Skocz do zawartości

Witajcie Listopadówki 2011 | Forum o ciąży


coriana

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 21,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosiaq

    1781

  • Cherry

    2655

  • Shelby

    2530

  • madzia_m3

    1652

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
yenefer07 napisał(a):
Madziu_m3 popieram to co napisałaś...ja marze o powrocie do Polski, choć wielu znajomych stąd tego nie rozumie...wszędzie tylko słyszę...a, bo w Polsce nie ma pracy, ciągle trzeba martwic się o pieniądze itd...może i tak, ale dla mnie życie z dala od rodziny i przyjaciół to nie życie...i żadne pieniądze nie są w stanie mi tego zastąpić...i chyba wolę żyć skromniej, ale za to być szczęśliwa 🙂 Choć nie mówię, że Ci , którzy decydują się na życie w innym kraju nie są, bo każdy z nas odnajduje szczęście w czymś innym...a i wiele osób nie ma po prostu do kogo czy czego wracać!


Pysie moje Kochane ale Czechy to nie Anglia czy Austria to jest sąsiedni kraj i nawet podróż do PL jest czasami krótsza niż pomiędzy miastami polskimi. To są tylko Czechy a jesli kiedykolwiek bym zdecydowała się na zamieszkanie tam to na pewno nie w Pradze bo te miasto jest piękne ale tylko do zwiedzania. Ja całe życie marzyłam o małym miasteczku w jakim mieszkam teraz i jeśli miałabym decydować o jakiejkolwiek zmianie to właśnie tylko tak....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mdg87 napisał(a):
Bulhakova Ja ide juz 2-go albo 3-go 😁 do szpitala, choc termin mam na 8-go. Ja juz biore torbe z rzeczami dla malucha 🙂 Bedzie pod lozkiem lezala i czekala.

No to przynajmniej nie będziesz leżała w długi weekend kiedy pewnie nikogo nie będzie w szpitalu i i tak nic się nie będzie działo...
Chyba też zabiorę tą torbę - tylko, że boję się, że jak będę się musiała przenosić w inne miejsce (lekarz mi powiedziała, że przeludnienie na patologii i możliwe, że na chwilę położą mnie gdzie indziej) to z dwiema torbami nie dam rady - a męża nie będzie bo będzie w robocie...
Z drugiej strony mają mi zamiar zrobić jutro test oksytocynowy - a jak nie uda im się zatrzymać skurczy? - muszę mieć rzeczy ze sobą bo jak zacznę rodzić........
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Martka brzunio piekniasty 🙂 🙂 🙂 i wózeczek też 🙂

Mam do Was pytanie też męczą Was sny erotycze? To normalnie jakaś maskara ja mam sny jak pronole jakieś 😮 😮 😮 i chyba przez to przekrwienie pochwy i macicy....

Szczerze aż mi głupio o tym pisać ale ja od 2-3 miesięcy tak mam... !

HAHAHA TO JAK ZWYKLE DOWALIŁAM 😁 😁 🙃 😁 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cherry napisał(a):

Mam do Was pytanie też męczą Was sny erotycze? To normalnie jakaś maskara ja mam sny jak pronole jakieś 😮 😮 😮 i chyba przez to przekrwienie pochwy i macicy....
Szczerze aż mi głupio o tym pisać ale ja od 2-3 miesięcy tak mam... !
HAHAHA TO JAK ZWYKLE DOWALIŁAM 😁 😁 🙃 😁 🙃

Ja też mam więc chyba jesteś normalna 😉
Mężowi powiedziałam - powiedział, że zawsze byłam nadpobudliwa hahaha 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja dostałam od koleżanki Fissan bo powiedziałam jej że mam rozstępy a ona miała prawie cały niezużyty. Ale szybko się skończył. Teraz za radą Madzi stosuję od 3 tygodni Eucerin i nie wiem czy te rozstępy się zmniejszają, ale przynajmniej mnie skóra na brzuchu nie swędzi. Od początku ciąży stosowałam krem Perfecta Mama Dax Cosmetic, a i tak mi się zrobiły rozstępy. A ten olejek starcza mi na miesiąc smarowania, a nie oszczędzam go i dwa razy dziennie walę na brzuchol 🙂 właśnie kupiłam drugi żeby czasem mi nie brakło 😜 no i super się wchłania. Moje raczej nie znikną ale nie poddaję się w walce z nowymi 😜

Marinel ja powtarzałam badania na kiłę, HBs, HCV, plus mocz i krew, a dodatkowo po raz pierwszy robiłam badanie na HIV. Badania zrobiłam 20 października a będę rodzić w okolicach 16 listopada więc miesiąc przerwy, a już nie muszę powtarzać ani krwi ani moczu, bo wyniki były dobre.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bulhakova napisał(a):
Cherry napisał(a):

Mam do Was pytanie też męczą Was sny erotycze? To normalnie jakaś maskara ja mam sny jak pronole jakieś 😮 😮 😮 i chyba przez to przekrwienie pochwy i macicy....
Szczerze aż mi głupio o tym pisać ale ja od 2-3 miesięcy tak mam... !
HAHAHA TO JAK ZWYKLE DOWALIŁAM 😁 😁 🙃 😁 🙃

Ja też mam więc chyba jesteś normalna 😉
Mężowi powiedziałam - powiedział, że zawsze byłam nadpobudliwa hahaha 😁


😁 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marinel, wiedziałam, że szybko się z tym uwiniesz. Doświadczenie bardzo niefajne, ale najważniejsze, że już za Wami. Dzielna dziewczyna z Ciebie 🙂
Gosiuq a skąd u Ciebie ten nerw? Kochana tyle Ci przesyłam dobrej energii ile Ty sama zawsze dajesz. Duuużo, duuużo! Będzie dobrze 🙂
Martka powiedz czy przed drugą cc bałaś się bardziej niż przed pierwszą? A jak jest teraz, przy trzeciej? Mnie dopada paniczny lęk, że wiek, że to druga cc, że coś schrzanią. Jak jest u Ciebie, też masz większe obawy niż przy poprzedniej?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cherry pewnie masz rację z ta odległością, gdybym mieszkała np w Niemczech , nawet 2 godz drogi od domu, to pewnie byłoby inaczej...bo nawet na weekend można wtedy podskoczyć z 2 razy w miesiącu..., a Ty masz tak blisko do Czech, że nawet nie odczułabyś różnicy...na takie coś jeszcze mogłabym przystać...ale u mnie niestety to co najmniej 18 godz przy ładnej pogodzie i mnóstwo pieniędzy na benzynę, prom itd. A nie wspomnę jak raz jechaliśmy w zimie 28 godz, gdzie Mój zdrzemnął się tylko raz przez 45 minut...masakra!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
My już po zakupach. Kupiłam Synusiowi kocyk taki cieńszy bo gruby już mam, podusię malutką o większą też mam, sobie kupiłam herbatkę na laktację, bo położna powiedziała, że mogę zacząć już ją pic, a no i muszę zrezygnować z tak dużej ilości pieprzu, papryki ostrej, chili, a to uwielbiam. Pizze muszę mieć zawsze najostrzejszą 🙂 Dziś wstawię zdjęcia "naszego pokoiku" 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mdg87 napisał(a):
Bulhakova tez mam skierowanie na OCP ciekawe ile tam poleze zanim sie cos zacznie dziac. Jak mi sie nie chce tam lezec 😞 Bede miala takie wyczekiwanie.
Ide zjesc obiad i jade na ktg i rachunki zaplacic.

Słuchaj a jak mi zrobią test i nie będą mogli zatrzymać to co? rodzę i koniec?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja brzuch ostatnio też smarowałam Fissanem, ale bardzo niesystematycznie , więc to chyba u mnie kwestia genów, że nie mam rozstępów...natomiast po porodzie kupie sobie olejek Bio-Oil , żeby uelastycznić skórę ....co do cellulitu to mam troszkę na pośladkach i udach, ale u mnie to standard, bo się niezdrowo odżywiam, jednak po powrocie do Polski obowiązkowo zapiszę się na aerobik, bo zamierzam się wcisnąć do wakacji we wszystkie ciuchy sprzed ciąży!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bulhakova napisał(a):
No ale Ty się jeszcze może wyżyjesz - a ja już od dłuższego czasu nie mogę - tzn Pani Doktor odradziła... Więc mój mąż ma mega cykora i nie mam na co liczyć....


Nie no Kochana nie ma mowy! Odkąd Mały rusza się tak że widać i mąż dorwał encyklopedię właśnie z tym rysunkiem :



Sex jest nie możliwy! Nie ma mowy bo on ma teorie że nie będzie krzywdził własnego syna, że Mały sie przestraszy i takie tam.... i nic do niego nie dociera....

A ja mam te głupie sny i mam dość 😁 😁 😁

Bo zamiast zaspokoić swą chuć 😜 😉 to śnie o jakiś głupotach i.............. i doszło do tego że mam nawet orgazmy przez to ukrwienie.... masakra wolałabym mieć je w trakcie seksu z mężem a nie w snach do cholerki 😁 😁 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
😁 😁 😁 😁 😁
ale rysunek - mało tam jednak miejsca zostaje między główką a penisem... - może jakby nie widział tego tak OBRAZOWO to by się tak nie stresował. Mój Mąż mi powiedział, pukając mnie w czoło, że chyba bym nie chciała, żeby mi ktoś tak robił prawda?
Ja bym się tam nie bała - ale mój się bał od początku - widziałam, że był za każdym razem zestresowany...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cherry napisał(a):
Bulhakova napisał(a):
No ale Ty się jeszcze może wyżyjesz - a ja już od dłuższego czasu nie mogę - tzn Pani Doktor odradziła... Więc mój mąż ma mega cykora i nie mam na co liczyć....


Nie no Kochana nie ma mowy! Odkąd Mały rusza się tak że widać i mąż dorwał encyklopedię właśnie z tym rysunkiem :



Sex jest nie możliwy! Nie ma mowy bo on ma teorie że nie będzie krzywdził własnego syna, że Mały sie przestraszy i takie tam.... i nic do niego nie dociera....

A ja mam te głupie sny i mam dość 😁 😁 😁

Bo zamiast zaspokoić swą chuć 😜 😉 to śnie o jakiś głupotach i.............. i doszło do tego że mam nawet orgazmy przez to ukrwienie.... masakra wolałabym mieć je w trakcie seksu z mężem a nie w snach do cholerki 😁 😁 😁 😁 😁


niezle jestescie 🙂 ja snow erotycznych nie mam, ale jak mam ochote, to maz staje na wysokosci zadania 😁 choc tez sie pyta co chwile, czy przypadkiem dziecka po glowie nie bije 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bulhakova nie mam pojecia co wtedy.
Moj gin. stwierdzil, ze polozy mnie wczesniej w szpitalu, bo maly tydzien temu wazyl 2680g- drobniutki jest( ma to po rodzicach 😁). Wiec ja mam inna sytuacje niz ty. Ale jesli skurczy nie dadza rady zatrzymac to beda sie nasilac.... ale wydaje mi sie ,ze na pierwsze to daja taka minimalna dawke, ze na ktg pokaza sie skurcze minimalne- nie takie porzadne porodowe. Tak sprawdza, czy wogole to cos daje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bulhakova napisał(a):
😁 😁 😁 😁 😁
ale rysunek - mało tam jednak miejsca zostaje między główką a penisem... - może jakby nie widział tego tak OBRAZOWO to by się tak nie stresował. Mój Mąż mi powiedział, pukając mnie w czoło, że chyba bym nie chciała, żeby mi ktoś tak robił prawda?
Ja bym się tam nie bała - ale mój się bał od początku - widziałam, że był za każdym razem zestresowany...


Ja tez bym sie nie bała .... Pierwsze 3 miesiące było bez seksu bo brałam leki na podtrzymanie z powodu plamień.... potem było okej.... no i przyszedł 7 miesiąc i koniec! Bo widac już było jak Mały fika i w ogóle.... o teoriach z dziurą w czole już nie wspomnę 😁 😁 😁

Ci faceci !

Mój jeszcze chce ze mną rodzić a on tak przeżywa ta ciąże że ja się boję co to na porodówce będzie 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
😁 😁 😁 😁 😁 😁
Też miewam orgazmy w nocy - jestem niezaspokojona... Powiedziałam mojemu, że jak go dopadnę po połogu to się nie ogarnie.
A teraz trzeba jakoś uszanować.... co zrobić...
Facet Ci się nie przyzna, że go brzuch onieśmiela - będzie Ci gadał, że przecież cały czas mu się podobasz itd... ja tam w to nie wierzę... To musi jakoś działać na ich psychę.
Przestałam naciskać już w 7 miesiącu ale bardzo mi brakuje muszę przyznać...
MDG87 - ja mam nadzieję, że po jutrzejszym teście nie urodzę od razu, bo mąż wyjeżdża i będzie dopiero w sobotę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...