Skocz do zawartości

CzerWCowe wieDZmy 2009-----CIaGLe RAzEm MAmuSKI | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 521
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
ja też już jestem 🙂

rety dziewczyny, strasznie z tą Rozalkową dietą... piersi bardzo ładnie ssie - aż jestem zdziwiona bo Wy piszecie że zaczynacie podawać mleko modyfikowane a dzieciaki mówią piersi ble.... moja wypija wszystko absolutnie tak do ostatniej kropelki ssie aż szczypie i o ile dokarmiona była śpiącym aniołkiem teraz jest diabłem wcielonym - od godziny 5 rano spała tylko raz w dzień tak ponad godzinkę(no i na spacerze - ale też o dziwo nie cały czas) i po 21:30 zasnęła - ja już troszkę odespałam a Grześ przed chwilka padł i nawet jej nie wykąpaliśmy 😞 nie mieliśmy siły - zrobie jej kompanie na sucho. I tak 2 razy nie wytrzymaliśmy i jej dorobiliśmy po 30 ml mleka modyfikowanego 😞 ale w sumie to bardzo mało.

Podziwiam Was dziewczyny i wasze dzielne piersiochy co wykarmiają nawet Pudziana 🙂 😘

tymczasem dobranoc śpijcie dobrze i bez przerw 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oj wykarmiaja pudzianka heheh

mojego dopiero teraz wykapalam bo tak jak rozalka od poludnia wmoze z godzinki spal no i ok 20 zasnol u tesciow no i go wybudzialam na kapiel...wykapal go w kali zadnych do mycia nie stosowalm glowka wkali takze bo to onia najbardziej chodzi... krzyczal jakby ze skory go obdzierali a jak twarz i oczko rumiankiem przejechalm to juz calkiem heheh ale cycula dostal glodomor bo na glodnego go kapalam zaraz po pobodce...poznej akcja pampers znow i oliwka na glowke....Anula moj to 3 zaczyna powoli nosic bo 2 takie w sam raz heheh...a ja glupa zrobilam i kupilam 3 dla dzieciakow juz co siedz ale tak samo od 4 do 7 kg...bo nie wiedzialm ze sa 3 z serii newborn ale cio tam dokupie hehehe a tamta 100 poczeka...3 sa o wiele ciensze i i lepsze :P:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
DZIEŃ DOBRY 🙂ALE POSPAŁAM DZISIAJ,KURDĘ AŻ DO MOJEGO LUMPKA ZASPAŁAM 😠 ALE POTEM PÓJDĘ:P 🙂
W NOCY MAŁA DOWAŁA CZADU,BO OBUDZIŁA SIĘ O 1.30 NA JEDZONKA I DO 3.30 WALCZYŁA,BO SIĘ PRZEZWYCZAIŁA,ŻE ZAWSZE W NOCY JĄ BIERZEMY DO NAS DO WYRKA,A WCZORAJ JESSICA Z NAMI SPAŁA BO TAK BARDZO PROSIŁA I NIE BYŁO MIEJSCA DLA SZKRABA TO SIĘ OBURZYŁA I DAŁA POPALIĆ,ALE NASZCZĘŚCIE TATUSIOWI BO JA SPAŁAM JAK ZABITA:P :laugh: I DZISIAJ ŁUKASZ DO MNIE ALE DAŁA MAŁA KONCERT W NOCY NIE?A JA NO,ALE TAK NAPRAWDĘ NIC NIE SŁYSZAŁAM ☺️ ☺️ ☺️ RANO ZNOWU WSTAŁA O 6.30 MAMUSIA JEJ DAŁA MLECZKO PRZYTULIŁA W ŁÓŻKU DO SIEBIE I ŚPI DO TERAZ Z JESSICĄ NA WYRKU.

ZAPOWIADA SIĘ PIĘNA POGODA JUŻ MAMY UPAŁ,ŻE NA BALKONIE MOŻNA ZDECHNĄĆ WIĘC PEWNIE BĘDZIE DZIONEK W ROZJAZDACH 🙂

ANETKA CO DO WÓZKÓW O WIDZIAŁAM,ŻE WSPOMINAŁAŚ O TYM SKRĘTNYM PRZEDNIM KOLE TO MNIE CZASAMI TEŻ DOBIJA,SZCZEGÓLNIE JAK CHCĘ COŚ SZYBKO ZROBIĆ,GDZIEŚ WJECHAĆ CZY COŚ OMINĄĆ TO TEN DZIAD SIĘ OBRÓCI W DRUGĄ STRONĘ I TEŻ MĘCZĘ SIE Z NIM,ALE POZA TYM JEST SUPER SKRĘTNY DZIĘKI TEMU I JEŹDZI JAK PO MAŚLE 🙂

CAŁUSKI MAMUSIE,BO JUŻ BRZUSZKÓW U NAS BRAK!!!NO MOŻE TYLKO TEN MAŁY TŁUSZCZYK CO POZOSTAŁ HEHE:laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie Robaczki moje kochane!!!!

Veli- Gratuluije Ci z całego serduszka Twojej królewny!! Dzielna dziewczynka jestes!!Wracaj szybciutko do nas!!Buziole!!

Mam chwilke gdyż Janka ululał dziadek na leżaczku bujaczku...niestety mój mały terrorysta już nas wszystkich wyszkolił. Bo jak mamusia chciała wziąść go na przetrzymanie to zaraz przy kołysce pojawiała sie babcia i dziadek i nauczyli go bujania. Inaczej nie zaśnie.

A wczoraj wieczorem to mu sie taka maruda włączyła że już z chęcia pozbyłabym sie tych cycków 😞 Był wykapany , najedzony przebrany i tatuś lulał. A on zaczął jeczęć 😞 jedyne co go uspokajało to mamusi cycek i tak co chwile wisiał na nim do 24 😞( a smoczka za nic nie chce...czasami nie mam już siły...

Dziewczynki które karmią tylko piersią, mam pytanko dopajacie dzieciaczki jakimiś herbatkami, wodą?? Bo tak sie nad tym zastanawiam, jest taka duchota, może to marudzenie też z tego wynika 🤢 A jeśli tak to w jakie herbatki powinnam sie zaopatrzyć?? no i dziecku podaje sie tyle ile zdoła wypić, czy jest jakaś ograniczona ilość??

Anulka dzięki za info o tym Plantex...zadziałał 🙂 pochłonął to w tempie ekspresowym i odrazu mu sie polepszyło 🙂)

buźka!!!mykam do prasowania poki terrorysta śpi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ANIUTKA U NAS PODOBNIE MAŁA NAS STERRORYZOWAŁA,ALE CO TAM JAKOŚ MUSIMY PRZEZ TO PRZEMĘCZYĆ,A POTEM TO JUŻ TYLKO LEPIEJ MAM NADZIEJĘ,HEHE ZACZNIE SIĘ NACIĄGANIE NA WSZYSTKO WIDZĘ PO JESSI GDZIE NIE WYJDZIEMY TO KUP TO KUP TAMTO:laugh: I WCZORAJ MÓWIĘ WŁAŚNIE DO MĘŻA ZOBACZ ZARAZ DRUGA WYROŚNIE TAKA SAMA TO O NA TO,ŻE MUSI ZACZĄĆ JUŻ SZUKAĆ LEPIEJ PŁATNEJ PRACY:laugh:

A ZA TEN PLANTAX NIE MA CO DZIĘKOWAĆ CIESZĘ SIĘ,ŻE POMÓGŁ,SAMA GO DOSTAŁAM OD ZNAJONEJ BO NIE UŻYWALI I JAK MAŁĄ BRZUSZEK ZAOBOLAŁ TO PODAŁAM,A JESZCZE SIĘ POŁOŻNEJ UPEWNIŁAM TO POWIEDZIAŁA,ŻE ON JEST DOBRY I RZECZYWIŚCIE 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witajcie wiedzmy 🤪

ja mam dzis męża w domu to lula i nosi ale zachowanie mojego dziecka -bez zmian!
Nakarmiona,przebrana ,umyta i ryczy!!!!!! 😠
Bierzesz na ręce i od razu przestaje 😎 cwaniara mała,zaraz biore ja na spacer bo chciaz tam chwilke spokoju mam i opalic sie mozna ,bo znowu bezchmurne niebo 😎
kwiatuszek dla pudziana 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
HEJ, WIEDZMY! 🙂
MELDUJEMY SIE I MY..DZIEWCZYNY, JA TEZ MAM MALEGO TERRORYSTE 😞((( POWIEM WAM, ZE INFACOL NAWET DZIALA, ALE JAS MA DALEJ ZACHCIANKI Z BUJANIEM NA REKACH 🤨 ALE TAK JEST TYLKO RANO. RADZIA, SPROBUJE DZIS TEN PLANTEX..
NO I SZCZEPIMY SKOJARZONYMI. MUSZE ZACZAC ODKLADAC, BO NA PNEUMOKOKI TAK JAK ANULA WSPOMNIALA- KUPA KASY, A JAS BYC ZASZCZEPIONY NA TO 🤨 WIEC NIC TYLKO ZBIERAC MUSZE..MY MAMY JUTRO KONTROLNA MORFOLOGIE ZNOWU( 😞((((((((((((( ) KTO CHCE POJSC ZA MNIE? BO NIE ZNIOSE TEGO PLACZU 😞 I JESLI BEDA WYNIKI OK TO SZCZEPIENIE W PIATEK..U NAS OSTATNIO ZMARLO 6 TYGODNIOWE NIEMOWLE, BO LEKARZ GO NIE ZBADAL DO SZCZEPIENIA A MIALO KATAR I KASZEL 😠 NIE ROZUMIEM TEGO... TO MATKA JEZYKA NIE MIALA ZEBY MU UWAGE ZWROCIC ?! ACH...
U NAS TEZ LADNY DZIEN DZIS, WIEC ZBIERAM SIE NA SPACER., BUZIAKI:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć Wiedźmy!!
no i znowu poszła spać 🙂 - już wiem o co chodzi z jej krzykiem - ona krzyczy przed zaśnięciem 🙂 yooopi wreszcie, bo gdy mnie obudziła o 4 w nocy na karmienie i było grubo po 5 i nie mogła zasnąć dałam sobie spokój przesunęłam Grzesia w łóżku, zawinęłam dziecko w rożek( nie był w użyciu praktycznie od szpitala) położyłam między nami i dziecko ryknęło 3 razy (aż moja siostra wparowała i pyta czy wziąć na ręce 😉 ja nie pozwoliłam i mała usnęła!! i teraz to samo wisiała na cycu całą godzinę, w końcu już nie ciągnęła - już nie leciało bo było pusto i w rożek pare EJjjjjjjjjjjjj!! w wykonaniu Rozalki i zgon 🙂

Aniutka ja wpadłam na przepajanie - moja mama poleciła samą czystą przegotowaną wodę 🙂 i znając spust mojego dziecka też się martwiłam że rozepcha sobie jeszcze bardziej żołądek no ale gdy widzi że to czysta bezsmakowa woda to nie wypija więcej niż 15ml :laugh: :laugh: a ja mam pewność że nie umiera z pragnienia 🙂

jeszcze Wam powiem że założyłam Małej takie jedno body i ma dekolt niczym Pamela Anderson - kurde wyrosła z niego zanim zdążyłam je założyć :/ a przecież jest na diecie...

pozdrawiam Was wszyściutkie miłego dnia laski:*
kwiatek dla ....niespodzianka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jeszcze jedno Aniutka - Moja mała też wolała by cyca albo butle zamiast smoka ale smoczek jest wygodniejszy - nasza gdy go wypluwa to jej przytrzymujemy w buźce - troszkę hardcorowa metoda ale za jakiś czas łapie o co chodzi i sobie ssie, i jeszcze jedna metoda na kogoś kto nie chce zasnąć po jedzonku 😉 - ćwiczenia (zalecone przez panią dr) trzeba przed jedzonkiem położyć dziecko na brzuszku i ono wtedy ćwiczy sobie główkę trzymać) i się troszkę przy tym męczy... i tak trzeba dopóki nie zacznie koncertować 🙂

to wszystko wygląda na to że ja robię terror swojemu dziecku - troszkę w tym prawdy jest ale wszystko dla jego dobra - i wszystkie tortury kazała wprowadzić pediatra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hello!!!!!!!!!!!

WITAM WAS WSZYSTKIE WIEDZMY!!!

Velinus gratulacje! ciesze sie razem z Toba!!!!

Anulka fajnie,ze udało sie Tobie wrocic!
no i skad wiesz,ze malą boli brzuszek??? bo ja nie wiem? i ta herbatka Plantex jest dla mam karmiacych tylko modyfikowanym czy tez na cycu?

Anetko kfiatulec dla Ciebie,ze jestes taka dzielna!

u nas wczoraj byl ciezki dzin,bo maly co godzine sie budzil i plakal, ciagle chcial cyca i jak sie najadl to ulewal bardzo 🤨 raz nawet wymiotował juz po spaniu (takie brzydko pachnace mleko w grudeczkach) i tak bylo od 5 rano do wieczora az po kapieli, dopiero wtedy po cycu zasnał (oczywiscie zasypia albo przy cycu albo na klatce u meza lub u mnie na piersi) , spal dlugo,bo od 21ej do 3, pozniej ok 5.30 cyc i o 8.30 znow- teraz zasnął i spi ale przez sen ciagle mruczy i sie rusza duzo- jakby mial zle sny.
jak plakal i nie chcial zasnac to probowalam dac mu smoczek- wypluwa i nie chce, to samo jest z butelka- chcialam dac mu wody przegotowanej do picia a on za cholere nie chcial smoczka butelkowego 🤨 i co ja zrobie gdy bede chciala zostawic go na dluzej niz godzine? u mnie dostac sie do centrum to godzina a ja chce do fryzjera i lekarza sie wybrac, myslalam,ze poodciagam i zostawie w butelce mezowi zeby go dokarmil jak sie obudzi ale ten urwis chce tylko cyca 🤢
przez ta wczorajsza jazde mialam dosyc dziecka, caly dzien co godzine na cycu , dostalam wscieklizny i powiedzialam mezowi,ze jak tak dalej pojdzie to ja zostawiam mu dziecko i sie wyprowadzam, nie mam cierpliwosci za cholere! i najgorsze jest to,ze potrafil sie wydzierac co jakis czas nawet jak ssie cyca! o co mu chodzi do cholery!
stwierdzilam,ze jak ma tak wygladac codzinne karmienie to ja pierdziele urlop ,bo i tak nie wyjde z pokoju ,bo bede karmic albo usypiac i znow za chwile to samo- to mam wydawac kase na karmienie w innym miejscu?? bzdura.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
i jeszcze dzis sie wkurzylam,bo zadzwonilam (czekalam 10 min na polaczenie) do przychodni zeby umowic sie z polozna i do pediatry,bo kuzwa nie bylam ani razu od szpitala a trzeba ! no i polozna przychodzi ok.6 tygodnia a do pediatry zapisy na sierpien,bo ma urlop. bosko. a najlepsze to sa babki w rejestracji- kazala mi czekac na umowienie do pediatry po wizycie poloznej a jak polaczylam sie z polozna to ona mi mowi,ze do pediatry to niezaleznie mam sie umowic! i kuzwa juz mnie nie przełaczyla do rejestracji! zapytalam co z witaminami da dziecka (wit d i k ) i czy moge sama kupic i podawac a ona,ze lekarz powie czy moge podac ,bo sama nie moge na wlasna reke a lekarz w sierpniu 😠 😠 😠 😠 😠
podobno przy cycku dostaje dziecko wszystko i nie potrzeba suplementow ale ja kuzwa nie jestem pewna!

i pytanie do Was- czy macie ksiazeczke rum z receptami dla dzieci? bo moj jeszcze nie ma nawet peselu i nie wyrobie mu recept...to na waszych lekarze daja skierowanie np.na usg bioderek?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
bhrka- ja też próbowałałam tą metodą przytrzymac mu smoka, darł sie okropnie aż w końcu zaczął tak pluć że aż się krztusił, to mąz mnie opierdzielił że chce mu dziecko udusic 🤨 a ja wiem że on to robi specjalnie bo woli cycka 😞 kumpela doradziła mi jeszcze zmiane smoka, bo mam silikonowe a jej Toska lubiła tylko kauczukowe wiec musze zakupić taki bo Janek też może nie "toleruje" silikonu 🤨

Niebuś- mam dosłownie takiego samego terroryste jak Ty...padam na ryjek 😞 i tez łapią mnie chwile kryzysów i zwątpienia bo cały dzień chodze z cycorami na wierzchu 😞 wczoraj mieliśmy podobny rozkład dnia 😞 wymiekam...mysle że to tez te upały dają naszym dzieciaczkom w kośc, dlatego sie zastanawiam nad dopajaniem...
Plantex jest dla wszystkich dzieciaczkow i dla tych karmionych piersia też...Podałam Jankowi go wtedy jak cały dzien był okropnie marudny, nie zrobił kupki, pręzył sie a brzusio miał twardy jak kamien. Gimnastyka nie pomagała a jego płacz był juz na 4 biegu...to po tej herbatce był jak zahipnotyzowany 🙂))i odrazu sie uspokoił 🙂 a po ok 30 minutach walnął takie kupki że szok 🙂)ale mu przeszło i pozniej spał smacznie...

Musze nauczyć go smoka bo takie wiszenie na cycku i co chwile dolewanie do tego brzuszka mleczka też może byc powodem powstawania kolek 🤨 hmmm...tak mi sie wydaje...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
NIEBUŚ TO U WAS JAKIŚ SYF Z TĄ SŁUŻBĄ ZDROWIA U MNIE POŁOŻNA BYŁA 3 RAZY JUŻ I JESZCZE MA RAZ PRZYJŚĆ PO URLOPIE 20-GO,A U LEKARZA JUŻ TEŻ BYŁAM NA KONTROLI I MI PRZEPISAŁA WŁAŚNIE WIT D I CEBION NA MÓJ PESEL,BO MY MAMY DOPIERO ODEBRAĆ 12-GO.

NIEBO JA WIDZIAŁAM,ŻE JĄ BRZUSZEK POBOLEWA BO NIE ROBIŁA KUPKI,BYŁA TAKA NIESPOKOJNA,PŁAKAŁA Z BYLE POWODU I TO BYŁ TAKI "INNY" 😜ŁACZ NI NA JEDZENIE I JAK PODAŁAM TEN PLANTAX TO SIĘ USPOKAJAŁA,TO NIE ZASZKODZI BO TO W WIĘKSZOŚCI Z KOPERKU WŁOSKIEGO JEST.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aniutka podobno dzieci na cycku sie nie przejadaja i jezeli mama je odpowiednie potrawy to nie maja ani kolek ani zaparc...juz sama nie wiem..a moj wczoraj nie byl zadowolonym dzieckiem 🤨
wiem,ze jade zrobic dym w przychodni 🙂 i niech te durne pipy w rejestracji uwazaja na slowa!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kupie dzis ten plantex i bede miec na wszelki wypadek...tylko jak ja go podam Tymkowi jezeli on nie chce ssac butelki 🤨 moze jak poczuje jakis smak to zechce,bo sama woda to wiadomo-bez smaku..boshe!

zadzwonil maz,ze niebawem bedzie w domu wiec ja pojade do przychodni afere krecic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
niebo napisał:
Aniutka podobno dzieci na cycku sie nie przejadaja i jezeli mama je odpowiednie potrawy to nie maja ani kolek ani zaparc...juz sama nie wiem..a moj wczoraj nie byl zadowolonym dzieckiem 🤨
wiem,ze jade zrobic dym w przychodni 🙂 i niech te durne pipy w rejestracji uwazaja na slowa!



a pewnie! tez bym tak zrobiła 🙂)to kfiatek na dobra afere!

ja juz sama nie wiem jak to jest z tym przejadaniem...wiem ze wiekszosc tego wiszenia na cycu to poprostu potrzeba bliskosci i ciepła...ale ile mozna łazic z cycorami na wierzchu a nie mowie juz o tym ze ja nic nie moge zrobic 😞(

i własnie klikam jedna reka bo pijawka ssie 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczęta macie tylko witaminę D?? mi już 3 raz dziś położna mowiła o witaminie K- tz najpierw mi mówili w szpitalu, potem doktorka no i jeszcze dziś położna - w mieszance witamina K jest więc nie trzeba podawać, nie trzeba też jeśli dziecko dość dużo dojada mieszanką( tak jak wcześniej Rozalka) ale gdy nie dojada tylko naturalne trzeba jedną kapsułkę dziennie(jeśli dojada ale mało to proporcjonalnie)

Niebo to może spróbuj w innej przychodni - u nas tam gdzie się zapisałam owszem lekarze mają wyjechać na wakacje ale są tam totalne pustki tak że mi doktorka powiedziała żebym przyszła z Małą za dwa tygodnie bo i tak ludzi nie ma a lepiej kontrolować (nawet tą wagę. Położne mają podpisane umowy z NFZ i też nie jesteś skazana na tą która raczy przyjść jak dziecko zacznie chodzić :laugh: :laugh:

a moja położna mnie odwiedziła bez zapowiedzi, obudziła Mała i dopiero teraz zdołałam ją uśpić znowu... a była bardzo nie w humorze bo tylko ona może innych budzić 😉 co za wyjec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...