Skocz do zawartości
  • 0

Żywienie niemowląt - pytania do ekspertów | Forum o ciąży


Redakcja

Pytanie

  • Odpowiedzi 80
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters For This Question

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
  • Mamusia
jak mozna zachęcić dziecko do jedzenia kaszek i jak przemycić do diety dziecka mleko?

O tuż moja córka od 3 miesięcy nie je wogóle mleka zastępowałam jej dwa razy dziennie kaszką ale i to przestała mi jeść co mam zrobić żeby miałą dostaczone odpowiednie witaminy i wartości odzywcze? Ona ma 9 miesięcy i powinna jeśc mleko 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
moj synek ma 6 miesiecy ok miesiac temu dowiedzielismy sie ze ma skaze białkowa 😞
przeszlismy na mleko bebilon pepti i wysypkapowoli znika.
chcialabym sie dowiedziec czego mam unikac w jego diecie.Najbardziej mnie interesuje jakich owocow unikac i jakie mieso moge mu podawac.
Z gory dziekuje za odpowiedz 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
  • Mamusia
Dzień dobry 🙂
Mój synek ma 7,5 miesiąca, jest karmiony piersią, praktycznie nie zna mleka modyfikowanego. Ponieważ słabo przybierał na wadze, wprowadziliśmy pokarmy stałe od razu po ukończeniu 4 miesięcy. Na początku jadł chętnie, ale potem tak jakby jedzenie znudziło mu się jako takie.
W tej chwili synek nadal niezbyt dobrze przybiera na wadze (jest z wagą i wzrostem poniżej 3. centyla), jest bardzo ruchliwy i trzeba na niego szukać sposobu, żeby chciał jeść pokarmy stałe (pierś nadal ssie chętnie). Ponadto dorobił się atopowych zmian skórnych, jesteśmy w tej chwili na etapie tropienia przyczyny (nie ma pewności że jest pokarmowa). Mam w związku z tym kilka pytań:
1) Synek nie chce jeść kaszki przygotowywanej według przepisu na opakowaniu, natomiast chętnie jada zagęszczone (ilość proszku odpowiadająca jednej standardowej porcji rozpuszczona w ok. 1,5 mniejszej ilości wody), chodzi o kaszki bezmleczne Zdrowy Brzuszek Nestle przygotowywane na wodzie. Czy taka zmiana konsystencji jest dopuszczalna? Czy może być przyczyną alergii?
2) Synek nie chce jeść gładko zmiksowanych pokarmów, za to chętnie je takie z "dorosłymi" grudami np. kosteczki marchewki takie jak są w mrożonkach. Problem w tym, że ich dobrze nie gryzie i niestrawione duże kawałki (szczególnie marchewki) pojawiają się potem w kupach. Czy pomimo tego mogę mu dawać takie duże kawałki, szczególnie w kontekście słabego przybierania na wadze? Czy to że pokarm niestrawiony przechodzi na drugą stronę, może być sygnałem, że to on jest alergenem (np. marchewka:?).
3) Jakie bezpieczne pod względem alergenów pokarmy mogę podawać dla rozluźnienia stolca?

Bardzo dziękuję za odpowiedź 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
  • Mamusia
Mój syn za tydzień skończy 4 miesiące. Za dwa miesiące wracam do pracy i chce się dowiedzieć czy już rozszerzać jego dietę. mały waży 8 kg i ma 63 cm.
Dodatkowo budzi mi się w nocy co 2,5 godz, czy mogę mu na noc podawać mleko modyfikowane aby spał całą noc
Dziękuję
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
  • Mamusia
Witam,
moj synek ma 5,5 miesiaca. Uwielbia wszelkiego rodzaju kaszki, zupki i deserki. Mleko oczywiscie tez. Problem polega na tym, ze nie chce jesc zupek lub papek, ktore nie sa zbyt dobrze zmiksowane. Jakakolwiek grudka w pokarmie powoduje u niego odruch wymiotny, czesto wymioty. Czy probowac nadal podawac mu malusienkie grudki w pokarmie, czy moze jest to zbyt szybko? Obawiam sie ze bede musiala mu w pozniejszym wieku rowniez miksowac jesli sie przyzwyczai.
Jaka moze byc przyczyna spadku wagi na sietce centylowej? Do tej pory byl na 50 centylu, teraz na 25. Je tak samo jak wczesniej, nawet wiecej. Dziennie wypija okolo 3 do 4 butelek mleka minimum 210 ml,kaszka ok. 150 ml, zupka na miesie i warzywach okolo 240 ml oraz deserek 125 g. Czesto rowniez jakies chrupki-flipsy czy ciasteczka od 4 miesiaca lub suszone jablka. Wydaje mi sie, ze je dosc sporo, jednak waga spadla. Czy to moze byc zwiekszona ruchliwosc, czy moze tez powodem staje sie zabkowanie? Nadmienie, ze zabki jeszcze nie wyszly.
Co moze byc powodem zielonych kupek? Wczesniej na jakiekolwiek jedzenie oprocz mleka reagowal zielona kupka. W tej chwili sie to uspokoilo, zdarzaja sie jednak. Mimo tego, ze nie dostaje nic nowego.
I ostatnie pytanie, czy to prawda, ze mieso baranie jest najzdrowsze dla dzieci?
Dziekuje za odpowiedz 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
  • Mamusia
witaj,
Dietę dziecka należy rozszerzać dopiero w 5 miesiącu, dlatego proszę się jeszcze wstrzymać z rozszerzaniem diety, na pewno przed powrotem do pracy zdąży Pani wprowadzić pokarm sztuczny. Proszę też jeszcze utrzymać karmienie piersią, będzie znacznie łatwiej dziecku przyzwyczajać się do nowych składników pożywienia, które zacznie Pani wprowadzać w 6 miesiącu.
Podanie mleka modyfikowanego przed snem, nie zawsze gwarantuje przesypianie przez dziecko całej nocy, choć często dzieci lepiej wówczas śpią. Ostatnie karmienie mlekiem sztucznym, powinno być tuż przed snem, by zwiększyć prawdopodobieństwo nie budzenia się dziecka w nocy.
pozdrawiam, Ela
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
  • Mamusia
Witam,

W diecie dziecka ze skazą białkową należy unikać mleka i produktów zawierających białka mleka. Nie powinno się również stosować nie tylko mleka krowiego, koziego i owczego, ale także mięsa wołowego i cielęcego. Zalecam mięso drobiowe np. z indyka. Nie polecane są owoce cytrusowe, jednak owoce takie jak jabłka, gruszki są jak najbardziej wskazane. Przy prawidłowym rozwoju dziecka po 9 – 12 miesiącach należy spróbować (najlepiej pod kontrolą specjalisty) wykonać prowokację uczulającym pokarmem i ocenić jego tolerancję. Próbę tolerancji należy wykonać podając dziecku łyżeczkę jogurtu, twarogu, mleka bezlaktozowego lub plasterek sera żółtego. Dobra tolerancja podanych pokarmów umożliwia stopniowe, w zwiększających się ilościach, wprowadzenie przetworów mlecznych oraz mleka i tym samym wycofanie się z mieszanek mlekozastępczych.

pozdrawiam
Marzena

bobas napisał(a):
moj synek ma 6 miesiecy ok miesiac temu dowiedzielismy sie ze ma skaze białkowa 😞
przeszlismy na mleko bebilon pepti i wysypkapowoli znika.
chcialabym sie dowiedziec czego mam unikac w jego diecie.Najbardziej mnie interesuje jakich owocow unikac i jakie mieso moge mu podawac.
Z gory dziekuje za odpowiedz 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
  • Mamusia
Witam,

Jeśli nie jest Pani pewna co jest przyczyną Atopowego Zapalenia Skóry, to proszę na razie karmić dziecko wyłącznie piersią a następnie powoli wprowadzać nowy produkt najlepiej z trzydniowym odstępem, gdyż odczyn alergiczny pojawia się na ogół od pół godzinny do trzech dni od momentu podania alergicznego produktu. Proszę także wstrzymać się z podawaniem kleików kukurydzianych, gdyż często dzieci z AZS mogą być bardziej wrażliwe na produkty z kukurydzy. Rozszerzanie diety dziecka proszę zacząć od np. gotowanego jabłka, marchewki, dyni czy buraka. Proszę zacząć od jednej łyżki np. gotowanego jabłka, jeśli po trzech dniach nie wystąpi reakcja proszę podać np. niewielką ilość marchewki. Jeśli i na ten produkt nie wystąpi reakcja alergiczna, będzie Pani wiedziała, że może podać jabłko z marchewką. Proszę postępować tak dalej z kolejnymi produktami, a gdy okaże się że dziecko nie ma alergii na produkty może Pani rozszerzać dietę dziecku dalej, zgodnie z wiekiem dziecka. Jeśli chodzi o konsystencje podawanych posiłków, to proszę podawać gotowane produkty, pokrojone w kosteczkę, tak by dziecko uczyło się gryźć i poznało prawdziwy smak pokarmów. Proszę także zwrócić uwagę, czy dziecko dobrze pogryzło pokarm, jeśli nie to może warto zmniejszyć rozmiar kostki lub podać zmniejszoną ilość pokarmu. Dziecko w tym wieku jest bardziej ruchliwe i to, że zmniejszyła mu się masa ciała to naturalna reakcja organizmu na zwiększoną ruchliwość. Proszę jednak cały czas obserwować dziecko i gdy okaże się że waga dalej spada niezwłocznie udać się do lekarza.

pozdrawiam,
Marzena


Ann napisał(a):
Dzień dobry 🙂
Mój synek ma 7,5 miesiąca, jest karmiony piersią, praktycznie nie zna mleka modyfikowanego. Ponieważ słabo przybierał na wadze, wprowadziliśmy pokarmy stałe od razu po ukończeniu 4 miesięcy. Na początku jadł chętnie, ale potem tak jakby jedzenie znudziło mu się jako takie.
W tej chwili synek nadal niezbyt dobrze przybiera na wadze (jest z wagą i wzrostem poniżej 3. centyla), jest bardzo ruchliwy i trzeba na niego szukać sposobu, żeby chciał jeść pokarmy stałe (pierś nadal ssie chętnie). Ponadto dorobił się atopowych zmian skórnych, jesteśmy w tej chwili na etapie tropienia przyczyny (nie ma pewności że jest pokarmowa). Mam w związku z tym kilka pytań:
1) Synek nie chce jeść kaszki przygotowywanej według przepisu na opakowaniu, natomiast chętnie jada zagęszczone (ilość proszku odpowiadająca jednej standardowej porcji rozpuszczona w ok. 1,5 mniejszej ilości wody), chodzi o kaszki bezmleczne Zdrowy Brzuszek Nestle przygotowywane na wodzie. Czy taka zmiana konsystencji jest dopuszczalna? Czy może być przyczyną alergii?
2) Synek nie chce jeść gładko zmiksowanych pokarmów, za to chętnie je takie z "dorosłymi" grudami np. kosteczki marchewki takie jak są w mrożonkach. Problem w tym, że ich dobrze nie gryzie i niestrawione duże kawałki (szczególnie marchewki) pojawiają się potem w kupach. Czy pomimo tego mogę mu dawać takie duże kawałki, szczególnie w kontekście słabego przybierania na wadze? Czy to że pokarm niestrawiony przechodzi na drugą stronę, może być sygnałem, że to on jest alergenem (np. marchewka:?).
3) Jakie bezpieczne pod względem alergenów pokarmy mogę podawać dla rozluźnienia stolca?

Bardzo dziękuję za odpowiedź 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
  • Mamusia
Witam,
Moja nieco ponad 3 miesięczna córeczka była do tej pory karmiona mlekiem Nan Pro 1. Niedawno trafiła do szpitala z rota wirusem. Tam przez kilka dni bolał ją brzuszek. Wystąpiła tez reakcja alergiczna na podawany antybiotyk.
Lekarze zdecydowali o zmianie mleka na Bebilo Pepti. Zastanawim się czy powinniśmy korzystać z tego mleka cały czas (tzn teraz 1 potem 2 ) czy też porozmawiać z pediatrą o powrocie do "normalnego" mleka? Czy jedzenie Bebilon Pepti uchroni moją Małą na przyszłość czy jedynie teraz gdy je spożywa to naprawdę jakoś tam jej pomaga?
Pozdrawiam serdecznie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
  • Mamusia
Witam.
Strasznie mnie nurtuje pytanie jak mam poznac ze zle dobrałam mleko modyfikowane?? Mój Synek ma teraz prawie 4 tyg. Podaje mu Bebiko 1, wypija chetnie butelke co 3/ 3,5 h... Ale czesto w miedzyczasie zachowuje sie tak jakby nie jadł bardzo długo, przepajam go herbatka z kopru włoskiego HIPP. Dodam, że mały czesto pruka ( za przeproszeniem) i beka ... A i śpi bardzo niespokojnie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
  • Mamusia
Pani Marzeno, bardzo dziękuję za odpowiedź. W międzyczasie okazało się, że alergia nie jest pokarmowa, była reakcją na puzzle piankowe i już sobie z nią poradziliśmy bez tak drastycznych redukcji diety 🙂
W związku z Pani odpowiedzią mam jeszcze pytanie: czy dziecko prawie 9-miesięczne może bez szkody dla swojego zdrowia czasem być przez kilka dni prawie wyłącznie na piersi? Myślę tu o okresach choroby kiedy synek ma bardzo słaby apetyt na pokarmy stałe i trzeba mu je wmuszać, natomiast mleko pije chętnie i często. Czy mogę mu w takich sytuacjach przez kilka dni odpuścić stałe pokarmy pod warunkiem że dobrze je mleko? Ewentualnie proszę o podpowiedź, co mogę mu dawać łatwo tak żeby w minimalnej objętości (czasem zje 2-3 łyżeczki i na tym koniec) przemycić maksimum wartości?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
  • Mamusia
Witam,
To jak długo jakiś składnik pożywienia utrzymuje się w pokarmie zależy od kilku czynników, m.in. masy ciała matki, szybkości jej metabolizmu, od strawności pokarmu. Zazwyczaj pokarmy ciężko strawne dłużej zalegają w przewodzie pokarmowym i są dłużej trawione. Przyjmuje się, że w pokarmie matki dany składnik utrzymuje się od kilku godzin do 2-3 dni.
W przypadku alergii przyjmuje się, że dopiero po uplywie dwóch-trzech tygodni alergen całkowicie znika z organizmu.

pozdrawiam,
Ela

Niunia26 napisał(a):
Witam serdecznie, chciałam się dowiedzieć jak długo to co zjem czy wypiję utrzymuje się w moim pokarmie? Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
  • Mamusia
Witaj,
Dlaczego sądzisz, że źle dobrałaś mleko, czy płacz dziecka interpretujesz jako nienajadanie się?
Moim zdanie płacz i niepokój dziecka może wynikać z tego, że być może dziecko jest przekarmione, pamiętaj, że płacz nie zawsze sugeruje głód, może być dokładnie odwrotnie.
Niepokój może też wynikać z problemów trawiennych, to bardzo częste w tym wieku, gdyż obecnie przewód pokarmowy dziecka jest jeszcze niedojrzały i nie radzi sobie z właściwym trawieniem mleka. Podawaj mu herbatki, o których wspomniałaś, masuj mu brzuszek, to zazwyczaj przynosi ulgę. Za jakiś czas dziecko przyzwyczai się do trawienia mleka i bez problemu będzie sobie z tym radziło. Jeżeli nie ma niepokojących objawów - wysypka, biegunka, zaparcia, to nie masz się czym martwić.
Na razie nie zmieniaj mu mleka, tylko obserwuj dziecko. Jeżeli objawy się nasilą, skontaktuj się z pediatrą, by ewentualnie zmienić mleko. Pamiętaj, że na każdy nowy pokarm dziecko moze reagować w podobny sposób.
Serdecznie pozdrawiam, Ela

neli25 napisał(a):
Witam.
Strasznie mnie nurtuje pytanie jak mam poznac ze zle dobrałam mleko modyfikowane?? Mój Synek ma teraz prawie 4 tyg. Podaje mu Bebiko 1, wypija chetnie butelke co 3/ 3,5 h... Ale czesto w miedzyczasie zachowuje sie tak jakby nie jadł bardzo długo, przepajam go herbatka z kopru włoskiego HIPP. Dodam, że mały czesto pruka ( za przeproszeniem) i beka ... A i śpi bardzo niespokojnie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
  • Mamusia
etrojanowska napisał(a):
Witam,
To jak długo jakiś składnik pożywienia utrzymuje się w pokarmie zależy od kilku czynników, m.in. masy ciała matki, szybkości jej metabolizmu, od strawności pokarmu. Zazwyczaj pokarmy ciężko strawne dłużej zalegają w przewodzie pokarmowym i są dłużej trawione. Przyjmuje się, że w pokarmie matki dany składnik utrzymuje się od kilku godzin do 2-3 dni.
W przypadku alergii przyjmuje się, że dopiero po uplywie dwóch-trzech tygodni alergen całkowicie znika z organizmu.

pozdrawiam,
Ela

Niunia26 napisał(a):
Witam serdecznie, chciałam się dowiedzieć jak długo to co zjem czy wypiję utrzymuje się w moim pokarmie? Pozdrawiam


Dziękuję za odpowiedź.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
  • Mamusia
Witam,

Pokarm matki dostarcza wszystkich niezbędnych składników odżywczych dziecku i może Pani bez obaw karmić dziecko samą piersią, jeśli tylko ma pani odpowiednią ilość pokarmu.
Jeśli natomiast i chciałaby Pani natomiast dodać coś ze stałego pokarmu to proszę dodawać ½ żółtka do potraw codziennie, co doda dziecku wartości odżywczych a jest na tyle małe, że dziecko powinno zjeść żółtko ze smakiem.

pozdrawiam
Marzena


Ann napisał(a):
Pani Marzeno, bardzo dziękuję za odpowiedź. W międzyczasie okazało się, że alergia nie jest pokarmowa, była reakcją na puzzle piankowe i już sobie z nią poradziliśmy bez tak drastycznych redukcji diety 🙂
W związku z Pani odpowiedzią mam jeszcze pytanie: czy dziecko prawie 9-miesięczne może bez szkody dla swojego zdrowia czasem być przez kilka dni prawie wyłącznie na piersi? Myślę tu o okresach choroby kiedy synek ma bardzo słaby apetyt na pokarmy stałe i trzeba mu je wmuszać, natomiast mleko pije chętnie i często. Czy mogę mu w takich sytuacjach przez kilka dni odpuścić stałe pokarmy pod warunkiem że dobrze je mleko? Ewentualnie proszę o podpowiedź, co mogę mu dawać łatwo tak żeby w minimalnej objętości (czasem zje 2-3 łyżeczki i na tym koniec) przemycić maksimum wartości?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
  • Mamusia
witam 🙂
moja corcia ma 2.5 miesiaca. karmie ja wylacznie mlekiem modyfikowanym. ile powinno dziennie jesc dzecko w jej wieku? wydaje mi sie ze je za duzo, ale nie wiem jak moge to zmienic. czesto domaga sie butli po przerwie krotszej niz 2h. daje jej w tedy wode lub herbatke. np dzisiaj od godziny 14 do 2030 zjadla 640ml mleka i 200ml herbatki.
dziekuje za odpowiedz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
  • Mamusia
Witam serdecznie.

Mam mały problem. 26 marca urodziłam córkę przez cc. Przez pierwsze dni nie miałam pokarmu i w szpitalu karmiłam ją mlekiem modyfikowanym. W 5 dobie dostałam pokarm i zaczęłam karmić ją piersią. Od tej pory mała jest tylko na piersi ale zaczęły się problemy. Na początku dziecko przesypiało 3-4 godziny a nawet dłużej ale z czasem wszystko zaczęło się zmieniać. Od jakiś 3 dni mała prosi o pierś średnio co 2 godziny a czasem i częściej. Wiem że zmniejszyła mi się ilość pokarmu bo jak odciągam laktatorem to z 2 piersi schodzi maksymalnie 50 ml 😞 DO tego doszły problemy z ulewaniem i kilka razy dziennie mała zwraca część tego co zjadła.
Wczoraj była u mnie położna i sprawdziła że pokarmu mam za mało i kazała dokarmiać małą mlekiem modyfikowanym w ciągu dnia. Zaleciła żeby najpierw przystawiać małą do jednej piersi, potem do drugiej a potem dawać butelkę bo dziecko powinno wypijać 100 ml. na jedno karmienie. Problem jednak w tym, że jak ona pociągnie jedną pierś to niestety nie chce za żadne skarby ciągnąc drugiej ani pic mleka z butelki 😞 Zasypia i budzi się dopiero za 2 godziny na kolejne karmienie i tak na okrągło. Jestem skołowana. Nie wiem czy prawidłowo przybiera na wadze, czy czasem nie jest głodna. Sama nie wiem co robić. Czy powinnam przejść całkowicie na sztuczne karmienie?
Z góry dziękuję za pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
  • Mamusia
Witam mam problem z moim pół rocznym synkiem który wogóle nie chce pic zadnych herbatek soków wody poprostu nic oprócz mleka 😞jada zupki ale przez to ze wogóle nie pije płynów ma ciagłe zaparcia zbliza sie lato i strasznie sie martwie co z tym piciem. zadne sposoby na niego nie dziłaja bardzo prosze o jakąś porade
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
  • Mamusia
Witam,

Proszę powiedzieć, czy karmi Pani piersią czy butelką, jeśli piersią, to mleko matki zaspokaja wszystkie potrzeby dziecka zarówno pod względem zapotrzebowania na energię jak i na płyny, dlatego proszę karmić dziecko piersią częściej i nie podawać na razie stałych pokarmów.
Jeśli natomiast karmi Pani butelką, to dziecko powinno spożywać płyny, najlepsza jest sama woda lub herbatka, najlepiej samodzielnie przygotowana. Proszę spróbować podać dziecku herbatkę z nasion lukrecji: do pół litra wody dodaje Pani tymianku, kardamonu , lukrecji i nasion kopru każdą na końcówkę łyżeczki i zaparza Pani do uzyskania słomkowego koloru.(Jeśli oczywiście dziecko nie ma alergii na którykolwiek z ziół). Ten napar jest dosyć słodki, ale jeśli trzeba można dodać łyżeczkę miodu. Jeśli natomiast to nie za działa, to może Pani rozcieńczać mleko wodą i po prostu podawać dziecku do picia.

pozdrawiam
Marzena

gosia2301 napisał(a):
Witam mam problem z moim pół rocznym synkiem który wogóle nie chce pic zadnych herbatek soków wody poprostu nic oprócz mleka 😞jada zupki ale przez to ze wogóle nie pije płynów ma ciagłe zaparcia zbliza sie lato i strasznie sie martwie co z tym piciem. zadne sposoby na niego nie dziłaja bardzo prosze o jakąś porade
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
  • Mamusia

Witam,
Gdy karmimy butelką dziecko, nie sprawdza się zasada karmienia "na żądanie" gdyż można doprowadzić do przekarmienia dziecka. Dziecko w wieku 2,5 miesiąca powinno jeść 6 razy dziennie w odstępach 2-3 godzinnych w ilości 110-130 ml mleka początkowego. Rozszerzanie diety o stałe pokarmy powinno się odbywać dopiero w 5 miesiącu życia. Może Pani także dopijać dziecko herbatką, dobrej jakości wodą, roztworem z glukozy czy sokiem, tak jak robi Pani teraz. Jeśli dziecko będzie chciało częściej jeść niż co 2 godzinny, należy także zająć dziecko jakąś zabawą, czy także wyjść na spacer. Nowe otoczenie odwróci uwagę dziecka od ciągłej potrzeby ssania.

pozdrawiam
Marzena

nusia27 napisał(a):
witam 🙂
moja corcia ma 2.5 miesiaca. karmie ja wylacznie mlekiem modyfikowanym. ile powinno dziennie jesc dzecko w jej wieku? wydaje mi sie ze je za duzo, ale nie wiem jak moge to zmienic. czesto domaga sie butli po przerwie krotszej niz 2h. daje jej w tedy wode lub herbatke. np dzisiaj od godziny 14 do 2030 zjadla 640ml mleka i 200ml herbatki.
dziekuje za odpowiedz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
  • Mamusia
Witam,

Te specyfiki to zwykłe przyprawy (zioła) dostępne przeważnie w każdym sklepie spożywczym, jeśli jednak nie znajdzie Pani u siebie w sklepie proszę spróbować podać dziecku dobrej jakości wodę z łyżeczką miodu. Powinno dziecku zasmakować.

pozdrawiam
Marzena

gosia2301 napisał(a):
synka karmie mlekiem modyfikowanym hipp bio dziekuje za odpowiedz i za przepis ale tu gdzie mieszkam nie znajdę takich specyfików 😞 no cóz bede próbowac dalej wszelkimi sposobami moze sie uda dziekuje za porade 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


×
×
  • Dodaj nową pozycję...