Skocz do zawartości

TORBIELOWATOŚĆ PŁUCA | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 964
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej Magda!
Chciałabym żeby tak było, czytałam o Twojej diagnozie, modlę się i proszę o to każdego dnia żeby wchłonęły się. Nastawiam się na Łódź. Jak dobrze, że ja Was dziewczyny tu znalazłam! Ciekawa jestem czy spotkałyście się z jakąś próbą wyjaśnienia skąd takie zmiany u dziecka biorą się. Mi jeden z lekarzy powiedział - na to nie ma mądrych, inny zwrócił uwagę na kontakt z ospą wietrzną. Gdy byłam w 7 tyg mój 5cio letni syn zachorował na ospę. Lekarz gin prowadząca ciążę zaleciła podanie mi szczepionki varitect. Trzeci powiedział, że podłoże jest nie znane. No trudno, ważne by teraz kolejne dni przynosiły dobre zmiany dla naszych dzieciaczków. Ściskam Cię, u Ciebie termin już całkiem blisko. Trzymaj się dzielnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć dziewczyny. Ja cały czas za was trzymam kciuki! i widzę jak jesteście silne, ja taka nie byłam ,ale nie ukrywam, że założenie tego forum było najlepszym pomysłem 🙂 ciężko jakąś pozytywną stronę znaleźć na necie na temat tej wady.....
a jak się okazuje- zobaczcie! najczęściej jest tak, że albo wada się cofa, albo dzidzia ma operację która w ogóle nie rzutuje na jego dalszy rozwój!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Też jestem szczęśliwa, ze znalazłam to forum 🙂 ATENA- pomyślałam, ze moze lepiej by było żebyś od razu pojechała prywatnie do prof. Szaflika, bo on od razu da Ci skierowanie na oddział i to on decyduje o operacjach, przeprowadza je itp. a na echo i tak tam do kogoś trafisz. Niepotrzebnie chyba tracić czas i kasę na 2 wyjazdy, tak jak ja... Podaję Ci numer do DIASONU, gdzie przyjmuje prywatnie(300zł): 42 6362054, ul. radwańska1. To chyba najszybsze i najlepsze rozwiazanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja dzwoniłam do Łodzi, zeby mi ktoś powiedział co oznacza ten wysięk, ale nikogo nie było...ani prof.Liberskiej, ani prof.Szaflika...w pon. znów spróbuję, ale czytałam już tyle o tym wysięku, ze czuję, że będzie z tym duży problem, a to już 29tydz..każdy zabieg teraz grozi przedwczesnym porodem, no i te guzy się powiększyły, myślę, że shunt się zatkał...i już nie biadolę Wam 😉 napiszę cco i jak po jakimś badaniu...Magda, trzymam kciuki za poród!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To prawda ,co pisze Projusta. Operacja nie ma wpływu na dalszy rozwój dziecka, tylko my matki zawsze będziemy drżały o swoje dziecko. Mój Mateusz ma już 13 lat i poza blizną nie ma żadnych dolegliwości, niczym nie różni się od rówieśników. Pozdrawiam i bądźcie dobrej myśli 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Matdomi, a jaką operację miało Twoje maleństwo? Miał shunt'a i torbiele jeszcze? ja właśnie jestem ciekawa jak wygląda taka operacja, bo nikt mi nigdy nie wyjaśniał, ile to trwa, ile się leży z dzieckiem w szpitalu..ltd, itp...Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U mojego syna wadę wykrył właśnie Szaflik, wtedy jeszcze doktor, sam nie wiedział co z taką wadą robić, a o shuntcie mowy nie było, to aż 13 lat temu. Tak jak w wielu takich przypadkach serce było uciśnięte i przemieszczone przez powiększone płuco, a drugie nie miało miejsca na prawidłowy rozwój. Kilka tygodni przed porodem wada zaczęła się cofać, była niewidoczna w USG, ale tomografia torbiele jednak wykazała. Mój syn miał operację w Rabce, gdy miał 11 miesięcy (według dr Buchwalda późno). Ma usunięty prawy dolny płat płuca. Pisałam o tym na forum. Byliśmy w szpitalu 3 tygodnie i wszystko przebiegło bez większych komplikacji. Nie chcę się rozpisywać, bo już chyba o tym pisałam, ale jeśli konkretnie chcesz o coś zapytać to oczywiście odpowiem.Pozdrawiam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziękuję Ci za odpowiedź,przejrzałam Twoje posty i już znam historię, rzeczywiście,kawał czasu minęło,pewnie teraz już inaczej postępują...U mnie dziś usg wykazało, ze torbiele zmniejszyły się o 1 cm, a serce ma już prawidłową oś i działa idealnie...ja już ostatnio traciłam nadzieję, a tu taka niespodzianka... 🙂))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hmm mi nic nie mówili,ale mój lekarz który mnie prowadzi rozmawiał z nimi bo jak wspominałam mogłabym rodzić u siebie w miejscowości i powiedzieli mu,że trzeba by było zrobić usg dziecka i właśnie rezonans o niczym więcej mi nie mówił,a na ten rezonans i tak musiałabym jechać do Wrocławia więc zdecydowali,że lepiej w Łodzi rodzić,zrobić badania i jak będzie ok a "będzie: 🙂 wrócić spokojnie z maluszkiem....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć dziewczyny,
u mnie to było tak, że po porodzie (z tymże mój poród zakończył się cesarką) zawołali mojego męża żeby zobaczył dzidzię, później włożyli w inkubator który wcześniej już na dobrusię czekał i zawieźli ją na szczegółowe badania na oddział neonatologii (na piętrze "0")- właśnie na CT, krew i inne podstawowe. mnie po kilku godzinach, jak znieczulenie puściło, przewieźli na piętro matek z dziećmi.... po dobie się zreflektowali, że powinnam być z matkami, których dzieci też na "0" leżą....
w każdym razie, dziecko nie będzie leżało z wami 😞. ale będzie można je odwiedzać.
łącznie leżałyśmy 2 tygodnie po porodzie ale tylko dlatego, że po pierwsze ja miałam infekcję niewiadomego pochodzenia i gorączkę a po drugie u dobrusi po... tygodniu(!) wykryli zapalenie płuc wrodzone, więc musieli ją jeszcze przeleczyć. W pierwszych dwóch dobach życia miała wenflon w główce (ja widziałam tylko na zdjęciach) i ciągle podłączona była do sprzętu monitorującego tętno i pracę serca.
po 2ch miesiącach mieliśmy kontrol w Matce Polce ale już na oddziale chirurgii (drugi budynek) i tam byliśmy 2 dni. wtedy bez znieczulenia, po mleku zaraz wzięli ją na CT. następną kontrol mieliśmy jak dobrusia miała bodajże 6 m-cy.wtedy już w znieczuleniu ogólnym miała zrobiony rezonans magnetyczy. teraz kolejną kontrol mamy mieć jak dobrusia skończy roczek czyli w lipcu. wtedy znów CT albo rezonans + kontrol na oddziale kardiologii.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No ja mam nadzieje... W KAŻDYM RAZIE JAK JUŻ BĘDĘ PO TO TEŻ NAPISZĘ JAKIE BADANIA ZROBILI MOJEJ DZIDZI 🙂 a tym czasem już mi się nie chce myśleć o tym bo im bliżej tego wszystkiego tym bardziej nie wiem dlaczego chodzę podminowana za duzo myślę 😞...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moim postem nie chciałam absolutnie straszyć 😉, a tylko przygotować na to jak będzie. nie ukrywajmy- to nie jest prywatna klinika i nikt w MP nie traktuje nas- ciężarnych a później matek jak kogoś wyjątkowego. to masówa;/. na mnie profesor nie mógł patrzeć, bo leżałam i leżałam a postępów ku rodzeniu nie było 😉 w końcu wpadł na koncept że zwiozą mnie na przedporodową.. 😉 z biegiem czasu to nawet jest śmieszne 😉.
co do znieczulenia.. jak dzidzia jak malutka nie potrzeba znieczulenia- bo nie jest ruchliwa. jak byliśmy na pierwszej kontroli (dobrusia miała 2m-ce) to uprzedzała nas prof. Piotrowska że może być przy CT znieczulenie ogólne też, ale że dobrusia była zaraz po mleku i usnęła to udało się bez. CT krótko trwało, ok. 5 min. natomiast jak była starsza, akurat sprowadzili nowy rezonans a że jest dokładniejszy - zrobili takie badanie. trwało ok 20 min, stąd znieczulenie. Ale szybko się wybudziła, choć poryczałam sie nie ukrywam jak ją taką zobaczyłam 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Dziewczyny!
Przypomnę się. Obecnie 27tydz ciąży. W 23 cim lekarz stwierdził, że prawe płuco jest całe w torbielach. Skierowali mnie z Lublina do Warszawy. Byłam tam 8 maja. UsG robiła mi prof. Dangel. Stwierdziła, że obecnie zajęty jest dolny płat płuca prawego, reszty obecnych wcześniej torbieli nie widzi - jedynie ślady po nich. Serce jest dobrze ułożone.Płakałam.Zaproponowała mi podanie celestonu - steryd, popularny w USA, u nas zresztą też.Który może ale nie musi przyspieszyć wchłanianie pozostałych. Dostałam 2 zastrzyki domięśniowe. Powiedziała mi, że te zmiany są dynamiczne ,wszystko może się zmieniać w różną stronę. Następna wizytę wyznaczyła mi dopiero na 34 tydz, czyli 2 lipca a termin mam na 13.08. 2011r. W międzyczasie kontrolne USG w Lublinie ale tu mi nie pomogą. Prof.Dangel nie widzi potrzeby leżenia w W-wie, poród w Lublinie. Analizuję wyprawę do Łodzi i tu mam pytanie. Tak jak pisała Magda, najpierw do Szaflika w Diasonie prywatnie. Powiedzcie mi, czy dalej te wizyty też są prywatne, czy za ewentualny pobyt w szpitalu też płacę czy to będzie na NFZ? Skierowania z Lublina mi nie dadzą do
Łodzi, skierowali mnie do W-wy. W której części dzielnicy Łodzi jest ten Diason? Chyba pojadę pociągiem. Magda, wiem, że u Ciebie już duże napięcie ale jeśli znajdziesz chwilę wyjaśnij mi jak to wygląda od tej strony bądź proszę o wskazówki od innych dziewczyn, które tam byłyście. Pozdrawiam Was wszystkie serdecznie! Dobrze, że jesteście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej Atena.
Niestety ja w Diasonie prywatnie nie byłam... Od samego początku leżałam w szpitalu jak i jeżdżę na badania ze skierowaniami na NFZ ... Wypisuje mi je mój lekarz... Profesor Szaflik przyjmuje prywatnie jak i Prof. Respondek-Liberska poproś swojego lekarza o skierowanie do Łodzi do CENTRUM ZDROWIA MATKI POLKI nie wydaje mi się żeby to było problemem,że skierowali cię na Warszawę przecież możesz prosić o konsultację z innymi lekarzami ... A pisałam że podchodzą do sprawy tak samo czy to prywatnie czy na NFZ więc jeśli jest możliwość na NFZ się przebadać to po co płacić ??? Dojazdy same też kosztują więc mogłabyś te pieniądze zainwestować w coś innego no ale to już zależy od Twojego lekarza czy wypisze to skierowanie... Wpiszesz w google diason Łódz i wszystko Ci wyskoczy tel,kontaktowy,lekarze którzy przyjmują,mapka jak dojechać 🙂 🙂 🙂 🙂 Głowa do góry... Na pewno inne laski Tobie jeszcze doradzą :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...