Skocz do zawartości

Witajcie Listopadówki 2011 | Forum o ciąży


coriana

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 21,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosiaq

    1781

  • Cherry

    2655

  • Shelby

    2530

  • madzia_m3

    1652

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Dzień dobry! Jak na moje możliwości to zadziwiająco wcześnie dziś jestem na nogach, ale obudził mnie pełny pęcherz i już jakoś nie mogłam zasnąć więc zajrzałam do Was 🙂 Może to jest spowodowane tym, że o 8 jadę do promotora, stresuje się trochę, mam nadzieję że mi zatwierdził prace... Przeczytałam kilka stron waszych wczorajszych pogawędek. Marinel ja również myślę nad imieniem Emilka i to już chyba przesądzone. Co do imienia chłopca to już z mężem mamy odmienne zdania ale wstępnie wybraliśmy Marcinka. Poza tym jeszcze nie czuje ruchów dzidziusia 😞 nie mogę się doczekać tego momentu. Ja jestem raczej z tych wysokich mamusiek bo mam 172 cm 🙂 na początku ciąży ważyłam 61,8 kg., a w 14 tyg. ważyłam 61,9 więc niewiele przytyłam. Teraz też nie wiem dokładnie ile ważę, dowiem się 15-stego na wizycie, bo każda z dwóch wag które posiadam, pokazuje co innego. Życzę Wam miłego dnia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien doberek 🙂

Co za piekny dzis dzien 😁 😁 😁 😁 😁 Od jutra urlooooopik 🙃 😁 🙃 😁 🙃 😁 🙃 😁 🙃.
Maja od rana buszowala w brzuszku a teraz chyba spi 😉 😉.
Dziewczyny ja podobnie jak zania naleze do tych wysokich, ale powiem wam szczerze, ze zawsze chccialam byc nizsza. Tyle jest pieknych butow na koturnach szpilki ahhhh- ale niestety nie dla mnie 😞. Po ubraniu takich cudow bylabym wyzsza niz moj maz wiec odpada 😎. Czasem smieje sie do mojego meza ze on do karlowatych nalezy 🤪 🤪 🤪.
Dzis popoludniu pakowanie i o 21 wyjazd. Dziewczyny postaram sie zagladac do was czesto 🙂
A zatem douslyszonka 🙂
Napewno zdam relacje z USG 4D ktor mam w poniedizalek 🙂
Buzka brzucholki 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie Kochane Mamuśki, Zania też mam 172 cm wzrostu, ale wagę zupełnie inną :P taką jak piszesz miałam w liceum :P ale mieszczę się w normach BMI :P szkoda że górnych 😁

u mnie okropnie szaro za oknem, ale trzeba się wziąć do pracy, więc miłego dzionka każdej z Was osobno 🙂 i Waszym maleństwom też!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ella1 ja mam 165 cm a mój mąż 186 cm więc na obcasach moge szaleć, ale nie lubię na nich chodzic 🙂 Więc jak widzisz nigdy się nie spasuje 🙂

Dziś spędzam dzień na uczelni. Ma być brzydka pogoda więc trzymajcie się cieplutko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczynki, no ja też kurdupelek jestem. 165 wzrostu. Tez należe do tych chudszysz..
Powiedzcie mi jak to jest z tymi ruchami, lekarz potwierdził mi że te lekkie wibracje które czuje to ruchy maluszka, tzn, że się wierci. Dziś rano mój mężuś wstał o 4.00 bo jechał na szkolenie do warszawy, to też sie przebudziłam i leżakowałam sobie tak. Poczułam jaby coś mnie połaskotało w brzuchu, takie dziwne przyjemne uczucie. Normalne łaskotki. Nie wiem czy to sprawka jelit, czy Kubusia. Chociaż już się nauczyłam jak ''ruszają się'' moje jelita - bo też byłam podekscytowana pierwszym razem że to dzidzia.. Nie wiem czy ten poranny łaskotek traktować jako pierwsze takie już śmielsze ruchy, czy to zignorować po prostu.. Chwile potem poczułam jeszcze raz takiego delikatnego łaskotka i do teraz już spokój.. Jak myślicie? Ja nie mam pojęcia, jak wyglądają te pierwsze ruchy bo to moja pierwsza ciąża..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Lala89 widzę, że mamy ten sam wzrost i nasi Panowie również 🙂 Ja lubię chodzić na szpilkach ale leżą w szafce odkąd wiem, że jestem w ciąży 🙂 Właśnie wie może, któraś dlaczego nie powinno się nosić szpilek w czasie ciąży?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
z tego co ja słyszałam chodzi o komfort chodzenia, o kręgosłup, o puchnące stopy i o żylaki, o które dużo łatwiej w ciąży, pewnie chodzi też o unikanie wszelkich możliwości upadku

ale jak wiadomo, są tacy, którzy regularnie chodzą w szpilkach i na czas ciąży również tego nie zmieniają - pamiętam jak chociaż A.Chylińska grała koncerty w ostatniej swojej ciąży - na ogromnie wysokich szpilkach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
paula_jot napisał(a):
Lala89 widzę, że mamy ten sam wzrost i nasi Panowie również 🙂 Ja lubię chodzić na szpilkach ale leżą w szafce odkąd wiem, że jestem w ciąży 🙂 Właśnie wie może, któraś dlaczego nie powinno się nosić szpilek w czasie ciąży?

pewnie ze wzgledu na kregoslup,bo przy szpilkach i tak chodzi sie nienaturalnie plus ciaza z wygietym kregoslupem=po dluzszym chodzeniu bol murowany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Kobietki 🙂

Ella1 zazdroszczę urlopiki 🙂 tak mi się marzy odpocząć... stąd chyba takie zapotrzebowanie na zwolnienie 🙂 mam wrażenie, że i Bąbelek upomina się o chwilę odpoczynku 🙂

Kurcze jestem pod wrażeniem ile wy już macie zaplanowane... u mnie jeszcze nic... no może imię dla chłopca bo od dawna podobał mi się Tomasz, ale teraz mam mieszane uczucie bo moja koleżanka ma Tomcia... ale podoba mi też się Filip i Kubuś...
a dla dziewczynki nie mam pojęcia.... Emilia mi się podoba ale chrześnica moja jest Emilka więc nie bardzo... Alicja, Karolinka, Milena ale żadne z tych imion nie przemawia do mnie tak na 100%...
mąż jeszcze nie chce ze mną o tym rozmawiać bo jeszcze wcześnie 🙂) wózki też przejrzałam żeby zorientować się w cenach nie mam jeszcze pojęcia jaki, jaki kolor...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej lala89 to też moja pierwsza ciąża i sie tak samo zastanawaiam nad ruchami ale juz chyba są wyczuwalne 🙂 cieżko określić jak to powinno wyglądać ale myśle ze to jest to coś w rodzaju takiego chwilowego bulgotania albo właśnie łaskotania 🙂 u mnie trwa to od kilku dni ale bardzo rzadko czuje coś takiego może 2 3 razy na dzień .Mój mąż często słucha i mówi ze sie wierci i że słychać jak kopie prawie cały czas słyszałam ze stetoskop super sprawa ze fajnie słychac własnie te odgłosy zakupiłam ale jeszcze mi paczka nie przyszła i czekam z necierpliwością
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
WITAM DZIEWCZYNY
Wczoraj byłam u mojego lekarza. Zbadał mnie ale niestety nie robił usg, dopiero mam wizytę na 13 lipca. 😞 czyli będę w 22 tygodniu. (nie wiem czy za późno tak długo mam czekać 😞 )
Morfologie mam bardzo dobrą ale z moczem gorzej. Dopadła mnie jakaś infekcja. Kazała brać 3 razy dziennie urosept przez 5 dnia. Super wielkie tabletki. Nic nie przytyłam w ciągu tego miesiąca. Ale brzusio rośnie 🙂 i macica się powiększa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej Aaagata 🙂 u mnie też problem z imieniem jest zwłaszcza dla chłopca jedyne jakie mi się podobało to Dawid i niestety zostało niedawno wykorzystane przez brata mojego męża bo synuś mu sie urodził jeśli chodzi o dziewczynke mam więcej pomysłow np weronika nadia laura ale też rzadne na 100 % mnie nie przekonuje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
martusiap napisał(a):
WITAM DZIEWCZYNY
Wczoraj byłam u mojego lekarza. Zbadał mnie ale niestety nie robił usg, dopiero mam wizytę na 13 lipca. 😞 czyli będę w 22 tygodniu. (nie wiem czy za późno tak długo mam czekać 😞 )
Morfologie mam bardzo dobrą ale z moczem gorzej. Dopadła mnie jakaś infekcja. Kazała brać 3 razy dziennie urosept przez 5 dnia. Super wielkie tabletki. Nic nie przytyłam w ciągu tego miesiąca. Ale brzusio rośnie 🙂 i macica się powiększa


hej 🙂 no przeważnie wizyty są co 4 tygodnie szkoda ze nie robił usg . jeśli chodzi o przytycie nic sie niemartw ja tez z wagą stoje i pielegniarka mowiła ze jak tylko sie dziecko dobrze rozwija to sie cieszyć bo niektóre dziewczyny juz 10 kg na starcie nadwagi mają
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aaagata, faktycznie jest jeszcze sporo czasu! jakieś 5 miesięcy 😁 wszystko jeszcze zdążysz przemyśleć z 10 razy 😁 ale w takim doborowym towarzystwie, jak tu na forum, to lepiej się o wszystkim myśli i nie zapomni nawet o najmniejszym szczególe 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry 🙂
Właśnie niedawno deszcz się u mnie rozpadał, od razu czuć, że powietrze lżejsze...
I ja 165cm wzrostu mam, ale waga sprzed ciąży prawie 62kg... za to dziś po siusiu wskazała jedynie 60,2. To i tak dobrze, bo w tamtym tygodniu jeszcze 59 było. Ale teraz czuje, że mi mdłości wracają...
Mi ginekolożka powiedziała, że mam łożysko tylne, ale ruchów i tak za bardzo nie czuję... Za to przeczytałam gdzieś, że podobno bóle przy porodzie są silniejsze 🤨
My przeglądaliśmy troszkę imiona, ale jak już poznamy płeć, to dopiero będziemy chcieli coś konkretnie wybrać. Dla chłopca na razie wspólnie przytaknęliśmy na Gabriela, ale teraz coraz mniej pewna jestem. A z dziewczęcych imion na razie nie ma kandydatów, ale wydaje mi się, że będzie chłopiec 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny śniło mi się dzisiaj że miałam dwie córeczki i nie miałam dla nich ubranek 🙂 To chyba znak, że powinnam zaczac kupowac wyprawkę dla dzidzi 🙂 Na Usg jedna dzidzia się pokazuje, więc może będzie jeden chłopiec 🙂 Na zakupy idę jak tylko poznam płeć. Mam nadzieje, że to będzie 29 czerwca w imieniny męża dostanie na prezent płeć dzidzi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
martusiap nie martw się ja też mam morfologię db ale tak jak u Ciebie gorzej z moczem. Nie dostałam żadnych tabletek. Moja bratowa jest w 34 tyg ciąży i praktycznie cały czas ma infekcję i dlatego położyli ją do szpitala i sami się zdziwili. Ordynator powiedział, że to dziwne, że ma infekcje owszem jak się samemu pobiera mocz to zdarza się, że tu trochę wpadnie i tu ale jej pobierali przez cewnik i też ma. ważnejest jeszcze, który strumień moczu oddajesz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kochane,

Witam, wreszcie trochę chłodniej 22 stopnie i nie ma słońca.

Ja przed ciążą miałam bardzo złe wyniki krwi, poważny niedobór białych krwinek. W drugim miesiącu ciąży, już było lepiej, a teraz wreszcie mieszczę się w normach ! 🙂) Co do moczu miałam badany raz i było OK. Krew mam badaną często, właśnie ze względu na tą moją leukopenię no i konflikt ( inne RH u mnie i u męża).

Zapomniałam dodać, że Jakub ma 13 cm i waży 179 g.

Jeszcze wracając do snów, mi od początku ciąży śnią się maksymalne głupoty... ale słyszałam, że to problem wielu kobiet.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...