Skocz do zawartości

Witajcie Listopadówki 2011 | Forum o ciąży


coriana

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 21,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosiaq

    1781

  • Cherry

    2655

  • Shelby

    2530

  • madzia_m3

    1652

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Też biorę żelazo, kwas foliowy, prenatal i urosept 2 tabl dziennie - profilaktycznie....

Fakt przy żelazie są problemy w kibelku ale jak dobrze że istnieje siemienie lniane....

p.s. przeraziła mnie cena żelaza 46 PLN !!! to jakieś ździerstwo !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
madzia_m3 napisał(a):
Cherry 🙂 ale tak naprawdę wielkość obwodu brzucha nie ma za wiele wspólnego z chudością. Dajcie dziewczyny sobie naprawdę na luz 🙂


Myślę że cos może mieć bo gdybym była przed ciążą szczuplejsza miała bym mniej w obwodzie.... Gdyby moje wymiary przed ciążą były zbliżone do waszych pewnie było by podobnie.... Ja przed ciążą miałam jakieś 82 w tali a z 94 w pasie (najszersze miejsce)

Ja się nie wstydzę tego.... Wręcz przeciwnie uważam że jestem kobieca.... tylko czasami chyba jak każda z nas wpędzam się w kompleksy .... ale tylko czasami 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

madzia_m3 napisał(a):
Dziewczyny tylko pilnujcie swojego wypróżniania, żeby przy okazji nie nabawić się jak ja hemoroidów, bo przy braniu żelaza zaczynają się poważne problemy.


Przeczytałam kiedyś ze żelazo powoduje zaparcia lub rozwolnienie. W moim przypadku to drugie 🙂 zreszta to chyba nie od żelaza bo od poczatku ciązy nie mam problemów z wypróżnianiem.

Cherry jakie żelazo kosztuje 46zł? Ja za pregnamed żelazo zapłaciłam 20zł. ale tam jest żelaza 30mg moze masz większe dawki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Shelby napisał(a):
też mi się tak właśnie wydaje, że ta hemoglobina 10 to całkiem okej

wczoraj zmierzyłam obwód brzucha: mam brzuch na 102 😁 centymetry oczywiście 😉


Shelby wyobraź sobie ze ja tez na to dzisiaj wpadłam no i u mnie 104 cm 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪dodam przed ciążą było 73 cm 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁.

Judzia kurcze ale fajnie mamy ta samą date porodu 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 Ciekawe która bedzie pierwsza????? a moze ktos inny nas wyprzedzi????? 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pewnie będziecie rodzić jedne z pierwszych. Może na październik się załapiecie 😉.

Choć czytając te wszystkie historie na forum dla lipcówek to nigdy nic nie wiadomo 🙂.

Ja dzisiaj jadę odebrać firanki i zasłonki dla małego, bo tamten pokój jest całkowicie nie urządzony.

P.S Ja miałam 68 przed porodem w pasie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
madzia_m3 napisał(a):
Ja się teraz do wielorybów zaliczam 🙂


😉 rozpakujesz się i będzie po 😉

u mnie pewnie zostanie jak było 😁 czyli kluska jak się patrzy 😁 😁 😁

Przeszło jak Kacperek się obudził i zaczął brykać 😮 (to ziewanie)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny 🙂
jeszcze wróce do tematu żelaza, bo po ostatnich badaniach okazało się, że mam za mało hemoglobiny i po konsultacji z lekarzem kazał mi brać 2xdziennie ascofer, który bez recepty kosztuje 11zł, więc polecam 🙂 próbowałam pić sok z buraków ale jakoś nie chce mi przejść przez gardło 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
zuzannaa35 napisał(a):
Cześć dziewczyny 🙂
jeszcze wróce do tematu żelaza, bo po ostatnich badaniach okazało się, że mam za mało hemoglobiny i po konsultacji z lekarzem kazał mi brać 2xdziennie ascofer, który bez recepty kosztuje 11zł, więc polecam 🙂 próbowałam pić sok z buraków ale jakoś nie chce mi przejść przez gardło 😞


Te opakowanie mi się już kończy i myślę że zrobię tak: jeśli będzie potrzeba nadal łykania żelaza to wezmę od brata on ma jakieś (oczywiście skonsultuje z lekarzem). On ma prawie całe opakowanie. Kupił na początku leczenia ale potem miał raz na dwa tygodnie transfuzje więc nie mógł brać żelaza więc ja je skubnę hehehe bo po co ma się zmarnować ... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gosiaq napisał(a):
nooo, normalnie chodzące chudzinki 🙂
ciekawa jestem, ile mają nasze brzuszkowe chuderlaki: Lala89, Kukunari...


gosiaq 🙂 aż sama z ciekawości się zmierzyłam bo widze że wszystkie tutaj szalejecie 😁
tuż pod pępuszkiem mam 84, niestety nie wiem ile było przed ciążą.. 🙂 ogólnie jestem 4kg na plusie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lala89 mój mąz coraz bardziej się obawia pójscia ze mną na poród 🙂

Wróciłam z usg. Lekarz zrobił mi zdjęcie na potwierdzienie ze to dziewczynka, wiec skoczyłam do galerii i kupiłam pare ciuszków. Buzie nadal Emilka zasłaniała ale lekarz mogł zobaczyc 3/4 górnej wargo i jest w porządku.
Udało się zrobić jedno zdjecie buźki ale tylko z boku bo oprócz rączek z przodu przy twarzy Emilka miała sznur pępowinowy, który spowodował że na policzku są takie paseczki. Zdjęcie dostałam na papierze fotograficznym do albumu ale pstryknelam zdjecie ze zdjęcia i wklejam, szkoda tylko ze przez to gorsza jakość.
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/32/emilka23tydz.jpg/][IMG]http://img32.imageshack.us/img32/3159/emilka23tydz.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]

A tu dowód że to dziewczynka 🙂
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/11/usgiitrym19.jpg/][IMG]http://img11.imageshack.us/img11/160/usgiitrym19.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gosiaq napisał(a):
Marinel! cudne widoczki! można się wpatrywać godzinami, co?


tak Gosiaq. Załuję tylko że ta pepowina się tak kręciła i na tej buziuni kochanej są takie paseczki. No ale jak powiedział lekarz nie skłonimy Maleństwa do zapozowania. Nie chciałam tez długo męczyć mojego Skarba. Będziemy ją oglądac jak już się urodzi 🙂

Chodząc po sklepach stwierdzilam ze fajnei dostac ciuszki od kogos z rodziny, bo ja tyle czasu straciłam a wybrałam raptem dwie rzeczy. No i ceny bez promocji megowe. W tych markowych sklepach jest wyraźny podział na płeć. Dla dziewczynek króluje rózowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...