Skocz do zawartości

Witajcie Listopadówki 2011 | Forum o ciąży


coriana

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 21,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosiaq

    1781

  • Cherry

    2655

  • Shelby

    2530

  • madzia_m3

    1652

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Cherry ja czuję od 13 tygodnia - wyraźne miałam w 14 ale to moja kolejna ciąża więc gina to nie dziwi 🙂 najfajniej było jak sie upewniłam bo wyprężył się pięknie w trakcie usg co widziałam i czułam jednocześnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asyana napisał(a):
Cherry ja czuję od 13 tygodnia - wyraźne miałam w 14 ale to moja kolejna ciąża więc gina to nie dziwi 🙂 najfajniej było jak sie upewniłam bo wyprężył się pięknie w trakcie usg co widziałam i czułam jednocześnie 🙂


wiesz ja się trochę martwię bo ja nie wiem czy czuję.... czuję coś ale to chyba jelita... Ostatnia wizytę kontrolną miałam 9 maja to tak dawno temu było. Teraz mam w środę i im bliżej tym bardziej się boję...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
normą jest odczuwanie pierwszych ruchów między 14 a 24 tygodniem , nie masz sie co martwić - jak widzisz ok 20 tyg wypada średnia a jestes w 15 ,więc nie masz podstawy do obaw , czekaj spokojnie - wieczorkiem polez na pleckach przyciśnij lekko brzuszek i polez nieruchomo może cos poczujesz 🙂 nie martw sie jest wszystko ok 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cherry - ja tez nic nie czuje a to moja druga ciaza wiec bez obaw... wszystko w swoim czasie - ostatnio mi gin powiedzial, ze moge cos poczuc w 18-19 tyg... czasem mi sie wydaje ze cos czuje a tu nagle po tym wychodzi maly bączek heheh 😜 wiec to raczej jelitka pracuja 😁 zauwazylam jednak, ze jak leze na plecach nieruchomo to brzuszek w okolicach pepka rytmicznie podskakuje jakby tętno tyle, ze rowniez nie wiem czy to moje czy dzidzi - tak wlasnie madrala ze mnie 😜

ella1 - trzymamy kciuki choc na pewno bedzie dobrze bo jakby inaczej!!! Czekamy na relacje z "projekcji filmu" na zywo - p.t. moja wspaniala dzidzia 🤪

Asyana - brzuszek masz bardzo pokazny 😁 taki prawdziwie ciazowy!!! Bravko!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Paula gratulacje 🙂 🙂 🙂 🙂
A fasolka cuuuudowna 🙂
Ja juz po sniadanku wlasnie pije herbatke i zaraz ide budzic moich chlopakow. Maly jedzie do przedszkola a duzy ze mna na USG 😆 😆 😆
Jak tylko wroce to dam znac co i jak 🙂
Trzymajcie się 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paula gratulacje!

Ella1 na pewno będzie wszystko dobrze, czekamy na relacje!

Cherry nie martw się ja też jeszcze nie czuję dzidzi, tylko takie łaskotanie.

Wklejam zdjęcie mojego Maleństwa z ostatniego USG
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/840/zdjcie1390.jpg/][IMG]http://img840.imageshack.us/img840/1884/zdjcie1390.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Piękne te wasze fasolki ... ja usg (chyba) w każdym razie wizytę mam dopiero w środę. mam stresa...
wczoraj jakbym coś poczuła. usiadłam na kanapie i chciałam podkurczyć nogi (z przyzwyczajenia) i chyba coś mi się źle macica ułożyła lub coś bo poczułam takie szybkie ruchy (to na pewno nie byłyt jelita... to samo sie stało jak mój kochany mąż coś upuścił nagle i narobił strasznego huku przy tym - ja zaczęłam się śmiać że bąbel się przestraszył bo coś podobnego znów poczułam - ale nie wiem czy to możliwe...) Z tym tętnem to też zagadka- też jak kładę rączki w okolicy podbrzusza to czuje tętno szybsze ale nie mam pojęcia czy moje czy bąbla..

Kochane miłego dnia Wam życzę 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
świetne te wasze brzdące..
Ja mam jutro usg i strasznie się denerwuje czy wszystko ok.. Nie wiem skąd ten niepokój.. 😞

Znalazłam fajny kalkulator wagi, pokazuje ile powinno się przytyć co 4 tyg.
http://viggo.pl/ciaza-i-polog/art/kalkulator-wagi-w-ciazy/
może komuś się przyda, u mnie pokazuje prawidłowo, mniej wiecej - zobaczym ile jutro mi waga pokaże..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też tak mam z tym tętnem. nie wiem czy to moje czy dzidzi. Ale to jest aż widoczne. Jak zatrzymuję powietrze to mi brzuszek drga 🙂

Fajny ten kalkulator. W moim przypadku na razie się nie zgadza bo waga wciąz niższa niz przed ciążą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja z moją wagą, to już sama nie wiem 😁 nie pamiętam jaką miałam wagę na początku, przed ciążą, potem schudłam kilka kg i teraz nie wiem w sumie, ile liczyć 😁 w ciągu ostatniego tygodnia przybrał mi z 1 kg i to pewnie jest suma całej przybranej wagi, bo wcześniej było na minusie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Dziewczynki po weekendzie 🙂

znów całe mnóstwo do nadrobienia 🙂
dziewczyny ja kończę 15 tydz i chyba w piątek czułam coś w brzuszku ale nie wiem czy to było Bąbelek .. 🙂 i czułam to tylko raz... ale mam nadzieję, że już nie długo nasze Maleństwa będą fikać w naszych brzuszkach 🙂 już się nie mogę doczekać ba jak nie widzę Maleństwa i chciałabym je chociaż czuć!! ja usg mam dopiero na początku lipca 😞 i jeśli wszytko będzie oku to będzie to drugie i przed ostatnie :/

a co dziewczyny myślicie o usg 3d?? ja się zastanawiam czy nie pójść teraz na takie!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cherry, ja mam podobnie, czuję coś czasem, ale nie mam pojęcia czy to są ruchy dziecka czy nie. Na razie próbuję się nie nakręcać i czekam spokojnie na wyraźniejszy znak 🙂
Przepiękne zdjęcia Waszych Skarbków 🙂 Już nie mogę się doczekać, kiedy znów zobaczę swojego... a tu jeszcze prawie 2 tygodnie...
paula_jot, gtarulacje! 🙂 I zdrowiej szybko 🙂
W końcu mam lepszy apetyt i chyba zaczynam przybierać na wadze powoli 🙂 Za to strasznie nerwowa jestem i ciągle mnie coś z równowagi wyprowadza...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Z tymi ruchami to jest wielka zagadka. Też mi się wydawało, że na początku 16 tygodnia poczułam jakieś odmienne ruchy od bulgotania i takiego uczucia przelewania się w brzuchu. Jednak to się jak na razie nie powtórzyło.

Przepraszam za takie pytanie, ale czy macie skuteczny sposób na zaparcia. Dla mnie to istna zmora 😞. Nie pomagają śliwki, activia 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zaparcia sa i moja zmorą 😞 - zmiana diety i o niebo lepiej , warzywka, owoce , dietka półpłynna tzn zupk,i maślanki, kefirki , mało mięsa - tylko gotowane, pieczywo razowe , kasza zamiast ziemniaczków - zmienisz menu i poczujesz poprawę 🙂 aha i naturalne soki obowiązkowo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też miałam problem z zaparciami, dobrze że już powoli przechodzi. Też nie pomagały żadne acivie itd.. Mi pomagała jeszcze przed ciążą czarna kawa, ale teraz kiedy maluszek w brzusiu to nie chce takiej pić.. Czasem pomagają mi śiweże owoce, jabłko banan.. Moja mama polecała mi również wypic troche wody z kranu, ale też dupa blada.

Wiesz co jeszcze mi skutkuje, soki przecierowe, takie jak np. pysio czy kubuś. Lepsze takie rozwiązania niż jakieś lekarstwa..

Teraz zmykam na zakupy, 3majcie się dziewczynki, i buziolki w wasze brzucholki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja czuje malenstwo to jest takie dziwne uczucie.... ale wspaniale. Daje mi znac kilka razy na dobe o sobie.

Kalkulator fajny i u mnie sie zgadza w przedziale wagowym.

Co do usg to moj gin. zakupil sprzet do 4d, wiec probowal zlapac buzke na monitorze ale malenstwo nie chcialo zbytnio pokazac. Ale bylo troszke widac, ssalo paluszka ... Ciesze sie,ze ma ten sprzet, bo do najblizszego gin. co ma 3d mam ok. 50km.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
och i mi nie sa obce zaparcia - tak juz jest czasem w ciazy 🤢 A u mnie w tej drugiej jest gorzej niz w pierwszej 🤢 Ja polecam sok z suszonych sliwek, same suszone sliwki, i biale winogrona, grefruty i duzo jabuszek. Mysle, ze kefiry i maslanki tez mozna sprobowac zastosowac. A na pewno powstrzymac sie od jedzenia czekolady!!! Pamietajcie jedank zeby dobrze myc owoce!!!
Zycze udanego poniedzialku 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...