Skocz do zawartości

Witajcie Listopadówki 2011 | Forum o ciąży


coriana

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 21,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosiaq

    1781

  • Cherry

    2655

  • Shelby

    2530

  • madzia_m3

    1652

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Cześć dziewczyneczki 🙂

ja się macie? u mnie nadal seria głupich snów 🙂 hehe chyba muszę się do tego przyzwyczaić 🙂

zimno dziś ale to chyba dobrze przyroda odpocznie. Wczoraj oglądałam długoterminowa pogodę a tam seriiiiaaaaaaaa upałów przed nami 😮 hehe więc cieszmy się chyba tym deszczem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Dziewczyny.
Wczoraj razem z Bąbelkiem mieliśmy koszmarny dzień oblany egzamin z Kryminologii teraz zamiast cieszyć się weseliskiem na poprawkę! Grrr... potem miałam silne bóle brzucha i biegunkę myślę, że to z nerwów. Dziewczyny mam pytanie w środę mam wizyte u gin na nfz potem o 18.20 mam badanie usg prywatnie w 3d czy nie będzie szkodziło jesli na nfz zrobi mi usg i prywatnie też?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Brzuchatki 🙂 i kolejny tydzień przed nami. ManaLoa cieszę się, że w końcu się do nas odezwałaś i że wszystko u Ciebie w porządku. Gratuluję zdobycia tytułu mgr. 😁 To mamy podobną sytuację, mnie również Pani doktor powiedziała że prawdopodobnie dziewczynka bo siuśka nie widać 😜

Paula jot współczuje poprawki egzaminu, ale dacie sobie radę. Widocznie Bąbelkowi nie spasował przedmiot kryminologia i Ci nic nie podpowiedział. Nie umiem Ci odpowiedzieć na pytanie o Usg bo po prostu tego nie wiem, wydaje mi się że nie powinno to zaszkodzić maleństwu, ale może ktoś ma większą wiedzę na ten temat i Ci poradzi 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paula_jot nic sie nie martw! Na poprawce zdasz na 5! A stresowac sie nie ma co bo dzidzia tez to czuje.
Ja mam jeszcze dwa egzaminy ale tez bardziej martwie sie o dzidzie i ten twardawy brzuszek ;(
Co do usg to 3d pewnie zrobia Ci przez brzuch wiec nie powinno to zaszkodzic dziecku. Czytalam tylko ze jak ciąza przebiega prawidłowo to usg nie powinno sie wykonywac przed uplywem 2 tyg. od poprzedniego, ale jak zrobisz jednego dnia to chyba będzie tak jakbyś była u lekarza i zrobił Ci usg raz tak a raz tak bo chciałby jeszcze cos dopatrzec.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam 🙂

Bez obaw nie zaszkodzi ! Usg jest badaniem całkowicie nieinwazyjnym, jedyne co słyszałam to fakt, że dziecko usg odbiera jako hałas.

Ja też dzisiaj idę na wizytę kontrolną, ale moja Pani doktór raczej nie robi usg tylko daje zawsze osobne skierowanie. Teraz idę na połówkowe 7 lipca. Jest zwolennikiem czy mniej usg tym lepiej, ja mam z goła odmienne zdanie, mogłabym mieć taki aparat w domu byłabym spokojniejsza 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny! Padam na twarz ze zmeczenia dzisiaj od 8 rano siedziałam w przedszkolu mojej córy i razem z moimi harcerzami organizowaliśmy zajęcia dla przedszkolaków - 6 grup średnio po 23 dzieci - masakra. Podziwiam przedszkolanki. Podzieliliśmy sie na dwie grupy i jedna grupa prowadziała pląsy, śpiewanki i prezentację sprzetu turystyczno - harcerskiego a druga czyli ja i jednym chłopcem prowadziliśmy tor przeszkód. Usiąść nawet na chwilę się nie dało 😞.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Uff... przeczytałam wszystko. Od wczoraj siedziałam i czytałam, ale jestem już na bieżąco 🙂

Paula, świetny prezent 🙂 Nie wydaje mi się, żebyś nie mogła zrobić dwóch jednego dnia, ale na porannej wizycie możesz zapytać, to spokojniejsza będziesz 🙂

Całe szczęście właśnie przestało padać, bo zaraz muszę wychodzić. Pogoda okropna i moja głowa to czuje. Od wczoraj boli... i wydaje mi się, że przez te ciągłe bóle za dużo tabletek biorę :/ A wezmę tylko wtedym gdy boli od rana i najpierw próbuję samą kawą się pozbyć bólu. Dopiero jak nie pomaga, to wezmę tabletkę. Dziś też się broniłam, ale wiem, że jak nie wezmę, to mam cały dzień z głowy i pewnie jeszcze wymioty popołudniu, więc wzięłam pół.

Ja mam sprawdzony sposób na wszystkie egzaminy i teraz też pomógł 🙂 Zawsze przed modlę się o ochronę, wypełnienie światłem i boskie kierownictwo i rysuję na dłoni mały pentagram. Tylko żebyście sobie nie pomyślały, od razu tłumaczę, że to żaden satanistyczny symbol 😜 Pentagram jest jednym z najstarszych symboli ochronnych, a sataniści go sobie odwrócili (z resztą tak jak i krzyż) i uznali za swój. Ale najważniejsze, żeby uwierzyć, że to działa i działać będzie 🙂

Miałam jeszcze popisać, ale już wychodzić muszę... Może później coś skrobnę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Shelby napisał(a):
na pewno dzidzia zdąży odpocząć! 🙂 nie martw się! 🙂

dziewczynki, co myślicie o tych rogalach do spania? a potem do karmienia?
ostatnio w sklepie sprzedawczyni mocno polecała, ale sama nie wiem...


Ja też się zastanawiam nad tym rogalem ze względu na bóle kregosłupa po nocy i wogole nie znosze spać na boku jak pisałam, zawsze spałam na brzuchu, efekt jest taki, że biodra też mnie bolą 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
madzia_m3 napisał(a):
Shelby napisał(a):
na pewno dzidzia zdąży odpocząć! 🙂 nie martw się! 🙂

dziewczynki, co myślicie o tych rogalach do spania? a potem do karmienia?
ostatnio w sklepie sprzedawczyni mocno polecała, ale sama nie wiem...


Ja też się zastanawiam nad tym rogalem ze względu na bóle kregosłupa po nocy i wogole nie znosze spać na boku jak pisałam, zawsze spałam na brzuchu, efekt jest taki, że biodra też mnie bolą 😞


Ja planuje zakup rogala. Tylko jestem zainteresowana takim 170 cm Na necie za 70 zł można znaleźć.
U mnie straszna pogoda leje wieje i w ogóle jest niefajnie a z trudno uwierzyć, że to początek wakacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
14A11 napisał(a):
madzia_m3 napisał(a):
Shelby napisał(a):
na pewno dzidzia zdąży odpocząć! 🙂 nie martw się! 🙂

dziewczynki, co myślicie o tych rogalach do spania? a potem do karmienia?
ostatnio w sklepie sprzedawczyni mocno polecała, ale sama nie wiem...


Ja też się zastanawiam nad tym rogalem ze względu na bóle kregosłupa po nocy i wogole nie znosze spać na boku jak pisałam, zawsze spałam na brzuchu, efekt jest taki, że biodra też mnie bolą 😞


Ja planuje zakup rogala. Tylko jestem zainteresowana takim 170 cm Na necie za 70 zł można znaleźć.
U mnie straszna pogoda leje wieje i w ogóle jest niefajnie a z trudno uwierzyć, że to początek wakacji.


Ja mam taki rogal, jak już chcecie kupować polecam te droższe z pianką, te z klukami styropianowymi się nie sprawdzają, są za słabo wypchane i kulki ciągle się przemieszczają, szelest jest nieprzyjemny dla dziecka, jak będziecie je na rogal kłaść, więc myślę że lepiej już zainwestować w lepszy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Madzia nie martw się zapewne chodzi o to by nic się tam nie rozszczelniło a w tym ma Ci pomóc luteina i progesteron w niej zawarty 🙂 Ja dopiero co odstawiłam luteinę zobaczymy co będzie przy następnej wizycie...

coś zmęczona dziś jestem a jeść mi się chce tak że szok.... zważyłam się dziś przytyłam kilogram od początku ciąży ale w moim przypadku to dobrze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też biore luteinę od początku, próbuję powołi odstawić. Miałam brać do 20 tygodnia, ale chyba będę musiała dłużej.

Co do senności, ja spałam godzinę jak wróciłam z pracy, położna powiedziała ze mam trochę za niskie ciśnienie 80 na 60. Nie piję wogóle kawy, ale chyba będę piła co jakiś czas, bo czuję się słabo. A ja przytyłam już 6 kg:/.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
madzia_m3 napisał(a):
Ja też biore luteinę od początku, próbuję powołi odstawić. Miałam brać do 20 tygodnia, ale chyba będę musiała dłużej.

Mi lekarka kazała odstawić i tu wykazałam się samowolką... Początkowo brałam dwie na dobę. Po tym jak lekarka powiedziała, że mam przestać to brałam po jednej na dobę bo bałam się przestać w ogóle. Potem co drugi dzień i tak odstawiłam hehhe 🙂 ale spokojniejsza byłam....

J a dziś koszmarnie się czuję bo kręci mi się w głowie i taka rozbita jestem... Może przejdzie... Oby !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
madzia_m3 - ja w pierwszej ciazy mialam takie niske cisnienie przez wiekszosc ciazy -przez to tez bywaly bole glowy ale pod koniec ciazy tydzien przed porodem mialam nadcisnienie, ze kazali mi brac tabletki na zbicie i zjawiac sie w szpitalu codzniennie na badania 🤢 Nic oczywiscie nie znalezli zlego i byli bardzo w szoku - a to moj organizm tak sie przygotowywal do porodu 😜 Szczerze to lepiej miec bardzo niskie cisnienie niz nieco za wysokie - bo z wysokim zwykle wiaza sie powiklania (choc nie zawsze jak w moim przypadku) ... Strzel sobie kawusie slaba od czasu do czasu to ci bedzie lepiej - zobaczysz.

Ja rogala nie mialam do karmienia i w sumie zaluje troche... tez pomysle nad zakupem tym razem...
Sa tez takie dlugie poduchy do spania dla ciezarnych, ktorych pozniej mozna uzywac do karmienia... z tego co mi wiadomo sprawdzaja sie tez podczas czestych badz dlugich podrozy samochodem. Ale spiac mozna uzywac zwyklej dodatkowej poduszki podkladajac pod brzuszek lezac na boku lub wkladajac miedzy kolana.

Paula_jot - powodzonka na kolejnym egzaminie - ten na pewno pojdzie lepiej... tylko bez stresu przeceiz to nie koniec swiata nawet jak nie zdasz. Teraz i tak najwazniejszy jest mieszkaniec brzuszkowy!!! Za chwile i tak sie bedzie wszystko krecic wokol niego, ze takie egzaminy stana sie malo wazne 😉 Bynajmniej powodzenia zycze oby ten twoj czas spedzony nad ksiazkami nie poszedl na marne 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...