Skocz do zawartości

TORBIELOWATOŚĆ PŁUCA | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 964
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Witaj junglist,
moja córka w wieku 7,5 miesiąca była operowana klasycznie, ponieważ niestety nie kwalifikowaliśmy się do terakoskopi ( chodziło o umiejscowienie torbieli, miała również sekwestrację ) teraz ma 4 lata wszystko jest w jak najlepszym porządku. Co roku mamy kontrolę w poradni chirurgicznej, żadne zrosty się nie zrobiły ( jedynie widać cieniutką, jasną kreseczkę po cięciu) i nie wystąpiła też żadna krzywizna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Mamusia
Hejka, przepraszam że dopiero teraz ale dużo się działo. Jak pisałam rodziłam w szpitalu bielańskim, z tego szpitala przrwieźli małego do szpitala pediatrycznego przy żwirki i wigury w warszawie na badania, tam zrobili tomograf i wyszla wada na gornym płacie płuca lewego co wiedzieliśmy. Prowadziła nas dr.Żerańska, ktora to też stwierdziła że Kuba jest spory i że zmiany uciskaja na zdrową część płuca i nie ma co czekać z operacja. Odbyła się ona jak mały mial dwa tygodnie, metoda klasyczna. Po operacji pani doktor byla bardzo zadowolona gdyż zajete byly 3 segmenty z 5 i to zostalo usuniete, dzieki czemu maluch nie powiniem miec zadnych problemow w przyslosci z wydolnoscia pluc. Ja jestem bardzo zadodowlona z tego szpitala i z pani doktor i polecam. Myslalam tez nad rabka, ale przewiezli nas tam i tam juz zostalismy. Jak nas przyowali to wychodzila dziewczynka do domu po usunieciu dolnego plata pluca ktora byla wczesniakiem operowana z waga ok. 3 kilogramow i niewydolnoscia oddechowa przez ta wade, wiec wydaje mi sie ze znaja sie na tym co robia. Od 2 tyg jestesmy w domu, za miesiac mamy kontrole.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...
  • Mamusia
Witam wszystkie mamy. Jestem w 26 tc. Ciąża 3, 4 tyg. temu zaczęły się wątpliwości czy nasza córcia ma sekwestrację, czy rozedmę płuca prawego. W tej chwili trzymam wynik RM i opis ,,CCAM typ 3 do różnicowania z wrodzoną rozedmą płatową. Na tą chwilę nie obserwuje się innych zmian. Na poniedziałek jestem umówiona z prof. Szaflikem w Łodzi i jestem kompletnie rozbita. Czy możecie mi coś na ten temat powiedzieć?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
W 20 tc ciąży wykryto u mojego szkraba CALM typ 2/3 w środkowym i dolnym płacie płuca prawego. Stan poważny, a rokowania beznadziejne. Sugerowano przerwanie ciąży. Nie zgodziłam się. Byłam m.in. i u Szaflika, i u niego w Matce Polce (dwukrotnie), podano mi sterydy ...
W wyniku komplikacji niezwiązanych z wadą synek urodził się w 34 tc. Cały oddział huczał. Wszyscy się bali ... Tymczasem maluch od razu zaczął oddychać samodzielnie. Dziś ma 2 miesiące i ma się całkiem dobrze. Czekamy na operację w Rabce ... i najlepsze ... zmiany są w górnym płacie, a nie środkowym i dolnym jak pół ciąży od różnych specjalistów słyszałam 🙂

Pół ciąży w silnym stresie i nerwach. Pewnie stąd ta wcześniejsza akcja porodowa. Trzeba być jednak dobrej myśli. Nieoceniona okazała się też pomoc i wsparcie najbliższych!!! Duchowe i nie tylko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja dzisiaj przeczytałam całe forum, strasznie się boję, Ada będzie naszym trzecim dzieckiem, mamy dwóch synów (14 i 11 lat) . Bardzo czekamy na naszą córcię, ale boję się, że się nie uda, modlę się i stsram się trzymać, jestem pełna nadziei ale też obaw przed poniedziałkową wizytą, czytam tu że sterydy bardzo pomagają, może i u nas tak będzie. Widzę też, że dużo poszło do przodu od momentu założenia tego forum aż do teraz, medycyna się rozwija....mam nadzieję, że będzie dobrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wierzę. Tak niedawno sama przez to przechodziłam ... Rodziłam przez cc. Jak dziś pamiętam operację, mnie wpatrzoną w sufit i powtarzane w kółko słowa: Proszę Cię, oddychaj! ... i nagle słyszę płacz 🙂

To było straszne. Wiesz, że stan dziecka jest poważny, nagły, przedwczesny poród, niedoświadczony w temacie personel szpitala itp.

Ale udało się 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jeśli chodzi o wcześniactwo to temat mi znany, pierwszy syn 35 tc. drugi 32 tc. W zasadzie pierwsze dwa - trzy lata mnóstwo poradni, rechabilitacja itp. Teraz mam dwóch zdrowych intelektualnie synów, choć młodszy ma problemy z koncentracją, dalej uczęszczamy na SI, ale jest dobrze. Tą ciążę tak dobrze przechodzę, żadnych skurczy, szyjka się nie skraca, książkowo, aż tu nagle usg połówkowe i w połowie badania lekarz milknie....szok. Ach jak ja się modlę, żeby mała podjęła oddech, potem damy radę to wszystko przejść, tylko niech będzie dobrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No właśnie też biegamy po różnych poradniach.
Co do wcześniactwa to miałam okropnego stracha, bo wszyscy lekarze mówili, że mały musi być w brzuchu jak najdłużej, że to jest dla niego szansa, a tymczasem miałam same problemy, źle się czułam i w końcu już się nie dało dłużej zatrzymać porodu.

Wszystko będzie dobrze. Zobaczysz. Okazuje się, że jest trochę takich przypadków jak nasz i dzieci się rodzą i nieźle sobie radzą.

Czy na rehabilitację wcześniaków ktoś Ciebie kierował?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wystarczy skierowanie od rodzinnego pediatry, i nie czekaj zbyt długo, bo zawsze jest napięcie i to jest łatwe do wyprowadzenia ale trzeba szybko zacząć.

A maluch jest już po operacji? Bo tyle się tu naczytałam że już sama nie wiem co u kogo się działo. Ile teraz ma i jak się czuje?

I jeszcze jedno pytanie, czy ktoś proponował Ci w ciąży coś na uspokojenie, wyciszenie, bo może to by trochę pomogło i odwlekło poród? Pytam bo sama się zastanawiam czy o coś nie poprosić, tylko nie wiem jak lekarze się na to zapatrują.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jestem po wizycie u prof. Szaflika. Świetny fachowiec, rzeczowy i konkretny. Zalecił sterydy, jutro jadę do Poznania do prof. Pietrygi i potem do niego na oddział, ponieważ to On wykrył wadę i kierował na dotychczasowe badania. Więc na razie profesorowie mają być w ewentualnym kontakcie i leki biorę na Polnej. Potem w zależności od efektów prof. Szaflik będzie podejmoał decyzję o ewentualnej interwencji chirurgicznej prenatalnej, ale to dopiero w czasie bezpiecznym dla dziecka, bo łożysko jest na przedniej ścianie i może dojść do wvześniejszego porodu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A powiedzcie mi, czy u dzieci, które już są na świecie występuje jakakolwiek asymetria w budowie klatki piersiowej?... Kurczę w ostatnim czasie, coraz bardziej widzę, że u Heleny jest... i teraz nie wiem, co z tym ,,fantem" zrobić...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
iza bardzo współczuję, że przez to teraz przechodzić... u nas 15 grudnia minie rok odką dowiedzialam się o chorobie córki...

Gdzie będziesz rodziła?... Tylko nie na polnej 🙂 (ostrzegam)... tam totalnie nie wiedzą, co z takimi dziećmi, jak nasze robić dosłownie... na moją Helenę nie mieli w ogóle pomysłu... mało tego, Helena urodziła się z CCAM i z sekwestracją (zmiana hybrydowa wady)... sekwestracja została potwierdzona w Łodzi... natomiast w Poznaniu NIKT się tym nie przejął... ona nie miała w ogóle objawów sekwestracji, bo u większej części dzieci dochodzi do niewydolności oddechowej... długa historia... w każdym bądź razie bardzo, ale to bardzo współczuję, że przechodzisz przez to... długa droga pewnie przed Wami, ale bądź dobrej myśli!! będzie wszystko dobrze....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
emiq a u Was kiedy jest planowana operacja w Rabce... podobna sytuacja do naszej... rokowania beznadziejne... namawianie nas na przerwanie ciąży w 24 tygodniu... Jery, jak ja sobie o tym wszystkim teraz przypominam... KOSZMAR... jednym słowem KOSZMAR... sama się sobie dziwię, że udźwignęłam to psychicznie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Właśnie o tym wczoraj z mężem rozmawiałam, że polna raczej odpada, chyba wybiorę Łódź.
A ty gdzie rodziłaś?
Jeśli chodzi o asymetrie lub zapadającą się klatkę to czytałam, że właśnie może występować. Twoja Helenka też jest na razie bez operacji, czy miała ją tuż po porodzie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...