Skocz do zawartości

Witajcie Listopadówki 2011 | Forum o ciąży


coriana

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
w wielkim skrócie. pojechałam na 8,30 do szpitala nie było wolnych sal do porodu bo tyle dzieci sie rodziło i musiałam czekać na korytarzu spacerując do ok 15godz. położyli mnie na salę podali oxytocyne bolesne skurcze zaczeły się ok 17 dostałam znieczulenie 50mg dolarganu i o 18:45 się urodził. poszło szybko dzięki mojej lekarce mały miał za krótką pępowine i musiał być odsysany vacum-próżniowo ale wszystko jest ok później dostałam krwotoku z macicy i musiałam być łyżeczkowana po czym miałam zszywane krocze które nacieła lekarka. powiem wam że sam poród był wielką ulgą i nie pamietam bolów porodowych tylko bóle krocza które jeszcze towarzyszą ale już jest o niebo lepiej każy dzień jest lepszy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosiaq

    1781

  • Cherry

    2655

  • Shelby

    2530

  • madzia_m3

    1652

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
madzia_m3 napisał(a):
Ania 🙂 bosko, że jesteś...

Lenymama te zdjecia wspaniałe...podziwiam kondycję jaką masz 🙂

Lala twój brzuszek malutki, a Ty taka drobniutka 🙂 podziwiam kobitki, które potrafią utrzymać taką figurę.

Ktoś pytał o tort. Polecę parę przepisów wypróbowanych prze zemnie i naprawdę b. prostych :

http://www.kwestiasmaku.com/desery/torty/tort_cappuccino/przepis.html

http://www.kwestiasmaku.com/desery/ciasta/ciasto_czekoladowe/przepis.html (tutaj do bitej śmietana dodać Śmietana!, żeby śmietana się nie ulotniła

Jeśli chodzi o tort owocowy to tu przepis z truskawkami, ale można dać każde owoce i będzie pychota

http://mojewypieki.blox.pl/2011/06/Tort-smietankowo-truskawkowy-najprostszy.html


u mnie 10kg na plusie, wiekszosc poszla w brzuch, troche w uda ostatnio to zauwazyłam, i dziwne bo w 6-7 miesiącu miałam celulit na udach czego wczesniej nie mialam, a teraz juz nie 😮
Bałam się że 9 miesiącu przybędzie mi najwięcej, ale przez te wszystkie głupie sytuacje jem bardzo mało, bo nie mam apetytu - ale bardzo bardzooo podchodzą mi gumy do żucia 🤔


Kukunari zaproszenia cudne! śliczne i baardzo pomysłowe!
a ten tort z tych pianek - musze ten pomysł ukraść i coś wykombinować kiedyś 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Shelby napisał(a):

czy ciśnienie 145/77 to powód do zmartwień?


powinnas to skonsultowac - jak bylam z mia w ciazy tydzien przed mi skoczylo cisnienie i w rezultacie kazano mi byc w szpitalu praktycznie codziennie na badaniach - moczu, KTG...
Szukano bialka w moczu - nie znaleziono ale awanture zrobili - nawet przepisali mi jakies tabletki zbijajace cisnienie ale po jednej omal nie zemdlalam tak mi sie slabo zrobilo i odpuscilam... Sadzac z tutajeszgo podejscia do ciazy i ciezarnych (nikt sie zbytnio niczym nie przejmuje) to chyba musialo swiadczyc ze cos jest nie tak bo reakcja natychmiastowa ze strony lekarzy. Wiec radze sie skonsultowac i kontrolowac cisnienie jesli sie bedzie utrzymywac to smigaj do szpitala bo tak byc nie powinno!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Shelby nie jest powodem do zmartwień jeśli się zmniejszy. Czasami chwilowo może być podwyższone. To też zależy jakie jest twoje normalne ciśnienie.

Ja mam ciśnienie ok, ale puls spoczynkowy nawet mam po 125, wszystko podobno od tych lekarstw na tarczycę, mam nadzieję, że po ciąży przejdzie, bo zdarzają mi się takie dziwne kołatania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nooo już 137/64 🙂 także magiczna granica 140 nie została przekroczona

we wtorek wizyta i mam nadzieję do niej doczekać bez wyjazdów do szpitala 🙂

w ogóle, moja mama znalazła kartę ciąży ze mną! ale dokument historyczny 😁 mówię Wam! fajnie się to oglądało, chociaż to taki świstek, że od samego oglądania mógłby się podrzeć 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a przepraszam za te moje spamy, ale właśnie mi się przypomniało, że moja matka chrzestna, która zwykle mało się mną interesuje, wczoraj przyjechała do mamy na imieniny i przywiozła mi fajną rzecz - książkę "Moje dziecko, rozwój dziecka od 0 do 3 lat" 🙂 wyd. SBM

takie, jak to mówię, dla mało zorientowanych - nawet jest obrazkowa (zdjęciowa) instrukcja zmiany pieluchy 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
shelby - no to pewnie nadmiar wrazen spowodowal skok cisnienia 🙂 dobrze, ze juz spadlo...Najgorzej jak sie utrzymuje pomimo iz na prawde nic nie robisz... Az mnie zmobilizowalo do zmierzenia sobie - i niziutkie wyszlo na szczescie 🙂
Jak mi wtedy wykryli to wysokie cisnienie pod koniec to badali mnei na wszystkie strony, zeby sprawdzic o co chodzi w rezultacie wyszlo, ze nicn ie znalezli poprostu tak moj organizm przygotowywal sie do porodu... mimo iz zwykle jestem niskocisnieniowcem...
wiec kochana posprawdzaj sobie czasem moze i na ciebie niedlugo kolej 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kukunari napisał(a):
shelby - no to pewnie nadmiar wrazen spowodowal skok cisnienia 🙂 dobrze, ze juz spadlo...Najgorzej jak sie utrzymuje pomimo iz na prawde nic nie robisz... Az mnie zmobilizowalo do zmierzenia sobie - i niziutkie wyszlo na szczescie 🙂
Jak mi wtedy wykryli to wysokie cisnienie pod koniec to badali mnei na wszystkie strony, zeby sprawdzic o co chodzi w rezultacie wyszlo, ze nicn ie znalezli poprostu tak moj organizm przygotowywal sie do porodu... mimo iz zwykle jestem niskocisnieniowcem...
wiec kochana posprawdzaj sobie czasem moze i na ciebie niedlugo kolej 😉


nie, nie, ja jeszcze nie chce swojej kolejki 🙂 ja przepuszczam panie ciężarne przodem 😁 ja poczekam 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Shelby napisał(a):
kukunari napisał(a):
shelby - no to pewnie nadmiar wrazen spowodowal skok cisnienia 🙂 dobrze, ze juz spadlo...Najgorzej jak sie utrzymuje pomimo iz na prawde nic nie robisz... Az mnie zmobilizowalo do zmierzenia sobie - i niziutkie wyszlo na szczescie 🙂
Jak mi wtedy wykryli to wysokie cisnienie pod koniec to badali mnei na wszystkie strony, zeby sprawdzic o co chodzi w rezultacie wyszlo, ze nicn ie znalezli poprostu tak moj organizm przygotowywal sie do porodu... mimo iz zwykle jestem niskocisnieniowcem...
wiec kochana posprawdzaj sobie czasem moze i na ciebie niedlugo kolej 😉


nie, nie, ja jeszcze nie chce swojej kolejki 🙂 ja przepuszczam panie ciężarne przodem 😁 ja poczekam 😁


jak to?? 😉 tchorzysz??? 😜 😉 czy chceszp oczekac do terminu?? 😉 przyznaj sie bez bicia 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
to nie ze strachu, to z powodu marzeń! 🙂

po prostu 6 listopada mam rozdanie dyplomów, a że zawsze marzyłam o tym, że będę miała na sobie togę, biret i odbiorę dyplom od utytułowanej mądrej głowy, to kurcze, nie chciałabym żeby mi to umknęło!

poza tym to ostatnia okazja, by spotkać się ze znajomymi ze studiów (impreza miała być dzisiaj, ale ktoś z nieznanych mi powodów postanowił ją przełożyć - ach jak się "ucieszyłam")
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam dziewczyny 🙂
dzisiaj humor troszke lepszy, choc z mezem nadal nie rozmawiam...
ale to pewnie przez zdjecia, ktore dostalam z sesji z mama, kuzynka i chrzestna 🙂 wrzucilam je na fb 🙂

Aniu - witamy!!! i jeszcze raz gratulacje, i zycze przespanych nocek i zdrowego Maluszka 🙂
Lala - sliczne zdjecie...

a ja zauwazylam dzisiaj rozstepy!!! 😞 nie na brzuchu, ale na boczkach- nawet bardziej na plecach 😮 poza tym na udach 🤢 beznadzieja...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Shelby napisał(a):
kukunari napisał(a):
shelby - no to pewnie nadmiar wrazen spowodowal skok cisnienia 🙂 dobrze, ze juz spadlo...Najgorzej jak sie utrzymuje pomimo iz na prawde nic nie robisz... Az mnie zmobilizowalo do zmierzenia sobie - i niziutkie wyszlo na szczescie 🙂
Jak mi wtedy wykryli to wysokie cisnienie pod koniec to badali mnei na wszystkie strony, zeby sprawdzic o co chodzi w rezultacie wyszlo, ze nicn ie znalezli poprostu tak moj organizm przygotowywal sie do porodu... mimo iz zwykle jestem niskocisnieniowcem...
wiec kochana posprawdzaj sobie czasem moze i na ciebie niedlugo kolej 😉


nie, nie, ja jeszcze nie chce swojej kolejki 🙂 ja przepuszczam panie ciężarne przodem 😁 ja poczekam 😁


Buhaha, nieźle, jaka kulturalna ta nasza Shelby 🙂)
Kukunari, wiem, wiem, że w Dublinie mieszkacie, ale czy dobrze zrozumiałam, gdy pisałaś o Fuerta - chodzi o Kanary? My baaaardzo lubimy tę część świata, jest bez porównania fajniejsza niż Azja, zawsze to Hiszpania i mamy same dobre wspomnienia z tego miejsca. A jaki prezent Wasza Gwiazdeczka dostanie na drugie urodziny?
Dzisiejszym rodzicom to się jednak chce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...