Skocz do zawartości

Witajcie Listopadówki 2011 | Forum o ciąży


coriana

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
zawiode niekktore - nie rodze....
Juz sama nie wiem co myslec... czop wypadl, skurcze mnie lapia dosc bolesne co jakis czas... w nocy ze 3 mnie zlapaly ale pomiedzy nimi spalam jak dziecko...
no nic musze czekac - moze dzis a moze jutro 🤪 Juz sie nawet nie doluje - staram sie myslec pozytywnie - przeciez kiedys wyjdzie 😉 Najwazniejsze zeby szybko i zdrowo 🙂

Ludzie sie na mnie smiesznie patrza bo wygladam jakbym duzy balon wlozyla pod bluzke - mam wrecz nienaturalna pilke z przodu...jak patrza nam mnie z tylu to czesto nie mysla, ze jestem w ciazy i jak im siep okaze z przodu to wybaluszaja oczy 😮 - tak jak w komediach albo filmach animowanych - pierwsze spojrzenie i po tym blyskawiczne drugie w to samo miejsce - tam gdzie brzuch hehehe - mialaysmy z mama niezly ubaw ostatnio w shoppingcentre - reakcje ludzi niepowtarzalne... a ja kul kul...
chcialabym urodzic w niedziele wiec chyba dzis wieczore przelece sie pare razy po schodach 😉 Tymczasem podjem smacznosci, ktore beda juz wkrotce zabronione...

Gosiaq - racja piekny ten wozek jestem zachwycona!!!! Az mnie zaskoczylo bo na oczy go nie widzialam a nie lubie kupowac w ciemno w internecie.... i te moje ulubione paseczki takie zywe 🙂

dobra lece na sniadanie....
ciao bellas :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosiaq

    1781

  • Cherry

    2655

  • Shelby

    2530

  • madzia_m3

    1652

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Wytam!! 🙂 🙂

Najpierw gratulacje Zani 🙂 🙂!!!!! Wszystkiego dobrego dla Ciebie i Emilci!! 😘 😘

a ja wpadłam poczytać troszkę, bo mój mały rozdarciuch nie daje mi nic zrobić w ciągu dnia!! 🤨 potrafi nawet 4-5 godzin nieprzespać w ciągu dnia, tylko marudzi... już czasem mam tego dosyć, gdyby nie mama chyba bym nic koło siebie nie zrobiła 🤢 mała mimo tego ze jest na rekach ciągle marudzi, w wózku marudzi, i tak cały dzień a czasem nawet noc... 🤨 gdzie się podziały te czasy, kiedy ja sobie smacznie spałam 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gosiaq napisał(a):
Ania! no właśnie ja chyba Maćka trochę później kładłam, ale teraz są też inne "wytyczne", więc wolę pytać 🙂
Jak tam Twoje Maleństwo? spacer już był?


Maluszek dobrze tylko że żółtaczka po mału spada i teraz podaje mu leki musiałam nawet jechać z nim na pobranie krwi 😞 😞 😞 😞 straszne to było. ogólnie jest bardzo spokojny śpi od3-5godz później przerwa i znów śpi 🙂 ma już miesiąc na spacery też zaczeliśmy szybko chyba jak miał 9dni bo w październiku było było bardzo ciepło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No mnie moja środowiskowa powiedziała, że mogę wyjść po 2 tygodniach, a wcześniej werandować 2-4 dni. I ja już się doczekać nie umiem 🙂 A pogoda jak na złość... wilgotno, ponuro, zimnawo (3 stopnie). Planuję mojego powietrzyć od połowy tygodnia (może wtorek?), będzie miał 11 dni, a bliżej weekendu wyjść na godzinkę chociaż 🙂
Sandra! Ty, jako mama listopadowa, podpowiedz, na ile wyszłaś na pierwszy spacer? bo tam macie teraz podobną pogodę jak my 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mi wczoraj położna powiedziała, że to tylko zależy ode mnie kiedy wyjdę z dzieckiem na dwór i na jak długo...tutaj mają zupełnie inne podejście do tego...powiedziała , że jak jest ładna pogoda, a akurat taka jest, to mam korzystać...ja jednak poczekam jeszcze kilka dni dla świętego spokoju i myślę , że tak we wtorek czy środę już wyjdę.

A i muszę się się pochwalić, że brzuszek też już mam malutki...jednak mimo wszystko od dziś ograniczam słodycze , więcej owoców, jogurtów czy płatki fitness...bo jak się teraz zaniedbam, to potem już nie zrzucę tego brzuszka!

No a mały jak aniołek dziś...położyłam go o 9 rano do naszego wyrka na poduchę i tak do tej pory śpi...tylko raz na boczek a raz na plecki 🙂 o właśnie o wilku mowa 🙂

A i Gosiaq super figurka!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gosiaq -po okolo tyg (5-7dni- nei pamietam )od urodzenia Mii wyszlismy na spacerek po raz pierwszy na 15 min pozniej co dziennie pare minut wydluzalismy czas... Pozniej juz chodzilismy na codzienne, 3 godzinne spacerki na ktorych smacznie spala 🙂 Ale nie sugeruj sie pogoda u nas wtedy bylo okolo 11 stopni a teraz jest 15 wiec chyba u was troche zimniej ale... i tak spacer wskazany nawet gdy jest zimniej... przeciwskazaniem sa deszcze i wiatry ale jak jest chlodno ale pogodnie to smialo mozna dzidziucha zabrac pooddychac swiezym powietrzem 🙂

Dziewczyny, ktorych maluchy maja problemy z ulewaniem polecam poduszke klin... jest tez dobra na rozwoj prawidlowego zgryzu 🙂 Ja juz zakupilam druga dla drugiej dzidzi - bo Mia caly czas spi na swojej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
spacerki - ach, ciekawe, czy się załapiemy w tym roku (jak poniżej -10 stopni się nie wychodzi) ?

przyjechał mój brat dziś (ojciec dwójki dzieci), nastał mnie, jak myłam wannę i skomentował, że brud mi przeszkadza, więc pewnie niedługo coś się zacznie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yenefer jaki sliczny Twój synuś.
Piszesz że jesz jogurty, owoce, płatki fitness? Karmisz piersią? Mi zalecili w szpitalu restrykcyjną dietę mogę jesć tylko gotowane, nawet owoców nie moge, jabłko z kompotu a jogurt naturalny... 😞 Macie jakieś przepisy co jecie, jakies porady dla matki karmiącej żeby brzuszek nie bolał? Mi zostało jeszcze 4kg do zrzucenia ale apetyt mam niesamowity.
Gratuluje Zaniu córeczki. Może nadrobię jutro co u Was, bo póki co ogarniam mieszkanie po długiej nieobecności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mam pytanie jak często karmicie w nocy? Moja Emilka wcześniej budziła się co 2h-3h w nocy a dzis spała ponad 5h bez jedzenia i mnie to zmartwiło. Wiem że jest jeszcze słaba po antybiotyku ale chyba powinnam dać jej pospac jesli nie domaga się jedzenia...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiadomość od Zani:
"Mała jest zdrowa, cały czas je i śpi. Karmię ją piersią i na razie jest ok. U mnie było cięzko ale dla małej warto było tyle cierpieć. Musieli mi dać znieczulenie. Teraz tylko bolą szwy bo mnie nacinali. Pozdrawiam Was i przesyłam gratulacje dla Agisal"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marinel napisał(a):
yenefer jaki sliczny Twój synuś.
Piszesz że jesz jogurty, owoce, płatki fitness? Karmisz piersią? Mi zalecili w szpitalu restrykcyjną dietę mogę jesć tylko gotowane, nawet owoców nie moge, jabłko z kompotu a jogurt naturalny... 😞 Macie jakieś przepisy co jecie, jakies porady dla matki karmiącej żeby brzuszek nie bolał? Mi zostało jeszcze 4kg do zrzucenia ale apetyt mam niesamowity.
Gratuluje Zaniu córeczki. Może nadrobię jutro co u Was, bo póki co ogarniam mieszkanie po długiej nieobecności.


Ja polecam:
rosolek na piersi z indyka ewentualnie kurczaka z marchewka i pietruszka tylko!!! delikatnie przyprawiony sola i pieprzem z makaronkiem lub kluseczkami z jaja... Pozniej z owej piersi mozna zrobic potrawke z ryzem do tego zjesc gotowana marchewke lub buraczki..
to danie najmniej alergizujace i nie powodujace bolow brzuszka maluszka 🙂
posznupie i odkopie pare przepisow dla karmiacych to powstawiam w naszym watku jedzeniowym...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marinel napisał(a):
Jeszcze mam pytanie jak często karmicie w nocy? Moja Emilka wcześniej budziła się co 2h-3h w nocy a dzis spała ponad 5h bez jedzenia i mnie to zmartwiło. Wiem że jest jeszcze słaba po antybiotyku ale chyba powinnam dać jej pospac jesli nie domaga się jedzenia...


Z Mia mialam to samo - pytalam pediatry co robic - powiedzila zeby sie nie przjemowac tylko cieszyc, ze mamy takie grzeczne dziecko i absolutnie nie wybudzac - chyba ze ma zoltaczke!
Jesli nie to kochna spij slodko zycze ci tego aby mala spala ci tak jak moja Mia - po 6 tyg zaczela przesypiac cale noce 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Shelby napisał(a):
och kukunari - jak to dobrze brzmi! hie hie ja też chce dzidzię, co będzie dużo spać 😁 ale jeśli to uwarunkowane genetycznie to i ja i mąż lubimy pospać 😁


no my wlasnie z moim tez dwa spiochy wiec moze genetycznie 😉 Z drugim sie okaze czy na pewno 😜 - oby!!! Wiecie jak opowiadam znajomym jak moja mia spala i spi to patrza na mnie jakbym klamala w zywe oczy - nie wierza - dopiero jak zostaja na noc u nas to sa w szoku.... Mia przesypia cale noce od 6tyg zycia - baaaa budzi sie o 10:30!!! wiec lenimy sie na calego 🙂 boje sie jak drugie nie bedzie takim spioszkiem 🤢 jak my damy rade 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny karmiacych malych alergikow i dzieciaczki z bolacymi brzuszkami polecam zakupienie sobie parowar-kombiwar - swietna sprawa na zdrowe odzywianie dla calej rodziny!! niestety sa dosc drogie ale jest szeroki wybor. Mozna sobie sprawic taki prezent na zblizajace swieta 🙂 Dobra inwestycja w zdrowie odzywianie calej rodzinki 😁
tutaj przykladowe:
http://www.skapiec.pl/szukaj/w_calym_serwisie/parowar+tefal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja mogę dodać tylko, że to duża oszczędność czasu 🙂 no i nic się nie przypala 🙂

wrzucasz ryż do miseczki, na drugie piętro marchewka, na trzecie kurczak, nakręcasz i już nic nie trzeba robić, idziesz do swoich spraw, jak zadzwoni dzwonek, że gotowe to wracasz i jesz 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
yenefer07 napisał(a):
Kochane a macie jakieś sposoby na czkawki maluszkowe, bo mój ma często po jedzeniu i przez to popłakuje czasem!

A co do parowaru to właśnie zamierzamy sobie zakupić, bo mamusia chce być szczuplutka na lato 🙂


na czkawke tylko cycus daj dzidzi popic jesli karmisz butla to sprobuj dac ostudzonej przegotowanej wody doslownie pare lyczkow... Niestety wiele dzieci ma czkawki do 3 a nawet 6 miesiaca zwyklep o jedzonku... ponoc to niedojrzalosc ukladu nerwowego 🤔 Ale pocieszajace jest to, ze niby je nie mecza/ nie przeszkadzaja az do 3 urodzin tak jak zwykle nas doroslych 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marinel ja niestety nie karmię piersią, po nieudanych próbach w szpitalu musiałam przestać, bo mały był wygłodzony, za to teraz wcina butlę , że ho ho...właśnie wszamał 90 ml 🙂

Sandra wózek przecudny, aż żałuje , że sama go nie zamówiłam!

No i jeszcze raz gratki dla ZANI, właśnie wysłałam jej smska 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka 🙂

Zaniu GRATULACJE!
Sandra a ja juz myslałam że może urodziłaś ;p U mnie czopu brak (choć nie jestem pewna czy w całości), skurczy brak NIC się nie dzieje.
Wózeczek piękny taki pasiasty 😉 Gdzieś miałam linka do niego, ale nie wiem gdzie.. także jak masz jeszcze namiary to może prześlesz? Ja wózek niby już mam wybrany.. ale jeszcze nie zamówiłam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...