Dla dobra Pacjentek i ich dzieci konieczne jest ograniczenie liczby odwiedzających do jednej osoby jednorazowo.



Bardzo prosimy o rygorystyczne przestrzeganie powyższych zasad.



Informacje dodatkowe:

- Istnieje możliwość wcześniejszego zwiedzenia Oddziału. W tym celu prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny z położną bloku porodowego panią Barbarą Ptak, telefon: (071) 32 70 381

Lewatywa i golenie krocza nie są wykonywane obowiązkowo, nigdy bez zgody pacjentki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...