Skocz do zawartości

Witajcie Listopadówki 2011 | Forum o ciąży


coriana

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Mi się pojawiły pierwsze rozstępy jakoś w II trymestrze, ale mam sprawdzony sposób, nie tani, ale teraz nie mam ani jednego i mam bardzo zadbaną skórę : eucerin, olejek pielęgnacyjny:

http://allegro.pl/eucerin-naturalny-olejek-pielegnacyjny-ciaza-4678-i1762949339.html#gallery

Stosuje na piersi i na brzuch.

A na nogach mi się zrobił paskudny cellulit. Ale w ciąży nie wolno używać żadnych kremów, więc muszę przeczekać. Podobno to tak zwany cellulit wodny, który przechodzi, zobaczymy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosiaq

    1781

  • Cherry

    2655

  • Shelby

    2530

  • madzia_m3

    1652

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hmmm dziewczyny, dobrze, że każdy o kimś pamięta 🙂 Tym sposobem chyba nie zapomnimy o nikim. Ja często myślę o Cygnee, nawet dzisiaj rano zastanawiałam się po przeczytaniu posta od Jenefer, czy Ona może mieć jakiś kontakt z Cygnee (obie mieszkają w UK) ale pewnie to mało prawdopodobne. Zaczęłam się nawet zastanawiać nad tym żeby dla chętnych stworzyć jakiś "bank" nr. tel.? Nie wiem jak miałoby to wyglądać, ale na pewno jest do zorganizowania. Co Wy na to? Może wystarczy żeby dziewczyny mniej więcej podobierały się w pary i wymieniły w dwójkach numerami, to mało prawdopodobne żeby w jednym czasie dwóm kobietom przyszło np. nagle rodzić. A dzięki temu nie narazimy jednej osoby na koszty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To moja trzecia ciąża, mam już córeczkę Oliwię i synka Bartoszka a Mikołajek wyszedł nam tak niespodziewanie 🙂 A jeśli chodzi o mój brzuszek... no cóż jest całkiem pokaźny, ale w sumie ciaża to taki stan kiedy z kazdego kilograma i cm wiecej bardziej sie cieszę 🙂 Najważniejsze że dzidziolek zdrowo rośnie.
Dzięki za miłe przywitanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki, dzieki 🙂 z tym doświadczeniem to różnie bywa, bo napotkałam w tej ciazy na najmniej oczekiwane niesopodzianki, i zupełnie inaczej ja przechodze niz dwie poprzednie. a jeśli chiodzi o moje pociechy to córa juz duza bo ma 10 latek a synek 3,5 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
lenymama napisał(a):
Wow! Jest czego gratulować 🙂 Niezły dorobek 🙂 Jak dla mnie ideał, sama chciałabym mieć troje dzieci. Ale to pewne już, że poprzestanę na dwojgu 🙂 A jaka jest różnica wiekowa miedzy dziećmi?

ja tez myślałam że dwójeczka i koniec, a tu bach, mała załamka na początku, ale teraz ze szczęścia moge góry przenosić 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co do rozstępów - u mnie jakiś tydzień temu pojawiły się takie delikatne jasne kreski ale nie na brzuchu tylko bardziej z tyłu, powiedzmy na wysokości nerek. Póki co nic się dalej nie dzieje ale myślę że rozstępów nie uniknę 😞. Smaruję się kremem firmy pharmaceris, dobrze się wchłania i pachnie "kremowo" tzn nie jest intensywnie aromatyzowany co dla mnie jest zaletą. Chyba wyskoczę jeszcze do apteki sprawdzić czy jest ten Eucerin. Dodam jeszcze że od kiedy zauważyłam te kreski to smaruję się przynajmniej 3 razy dziennie. Myślę że jest sporo racji w twierdzeniu że jak mają się rozstępy zrobić to się zrobią ale jakoś lepiej mi ze świadomością że próbuję przeciwdziałać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
madzia_m3[b]myślę, że to zależy od potrzeb maluszka a jak wiadomo to sprawa bardzo indywidualna. Wiem to na przykładze chociazby moich dzieci, oliwka jadła w nocy tylko raz od urodzenia, natomiast Bartoszek dokładnie jak z zegarkiem w ręku co 2 godziny przez 24h na dobę. Myśle że warto zastanowić sie nad promowanym " karmieniem na żądanie".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aaa_aniusia napisał(a):
hej dzisiaj cos dziwnego sie dzieje jak dotkne brzucha w pewnym miejscu to czuje tak jak bym dotykala siniaka taki bol tylko ze z zewnatrz nic nie ma niewiem to normaalne miala tak ktoras??

a i jak wklejacie te imiona ?? buzka


kliknij w imię u jednej z mamuś, a wejdziesz na stronę, na której możesz przygotować własne 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Brzusie troche nadrobiłam ale nie wiele 🙂

Ja sie smaruje mleczkiem baby dream z rosmana i na ta chwile nie mam żadnego rozstepu Czynność powtarzam rano i wieczorem.Co do celulitu to u mnie jakas masakra Wczesniej miałam malutko koło jednego pośladka a teraz całe uda sa pomarszczone Mam nadzieje ze mi to zniknie po porodzie bo w tym stanie co jestem teraz to plażowanie odpada.

Dziewczyny czy macie takie naciski na krocze??? Mnie czasem tak boli ze aż mnie skręca??? Chwilkę tylko boli ale mocno. To jakaś norma czy powinnam isc do lekarza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
14A11 napisał(a):
Hej Brzusie troche nadrobiłam ale nie wiele 🙂

Ja sie smaruje mleczkiem baby dream z rosmana i na ta chwile nie mam żadnego rozstepu Czynność powtarzam rano i wieczorem.Co do celulitu to u mnie jakas masakra Wczesniej miałam malutko koło jednego pośladka a teraz całe uda sa pomarszczone Mam nadzieje ze mi to zniknie po porodzie bo w tym stanie co jestem teraz to plażowanie odpada.

Dziewczyny czy macie takie naciski na krocze??? Mnie czasem tak boli ze aż mnie skręca??? Chwilkę tylko boli ale mocno. To jakaś norma czy powinnam isc do lekarza



Ja mam jak za długo chodzę... Powiedziałm o tym mojej lekarce ona po sprawdzeniu szyjki macicy i ułożenia dziecka powiedziała że to normalne i że mam dużo nie chodzić ! Więc może pooszczedzaj się.... Z tym że te "duże chodzenie" to w ciąży naprawdę ma inne znaczenie niż normalnie hehehe 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...