Skocz do zawartości

Witajcie Listopadówki 2011 | Forum o ciąży


coriana

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Marinel napisał(a):
Ja tez gratuluję. No właśnie te wczesne diagnozy bywają mylne, a my się nastawiamy i potem wielka niespodzianka. Moja kolezanka tez tak miała!



i to wielka wszystko kupiła dla chłopca a potem dziecko w niebieskim chodziło zanim nie podrosła 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosiaq

    1781

  • Cherry

    2655

  • Shelby

    2530

  • madzia_m3

    1652

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
dlatego ja się nie nastawiam, chociaż na koniec 12 tygodnia na usg na 90% podobno chłopak! Jak się rodzi dużo chłopaków, to już słyszę moją śp. babcię: wojna idzie 🙂 🙂 🙂
dzisiaj miałam mieć wizytę w przychodni, ale jak dotarłam po pracy to już lekarza nie było 😞 więc uderzam jutro, wzięłam wolne i będę błagać o zwolnienie, bo ciśnienie w pracy wciąż za wysokie. Jakoś bez ciąży aż tak nie byłam miękka, ale teraz się martwię nie o siebie raczej, tylko o Bąbla... nie chcę mieć w domu małego nerwuska i zestresowańca. Mam nadzieję, że gin okaże zrozumienie i ze względu na stres pozwoli odpocząć 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mika86 napisał(a):
gosiag masz extra brzuszek 🙂 moj narazie mało co widoczny

oj, czekaj, czekaj, w 15 tygodniu też u mnie niewiele było widać, bo jestem z tych w miarę szczupłych (ale nie chudych). A od połowy 16 tygodnia jak zaczął rosnąć hohhoho. To moja druga ciąża, więc porównując do pierwszej wychodzi, że ze starszym miałam taki brzuch nie na koniec 18 tygodnia, ale na koniec 22 tygodnia, więc rozpycha mnie około miesiąc szybciej. Teraz problem ze spodniami do pracy, ale jest gorąco, więc sukienki i spódniczki na gumkach lub kopertówki 🙂 zawsze się coś wykombinuje 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gosiaq brzunio piekny, a co do wozka to tez mi sie taki podoba, wstawialam 2 linki kiedys na forum.
A ja juz kolacje sobie robie, bo zglodnialam..... a obiadek pozno dosc jadlam 😜
Moze pozniej zrobie fotke mojemu brzuszkowi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mdg87 napisał(a):
gosiaq brzunio piekny, a co do wozka to tez mi sie taki podoba, wstawialam 2 linki kiedys na forum.
A ja juz kolacje sobie robie, bo zglodnialam..... a obiadek pozno dosc jadlam 😜
Moze pozniej zrobie fotke mojemu brzuszkowi...

no my akurat mamy bliskie terminy, to możemy sobie brzuchy porównywać 🙂 a ja coś się uparłam na niebieski wózek lub zielony. Może mój Bąbel mówi, że jest chłopczykiem? Za to synek chce czerwony dla chłopca lub niebieski dla dziewczynki 🙂 A zdanie męża? poznamy jak już wróci z rejsu 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mdg87 napisał(a):
Kanapeczki juz zrobione (salata, ser zolty, pomidor i ogorek malosolny) 😮
Mnie tez sie podoba zielonykolor wozka,a niebiesko-zielone lozeczko

ooo ogórki....hmmmm pyszotki moje 🙂 🙂 🙂 od zeszłego tygodnia pochłonęłam jakieś 3 kg 😉
u mnie dla odmiany sałatka: ryż, por, jajka, szynka, kukurydza, rzodkiewka i ananas, trochę majonezu z jogurtem. palce lizać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gosiaq, brzusio śiwtny, taki ciążowy 😁
Co do wózeczka, jak nie wiedziałam jeszcze dokładnie że to chłopczyk - chciałam zielony :
ale jak teraz już wiemy że to BOY to moge zastanawiać się nawet nad niebieskim. Dla mnie to i tak neutralne kolory, lubię też dziewczynki w niebieskim 🙂 A ten wózeczek co znalazłaś też fajny, bardzo podoba mi sie ten szary w kropeczki 😁 pewnie i tak jeszcze zdanie zmienimy 1000 razy 😉 mamy troszke czasu jeszcze. Ale jak tu nie oglądać, nie wybierać i nie kupować 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oo gosiaq widze że lubisz słodkie sałatki tu mam przepis na swoją ananasową:

Por, kukurydza, szynka konserwowa,ser i ananas. Por kroisz w paseczki cieniutkie, ananas w małe kawałeczki, ser (np ja używam sera w plasterkach - dziele plasterek na pół i potem w paseczki też kroje) szynka tak samo jak ser, wsypujesz kukurydze, mieszasz, dodajesz łyche majonezu i przyprawiasz pieprzem. To moja ulubiona słodka sałatka 😁 Polecam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gosiaq śliczny brzusio.

Naczytałam się ile do chorób roznoszą dzieci w przedszkolu i chyba muszę zrezygnować z badań do magisterki na czas ciąży, co wiąże sie z koniecznością wzięcia dziekanki, bo nie zdążę przebadać 120 dzieci w 2-3 miesiące tym bardziej że będę się zajmować swoim Maleństwem. Prawda jest taka że codziennie stykam się z około 5 kaszlącą i kichającą grupą dzieci a one rzeczywiście nie zwracają uwagi żeby zatykac usta czy się odwaracać, bo nie są tego nauczone. Przeziębienia się nie boję ale dzieci roznoszą też Różyczkę której nie miałam, Cytomegalię i inne choroby, o których nawet rodzice nie wiedzą, a posyłają dzieci do przedszkola, bo nie ma się nimi kto zająć. Nie wiem co mam robić? Zauważyłam że piaskownice rzeczywiście sa zakrywane taką plandeką zeby koty w nich nie harcowały, ale i tak w przyszłym tygodniu pójdę sprawdzić czynnik IgM na toksoplazmozę. Straszna panikara ze mnie tym bardziej że ostatnio miałam nieco wyższa temperaturę (37) i tę wysypkę na łokciach, która na szczęście przechodzi.
Jestem przewrażliwiona ale mam wrażenie że te zarazki z przedszkola przynoszę do mieszkania na torebce, kluczach, długopisach i kartkach. Okropne uczucie. Wy też macie takiego fioła na punkcie czystości i unikania wszelkich zarazków?


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U mnie w pracy robilismy salatke:
ananas, kukurydza, natka pietruszki, kurczak gotowany, sos- majonez, jogurt i musztarda stolowa
Ananas i kurczak pokrojony w kostke, po lyzce majonezu, jogurtu i musztardy (wedle gustu)
Dobra jest w smaku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a mi Wiktoria 🙂
U nas gdyby okazało się jednak że to dziewczynka to byłaby Maja. To postanowione już. Kubuś albo Maja. Moja siostra miała być chłopczykiem do samego końca.. Wiec tak naprawde to 100% pewności nie mamy 😁

Podoba mi się jeszcze do dziewczynki, Alicja i Paulinka - ale tak mają właśnie moje siostry na imię 😁 Ale u nas to Kubuś, czuje to w 100%, nawet zanim lekarz mi to potwierdził... ciekawe skąd to wiedziałam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z imion dziewczecych podoba mi się Alicja i Natalia, ale sa już w rodzinie więc wybrałam Emilkę. Gorzej mam z imieniem dla chłopca 🙂 Mój mąż stwierdził, żebyśmy dali chłopcu na imię tak jak on ma z dopiskiem Junior 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
z tych trzech imionek moja faworytka to Weronika 🙂

a mnie dziś naszło na porządki! pucujemy razem z mężuśkiem łazienkę, ścieramy kurze i w ogóle wszystko fruwa! 😁 wcześniej nie było na to czasu lub po prostu sił brakowało

a teraz, po burzy, dobre powietrze, to i ochota i siły przyszły :P a podobno syndrom wicia gniazdka dopiero pojawia się pod koniec ciąży 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
co do imion to tragedia! zanim zaszłam w ciążę to miała być Maja, ale teraz juz chyba niekoniecznie, bo wokół mnie same Maje. Moze Karolinka? Dla chlopaczka chcialabym n a"M", bo ja Małgorzata, synus Maciek i nazwisko tez mamy na "M" (tylko mąż Tomek hihihi). Ale jakie tu na "M"? Marcel? Poza tym Karol, Kacper, Piotruś. Maciek chce Alvina 🙂 bo ostatnio Alvin i wiewiórki lecą w kompie 🙂 oj z imieniem to bedzie domowa burza mózgów 🙂 już to widzę, kartka i długopis i lista, a jak się urodzi, to może i tak się zmienić 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...