Skocz do zawartości

Witajcie Listopadówki 2011 | Forum o ciąży


coriana

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
zania napisał(a):
Witaj Mika 86! Niestety jeszcze nie wiem czy to chłopczyk czy dziewczynka ale po cichu liczę na to, że dowiem się tego 15 czerwca czyli za tydzień bo wtedy mam wizytę u mojej pani ginekolog. Zawsze chciałam mieć najpierw chłopczyka ale odkąd jestem w ciąży jakoś dziwnie przestało mi na tym zależeć. Naprawdę gdy nosi się już maleństwo pod sercem to jego płeć staje się całkiem nieważna- ważne jest tylko jego zdrowie. To moja pierwsza ciąża, w drugiej pewnie będzie inaczej, bo jak urodzę teraz chłopca to następną chciałabym dziewczynkę 😁 Mój promotor też sprawdza mi pracę, mam nadzieję, że jak spotkam się z nim jutro nie wyskoczy z niewiadomo jaką liczbą poprawek. Fajnie, że jesteśmy w podobnej sytuacji. A co w ogóle studiujecie? Ja turystykę i rekreację na krakowskim AWF-ie.





Bardzo fajnie 🙂 ja studiuje aministrację publiczną w Sosnowcu i tak bardzo czekam na koniec niemam zapału do nauki i wypadów na uczelnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosiaq

    1781

  • Cherry

    2655

  • Shelby

    2530

  • madzia_m3

    1652

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Witajcie Zania i mika86. Ale się rozpisałyście. Wyszłam na 3 godziny do przedszkola a tu tyle stron do czytania.
Tak sobie rozmawiałam z tymi dzieciaczkami i myślę sobie czy będę miała taką słodką dziewczynkę z loczkami czy może chlopca z brązowymi oczkami 🙂 Fajne te dzieciaczki 🙂

Ja byłam u dentysty w 1 trymestrze ale zawsze naprawiam zęby bez znieczulenia. Miałam tylko przeczucie że te opiłki z piłowanego zeba i nałożonej plomby wpadają mi do gardła i strasznie się bałam czy to nie zaszkodzi dziecku. Przewrażliwiona jestem bardzo.
Wpadła mi w rece ksiązka Dieta przyszłej matki i po przeczytaniu kilku stron chyba juz całkiem nie będę miała co jeść. Owoce dobre ale mają pestycydy, margaryna i wszystkie produkty z niej mają tłuszcze trans, coś tam ma za dużo konserwantów, i tak o wszystkim? To co ja mam jeść tak się zastanawiam...

Mam jeszcze pytanie co do brzuszków. Mój staje sie już widoczny jak stoję ale jak siedzę to wygląda tak jakbym miala sadełko bo zagina mi się w okolicy pępka np, tam gdzie kończą się np. leginsy, TEŻ TAK MACIE? Czy Wasze brzuszki są stale okrągłe?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marinel napisał(a):
Witajcie Zania i mika86. Ale się rozpisałyście. Wyszłam na 3 godziny do przedszkola a tu tyle stron do czytania.
Tak sobie rozmawiałam z tymi dzieciaczkami i myślę sobie czy będę miała taką słodką dziewczynkę z loczkami czy może chlopca z brązowymi oczkami 🙂 Fajne te dzieciaczki 🙂

Ja byłam u dentysty w 1 trymestrze ale zawsze naprawiam zęby bez znieczulenia. Miałam tylko przeczucie że te opiłki z piłowanego zeba i nałożonej plomby wpadają mi do gardła i strasznie się bałam czy to nie zaszkodzi dziecku. Przewrażliwiona jestem bardzo.
Wpadła mi w rece ksiązka Dieta przyszłej matki i po przeczytaniu kilku stron chyba juz całkiem nie będę miała co jeść. Owoce dobre ale mają pestycydy, margaryna i wszystkie produkty z niej mają tłuszcze trans, coś tam ma za dużo konserwantów, i tak o wszystkim? To co ja mam jeść tak się zastanawiam...

Mam jeszcze pytanie co do brzuszków. Mój staje sie już widoczny jak stoję ale jak siedzę to wygląda tak jakbym miala sadełko bo zagina mi się w okolicy pępka np, tam gdzie kończą się np. leginsy, TEŻ TAK MACIE? Czy Wasze brzuszki są stale okrągłe?



Witamy 🙂 też sie zastanwaiam nad plcią ważne zeby było zdrowe chociaż podświadomie marzy się dziewczynka 🙂 w rodzinie twierdzą ze chłopiec jednogłośnie 🙂 a co do brzuszka to szczerze powiem ze u mnie za dużo nie widać i tez robi się flaczek przy siedzienu 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witaj Krusyna!
No niestety tak jest że leczenie zębów to niezbyt przyjemna sprawa ale liczę na to, że się odważysz i sztuczna szczęka narazie nie będzie ci potrzebna 😁 ja na przedostatniej wizycie np. dowiedziałam się że ruszają mi się trzy zęby i jest to spowodowane brakiem witaminy C. Zdziwiłam się bo piję Centrum Materna, a tam jest już zalecana dawka tej witaminy dla kobiet w ciąży. Poza tym jadłam bardzo dużo pomarańczy bo miałam ochotę na kwaśne rzeczy. Ale widocznie w moim przypadku to było za mało. Wiem że będąc w ciąży nie należy przesadzać z witaminą C, ale wypiłam kilka tabletek i już po wczorajszej wizycie u dentysty wiem że się wszystko unormowało i zęby mocno się trzymają! 🙂 A gdybym nie poszła do dentysty to mogłyby mi wypaść.. Więc dbajcie o ząbki szczególnie teraz :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Szalejecie, moje drogie 🙂 Na chwilę na spacer wyszłam i już tyle do nadrobienia 😉

Mój brzuszek też wygląda jak wałek tłuszczu przy siedzeniu (chociaż po części właśnie tym jest 😜 ), ale jak stoję nabiera przyjemniejszych dla oka kształtów.

Ja dentystę odwiedzałam ostatnio ze 2 lata temu... od tamtej pory myślę o wizycie kontrolnej, ale ciężko mi się wybrać było... a że nic nie boli, to jakoś mi się nie spieszyło... Tak samo do ginekologa się wybierałam, że w końcu okazało się, że w ciąży jestem i muszę iść. Przynajmniej zamiast czekać na wizytę ponad miesiąc, czekałam tylko 2 tygodnie 😉

To ja tu mam najwcześniej obronę?? Moja promotorka wyjeżdża i musiałam się pospieszyć, żeby jeszcze w czerwcu zdążyć i tak już 17 (i to o nieludzkiej godzinie 8:45) będę się trzęsła ze strachu przed komisją. A studentką jestem biologii.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety tak jest że leczenie zębów to niezbyt przyjemna sprawa ale liczę na to, że się odważysz i sztuczna szczęka narazie nie będzie ci potrzebna 😁 ja na przedostatniej wizycie np. dowiedziałam się że ruszają mi się trzy zęby i jest to spowodowane brakiem witaminy C. Zdziwiłam się bo piję Centrum Materna, a tam jest już zalecana dawka tej witaminy dla kobiet w ciąży. Poza tym jadłam bardzo dużo pomarańczy bo miałam ochotę na kwaśne rzeczy. Ale widocznie w moim przypadku to było za mało. Wiem że będąc w ciąży nie należy przesadzać z witaminą C, ale wypiłam kilka tabletek i już po wczorajszej wizycie u dentysty wiem że się wszystko unormowało i zęby mocno się trzymają! 🙂 A gdybym nie poszła do dentysty to mogłyby mi wypaść.. Więc dbajcie o ząbki szczególnie teraz :*


Pewnie, że dam radę 🙂

Acha... jak siedzę, to mój brzuszek też jest sadełkowaty, ale coraz mniej - było gorzej 🙂
A studia skończyłam kilka latek temu - filologię polską... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witaj Marinel i mdg87!
No jak już zaczęłam pisać to ciężko skończyć tyle ciekawych tematów poruszacie 🙂 Mój brzuszek również jest jeszcze malutki i też wygląda jakbym miała tzw sadełko 🙂 Narazie nie ma co fotografować 😉 Ale niebawem dołączę zdjęcie. Mdg87 masz śliczny brzuszek!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ManaLoa będziemy trzymać za ciebie kciuki. Im prędzej tym lepiej, ja mam nadzieję, że zdąże w czerwcu. A tak w ogóle wasi promotorzy wiedzą, że jesteście w ciąży? bo mój to raczej nie zdaje sobie z tego sprawy i zastanawiam się czy go nie uświadomić 😁 boję się, że na obronie będzie mi się słabo robiło, bo z kościoła to mój mąż musiał mnie już trzy razy wyprowadzać- ogarnęła mnie całkowita ciemność 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moja promotorka nie wie, ale myślę, że komisja się zorientuje, bo przez ten czas co został do obrony, to pewnie dzidzia urośnie

no to po wizycie, dziś obejrzała i uznała, że ząb do usunięcia - a chirurg, a więc i samo usunięcie będzie w piątek echh....

a no i przy okazji, 10 minut wizyty, 50zł w portfelu mniej 😞 a wyrywanie ; 100zł lub więcej...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zania, dzięki 🙂
U mnie też promotorka nie wie, a że noszę bluzeczki raczej luźniejsze, to i tak nie widać. Uznałam, że nie ma potrzeby jej o tym informować, tym bardziej, że mój kontakt z nią był najczęściej mailowy. Ale jeżeli możesz zasłabnąć, to chyba lepiej powiadomić komisję. W razie czego zaczną Cię łapać i bez niczego 5 postawią 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mdg87 napisał(a):
A ja wyskoczylam na zakupy, zjadlam pomidorowa i ryz ze smietana, cukrem i cynamonem mniamm... 🙂
U mnie tez pogrzmiewa troche.


Też za mną chodzi pomidorowa 🤪

Dzisiaj jednak kalafior i ziemniaczki 🙂 Jakoś dziwnie się czuję. tak słano i duszno mi. Póki co w Krakowie bez deszczu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...