Skocz do zawartości

TORBIELOWATOŚĆ PŁUCA | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 964
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • 1 miesiąc później...
  • Mamusia
Witam,jestem w 30 tyg ciąży.W 21 zdiagnozowano u mojej małej ccam lewego pluca.Na kontroli w Łodzi wykryto być może także sekwestracje. Nie wytłumaczono mi jednak czy to dobrze czy źle. Czy ktoś z Was mial podobna sytuacje podwójnej wady i mógłby wytłumaczyć o co w tym chodzi? Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Mamusia
Witam serdecznie
u mojej córki wykryto podwójną wadę o sekwestracji dowiedziałam się dopiero parę minut przed planowaną operacją na tamtą chwile lekarz również nie powiedział nam nic więcej na temat tej drugiej wady
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mała miała mieć torakoskopię, ale niestety z powodu wystąpienia tej drugiej wady lekarze przekonali nas do klasycznej operacji poprzez cięcie (ponieważ jak to stwierdzili "mogliby coś przeoczyć" i potrzebna byłaby następna operacja). Córka będzie miała tym roku 5 lat i niczym nie odbiega od swoich rówieśników, mamy częste wizyty kontrolne w poradni chirurgicznej ( w tym roku również czekamy na taką wizytę)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Mamusia
Dziękuję za odowiedz.Ja właśnie jestem 3 raz w Łodzi,torbiele się zmniejszyły ,sekwestracja póki co się ukryła albo jej nie ma albo po prostu nie widać bo pluco zakryło. Ide niedługo na konsultację do chirurga to popytam o to 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
  • Mamusia
Witam,
w 27 tyg. ciąży zdiagnozowano u mojej małej CCAM na lewym płucu. Podany miałam celeston, trzeba czekać. Dobrze jest przeczytać historie o szczęśliwym końcu tych dramatycznych wydarzeń. Pozdrawiam wszystkich użytkowników forum. Wysłałam już prośbę o dołączenie do grupy na facebooku, mój profil jest pusty, ponieważ konto założyłam tylko i wyłącznie na potrzeby tej grupy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesiące później...
  • Mamusia
Witam. Torbiele dalej atakurą... prześledziłam cała historię od 2011r i dalej te choroby nas dotykają... jestem obecnie w 29tc a torbielowatos gruczalkowata pluc plodu zostala zdiagnozowana w 26tc grupa I . 2 duze torbiele i kilka małych. 3cm i 2.5cm przesunięcie śrudpiersia oraz serduszka na drugą strone ale naszczęści bez cech niewydolnościowych. Kontrole co 3-4tyg wstępnie poród planowany na W-we lub Rzesz . Jestem z podkarpackiego .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesiące później...
  • Mamusia
Witam dziewczyny. Jestem tu nowa. Właśnie wczoraj dowiedziałam się w 20 tyg ciąży że nasza córeczka ma torbielowatosc jednego płucka. Jestem załamana. Dostałam namiary na Olsztyn na ponowne usg bo nasz lekarz nie wie jakie to zmiany dokładnie. W środę mam wizytę a później myślę że od razu będę próbować na Łódź. Czy może słyszalyscie coś czy to może zezlosliwiec. Czy dzieci z takim czymś jeżeli wszystko będzie ok po operacji nawet gdyby się odbyła funkcjonują normalnie? Czytam wasze posty i jest mi lepiej bez tego chyba bym się poddała.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
  • Mamusia
hej, 3 lata temu urodziłam córke z torbielowatościa płuca lewego. Miała dwa miesiące kiedy została poddana operacji usuniecia części płuca w Rabce. Od tej pory funkcjonuje zupełnie normalnie, nigdy nie miała zapalenia płuc czy oskrzeli. Choruje jak inne dzieci. Oczywiście chuchaliśmy na nią po operacji żeby się nie przeziębiła, niczym nie zaraziła - co było trudne bo mielismy w domu jeszcze przedszkolaka, który różne rzeczy mógł przywlec z przedszkola. Takie dziecko ma naprawde spore szanse na zupełnie normalne życie. zdrowe płuco powinno się rozwinąc na tyle aby udźwignąć obowiązki dwu płuc. Ala chodzi od roku do przedszkola i nie ustepuje innym dzieciakom fizycznie. na co dzień właściwie nie pamiętamy juz o tym że mała ma tylko półtora płuca. Poleciłabym z całego serca Rabke do zabiegu po operował tam chyba najlepszy w Polsce chirurg dziecięcy płuc dr Buchwald, ale z tego co zupełnie przypadkiem dowiedziałam się kiedyś doktor poważnie zachorował i raczej juz nie pracuje. Trzymaj się to naprawde nie jest koniec świata.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam wszystkich rodziców, czy ktoś jeszcze zagląda na ten wątek? Może ktoś aktualnie przerabia diagnozę torbielowatości u swojego maleństwa? Ja jestem aktualnie w 30 tygodniu ciąży. Na USG połówkowym dowiedzieliśmy się z mężem że nasza córeczka ma torbiele w prawym plucku. Na początku podlamalam się okropnie, teraz jest lepiej, nastawiłam się że musi być dobrze. Jesteśmy z okolic Łodzi. Jeśli ktoś chciałby wymienić się doświadczeniami, podtrzymać na duchu odezwijcie się. Również mamusie które już dawno przerobiły temat jeśli zaglądacie ty czasem odezwijcie się, bo szczerze przeczytałam całe forum od początku i pomimo, że bardzo dużo przeszlyscie to Wasze historie podnoszą na duchu 🙂 pozdrawiam Kasia 😙

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesiące później...

Cześć dziewczyny czy ktoś tu jeszcze zagląda, mamy podobny problem u naszej dzidzi prawe płuco jest zatorbielowane w dość dużym stopniu, Pani doktor powiedziała że w naszym przypadku nie ma szans aby zmiana się cofnęła jak w przypadku niektórych z Was, aktualne badania mamy robione we Wrocławiu ale zastanawiam się jeszcze czy nie uderzyć na Łódź, dużo z Was poleca tam profesor Respondek-Liberską, myślicie że warto się skonsultować jeszcze z nią, chciałabym też dowiedzieć się jak z waszymi dzieciaczkami które urodziły się z tą wadą i musiały przejść operację po urodzeniu, jak teraz funkcjonują, jakie są w ogóle rokowania dla takiego bobasa, z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...