Skocz do zawartości

Witajcie Listopadówki 2011 | Forum o ciąży


coriana

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
14A11 napisał(a):
Ja mam następne usg 6 maja i już się nie mogę doczekać. Ciąża to fantastyczny czas dla kobiety. Niesamowite jest to, że tam w środku rozwija się mały człowieczek 🙂


zgadzam się z Tobą 🙂 dla mnie to pierwsza ciąża i muszę powiedzieć że nigdy wcześniej nie czułam się tak cudownie... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosiaq

    1781

  • Cherry

    2655

  • Shelby

    2530

  • madzia_m3

    1652

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
hej kobitki 🙂 czytałam co tam pisałyscie niżej o tej coli...ja czasami mam taka mega mega ochote zeby chociaz puszeczke sobie wypic ale powstrzymuje sie dla dobra maluszka,chociaz gdies czytalam ze przy nadcisnieniu w ciąży lekarze nawet zalecaja picie małej ilosci coli w ciąży ale ile w tym prawdy hmmm...ja od razu jak sie dowiedziałam o ciazy zainwestowałam w sokowirówke i raz dziennie robie sobie soczek 🙂Pycha 🙂
ja mam za tydzien w czwartek wizyte u gin i licze ze zrobi usg bo pierwsze miałam w 7 tyg.
Miłego popołudnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
emilka9 napisał(a):
14A11 napisał(a):
Ja mam następne usg 6 maja i już się nie mogę doczekać. Ciąża to fantastyczny czas dla kobiety. Niesamowite jest to, że tam w środku rozwija się mały człowieczek 🙂


zgadzam się z Tobą 🙂 dla mnie to pierwsza ciąża i muszę powiedzieć że nigdy wcześniej nie czułam się tak cudownie... 🙂
To tez moja pierwsza ciąża. Troszkę się boję czy wszystko będzie ok i czy bedę dobrą mamą. Nie mam pojęcia o opiece nad dzieckiem a jeszcze noworodek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
14A11 napisał(a):
emilka9 napisał(a):
14A11 napisał(a):
Ja mam następne usg 6 maja i już się nie mogę doczekać. Ciąża to fantastyczny czas dla kobiety. Niesamowite jest to, że tam w środku rozwija się mały człowieczek 🙂


zgadzam się z Tobą 🙂 dla mnie to pierwsza ciąża i muszę powiedzieć że nigdy wcześniej nie czułam się tak cudownie... 🙂
To tez moja pierwsza ciąża. Troszkę się boję czy wszystko będzie ok i czy bedę dobrą mamą. Nie mam pojęcia o opiece nad dzieckiem a jeszcze noworodek


jejku wiesz mam tak samo... obawy czy podczas ciąży wszystko będzie ok, czy jest zdrowe... dlatego tak nie mogę się doczekać tego usg żeby usłyszeć jego serduszko... zobaczyć go (bądź ją 🙂) a jak sie urodzi to już wogóle nie wiem jak będzie takie maleństwo... chyba czas kupić jakieś książki czy coś 🙂 pozdrawiam serdecznie wszystkie ciężarne 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejka mamuski!!
To moja druga ciaza, w tej sie tak nie rozczulam nad soba jak w pierwszej bo czasu brak - biegajace malenstwo zmusza do uwagi na okraglo 🙂
Poczytajcie o soku malinowym - podobno nie poleca sie go w ciazy - moze dzialac poronnie ... tak przynajmniej czytalam w pierwszej ciazy...
Ja pod koniec - ostatni tydz. pierwszej ciazy mialam wysokie cisnienie... (a zwykle jestem niskocisnieniowcem) teraz mierze i znow troche ponad norme :/ Chyba po swietach wybiore sie do lekarza z tego powodu...
nastepne USG bede miec okolo 13 tyg (prywatne) - badanie genetyczne biorace pod uwage wiek matki i inna jak : przeziernosc karkowa i kosc nosowa... A wszelki inne badania wykonaja mi dopiero po raz pierwszy 9 czerwca - tak to jest wlasnie w IE. Tu ciaza tak naprawde liczy sie jesli sama (bez podtrzymywaczy typy Duphaston) dotrwa do 12 tyg.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka!
Jestem tu po raz pierwszy 🙂 Termin porodu wg OM, to 10.11.2011 r. Starszy synek w czerwcu skończy 6 lat, więc już pora na następne. Jestem dobrej myśli-biust urósł, brzuszek troszkę też (ok. 1kg do przodu). Po świętach idę na pierwsze pomiarowe USG. Pozdrawiam serdecznie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam.
Mam termin na 25.11.2011,czytam co napisalyście i nie chce mi się wierzyć że każda tak cudownie się czuje .
Od 14dni jedyne miejsca w ktorych przebywam to toaleta i moja sypialnia.
Masakra jakaś, rano budzi mnie odruch wymiotny i silny ból żołądka. Po godzinie męczarni mam chwile na odsapnięcie . Gdy zaczynam czuć się "dobrze" ból powraca z podwojoną siłą. Do tego wszystkiego mam na okrągło zgagę , od czasu do czasu ból głowy.
Mój ginekolog przepisał mi witamine B6 , podobno miała zmniejszyć objawy 😞 😞 😞 😞 Na mnie nie działa !!!! 😠 😠 😠 😠 😠

Jedyne co mnie pociesza to fakt że już pod koniec 1 trymestru macica przejmnie funkcję hormonów i powinna poczuć się lepiej.
Pozdrawiam wszystkie Listopadówki 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Też mam taką ciąże bez objawów. czasem zapominam że w ciąży jestem. Brzuszki z objawami trzymajcie sie bo to na pewno minie i bedzie juz tylko lepiej. Najważniejsze że złe samopoczucie mamy nie jest odczuwalne dla dzidziusia przynajmniej tak wyczytałam o mdłościach itd Pozdrawiam listopadóweczki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mi już ogólnie lepiej, tzn rano - bo teraz dolegliwości przeniosły się nie wieczór - przeważnie staram się je przesypiać - jedyny sposób. Ale wieczorne nie są takie uciążliwe - gorzej jak trzeba było wstać do pracy a tu od samego rana rewolucje.

pozdrawiam wszystkie brzuszki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂
ja mam termin na 12.11.2011 🙂 Ginekolog sie smieje ze dziecko siebie wybierze date 11.11.11 ;p
U mnie ciąża przeiega dość normalnie nie ma wymiotów tylko czasami mdłosci :P
a i nie wiem czy to normalne ale od poczatku ciazy schudłam 6kg ;/ a jem jak opętana i zamiast tyc to chudne nie wiem dobrze czy źle ? miala ktoras z was tak ? Pozdrawiam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
bejbi , dużo kobiet chudnie na początku ciąży, stoją za tym najczęściej mdłości.
Mnie też dopadły niestety, ale jeszcze nie wymiotuje. Na początku ciąży tak do 6 tyg. mogłam spać 24 na dobe, i brzusio mnie bolał. A od 7 brzusio spokojny, tylko te mdłości sie zaczęły. Często zmuszam się do jedzenia, żeby dzidziusiowi dostarczyć pokarmu, ale sama nie mam ochoty na nic. Na początku mogłam jesc wszystko, do 5 tyg słodkie, od 5 jakieś takie kwaśne itd. A teraz kompletnie nic, nawet owoce mi nie podchodzą 😞 Na samą myśl o jedzeniu nie mdli. ehh... Moja waga przed ciążą to 49kg jak byłam u lekarza w 6 tyg to waga pokazała 50.8, a wczoraj jak się ważyłam to 49,5 🙂
W środę zaczynamy 9tydz. Zauważyłyście już jakieś zmiany ? tzn czy wasz brzusio już zaczyna się zaokrąglać? bo mi piersi już urosły o jakiś rozm. i brzusio zaczyna się powolutku pokazywać.
Na buzi pokazało mi się kilka wyprysków, ale już schodzą 🙂 i nie wiem czy to na chłopczyka czy dziewczynkę, pewnie za wcześnie jeszcze na takie spekulacje no ale 🙂 zawsze chciałam córcię, ale teraz naprawdę nie ma to dla mnie znaczenia, byle tylko dzidziuś zdrowy był. A czy to Maja czy Kubuś to musimy jeszcze poczekać 🙂 :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny z mdlosciami - zastanowcie sie nad zmiana witamin ciazowych jesli takowe zazywacie... Moje znajome zle sie czuly po witaminach - szczegolnie po Prenatalu... Jest duzy wybor w aptekch witamin dla ciezarnych wiec moze wyprobujcie inne...
Ja nie mam nadal zadnych objawow - ZADNYCH!!! nie powiem, ze sie troche tym nie martwie, bo skad mam wiedziec czy male slonko dalej we mnie rosnie zdrowo?? Z drugiej strony dobre samopoczucie pozwala mi sie zajac moja 1,5 letnia pociecha 😁 Jestem jednak zdania - najwazniejsze to pozytywne myslenie 😁
Jak tam powiedzialyscie juz komus??? Ja powiem dopiero w Wielkanoc calej rodzince 🙂 Narazie to scisle tajne!! 😉
Wlasnie zaczelam 9 tydz - chcialabym aby ten pierwszy trymestr juz sie szczesliwie zakonczyl, ze wzgledu na to jak bardzo jest "ryzykowny"...
Zycze zdrowka!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc brzuszki Listopadowe,
Ja musze sie przyznac, ze czytam o czym piszecie ale z racji mojego okropnego samopoczucia nic sie nie odzywalam w ubieglym tygodniu. U mnie w srode zacznie sie 9 tydzien, dzisiaj pierwszy raz od 4 tygodni lepiej sie czuje, mam nadzieje ze to poczatek konca moich mdlosci. Czekam z utesknieniem na wyjazd do Polski na swieta i na zobaczenie mojego maluszka i uslyszenie jego serduszka. Smaruje sie namietnie BioOil, pomogl wszystkim moim kolezankom w UK, nawilza swietnie i dobrze sie wchlania, mam nadzieje ze mi tez pomoze ustrzec sie przed rozstepami, chociaz wszystko mi jedno, oby dzidzia zdrowa byla a o reszte bede sie martwic po porodzie. Nikt jeszcze nie wie o mojej ciazy az do pierwszego skanu.
pozdrawiam was brzuszki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
lala89 napisał(a):
bejbi , dużo kobiet chudnie na początku ciąży, stoją za tym najczęściej mdłości.
Mnie też dopadły niestety, ale jeszcze nie wymiotuje. Na początku ciąży tak do 6 tyg. mogłam spać 24 na dobe, i brzusio mnie bolał. A od 7 brzusio spokojny, tylko te mdłości sie zaczęły. Często zmuszam się do jedzenia, żeby dzidziusiowi dostarczyć pokarmu, ale sama nie mam ochoty na nic. Na początku mogłam jesc wszystko, do 5 tyg słodkie, od 5 jakieś takie kwaśne itd. A teraz kompletnie nic, nawet owoce mi nie podchodzą 😞 Na samą myśl o jedzeniu nie mdli. ehh... Moja waga przed ciążą to 49kg jak byłam u lekarza w 6 tyg to waga pokazała 50.8, a wczoraj jak się ważyłam to 49,5 🙂
W środę zaczynamy 9tydz. Zauważyłyście już jakieś zmiany ? tzn czy wasz brzusio już zaczyna się zaokrąglać? bo mi piersi już urosły o jakiś rozm. i brzusio zaczyna się powolutku pokazywać.
Na buzi pokazało mi się kilka wyprysków, ale już schodzą 🙂 i nie wiem czy to na chłopczyka czy dziewczynkę, pewnie za wcześnie jeszcze na takie spekulacje no ale 🙂 zawsze chciałam córcię, ale teraz naprawdę nie ma to dla mnie znaczenia, byle tylko dzidziuś zdrowy był. A czy to Maja czy Kubuś to musimy jeszcze poczekać 🙂 :*



nie wiem ale ja nie wymiotuje po prostu nic i jem jak dzika , jestem w 10 tyg ciazy schudłam 6kg.. ja na poczatku ciazy jadłam kwasne słone i w ogóle na melko i slodkie nie moglam patrzec 🙂 teraz jem wszystko bardzo mi sie chce pomidorów ale nie ma w domu ;p co do wyprysków ja strasznie mam wysypana twarz klatke piersiowa i plecy .. ;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a co do zmian to mi sie brzuszek zaczyna zaokraglac , tak bardzo pod ubraniem nie widac ale jak wieczorkiem popatrze i stane luźno to taki juz ładniuitki 😉 ginekolog powiedziala ze jak chcialaym poczuc jak sie rusza zebym delikatnie nacisnela reka na brzuch i paktycznie czuc ze mu malo miejsca i sie rozpycha ;p na nastepnej wizycie bedzie juz wiadomo czy to chłopczyk czy dziewczynka 🙂)


[link=http://www.suwaczki.com/][img noborder]http://www.suwaczki.com/tickers/p19udqk33sqwdzqo.png" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />[/link]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moj brzuszek tez coraz bardziej krągły - przydałoby sie aby piersi sie tez cos "ruszyły" 😜
Dziewczyny wiem, ze jeszcze wczesnie na to, ale musze was zmartwic - jesli macie teraz piekny kragły biuścik to sie cieszcie - po karmieniu prawdopodobnie spadnie mu rozmiar - i beda mniejsze niz przed ciaza 😞 Tak było w moim przypadku (i nie tylko moim) - myslam, ze jak znow zajde w ciaze to chociaz na ten czas, znow zrobi sie taki konkretny a tu klops 😜
Dziewczyny zrobmy tabelke naszych terminow. Niech kazda jeszcze raz napisze ktorego ma przyjsc na swiat malenstwo. Pozniej dopiszemy w niej imionka jakie wybralysmy a na koniec uzupelnimy ja w prawdziwe daty narodzin. Co wy na to??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kukunari ja chce powiedzieć na święta rodzicom, wiedzą tylko moje koleżanki w pracy, bo niestety mam szkodliwe warunki i muszą za mnie robić niektóre zabiegi.

Az terminarzem genialny pomysł - ja idą w czwartek do gin to podam wtedy aktualny termin.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...