Skocz do zawartości

Witajcie Listopadówki 2011 | Forum o ciąży


coriana

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
ja też dobierałam do nazwiska 🙂 ale jak jeszcze Maciek był w brzuszku i nie wiedzieliśmy, że to chłopczyk, to już był Maćkiem i pasuje do niego idealnie! A że nazwisko raczej z tych dłuższych, to imię powinno być krótsze 😜 ostatnio chodzi mi po głowie Karol, Kacper, Filip, dla niuni Karolinka..i tu się dla dziewczynki pomysły kończą 🥴
Ja mam dwa imiona, Maciek też (drugie po mężu), mąż ma jedno i drugi bobas też będzie miał raczej jedno. Równowaga w przyrodzie musi być!
Nawiążę jeszcze do toxo, bo nie daje mi ten temat spokoju. Ja robiłam badania w 5 tygodniu (jeszcze nie wiedziałam o ciąży) i na koniec 13 tygodnia. Na kolejnej wizycie dostanę skierowanie na badania ogólne i próbę glukozową i zrobię oczywiście toxo. U mnie częstotliwość tych badań wychodzi co 8-9 tygodni i myślę, że są to odpowiednie odstępy czasowe. I mimo że lekarz nie widzi wskazań do tych badań (oprócz tych na początku), to robię je na własną rękę. Wolę być spokojna, że chociaż pod tym względem jest ok. Kuzynka miała toxo w I trymestrze (tatar podobno był przepyszny) i dobrze, że zrobiła te badania, bo dzisiaj jej synek byłby upośledzony. Jest zdrowy, ale może trochę wolniej się uczy nowych rzeczy, szkoła "normalna" i radość życia przeciętnego 8-latka. Ja osobiście polecam te badania i nie róbcie nagonki na Wysoką, proszę. Myślę, że nie było jej intencją nastraszenie nas, ale uświadomienie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosiaq

    1781

  • Cherry

    2655

  • Shelby

    2530

  • madzia_m3

    1652

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Paula cóż za trafne określenie hehehe 😁

Co do dwóch imion to ja też mam dwa i mnie to wkurza, że wszędzie wpisywać muszę Wioleta Anna ; 🤨

Jeżeli będzie dziewczynka to na drugie imię to chrzcielne otrzyma na pewno Rozalia po mojej ukochanej babci 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
po pierwsze witam wszystkie ciezaroweczki 🙂, po drugie postanowilam w poniedzialek poprosic swojego gina o to badanie na toxo oraz z tego wyczytalam dzisiaj na forum polowy innych i czas sie rozgladnac za innym lekarzem.. poza tym moje imie sie sprawdza w 50% meza w 90% a u nas jak bedzie chlopiec bedzie Wiktor zas jak dziewczynka to maz bardzo by chcial aby byla Wiktoria jednak to sie jeszcze okaze 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczynki moje kochane :* Co do imionek to my już mamy wybrane : Maja albo Kubuś. Prawdopodobnie ma być chłopczyk więc będzie Jakub. Szczerze to nawet nie patrzyłam jakie mają znaczenia, w wolnej chwili poczytam o tym.

Wrócę jeszcze do badań, ja miałam początkiem ciąży badania na krew, mocz i cukier. Wczoraj dostałam skierowanie na wr i hbs. Mam lekarza prowadzącego moją cioże. Prowadził już tyle ciąż, że jestem pewna za niego. Nie chwalę sobie go tylko ja, ale moje znajome i rodzina. Zanim wybrałam lekarza, szczególnie się zastanowiłam kto to będzie.
Każda z nas ma swojego lekarza i jeżeli on nie dał jeszcze skierowania na toxo, to chyba doskonale sobie zdaje z tego sprawe. Ja się tym nie martwie, wiem że jeżeli zajdzie taka potrzeba to dostanę takie skierowanie.Ciąża rozwija się prawidłowo, mój Kubuś nie jest żadnym potworkiem a nawet jeśli coś byłoby nie tak , to to przecież moje dziecko i będe je kochać bez względu na wszystko. Wysoka, strasznie wysoko unosisz się z tymi badaniami. Miałaś je zrobione to się ciesz, a nie strasz teraz wszystkich, bo każa z nas jest dorosła i doskonale sobie zdaje sprawe z tego w jakim stanie się znajduje!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
lala89, wkleiłaś link do leżaczka 🙂 też miałam podobny, ale niestety się nie sprawdził, bo frotka nasiąkała wodą i robiła się szybko zimna. Maciek jej nie lubił, więc szybko zrezygnowałam i kąpałam na ręku. Ale niech Wam się przyda! Pozdrowienia dla Was 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
I lala89 popieram Cie.

Mój gin. to siwawy juz facet grubo po 50-tce. Miał i ma tyle pacjentek, że ze swoimi stalymi ciezarówkami umawia sie juz na dana godzine na wizyte, wybralam go bo kazdy sie o nim dobrze wypowiada jako o normalnym gin. jak i gin. prowadzacego ciaze. Wiec ufam mu i jesli nie daje jakichs skierowan to uwaza ,ze to narazie zbedne. Moze okaze sie ,ze w najblizszym czasie akurat je da.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorki że się wbijam ale ja do kąpieli osobiście polecam coś takiego
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/29/dsc1575w.jpg/][IMG]http://img29.imageshack.us/img29/9581/dsc1575w.jpg[/IMG][/URL]
wiaderko ma wiele pozytywów bo nie jest takie ciężkie jak wanienka z wodą i można je zabrać wszędzie. Lenka mimo że ma już 1 miesięcy nadal w nim się kąpie 🙂 Pierwsza kąpiel i kilka następnych były w wanience i oczywiście był wielki ryk a odkąd zaczęłam używać wiaderka Lenka przybierała pozycję jak w brzuszku i czasem nawet słodko zasypiała a zwłaszcza jak była taką małą kruszynką
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PAULA-JOT i Pani ze sklepu miała rację 🙂 baldachim plus karuzelka i dziecko ma kolorowy zawrót głowy 😉 a tak na serio to naprawdę kurz bardzo się zbiera i takie rzeczy tylko ładnie wyglądają "tylko"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...