Skocz do zawartości

Witajcie Listopadówki 2011 | Forum o ciąży


coriana

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 21,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosiaq

    1781

  • Cherry

    2655

  • Shelby

    2530

  • madzia_m3

    1652

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Ja mialam termin na wczoraj 😉 ale nic sie nie zapowiada,ze sie cos wydarzy,bo ponoac dalej tam szczelnie zamkniete wszystko 😉
co do sexu 😉 przyjemnie ale nic nie daje 😉 juz dwa tygodnie temu zaczelam mojego ostro gonic,ze to tak profilaktycznie 😆 ale nie działa 😉
w przyszła srode mam sie zglosic do szpitala jak nic sie nie zacznie do tego czasu.

u nas tez na poczatku pazdziernika czesc czekała a czesc sie bala 😉a tak w polowie to juz wszystkie czekaly 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
madziek84 napisał(a):
Ja mialam termin na wczoraj 😉 ale nic sie nie zapowiada,ze sie cos wydarzy,bo ponoac dalej tam szczelnie zamkniete wszystko 😉
co do sexu 😉 przyjemnie ale nic nie daje 😉 juz dwa tygodnie temu zaczelam mojego ostro gonic,ze to tak profilaktycznie 😆 ale nie działa 😉
w przyszła srode mam sie zglosic do szpitala jak nic sie nie zacznie do tego czasu.
u nas tez na poczatku pazdziernika czesc czekała a czesc sie bala 😉a tak w polowie to juz wszystkie czekaly 😉

Eh... ja już jutro do szpitala na testy oksytocynowe... ale to nie z powodu przekroczenia terminu...
Wiecie co - chyba mi przez tydzień cycki strasznie urosły.... nie mogę się w bluzce dopiąć...
Wiecie, że się położyłam o tej 14tej i wstałam o 16tej - nie wiem co się dzieje.... i jeszcze bym się zdrzemnęła.
Gosiek pojechała do tego szpitala? bo się coś nie odzywa...?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
madziek84 napisał(a):
no ciekawe z tymi cyckami 😆 moze juz sie produkcja mleka zaczela i zostaniesz pazdziernikowa mama 😉
jesli chodzi o sennosc to moze miec to cos wspolnego z poziomem cukru w ogranizmie.
A co sie Gosi działo???

O nie nie nie.... ja nie zostanę październikową mamą - już mam ustalone kiedy się Eliza urodzi 😉
dopiero co robiłam morfologię i z cukrem wszystko ok... może się organizm przygotowuje do ciężkiego, wyczerpującego porodu 😞
Myślisz, że przez to mi cycki urosły - o kurcze.... no to zaczęłam się bać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny, czy jak wasze szkraby się gimnastykują to zdarza wam się usłuszeć, takie..hmm pstryknięcie jakby palcami się strzelało? Mo jak się tak intensywnie wygina, to czasem słysze takie pojedyńcze strzelenie, cichutkie, na chwile się ucisza, a potem znowu się kręci. Na pocżatku bałam się czy on tam sobie czegoś nie łamie. Palców na przykład. Ale nie zaprzestaje twj gimnastyki, więc chyba go nic nie boli 🙂 Ale takie dziwne to.

Wyniki badań:
1. Grupę krwi.
2. Ostatni wynik morfologii i badania moczu.
3. Wynik badania HBS-Ag.
4. Ostatni wynik badania WR.
5. Wyniki badań USG także te z początku ciąży.
6. Zaświadczenia od innych lekarzy specjalistów jeśli były przeprowadzane konsultacje np. od okulisty lub kardiologa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie ale z moją mamą się dogadać to jest cud... 😞 Mówię jej że mnie denerwuje że nie mam czucia a na do mnie że co ja ci poradze Ania (położna) nie spotkała się z takim przypadkiem ale jak się dziecko rusza to jest w porządku... 😞 I ze wzystkim tak jest... Zawsze albo nie ma co panikować albo to są uroki ciąży 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja juz po KTG a oto dzisiejsze :


Skurcze coraz czestsze sie pokazuja.Na wczesniejszych moze po 1 mialam.
Spytalam sie lekarza czy zamiast 2-go list. moge sie zglosic do szpitala 3-go. On na to, ze jesli do tego czasu nie urodze to tak. Jeszcze mam w poniedzialek zrobic KTG. Z jednej strony banan na twarzy a z drugiej strach .....

Gosia jakby cos sie dzialo to smialo dzwon po karetke- musza przyjechac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mdg87 a jak odczytać gdzie jest skurcz a gdzie nie? Mi ten zapis nic nie mówi 😞

Gosiu mama pewnie stawia na swoje doświadczenie, ale moim zdaniem nie powinna bagatelizować Twoich obaw, leków i dolegliwości. Może łatwo mi mówić bo nic mi nie dolega i w ciązy czuję się lepiej niż przed nią, ale nikt nie mówi, że w ciązy mamy cierpieć i czuć się źle. Pamietaj że jesteś bardzo młoda a to już końcówka ciąży. Zadzwoń do szpitala i zapytaj, pwoiedz o swojej temperaturze, drżeniu rąk i innych dolegliwościach i zapytaj czy możesz spokojnie czekać w domu na poród. Może nie będą kazali przyjeżdżać a uspokoją. Nie wiem czy położna powinna brać taką odpowiedzialność na siebie i mówić że jest w porzadku skoro Cię nie zbadała, nie jest w stanie określić przyczyny tych dolegliwości i zrobić ktg czy usg. A już na pewno nie powinna mówić takich rzeczy Twoja mama.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak podawałaś wyniki badania krwi i moczu i były idealne, więc może nie ma się czym martwić, ale może przyczyna tych dlegliwości leży gdzieś indziej.
Wierzę jednak że wszystko jest w porządku tylko Twój organizm się szykuje do porodu.

Gdyby jednak coś się działo a mama nie chciała Cię zawieźć to dzwoń po pogotowie. Tutaj chodzi o Wasze zdrowie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosia734 napisał(a):
Boli mnie to co ona mówi... 😞 Ale co ja sama moge... 😞 Nawet nie iwem gdzie mam konkternie zadzwnić... 😞


Gosiu oddział ginekologiczno-położniczy w Twoim szpitalu. Nawet jeśli nie odbierze właściwa osoba to cię przełączy albo poda inny numer. Ja mam dzwonić na sale porodową, moze znajdziesz taki numer gdzies na stronie swojego szpitala. Jeśli nie mozesz sobie poradzic to napisz w jakim szpitalu bedziesz rodzic i Ci poszukam,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
W łańcucie tam jest jeden
Ordynator oddziału tel. (017) 224-02-71
Lekarze tel. (017) 224-02-81
Położne ginekologia tel. (017) 224-02-34
Położne położnictwo tel. (017) 224-01-73
Sala matek tel. (017) 224-02-43
I te numery są podane... To chyba jak juz to do położnych na położnictwo ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosia734 napisał(a):
W łańcucie tam jest jeden
Ordynator oddziału tel. (017) 224-02-71
Lekarze tel. (017) 224-02-81
Położne ginekologia tel. (017) 224-02-34
Położne położnictwo tel. (017) 224-01-73
Sala matek tel. (017) 224-02-43
I te numery są podane... To chyba jak juz to do położnych na położnictwo ??


Tak Gosiu na położnictwo!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosiu nigdzie nie spotkałam się z takim opisem dolegliwości jak Twój ale może to normalne objawy końca ciązy. Najważniejsze ze czujesz córcię. Zachowaj spokój. Jesli nie zadzwonisz do szpitala a ja jutro spotkam położną w przychodni to opisze jej Twoje dolegliwości i zapytam czy sa groźne. Może to z przemęczenia i zdenerwowania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...