Skocz do zawartości

TORBIELOWATOŚĆ PŁUCA | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Atena dzieciaczka badają jak u lekarza pediatry nic innego z nim nie robią,zadają pytania ile członków rodzinny mieszka na mieszkaniu,ile jest pokoi,ile osób pracuje 🙂ale to nie ma żadnego znaczenia bo zasiłek dostajesz bez względu na dochody itp. to chyba tak dla picu bo nikt tego nawet nie sprawdza do tego powinni ci przyznać świadczenie pielęgnacyjne ale je możesz pobierać jeśli nie pracujesz a zajmujesz się dzieckiem zasiłek+świadczenie+rodzinne= 800zł około. Nie dużo ale jeśli siedzisz w domku i zajmujesz się swoim szkrabem to lepszy rydz niż nic 🙂 POZDRAWIAM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 964
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
My właśnie dziś byliśmy na komisji, przyznano bez badania nawet-niepełnosprawność S07. Chodziło mi o zasiłek pielęgnacyjny, czyli 158zł z tego co wiem, ale Magda piszesz o zasiłku, ja jestem na macierzyńskim teraz, czyli nadal pracuję, ale mogliby mi to przyznać ??? Bez nawet zaglądania w dochody? Bo niby ma nie przekraczać 530zł na osobę w rodzinie, a u mnie przekracza, więc jak to jest?i co trzeba złożyć?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też jestem na macierzyńskim jeszcze do 5 listopada... Mój dochód też o wiele przekracza ale jeśli nie będę chciała wrócić do pracy zrezygnuje z kuronia bo w sumie mops mi więcej wstanie jest dać to mogę pobierać świadczenie,zasiłek,rodzinne.... a w orzeczeniu przyznali mi
1)korzystanie z systemu środowiska wsparcia w samodzielnej egzystencji przez co rozumie się korzystanie z usług socjalnych,opiekuńczych,terapeutycznych i rehabilitacyjnych świadczonych przez sieć instytucji pomocy społecznej organizacje pozarządowe oraz inne placówki-WYMAGA
2)konieczności stałej lub długotrwałej opieki lub pomocy innej osoby w związku ze znacznie ograniczoną możliwością samodzielnej egzystencji-WYMAGA
3)konieczności stałego współudziału na co dzień opiekuna dziecka w procesie jego leczenia,rehabilitacji i edukacji-WYMAGA.
Na podstawie tego urzędniczka w MIOPSIE powiedziała mi co mi się należy więc musisz się wybrać z orzeczeniem do nich i one Cię pokierują jakie i dadzą dokumenty do wypełnienia. Ty z tego co wiem możesz ubiegać się jeszcze o zasiłek rehabilitacyjny to są następne pieniążki ja jeszcze o niego się nie ubiegam bo moja julka nie ma żadnych rehabilitacji zaleconych przez lekarza oprócz tych co zaleciła pani neurolog ale ja nie chodze z julka na nie bo moja lekarz prowadząca powiedziała że nic niepokojącego nie widzi żebym się wstrzymała.... Ja też Aleandra mam S07-więc pewnie mamy to samo.Podsumowując zasiłek 153zł Ci przysługuje nawet jeśli wykazujesz dochody,świadczenie+rodzinne i nie wiem jak rehabilitacyjne jak będziesz miała status bezrobotej zrezygnujesz z pracy na poczet dziecka .... Ehh mam nadzieje że Pani dobrze mi to wytłumaczyły tyle wiem 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
http://info.wyborcza.biz/szukaj/gospodarka/%C5%9Bwiadczenia+na+dziecko+niepe%C5%82nosprawne , ja sobie tutaj poczytałam o tym. No fakt, jak będę juz bezrobotna, czyli biorąc wszystkie urlopy niewykorzystane -gdzieś ok.lutego-dostanę te wszystkie dodatki, choć to w sumie kpina, żeby matka w Polsce mogła zajmować się takim dzieckiem i dostawała marne jakieś 800zł... Ja dostałam nawet zalecenie w Łodzi, zeby starszego synka nie puszczać póki co do przedszkola, bo zarazki będzie przynosił, a Nikuś to w ogóle odpada póki co...może w wieku ...5 lat?Więc jestem uziemiona, ale czego się nie robi dla dzieci 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny!
Byłam wczoraj na komisji. Pani doktor chciała jedynie zobaczyć bliznę, nawet nie badała Mateusza. Nie pytała nas o dochody (ja jestem na macierzyńskim, wracam w marcu do pracy, tylko jeszcze muszę znaleźć opiekunkę...). niepełnosprawność określiła jako S07 i powiedziała, że wydaje orzeczenie na rok. Czy wy też macie te orzeczenia na taki okres czasu? Powiedziała, że jeśli mały będzie często łapał infekcje lub gdy pojawią się jakieś inne konsekwencje operacji (zwracać uwagę na kręgosłup, asymetrię, oszczędzanie prawej strony ciała - to zbierać zaświadczenia ponownie za rok składać wniosek, w przeciwnym razie ona nie widzi podstaw do przedłużania orzeczenia. Oby nie było żadnych konsekwencji i konieczności proszenia o ten zasiłek. Ciekawa jednak jestem jak jest u Was? Mamy podobną sytuację.
Matdomi, Ty chyba kiedyś pisałaś jak to było u Twojego Mateusza. Mamy identyczną sytuację jak TY, tylko płat został usunięty z płuca prawego.
Pozdrawiam, zdrówka wszystkim.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Coś jeszcze..
Popatrzyłam na punkty, które wymieniłaś Magda. U mnie :
1) Korzystanie z systemu środowiskowego wsparcia... - wymaga
2) konieczność stałej lub długotrwałej opieki lub pomocy innej osoby w związku ze znacznie ograniczoną możliwością samodzielnej egzystencji - nie wymaga
3) konieczności stałego współudziału na co dzień opiekuna dziecka w procesie jego leczenia, rehabilitacji i edukacji - wymaga
Nie rozumię decyzji tej pani doktor. Zastanawiam się czy nie odwoływać się od tego postanowienia...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Atena bardzo dziwnie Tobie to wypisała " Jak mogła zaznaczyć,że nie wymaga???" Ja dostałam na 2lata poźniej na pewno mi przedłużą bo na tym wywiadzie powiedziałam że zalecenie Pani doktor z Łodzi było takie że najlepiej jak dziecko będzie pod opieką moją lub też opiekuna jakiegoś,żeby się wstrzymać z żłobkami oraz przedszkolem bo wiadomo co tam się dzieje jedno dziecko zaraża drugie a nie powinno mieć dziecko częstych infekcji.Chyba podobnie uswiadomili Aleandrę więc nie rozumiem Twojej Pani doktor która nie widzi sensu przedłużyć świadczeń to jest Twoja sprawa czy wrócisz do pracy czy znajdziesz opiekunkę ale oni nie powinni Cię pozbawiać świadczeń tym bardziej że i tak dają nie całe 800zł i jeszcze łachę robią ja bym na Twoim miejscu coś z tym zrobiła.... Pozdrawiam:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jeszcze jedno skoro też wracasz do pracy to przysługiwać Tobie będzie tylko zasiłek pielegnacyjny a tego mi się wydaje nie mogą Ci odebrać i nawet za rok jak powołasz się na komisję to powinni dalej Ci to przyznać bo to jest na dziecko nie ważne czy jest po operacji czy też nie ono wymaga pielęgnacji więc tego na 100% do któregoś roku ci nie odbiorą takie jest moje zdanie może się nie znam 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jeszcze jedno skoro też wracasz do pracy to przysługiwać Tobie będzie tylko zasiłek pielegnacyjny a tego mi się wydaje nie mogą Ci odebrać i nawet za rok jak powołasz się na komisję to powinni dalej Ci to przyznać bo to jest na dziecko nie ważne czy jest po operacji czy też nie ono wymaga pielęgnacji więc tego na 100% do któregoś roku ci nie odbiorą takie jest moje zdanie może się nie znam 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Mamusia
To super, że z główką wszystko w porządku! U nas też, ale jeździmy do neurologa na kontrole, skoro też coś było, ale zanikło...Maluszek rozwija się jak na moje oko bardzo dobrze, ale dla świętego spokoju warto jeździć do neurologa... to życzę powodzenia z łodzią!!! my się wybieramy na kontrolę do prof. liberskiej w lutym. Pozdrawiamy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny,
cieszę się, że u Was wszystko dobrze 🙂
u nas też ok. Ostatnio tylko coś na buźce wyskakuje, od dziś podaje wapno, jak nie pomoże.. czeka nas wizyta u pediatry. Oby to nie była skaza białkowa, bo z Dobrusi mały żarłoczek;/
Poza tym skacze, tańczy pięknie i zakłada moje buty 😉 buziaki dla Was i Waszych pociech :-*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Justyna cieszę się że wszystko jest ok 🙂) 🙂) mam nadzieje że się takiego momentu doczekamy 🙂))
Co do buźki to może być to skaza bo moja julka miała coś jakby potówki wyglądało to jak takie krostki położone blisko siebie i zaczerwienione miejsce jak wapno Tobie nie pomoże spróbuj emolium krem specjalny nam on pomógł no i teraz obserwuję swoją Julkę ;p POZDRAWIAM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Mamusia
hej,
byłam ostatnio z Dobrusią na szczepieniu i tak z ciekawości zapytałam o te szczepienia dodatkowe- czy zakwalifikowalibyśmy się na darmowe szczepienia z uwagi na wadę... szukała, wertowała i... nic z tego.Magda, czy ja dobrze kojarzę, że to ty mi mówiłaś w szpitalu, że nasze dzieciaczki mają te szczepienia za darmo?
pozdrawiam serdecznie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny!
Cieszę się, ze nie macie większych problemów z dzieciaczkami. U nas też ok. walczyłam trochę z katarem i kaszlem ale nie była to groźna infekcja. Nosek często przepłukiwałam disnemarem i pomocna okazała się frida. Sporadycznie mały odkaszlnie sucho ale nie wiem , może to suche powietrze w domu tak działa. Odwołałam się od decyzji nt niepełnosprawności, pamiętacie w pkt 7 mam że mały nie wymaga opieki, przyznali mi zasiłek na rok. W najbliższy wtorek mam kolejną komisję w zespole wojewódzkim. Ciekawa jestem jak nas potraktują, czy w ogóle o coś zapytaja, zobaczymy czy coś zmienią. Odnośnie szczepień to ja dostałam za darmo szczepionkę od pneumokoków. Pielęgniarka sama powiedziała mi ze ta szczepionka jak najbardziej nam przysługuje. Jednak w terminie kolejnego szczepienia ( koniec listopada) powiedziała ze przykro jej ale sanepid nie ma pieniędzy na szczepionkę dla nas i musimy ją kupić - 240 zł, no bo koniec roku itp.Kupiłam. Mam nadzieję, że kolejna dawka ( styczeń) będzie za darmo. Szczepionkę podstawową ten infanrix kupuję, u nas po 120 zł.
Chciałam was zapytać o dobrą butelkę do karmienia. Korzystałam z nuka 125ml ale ta objętość jest już za mała. Możecie mi polecić coś dobrego? Jaką objętość wybrać, smoczek? Jest tego tyle na rynku no i ceny też niezłe. Pozdrawiam, wszystkiego dobrego!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Atena 🙂
nasze dzieciaczki tak samo jak inne narażone są na przeziębienia i pochodne, tylko wiadomo...my jesteśmy chyba bardziej przewrażliwione...;/
kurcze, to ja już nie wiem, pediatra pokazywała mi nawet te swoje wytyczne i nie było pod co podciągnąć dobrusiowych płucek;/, nie wiem, może co województwo to inne normy?
pytałam też o zasiłek, ale ..... stwierdzili że szkoda mojego zachodu, tym bardzeij, że jesteśmy już po operacji....nie będę walczyła. trudno. najważniejsze zdrówko, choć tych paru złotych szkoda..;(
Atena my od samego początku używaliśmy dr.browns z antykolkową, nie wiem na ile to jej zasługa ale dobrusia nie miała ani jednej kolki. Później znów kupiliśmy dr.browns tylko że 270ml a później jeszcze Tomme Tippe. Oceniajac myślę, że najfunkcjonalniejsza to Tommie, bo jest duża, łatwo się ją myję, ale z drugiej strony nie mogę jej zabrać na spacer bo nie mieści się do termosiku;/.
chyba nie pomogłam;/.
pozdrawiam serdecznie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny! Co do szczepień-to pewnie mnie znienawidzicie, ale ja jestem jak najbardziej PRZECIW!!!! Mój maluszek nie był jeszcze na nic szczepiony, oprócz zółtaczki po urodzeniu, na gruźlicę nawet nie szczepili ze względu na płucko-a teraz brak szczepień to moja decyzja i jestem bardzo zadowolona, bo ma już ciut ponad 5 m-cy i jeszcze nic go nie dopadło, choć starszy brat wiele już do domu przyniósł( ma powiększone wszystkie 3 migdałki i wciąż się dusił przy infekcjach, brał antybiotyki...a załatwiła mi go jego była pani dr, która zaszczepiła go podczas choroby, od tamtej pory choruje na drogi oddechowe). A malutki raz tylko dostał niewielkiego kataru, ale dałam mu miód manuka do mleczka i jak ręką odjął 🙂 A co do szczepień na pneumokoki-to mój miał w ksiazeczce napisane i na karcie wypisu ze szpitala, że ma zalecane i darmowe szczepienie na pneumokoki. Ale ja akurat nie brałam tego pod uwagę, zresztą większość mądrzejszych lekarzy-jest anty do tej akurat szczepionki...Trzymam kciuki za wasze pociechy, papa!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...