Skocz do zawartości

Witajcie Listopadówki 2011 | Forum o ciąży


coriana

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 21,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosiaq

    1781

  • Cherry

    2655

  • Shelby

    2530

  • madzia_m3

    1652

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
madzia_m3 napisał(a):
Shelby a czemu nieprzespana?


obudził mnie straszny ból brzucha - nawet sama nie wiem, jak go opisać - nigdy wcześniej tego nie czułam, był bardzo intensywny, a trwał krótko - i tak kilka razy - myślę sobie, że to mogły być te skurcze braxtona-hicksa - bo co innego?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No bardzo możliwe lub problemy żołądkowe z wypróżnianiem jeśli masz problem ( ból w jelitach). Pani doktór mi powiedziała, że jest mało miejsca, i w przypadku niewypróżnienia macica uciska na jelita i powoduje ból, czasami mocny.

Jeśli jednak to bóle bardziej okresowe, to weź nospę i magnez.

Ja śpię jak zabita mój bilans na dobę to 11 h snu, b.dużo. Dzisiaj też lewa, oki idę na śniadanko zrobić sobie omleta z malinami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
shelby, ja ostatnio miałam skurcz, ból podobny do kolki.. i nie wiem czy to mała się tak ułożyła, czy co.. Mąż zrobił mi nawet herbaty koperkowej po której lekko mi przeszło. Rano kiedy się obudziłam to jeszcze bolalo, ale już mogłam normalnie funkcjonować.. Nie brałam nospy ani nic innego. Nie wiem co to mogło być.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ból w jelitach to chyba nie był, bo też przydarzył mi się niedawno - ale był zupełnie inny - taki wykręcający, długo trwający i tak silny, że nawet nogi nie mogłam podnieść i trzymał cały wieczór (poznałam że jelita, bo ustał w momencie, gdy udało mi się w łazience :P)

a ten nocny był taki właśnie krótki - stąd myślę że to skurcze, szczególnie, że był mniej więcej taki, jak opisują go w artykułach o tych skurczach - zaczyna się w jednym miejscu i jakby schodzi w dół
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc dziewczyny 🙂
Witamy z rana 😆 😆. Ja dzisiaj taka nie wyspana- poszlam spac bardzo pozno bo mielsimy gosci a dzis w pracy oczy na zapalki 😮 😮 😮 😮 😮 😮. w poniedzialek mam wolne synek idzie do przedszkola wiec chyba przespie do 15tej 😁 😁 😁 😁 😁.

Dziewczyny a wiec bylam wczoraj u lekarza- wszystkie wyniki w normie tylko na wynik z krwi czekam. Serduszko bije prawidlowo 150 uderzen 😆 😆.
Macica tez rosnie zgodnie z danym tygodniem- wiec sie bardzo ciesze. 🙂 🙂
Lekarz sprawdzal ulozenie malej wczoraj i lezy w poziomo- glowka po prawej stornie a nozki po lewej 🙂 Mowil ze jeszcze milion razy sie przekreci aby zajac polozenie glowkowe do porodu 🙂 🙂 🙂 🙂.
Ale wiecie udalo mi sie zalatwic dodatkowe USG- normlanie jestem przeszczesliwa 😁 😁 😁 😁 😁 😁. Ogolnie to tu robia tylko jedno ale pwoiedzialm lekarzowi ze jak zoabcze mala na usg to sie uspokoje a on do mnie nie ma problemu spokoj w ciazy najwazniejszy 🙂 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉. Teraz tylko musze czekac na list ze szpitala 🙂

Lala swietny kominezonik wydaje sie taki milusi 🙂

Tuszka witaj w naszym gronie 🙂

Shelby biedna Ty moja. a jak sie teraz czujesz??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzien doberek Brzusie 🙂
lala sliczny ten kombinezonik 🙂 ja wczoraj kupilam sobie koszule nocna juz taka do karmienia 🙂 ale gapa ze mnie, bo nie spojrzalam na rozmiar i okazalo sie ze o 2 rozmiary za duza 😮 😮 😮 ale coz 🙂 moze cycki mi jeszcze tak urosna, ze bedzie idealna 😜 zobaczymy
no i na poczte musze dzis pojechac, bo wczoraj listonosza nie slyszalam i awizo zostawil 🙂 albo buteleczki albo mata antyposlizgowa do wanny 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ella1 napisał(a):
Czesc dziewczyny 🙂
Witamy z rana 😆 😆. Ja dzisiaj taka nie wyspana- poszlam spac bardzo pozno bo mielsimy gosci a dzis w pracy oczy na zapalki 😮 😮 😮 😮 😮 😮. w poniedzialek mam wolne synek idzie do przedszkola wiec chyba przespie do 15tej 😁 😁 😁 😁 😁.

Dziewczyny a wiec bylam wczoraj u lekarza- wszystkie wyniki w normie tylko na wynik z krwi czekam. Serduszko bije prawidlowo 150 uderzen 😆 😆.
Macica tez rosnie zgodnie z danym tygodniem- wiec sie bardzo ciesze. 🙂 🙂
Lekarz sprawdzal ulozenie malej wczoraj i lezy w poziomo- glowka po prawej stornie a nozki po lewej 🙂 Mowil ze jeszcze milion razy sie przekreci aby zajac polozenie glowkowe do porodu 🙂 🙂 🙂 🙂.
Ale wiecie udalo mi sie zalatwic dodatkowe USG- normlanie jestem przeszczesliwa 😁 😁 😁 😁 😁 😁. Ogolnie to tu robia tylko jedno ale pwoiedzialm lekarzowi ze jak zoabcze mala na usg to sie uspokoje a on do mnie nie ma problemu spokoj w ciazy najwazniejszy 🙂 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉. Teraz tylko musze czekac na list ze szpitala 🙂

Lala swietny kominezonik wydaje sie taki milusi 🙂

Tuszka witaj w naszym gronie 🙂

Shelby biedna Ty moja. a jak sie teraz czujesz??


kochana - świetne wieści, super że wszystko dobrze 🙂

jakoś daję radę, podobnie jak Ty - na zapałki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moze jak ja bede teraz u poloznej to tez nasciemniam ze sie boje, czy wszystkjo jest ok i tak dalej, moze i mnie wysle na dodatkowe usg 😁 a co tam, warto sprobowac 🙂 dzieki ella za podpowiedz 🙂 i ciwesze sie, ze u ciebie wszystko dobrze 🙂
kobitki z oczkami na zapalki - po powrocie do domu zalecana drzemka 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cygnee napisał(a):
moze jak ja bede teraz u poloznej to tez nasciemniam ze sie boje, czy wszystkjo jest ok i tak dalej, moze i mnie wysle na dodatkowe usg 😁 a co tam, warto sprobowac 🙂 dzieki ella za podpowiedz 🙂 i ciwesze sie, ze u ciebie wszystko dobrze 🙂
kobitki z oczkami na zapalki - po powrocie do domu zalecana drzemka 🙃


Cygnee w pierwszej ciazy tak samo kabionwalam i tez sie udalo 🙂 🙂 🙂. Nie mamy nic do starcenia wiec trzymam kciuki za Was 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Mamuśki, ja też ledwo wstałam, bo do nocy na Skype siedziałam i teraz za to płacę, Ella1 jak to fajnie słyszeć od lekarza takie wiadomość, no nie? Aż, się chce. Fajnie masz, że synka do przedszkola odprowadzasz, to z korzyścią dla niego, mnie się wydaje, że Lenka tu traci, bo nie ma kontaktu z rówieśnikami, więc stoi w miejscu, ale niedługo to się zmieni, bo od września też idzie do przedszkola, ciekawa jestem jak to będzie.
Miłego dzionka, spadam pokazać swoje PPD, czyli przygody z gruźlicą cd...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny 🙂
Ja też dzisiaj jakoś nie wyspana ale zaraz zrobie sobie małą kawke i mam nadzieje że mnie postawi na nogi ( od 2tygodni dopiero pije kawe)
Ella1 super że badania wyszły OK, teraz to najbardziej cieszy 🙂)
Ja zaraz wybieram się na zakupy, wyrosłam już praktycznie z wszystkiego- 7kg na plus -może coś fajnego znajde na wyprzedażach i chciałabym kupić coś nowego dla Oskarka, bo jak narazie kupuje używane 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia

Cygnee w pierwszej ciazy tak samo kabionwalam i tez sie udalo 🙂 🙂 🙂. Nie mamy nic do starcenia wiec trzymam kciuki za Was 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂


a nie bedzie za pozno na usg?? bo ja mam wizyte u poloznej dopiero w 25 tygodniu (ostatnia mialam w 17 😞) i zanim ona mi zabookuje usg to moze byc tak okolo 27-28 tydzien, da sie jeszcze cos zobaczyc?? np plec?? 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Następne usg planowane jest w 31-32 tygodniu ( czyli np. 30 tydzień i 3 dzień ). To tylko z 6 tygodni to wcale nie tak długo babki, bo mi się zacznie jutro 25 tydzień.

Ja mam obawy przed tymi ćwiczeniami w szkole rodzenia, pani ginekolog pozwoliła, ale zobaczymy jak będzie. Zaczynam od 17 sierpnia.

Cygnee brzusio mam podobnej wielkości. Płeć da się zobaczyć 🙂. Gorzej z dokładną oceną serca, wszystko jest po prostu proporcjonalne większe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...