Skocz do zawartości

Augmentin czy ktoras z Was go brala??? | Forum o ciąży


leniuch

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Hej mam problremy z nerkami strasznie mnie bola szczegolnie w nocy i nie moge spac. Lekarze na izbie przyjec stwierdzili u mnie infekcje drog moczowych i przepisali ten antybiotyk a ja nie wiem czy jest on bezpieczny dla dziecka. W ulotce napisali ze nie zaleca sie stosowania w czsie ciazy chyba ze lekarz uzna zastosowanie leku za bezwzglednie konieczne. Czy macie moze jakies inne propozycje leczenia np domowe sposoby? dzieki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej
Dopiero zauważyłam Twojego posta. Ja brałam augumentin i do tej pory wszytsko jest w porządku z tym że niestety ja brałam już dość sporo antybiotyków na nerki i nic nie pomogło. Teraz mam wziąć jeden ostatni przed porodem i tyle a wszystko powinno się unormowac po porodzie. Ja byłam zarówno u gina z nerkami jak i u urologa oni po konsultacjach dają taki antybiotyk który można wziąć. Zwłaszcza w drugiej połowie ciąży. Nic się nie martw bo nie leczone nerki mogą mieć gorszy wpyw niż sam antybiotyk. Zresztą lekarz nie podałby Ci go gdyby był szkodliwy dla dziecka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Ciesz się, że dostałaś jakikolwiek lek.. ja się męczyłam 24/24 przez 10 dni z nerkami ból niesamowity i nikt mi NIC nie chciał przepisać 😞 gin stw że to NORMALNE!!! że w ciąży bolą nerki i że mam sobie iść na pogotowie jak będzie boleć mocno a lekarz rodzinny (nie mój) to jeszcze był agresywny dlaczego do niego przyszłam, że mam sobie iść do gina i koło się zamykało, dopiero moja lekarka rodzinna zapisała mi tabletki na nerki. Skończyłam na furaginie i duomoxie. Małej nic nie było przez to, ale ile ja się nacierpiałam to moje 😞 Aha gorsza jest infekcja nieleczona niż ta gdzie się je antybiotyki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Augumentin na drogi moczowe? Ja go brałam jak miałam zapalenie gardła..

co do zapalenia dróg moczowych, polecam Ci picie Wody Jana. Do kupienia w aptekach. Bardzo moczopędna, ale świetnie wypłukuje wszystko z nerek. Ja w ten sposób pozbyłam się zastoju w nerce jak byłam w 30 tc ciązy. Bóle nerki odeszły na 2 dzień. Ta woda na pewno Ci nie zaszkodzi, a moze pomóc. Polecam i zdrówka życze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
BlueLagoon napisał(a):
Ciesz się, że dostałaś jakikolwiek lek.. ja się męczyłam 24/24 przez 10 dni z nerkami ból niesamowity i nikt mi NIC nie chciał przepisać 😞 gin stw że to NORMALNE!!!


miałam tak samo, gin stwierdziła ze to normalne. Nie poddałam się, szukałam innych sposóbów i m.in woda jana o której napisałam post niżej, oraz herbata z żurawiny. Wazne, by jak najwięcej siusiac by wypłukac te bakterie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kasia1986 napisał(a):
Augumentin na drogi moczowe? Ja go brałam jak miałam zapalenie gardła..

co do zapalenia dróg moczowych, polecam Ci picie Wody Jana. Do kupienia w aptekach. Bardzo moczopędna, ale świetnie wypłukuje wszystko z nerek. Ja w ten sposób pozbyłam się zastoju w nerce jak byłam w 30 tc ciązy. Bóle nerki odeszły na 2 dzień. Ta woda na pewno Ci nie zaszkodzi, a moze pomóc. Polecam i zdrówka życze 🙂


Ja też piłam wodę Jana i brałam leki. 🙂 Szału nie było, ale dawałam radę,. Dodatkowo wygrzewałam nerki poduszką elektryczną.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kasia1986 napisał(a):
BlueLagoon napisał(a):
Ciesz się, że dostałaś jakikolwiek lek.. ja się męczyłam 24/24 przez 10 dni z nerkami ból niesamowity i nikt mi NIC nie chciał przepisać 😞 gin stw że to NORMALNE!!!


miałam tak samo, gin stwierdziła ze to normalne. Nie poddałam się, szukałam innych sposóbów i m.in woda jana o której napisałam post niżej, oraz herbata z żurawiny. Wazne, by jak najwięcej siusiac by wypłukac te bakterie


Prawdziwie chorych nerek nie wyleczą "domowe sposoby" tylko leki na receptę, dlatego się tak długo męczyłam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
BlueLagoon napisał(a):
kasia1986 napisał(a):
BlueLagoon napisał(a):
Ciesz się, że dostałaś jakikolwiek lek.. ja się męczyłam 24/24 przez 10 dni z nerkami ból niesamowity i nikt mi NIC nie chciał przepisać 😞 gin stw że to NORMALNE!!!


miałam tak samo, gin stwierdziła ze to normalne. Nie poddałam się, szukałam innych sposóbów i m.in woda jana o której napisałam post niżej, oraz herbata z żurawiny. Wazne, by jak najwięcej siusiac by wypłukac te bakterie


Prawdziwie chorych nerek nie wyleczą "domowe sposoby" tylko leki na receptę, dlatego się tak długo męczyłam.


ja miałam piasek w nerkach stad moze domowe sposoby pomogły. Dodatkowo brałam ciepły termofor i kładłam na nerki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kasia1986 napisał(a):
BlueLagoon napisał(a):
kasia1986 napisał(a):
BlueLagoon napisał(a):
Ciesz się, że dostałaś jakikolwiek lek.. ja się męczyłam 24/24 przez 10 dni z nerkami ból niesamowity i nikt mi NIC nie chciał przepisać 😞 gin stw że to NORMALNE!!!


miałam tak samo, gin stwierdziła ze to normalne. Nie poddałam się, szukałam innych sposóbów i m.in woda jana o której napisałam post niżej, oraz herbata z żurawiny. Wazne, by jak najwięcej siusiac by wypłukac te bakterie


Prawdziwie chorych nerek nie wyleczą "domowe sposoby" tylko leki na receptę, dlatego się tak długo męczyłam.


ja miałam piasek w nerkach stad moze domowe sposoby pomogły. Dodatkowo brałam ciepły termofor i kładłam na nerki.


To tak 🙂 w to wierzę, ja choruję na nerki od małego to wiem co to znaczy. Teraz i tak jest lepiej, kiedyś to był horror takie bóle, że leżałam na podłodze i płakałam, gorączka 40 stopni. Także lepiej leczyć. Ja miałam/mam refluks stąd takie bóle. No i oczywiście w ciąży musiały się odezwać, bo to jednak obciążenie dla organizmu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...