Skocz do zawartości
  • 0

Żywienie niemowląt - pytania do ekspertów | Forum o ciąży


Redakcja

Pytanie

  • Odpowiedzi 80
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters For This Question

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
  • Mamusia
Witaj,

moZna spróbować podawać dziecku zupę ogórkową po skończeniu 10 miesiąca ale ważne by była ona niezbyt kwaśna i ugotowana najlepiej z domowych kiszonych ogórków.
pozdrawiam, Ela

magda123 napisał(a):
a od jakiego miesiąca można ugotować dziecku zupkę ogórkową?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
  • Mamusia
Moja córcia 24 maja skończyła 4 miesiące i w związku z tym chciałam zadać pytanie odnośnie wprowadzania produktów glutenowych do jej diety.
Na razie karmię ją wyłącznie piersią i zastanawiam się czy rozpoczęcie podawania glutenu powinnam skonsultować z pediatrą czy po prostu wprowadzić gluten w postaci kaszy manny w zupce jarzynowej ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
  • Mamusia
Witam serdecznie. Mój synek ma 3 miesiące i tydzień. Od dwóch tygodni karmię go wyłącznie mlekiem modyfikowanym. pediatra kazała mi go dopajać, w szczególności w te upały. Niestety dziecko nie chce pić wody, ani herbatki rumiankowej. Czy mogę mu podać już jakiś sok? Np. te Gerbera od 4 miesiąca, czy to za wcześnie i próbować dalej podawać wodę? Z góry dziękuję za odpowiedź.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
  • Mamusia
Witam,

Dziecko potrzebuje czasu by się przyzwyczaić do nowego smaku. Proszę na razie nie rezygnować i podawać wodę, to najlepszy napój dla dziecka. Mam nadzieję, że się uda a Pani trud zaprocentuje na przyszłość.
Ela

napisał(a):
Witam serdecznie. Mój synek ma 3 miesiące i tydzień. Od dwóch tygodni karmię go wyłącznie mlekiem modyfikowanym. pediatra kazała mi go dopajać, w szczególności w te upały. Niestety dziecko nie chce pić wody, ani herbatki rumiankowej. Czy mogę mu podać już jakiś sok? Np. te Gerbera od 4 miesiąca, czy to za wcześnie i próbować dalej podawać wodę? Z góry dziękuję za odpowiedź.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
  • Mamusia
Witam,
Przy karmieniu piersią zaleca się podawanie posiłków stałych (pierwszych przecierów) dopiero po 6 miesiącu, więc jest jeszcze trochę czasu. Jeżeli córka do tej pory nie miała żadnych objawów alergii, może jej Pani wprowadzać gluten w posiłkach zgodnie z przyjętymi dawkami i oczywiście obserwować reakcję dziecka.
pozdrawiam,Ela

HONORATKA napisał(a):
Moja córcia 24 maja skończyła 4 miesiące i w związku z tym chciałam zadać pytanie odnośnie wprowadzania produktów glutenowych do jej diety.
Na razie karmię ją wyłącznie piersią i zastanawiam się czy rozpoczęcie podawania glutenu powinnam skonsultować z pediatrą czy po prostu wprowadzić gluten w postaci kaszy manny w zupce jarzynowej ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
  • Mamusia
etrojanowska napisał(a):
Witam,

Dziecko potrzebuje czasu by się przyzwyczaić do nowego smaku. Proszę na razie nie rezygnować i podawać wodę, to najlepszy napój dla dziecka. Mam nadzieję, że się uda a Pani trud zaprocentuje na przyszłość.
Ela

napisał(a):
Witam serdecznie. Mój synek ma 3 miesiące i tydzień. Od dwóch tygodni karmię go wyłącznie mlekiem modyfikowanym. pediatra kazała mi go dopajać, w szczególności w te upały. Niestety dziecko nie chce pić wody, ani herbatki rumiankowej. Czy mogę mu podać już jakiś sok? Np. te Gerbera od 4 miesiąca, czy to za wcześnie i próbować dalej podawać wodę? Z góry dziękuję za odpowiedź.


Dziękuję za odpowiedź.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
  • Mamusia
no i kolejny problem 🙂
W związku z tym że moja córka idzie do żłobka od 1 września musiałam nauczyć ją pić z butelki. Była to dla niej i dla mnie ciężka przeprawa, bo trwała prawie 6 tygodni. Mam zamiar karmić ją dalej piersią ale na czas przebywania w żłobku będzie dostawać mleko modyfikowane. Teraz córka już ładnie pije z butli ale nie tknie ciepłego a nawet letniego mleka. Musi mieć ono temperaturę pokojową inaczej krzywi się jakby piła coś bardzo kwaśnego. Czy chłodne mleko modyfikowane nie zaszkodzi jej?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
  • Mamusia
Witaj,
Nie, mleko o temperaturze pokojowej nie zaszkodzi dziecku, jeżeli takie woli to po prostu jej podawaj. Może zimą chętniej wybierze ciepłe mleko.
pozdrawiam, Ela

HONORATKA napisał(a):
no i kolejny problem 🙂
W związku z tym że moja córka idzie do żłobka od 1 września musiałam nauczyć ją pić z butelki. Była to dla niej i dla mnie ciężka przeprawa, bo trwała prawie 6 tygodni. Mam zamiar karmić ją dalej piersią ale na czas przebywania w żłobku będzie dostawać mleko modyfikowane. Teraz córka już ładnie pije z butli ale nie tknie ciepłego a nawet letniego mleka. Musi mieć ono temperaturę pokojową inaczej krzywi się jakby piła coś bardzo kwaśnego. Czy chłodne mleko modyfikowane nie zaszkodzi jej?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
  • Mamusia
Dzień dobry mam mnóstwo pytanie dotyczące karmienia dzieci...
1. mój synek ma 5miesiecy i je 180ml co 4h czy to dobrze ze tyle je czy powinnam mu zmniejszyć dawkę dawania mleka???
2. ile razy powinnam go pajac???
3. jak nauczyć dziecko regularności (bo synek je o rożnych porach )
4. czy to dobrze że karmie go w nocy???? o której powinien jeść ostatni posiłek mleka ????
5. co mam zrobisz jak nie chce próbować innych posłów (np. obiadków, zupek) ale deserki je ładnie
6. jak rozplanować jadłospis dziecka i w jakich porach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
  • Mamusia
Witam,

Pytanie jest bardzo szerokie i nie na wszystkie kwestie uda mi się odpowiedzieć w krotkim poście, proszę pamietać, że każde dziecko jest inne i dieta dla niego powinna byc ułożona indywidualnie.
Dziecko w wieku Pani synka powinno otrzymywac około 5 posiłków dziennie, w ilości około 180 ml każdy, w tym jeden posilek powinien być daniem obiadowym (zupka). Z tego co Pani pisze, to dziecko jest karmione prawidłowo, nie ma potrzeby zmniejszania posiłków, jednak proszę wprowadzić zupkę zamiast jednego posiłku mlecznego. Zawsze na początku jest to trudne, wymaga cierpliwości i konsekwencji, ale dziecko na pewno przyzwyczai się i zaakceptuje nowe danie.
Oczywiście trzeba dziecko dopajać, około 200 ml na dobę.
pozdrawiam i życze sukcesów we wprowadzaniu zdrowych nawyków żywieniowch, Ela


Myszka2o1o napisał(a):
Dzień dobry mam mnóstwo pytanie dotyczące karmienia dzieci...
1. mój synek ma 5miesiecy i je 180ml co 4h czy to dobrze ze tyle je czy powinnam mu zmniejszyć dawkę dawania mleka???
2. ile razy powinnam go pajac???
3. jak nauczyć dziecko regularności (bo synek je o rożnych porach )
4. czy to dobrze że karmie go w nocy???? o której powinien jeść ostatni posiłek mleka ????
5. co mam zrobisz jak nie chce próbować innych posłów (np. obiadków, zupek) ale deserki je ładnie
6. jak rozplanować jadłospis dziecka i w jakich porach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
  • Mamusia
witaj,
Sądzę, że najlepiej skonsultować problem z lekarzem, to on powinien zdecydować, czy dziecku wystarczy modyfikacja diety, czy też konieczne są farmaceutyki.
Żywieniowo można podawać buraki, koniecznie piertuszkę do zupki oraz mięsko i żółtko jaja.
pozdrawiam, Ela Trojanowska-dietetyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
  • Mamusia
Witam,
mój ośmiomiesięczny syn, pije bardzo dużo. Niestety tylko soki. Rozcieńczam mu je z wodą (50ml soku 100ml wody). Potrafi wypić dziennie całą butelkę soku (bez rozcieńczenia). Zaczęły mu rosnąć ząbki i martwię się o próchnicę. Nie chce pić wody, herbaty czarnej, a w tych niemowlęcych jest cukier. Jakie herbatki można podawać takiemu maluchowi z tych w saszetkach? Lub co innego mogę mu dać do picia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
  • Mamusia
Witaj,
Niestety nie masz zbyt dużego wyboru, uważam, że jednak powinnaś przyzwyczajać dziecko do wody lub niesłodkiej herbaty. Rób to po prostu stopniowo, rozcieńczając napoje dla dziecka coraz większą ilością wody, aż maluch przyzwyczai się do jej smaku. Na pewno Twoje starania nie pójdą na marne i wyeliminujesz problem na stałe.
pozdrawiam, Ela

Niunia26 napisał(a):
Witam,
mój ośmiomiesięczny syn, pije bardzo dużo. Niestety tylko soki. Rozcieńczam mu je z wodą (50ml soku 100ml wody). Potrafi wypić dziennie całą butelkę soku (bez rozcieńczenia). Zaczęły mu rosnąć ząbki i martwię się o próchnicę. Nie chce pić wody, herbaty czarnej, a w tych niemowlęcych jest cukier. Jakie herbatki można podawać takiemu maluchowi z tych w saszetkach? Lub co innego mogę mu dać do picia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
  • Mamusia
Dziękuję za odpowiedź, a proszę jeszcze o informację jaką herbatkę mogę podawać takiemu maluchowi?

etrojanowska napisał(a):
Witaj,
Niestety nie masz zbyt dużego wyboru, uważam, że jednak powinnaś przyzwyczajać dziecko do wody lub niesłodkiej herbaty. Rób to po prostu stopniowo, rozcieńczając napoje dla dziecka coraz większą ilością wody, aż maluch przyzwyczai się do jej smaku. Na pewno Twoje starania nie pójdą na marne i wyeliminujesz problem na stałe.
pozdrawiam, Ela

Niunia26 napisał(a):
Witam,
mój ośmiomiesięczny syn, pije bardzo dużo. Niestety tylko soki. Rozcieńczam mu je z wodą (50ml soku 100ml wody). Potrafi wypić dziennie całą butelkę soku (bez rozcieńczenia). Zaczęły mu rosnąć ząbki i martwię się o próchnicę. Nie chce pić wody, herbaty czarnej, a w tych niemowlęcych jest cukier. Jakie herbatki można podawać takiemu maluchowi z tych w saszetkach? Lub co innego mogę mu dać do picia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
  • Mamusia
Możesz podać herbatkę np. z dzikiej róży, malin, hibiskusa, rumianku, kopru włoskiego, itp.
pozdrawiam, ela

Niunia26 napisał(a):
Dziękuję za odpowiedź, a proszę jeszcze o informację jaką herbatkę mogę podawać takiemu maluchowi?

etrojanowska napisał(a):
Witaj,
Niestety nie masz zbyt dużego wyboru, uważam, że jednak powinnaś przyzwyczajać dziecko do wody lub niesłodkiej herbaty. Rób to po prostu stopniowo, rozcieńczając napoje dla dziecka coraz większą ilością wody, aż maluch przyzwyczai się do jej smaku. Na pewno Twoje starania nie pójdą na marne i wyeliminujesz problem na stałe.
pozdrawiam, Ela

Niunia26 napisał(a):
Witam,
mój ośmiomiesięczny syn, pije bardzo dużo. Niestety tylko soki. Rozcieńczam mu je z wodą (50ml soku 100ml wody). Potrafi wypić dziennie całą butelkę soku (bez rozcieńczenia). Zaczęły mu rosnąć ząbki i martwię się o próchnicę. Nie chce pić wody, herbaty czarnej, a w tych niemowlęcych jest cukier. Jakie herbatki można podawać takiemu maluchowi z tych w saszetkach? Lub co innego mogę mu dać do picia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
  • Mamusia
WITAM 🙂
CHCIAŁABYM SIE ZAPYTAC JAK BEDZIE WYGLADAŁO ŻYWIENIE MEGO OBECNIE 3 MC SYNKA?
KUBUS URODZIŁ SIE Z ZASTAWKA CEWKI TYLNEJ,W 7 DOBIE ŻYCIA ZACZELISMY DIALIZY,ALE DWA TYGODNIE PÓZNIEJ ZOSTAŁA PRZERWANA Z POWODU INFEKCJI.OBECNIE JEST NA LEKACH.JAK NA RAZIE SOBIE RADZI 😁 JEST NA OGRANICZONEJ ILOSCI PŁYNÓW I SPECJALNYM MLEKU 🤢
CHCIAŁABYM WIEDZIEC CZY BEDE MOGŁA WPROWADZAC MU INNE PRODUKTY CZY TYLKO MLECZKO? I OD KIEDY(OCZYWISCIE PRZY JEGO SCHORZENIU)
Z GÓRY DZIEKUJE
MAMA JAKUBA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
  • Mamusia
witam,

Niestety na forum bardzo trudno odpowiedzieć na to pytanie, na wszelkie Pani wątpliwości i pytania powinien odpowiadać opiekujący się dzieckiem pediatra i dietetyk. Wszystko bowiem zależy od rozwoju dziecka i jego stanu, wówczas będzie można podejmować decyzje w sprawie wprowadzania nowych produktów.
pozdrawiam, Ela

KRUSZACZKI napisał(a):
WITAM 🙂
CHCIAŁABYM SIE ZAPYTAC JAK BEDZIE WYGLADAŁO ŻYWIENIE MEGO OBECNIE 3 MC SYNKA?
KUBUS URODZIŁ SIE Z ZASTAWKA CEWKI TYLNEJ,W 7 DOBIE ŻYCIA ZACZELISMY DIALIZY,ALE DWA TYGODNIE PÓZNIEJ ZOSTAŁA PRZERWANA Z POWODU INFEKCJI.OBECNIE JEST NA LEKACH.JAK NA RAZIE SOBIE RADZI 😁 JEST NA OGRANICZONEJ ILOSCI PŁYNÓW I SPECJALNYM MLEKU 🤢
CHCIAŁABYM WIEDZIEC CZY BEDE MOGŁA WPROWADZAC MU INNE PRODUKTY CZY TYLKO MLECZKO? I OD KIEDY(OCZYWISCIE PRZY JEGO SCHORZENIU)
Z GÓRY DZIEKUJE
MAMA JAKUBA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
  • Mamusia
Moja córka ma 3,5 miesiąca. Karmię ją wyłącznie piersią na żądanie. Był czas, że po ostatnim wieczornym posiłku (20-21 godzina) spała nawet do 6 rano. Jadła wtedy na kilka "podejść", ale jak już była syta zasypiała.Teraz budzi się w nocy co 1,5-2,5 godziny i jest głodna. Wieczorem mam wrażenie, że piersi mam puste, chociaż po naciśnięciu coś jeszcze po kropelce leci. Jeżeli nawet uśnie, za chwilę się wybudza i dalej je, ale bardziej nerwowo zaciska dziąsła na piersi i mocno odciąga główkę do tyłu naciągając mi boleśnie brodawki. Czy pobudki nocne i sposób jedzenia wieczorem świadczą, że mała się nie najada? Czy mogę jej podawać na wieczór ewentualnie w ciągu dnia (żeby w piersiach więcej na wieczór zostało) mleko modyfikowane, kaszkę ryżową czy cokolwiek innego, żeby się najadała, ale żeby jednocześnie nie przekarmiać dziecka i nie rozepchać żołądka? Dodam, że waży 7,5 kg i równomiernie jak na razie przybiera na wadze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
  • Mamusia
Witaj,
Z tego co piszesz wnioskuję, że wystąpił u Ciebie tzw. kryzys laktacyjny, to normalne, występuje on zazwyczaj około 3 miesiąca karmienia. Jeżeli chcesz nadal karmić piersią swoje dziecko, powinnaś uzbroić się w cierpliwości i przeczekać ten trudny moment. Aby laktacja na nowo się ustabilizowała powinnaś jak najcześciej przystawiać dziecko do piersi, kryzys po kilku dniach powinien minąć. Jeżeli wyeliminujesz karmienie i wprowadzisz mleko sztuczne, niestety znacznie trudniej będzie Ci utrzymać laktację.
pozdrawiam,Ela



existence napisał(a):
Moja córka ma 3,5 miesiąca. Karmię ją wyłącznie piersią na żądanie. Był czas, że po ostatnim wieczornym posiłku (20-21 godzina) spała nawet do 6 rano. Jadła wtedy na kilka "podejść", ale jak już była syta zasypiała.Teraz budzi się w nocy co 1,5-2,5 godziny i jest głodna. Wieczorem mam wrażenie, że piersi mam puste, chociaż po naciśnięciu coś jeszcze po kropelce leci. Jeżeli nawet uśnie, za chwilę się wybudza i dalej je, ale bardziej nerwowo zaciska dziąsła na piersi i mocno odciąga główkę do tyłu naciągając mi boleśnie brodawki. Czy pobudki nocne i sposób jedzenia wieczorem świadczą, że mała się nie najada? Czy mogę jej podawać na wieczór ewentualnie w ciągu dnia (żeby w piersiach więcej na wieczór zostało) mleko modyfikowane, kaszkę ryżową czy cokolwiek innego, żeby się najadała, ale żeby jednocześnie nie przekarmiać dziecka i nie rozepchać żołądka? Dodam, że waży 7,5 kg i równomiernie jak na razie przybiera na wadze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
  • Mamusia
Dziękuję za odpowiedź.
Nurtuje mnie jeszcze jedno pytanie, jak Ania będzie miała 6 miesięcy muszę wrócić do pracy. Zostanie z nią babcia. Jak i od kiedy przyzwyczajać małą do innego jedzenia (mleko modyfikowane, ew. coś innego), żeby nagle nie było problemu z jedzeniem jak ja będę w pracy. Chciałabym, żeby dziecko podczas mojej nieobecności już było nauczone jeść inaczej, żeby tym problemem dodatkowo nie stresować babci 😉
etrojanowska napisał(a):
Witaj,
Z tego co piszesz wnioskuję, że wystąpił u Ciebie tzw. kryzys laktacyjny, to normalne, występuje on zazwyczaj około 3 miesiąca karmienia. Jeżeli chcesz nadal karmić piersią swoje dziecko, powinnaś uzbroić się w cierpliwości i przeczekać ten trudny moment. Aby laktacja na nowo się ustabilizowała powinnaś jak najcześciej przystawiać dziecko do piersi, kryzys po kilku dniach powinien minąć. Jeżeli wyeliminujesz karmienie i wprowadzisz mleko sztuczne, niestety znacznie trudniej będzie Ci utrzymać laktację.
pozdrawiam,Ela



existence napisał(a):
Moja córka ma 3,5 miesiąca. Karmię ją wyłącznie piersią na żądanie. Był czas, że po ostatnim wieczornym posiłku (20-21 godzina) spała nawet do 6 rano. Jadła wtedy na kilka "podejść", ale jak już była syta zasypiała.Teraz budzi się w nocy co 1,5-2,5 godziny i jest głodna. Wieczorem mam wrażenie, że piersi mam puste, chociaż po naciśnięciu coś jeszcze po kropelce leci. Jeżeli nawet uśnie, za chwilę się wybudza i dalej je, ale bardziej nerwowo zaciska dziąsła na piersi i mocno odciąga główkę do tyłu naciągając mi boleśnie brodawki. Czy pobudki nocne i sposób jedzenia wieczorem świadczą, że mała się nie najada? Czy mogę jej podawać na wieczór ewentualnie w ciągu dnia (żeby w piersiach więcej na wieczór zostało) mleko modyfikowane, kaszkę ryżową czy cokolwiek innego, żeby się najadała, ale żeby jednocześnie nie przekarmiać dziecka i nie rozepchać żołądka? Dodam, że waży 7,5 kg i równomiernie jak na razie przybiera na wadze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


×
×
  • Dodaj nową pozycję...