Skocz do zawartości

Witajcie Listopadówki 2011 | Forum o ciąży


coriana

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Co do depilacji..
Nie mam z tym jakoś większego problemu, w sumie to tak jak przed ciążą. Jedynie zauważyłam, że faktycznie podczas golenia żele podrażniają mi troszku skórę (jeżeli chodzi o bikini), ale znalazłam na to sposób. Kiedy się golę, zamiast żelu stosuję oliwke bambino. Świetnie się do tego nadaje. I skóra też jest inna 🙂


Dzisiaj wybraliśmy się z moim M na zakupy 🙂
Kupiliśmy dzidziusiowi 4 butelki, dwie duże i dwie małe (do jednej butelki druga gratis). Mąż uparł się na kupienia takiego zestawu : miseczka widelczyk i łyżeczka od 3 mies. 🙂 Ja za to upolowałam czapusie dla maleństwa, taką gdzie się wiąże supełek u góry, śliczna w takie misiaczki. Ahh, nie umiem się oprzeć w oglądaniu ciuszków, smoczków itd itd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosiaq

    1781

  • Cherry

    2655

  • Shelby

    2530

  • madzia_m3

    1652

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
lala89 - super brzunio! sama pamietam w pierwszej ciazy szal zakupowy - super sprawa i ciezko sie powstrzymac - najchetniej by sie kupilo wszystko od razu 😉
Jesli macie ochote moge wam wstawic liste wyprawkowa taka najbradziej praktyczna na ktorej sie opieralam ) i ktora skorygowalam po paru miesiacach jak Mia byla na swiecie... a poniewaz jak Mia przyszla na swiat tez byl listopad to moze bedzie przydatna i Wam, ale nie nalegam - jak sa chetne to chetnie wstawie....
co do smoczkow - zawsze bylam przeciwnikiem i nadal jestem - Mia miala smoczek w buzi moze z 5 razy, ale pewnie w wiekszosci dlatego, ze nam bardzo bardzo malo plakala.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kukunari napisał(a):
lala89 - super brzunio! sama pamietam w pierwszej ciazy szal zakupowy - super sprawa i ciezko sie powstrzymac - najchetniej by sie kupilo wszystko od razu 😉
Jesli macie ochote moge wam wstawic liste wyprawkowa taka najbradziej praktyczna na ktorej sie opieralam ) i ktora skorygowalam po paru miesiacach jak Mia byla na swiecie... a poniewaz jak Mia przyszla na swiat tez byl listopad to moze bedzie przydatna i Wam, ale nie nalegam - jak sa chetne to chetnie wstawie....
co do smoczkow - zawsze bylam przeciwnikiem i nadal jestem - Mia miala smoczek w buzi moze z 5 razy, ale pewnie w wiekszosci dlatego, ze nam bardzo bardzo malo plakala.

listę zapodaj-ja jestem chętna hihihi. Tym bardziej, że Maciek czerwcowy 🙂 Jeśli chodzi o smoczki, u nas niestety był... ciężko było odzwyczaić, ale po wielu rozmowach i chytrych podstępach udało się 🙂 Teraz na początku nie kupię 🙂 Jeszcze Maluch w brzuchu, a matka już "tresuje"....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczynki 😆 😆
My dzis wrocilismy z weekendu bylismy u znajomych grill i mała imprezka jka najbardziej udana 🙂
Wczoraj nie zagladalam, i tak jakby mi czegos brakowało- uzalezniam sie od naszego forum 😁 😁 😁 😁.
Ale fajnie mialam za to co dzisiaj czytac- 8 stronek i wszystko nadrobione 🙂
Lala89- no brzuszek juz Ci urósł od ostatniej fotki 🙂
Gosiaq - u Ciebie tez juz sie zaokragla a propo tuniczki to musze przyznac, że synek wie co fajne 🤪 🤪 super mu sie trafiło 😉
Asyana- musze przyznac, ze brzuszek masz imponujacy- tak mi przyszlo na mysl, ze moze to blizniaki rosna ci w brzuszku 🙂 😎 Ale jak pisalas pozniej, ze w peirwszej ciazy tez taki duuuzy byl to chyba raczej nie 🙂 A powiedz mi czy przy takim duzym brzusiu dzidzius tez jest wiekszy???

Dziewczyny ja za cale 14 dni dowiem sie KTO mieszka w brzuszku- normlanie skreslam dni w kalendarzu 😉 😉
A co do smoczka to nasz kubus miał i ssal do 2,5 roku i teraz na pewno tez kupimy 🙂 🙂 uwielbiam bąbelki ze smokami 🙂
Jak mi sie uda to wrzuce aktualna fotke mojego brzucholka 🙂
Pozdrowionka 😉 😉 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Brzuszki macie piękne 🙂 i z każdym dniem będą coraz piękniejsze. Ja dziś wstałam rano i rozpłakałam się bez powodu. Dziwne, a może normalne grunt, że już jest wszystko dobrze.
Wpadła mi w ręce książka "Ciężarówka przez 9 miesięcy"polecam mi się bardzo podoba można znaleźć ciekawe informację 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
14A11 napisał(a):

Wpadła mi w ręce książka "Ciężarówka przez 9 miesięcy"polecam mi się bardzo podoba można znaleźć ciekawe informację 🙂


dostałam tę książkę na minione święta, z humorem, ale treściwa, fajna 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
paula_jot napisał(a):
Witam wszystkich 😉 To jest moja pierwsza ciąża i nie wiem jak to jest ale strasznie mi wypadają włosy normalnie garściami. Skórę też mam bardzo suchą pomimo, że staram się smarować jak najczęściej;(


Paula_jot Tu jest jakiś artykuł na ten temat http://www.baby-shower.pl/PIEKNA-MAMA/Uroda/Wypadanie-wlosow-w-ciazy.html aż się tym zainteresowałam bo sądziłam, że w ciąży to się wszystko poprawia włosy gęstnieją a paznokcie stają się twardsze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ella1 mimo sporego brzusia dzidzia jest jedna 🙂 miałam już 2 usg dzis lece na trzecie- genetyczne , a odpowiem Ci że wielkośc brzuszka nie ma nic wspólnego z wielkościa malucha to raczej kwestia naszej budowy , podobno wpływa tez napięcie mięśni ale w to nie wierzę bo mięśnia mam mocne poza ciazą twarde jak kamień

paula_jot witamy 🙂 pamietaj o odpowiednich witaminach w ciazy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale się brzuszkowo zrobiło 🙂
Coś nie mogę się z łóżka wygramolić... W nocy spać nie mogę, a później mi się wstawać nie chcę. Mam nadzieję, że ta bezsenność za miesiąc po obronie przejdzie... 🙂
A właśnie, witaminy! Jeszcze tydzień temu krzywiłam się, jak miałam malutką tabletkę kwasu foliowego wziąć do ust. Ale teraz już łykam bez problemu, to chyba zrobię drugie podejście do witamin 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja się szykuję na badania genetyczne trzymajcie kciuki dziewczynki zeby było ok , denerwuję się , będzie usg i test papp-a , potem do pracy na 14 , wpadnę pewnie wieczorkiem do Was jak będę miała siłe jeszcze usiąśc do kompa - miłego dnia brzuchatki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
paula_jot - jedz jakikolwiek kompleks witamin przeznaczony dla ciezarnych w aptece maja szerokoa game takich "sepcyfikow" Mozesz wybrac cos bardziej lub mnie popularnego (reklamowanego lub nie) czesto sklad maja podobny roznia sie cena - zapytaj w farmacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mi ostatnio farmaceutka wcisła witaminy na miesiąc za 70zł - wcześniej kosztowały 38zł ale zmieniła się nazwa ii cena przy okazji, a że płaciłam kartą zorientowałam się dopiero później. Więc uważajcie, bo czasami ten sam skał a cena 2 lub 3 razy taka.

Jutro mam wizytę u gin, ciekawe co mi powie nowego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
queen napisał(a):
Mi ostatnio farmaceutka wcisła witaminy na miesiąc za 70zł - wcześniej kosztowały 38zł ale zmieniła się nazwa ii cena przy okazji, a że płaciłam kartą zorientowałam się dopiero później. Więc uważajcie, bo czasami ten sam skał a cena 2 lub 3 razy taka.

Zgadza się! Ja z racji tego, że moja mama jest pielęgniarką, jestem na takie coś prawie uczulona 😁 Zawsze czytam skład chemiczny i porównuję. Kupiłam Prenatal 90 tabletek za 38 zł. Uważam, że cena przyzwoita! Miałam do wyboru Feminatal 2(nie wiem czy dobrze zapamiętałam nazwę) - to samo, co Prenatal + dodatkowo DHA, które z tego co mi wiadomo powinno się brać w trzecim trymestrze - za jedyne....67 zł na miesiąc!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gosiaq napisał(a):
queen napisał(a):
Mi ostatnio farmaceutka wcisła witaminy na miesiąc za 70zł - wcześniej kosztowały 38zł ale zmieniła się nazwa ii cena przy okazji, a że płaciłam kartą zorientowałam się dopiero później. Więc uważajcie, bo czasami ten sam skał a cena 2 lub 3 razy taka.

Zgadza się! Ja z racji tego, że moja mama jest pielęgniarką, jestem na takie coś prawie uczulona 😁 Zawsze czytam skład chemiczny i porównuję. Kupiłam Prenatal 90 tabletek za 38 zł. Uważam, że cena przyzwoita! Miałam do wyboru Feminatal 2(nie wiem czy dobrze zapamiętałam nazwę) - to samo, co Prenatal + dodatkowo DHA, które z tego co mi wiadomo powinno się brać w trzecim trymestrze - za jedyne....67 zł na miesiąc!


ja właśnie teraz mam femibion natal 2 za 69,93zł 30 tabletek czyli stary feminatal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny brałam magne b6 ale teraz mąż mi kupił tańszy magnesium b6 czy każdy magnez w ciąży jest dobry?? A jak nie to skąd mam wiedzieć ze tego akurat nie można??? na opakowaniu nic o ciązy nie pisze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
14A11 napisał(a):
Dziewczyny brałam magne b6 ale teraz mąż mi kupił tańszy magnesium b6 czy każdy magnez w ciąży jest dobry?? A jak nie to skąd mam wiedzieć ze tego akurat nie można??? na opakowaniu nic o ciązy nie pisze


najprościej będzie jak zapytasz lekarza na wizycie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...