Skocz do zawartości

TORBIELOWATOŚĆ PŁUCA | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 964
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
I my tez trzymamy kciuki!!! a my byliśmy u rodziny na święta, dzieci już dawno po chorobie, Nikuś standardowo dostał receptę na antybiotyk, ale mu nie dałam i po 2 dniach przeszło... Poza tym zaczął ślicznie siedzieć, stać, odwracać się na tą nieużywaną stroną z płuckiem i próbuje sam już stawiać pierwsze kroczki, no ale to się zazwyczaj kończy upadkiem, to w końcu dopiero 9 miesiac...a nawet coraz częściej mówi mama 🙂)) myślałam,ze to przypadek, ale chyba nie 🙂 Magda, a jakie blizny ma Julcia, chyba tylko po drenach? Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aleandra to super 😁 😁 😁
Julka ma trzy blizny dwie małe po laparoskopie i trzecią większą po drenie ale one są pod pachą i w sumie ich tak nie widać 🙂 jak rodzinka przychodziła i chciała zobaczyć to żeby mogli to zauważyć musiałam julce rączke dać do góry 🙂 🙂 Moja ma 10 miechów śmiga w chodziku raczkuje i próbuje wstawać na nogi jak się czegoś złapie i tak jak mówisz więcej wywrotek wczoraj nabiła sobie guza 🙂 POZDRAWIAM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nie wiem;/ nie mam pojęcia;/. ale już mnie przeraża ta wizyta, płacz Dobrusi na widok fartuchów, o igle nie wspomnę..
szkoda, że się nie zobaczymy;/.
Dobrusia jeszcze czasem pokasłuje, musimy iść z nią najpierw na kontrolę do pediatry, bo po chorobie to wyniki tomografu mogą być może jakieś zafałszowane.. tak mi się wydaje.

zaraz wasze pociechy zaczną same brykać, bez niczyjej pomocy 🙂 moja dobrusia ma teraz 20 m-cy i wszystko chce robić "siama" 😉 ubierać się, jeść... taka dobrusia samosia 😉 i ciągle słyszę pytania: "a cio to"?, "a to cio"? 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny 🙂

nie pisałam wcześniej, bo dzisiaj nas dopiero wypisali ze szpitala. Niestety nie udało się zoperować małej metodą torakoskopi, ponieważ po otwarciu okazało się że cały płat dolny jest do wycięcia. Ale mimo wszystko opeacja się udała 🙂 tylko nie podoba mi się to cięcie bo jest dosyć duże 😞 Dodatkowo Natalka po operacji złapała jakiegoś wirusa (gorączkowała, wymiotywała i jeszcze dołączyła do tego biegunka) ale na szczęście już jest dobrze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny 🙂

nie pisałam wcześniej, bo dzisiaj nas dopiero wypisali ze szpitala. Niestety nie udało się zoperować małej metodą torakoskopi, ponieważ po otwarciu okazało się że cały płat dolny jest do wycięcia. Ale mimo wszystko opeacja się udała 🙂 tylko nie podoba mi się to cięcie bo jest dosyć duże 😞 Dodatkowo Natalka po operacji złapała jakiegoś wirusa (gorączkowała, wymiotywała i jeszcze dołączyła do tego biegunka) ale na szczęście już jest dobrze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gabii, cieszę się bardzo, ze jest juz po wszystkim...najważniejsze, ze się udało! teraz dociera do mnie, ze u mojego też by torakoskopia nic nie dała, bo większośc płatów była w torbielach...blizna póki co jest duża, ale to tak na razie Ci się wydaje,,,ja dziś muszę się dobrze przyjrzeć, by zobaczyć tą bliznę, bo zrobiła się bialutka i cieniutka, super! gorsze ma blizny po drenach...A kto oerował? Pozdrawiam Was!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Lekarz prowadzący przed operacją stwierdził iż prawdopodobnie może być sytuacja że operacja nie będzie wykonana torakoskopowo ponieważ obawiają się że podczas zabiegu mogłoby dojść do przecięcia jakiegoś "naczynia" co skutkowałoby wewnętrznym krwawieniem i wtedy ciężko byłoby je zatrzymać, dlatego według nich dla dziecka bezpieczniejsze było by wykonanie operacji przez cięcie.
Natomiast według tego co czytam od Was to wydaje mi się że łatwiej im było wykonać operacje w ten sposób.. prościej dla nich 😞 i to jeszcze z większym bólem dla dziecka 😞 masakra. A operował Janusz Bohosiewicz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U nas też dolny lewy.
Mi się wydaje ,że to kwestia doświadczenia - nam mówili,że nie jest prawdą,że podczas takiej operacji mniej czy gorzej widać ale dla 'tradycyjnego' chirurga,który operuje przy pomocy rąk,a nie sterując jedynie odpowiednimi narzędziami jest to często 'lepsza' metoda.Tak nam Buchwald mówił właśnie - że dopiero jak otworzy klatkę to zobaczy co i jak....
magdak,a u Twojej córeczki były jakieś objawy po usunięciu tego płata?U nas nic - operacja była ostatniego dnia sierpnia - przez pare tygodni tylko pokasływanie.Młody nie miał robionych żadnych badań,operujący go lekarz powiedział,że nie ma takiej potrzeby,ma żyć normalnie,pulmonolog tylko osłuchał i nic więcej.Od tego czasu nawet kataru nie miał 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny,
ciesze się Gabii, że już macie to za sobą.
u nas okazało się, że trzeba będzie reoperować 😞 niestety na tk wyszło, że są jeszcze mikrotorbielki, wycięli segment 4+5 a pozostałości są jeszcze na 6. Prof. po operacji mówił nam, że jest ryzyko, że mogło coś zostać, pomimo, że wszystko przepatrzyli. No i niestety zostało 😞.
na razie nic więcej nie wiemy. Łódź ma się kontaktować z Gdańskiem. Sprawę przekazać prof. Czaudernie. najgorsze jest to, że znów Dobrusia przejdzie traumę 😞 widok białego fartucha sprawia, że tak płacze, że aż się zanosi 😞.
pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
O jejku Projusta tak mi przykro, że znów to będziecie przechodzić...i znów trauma dla córci...ale najważniejsze że wyszło teraz...i tak się zastanawiam, co gdyby Jej to zostawili? czy tak małe torbielki by urosły?bo u Nikuśka,jak wyszło, ze ma tylko w prawym dolnym płacie-to chcieli to zostawić..ale potem na tk wyszło, ze jest jeszcze górny płat zajęty, a po otwarciu niby i 3... ale i tak myślę, czy zostawiają takie maleństwa? Pozdrawiam Was mocno i trzymajcie sie!!!! Aco Łódź ma do tego, jak nie u nich to było robione?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...