Skocz do zawartości

Witajcie Listopadówki 2011 | Forum o ciąży


coriana

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 21,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosiaq

    1781

  • Cherry

    2655

  • Shelby

    2530

  • madzia_m3

    1652

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Shelby napisał(a):
znacie to?
mnie się to strasznie podoba, jak malutka Helenka śpiewa 😁 to jest takie urocze! i ta puenta! 😁 hahaha padam ze śmiechu 😁
http://www.musicme.com/#/Piotr-Rubik/titres/Piosenka-Dla-Helenki-t2580511.html?play=5099973024156-01_07


przyznam że pierwszy raz słuchałam, ale pioseneczka mnie rozbawiła 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry 🙂 Shelby, Cherry a Wy jeszcze tutaj?Na porodówkę marsz!!! 🙂

ZANIU EMILKA PRZEPIĘKNA 🤪 🤪 🤪
Mój Oskar też miał takie bujne włoski zaraz po porodzie i tak samo w szpitalu wszyscy się tą czuprynka zachwycali 🙂 Ale mam wrażenie , że już są odrobinę rzadsze niż na początku!
Z tym kroczem to będzie bolało...mnie już szycie tak mocno nie boli, ale mam wrażenie , że mi cała "mała" spuchła i wczoraj mega bolała, ale w piątek mam położną, więc luknie do środka 🙂
Super, że już jesteście w domku!!!

A u nas kryzys kupkowy zażegnany 🙂 Kupiłam herbatkę koperkową i rumiankową, które na szczęście pomogły 🙂Dobrze, że nie słucham położnej...bo ona mi nie kazała dopajać małego, ale ja robię po swojemu 🙂

Mamusie czy podajecie maluszkom witaminę D3? Tutaj jej nie podają dzieciom, ale mama mi przysłała i chciałabym dawać, ale czy powinnam?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
AAAAAAAAAAAAAa to juz wiem co to mop 😁 😁 😁 😁.,czyli bardzo często mam mopa na głowie 😁 😁 😁 😁 😁 😁.

A arbuzy zarąbiste 😁 😁 😁 😁 😁!!!!!!!!!

Dziewczyny a mała mi dała tak popalić wczoraj- niedosc ze caly wieczór i pół nocy spała jak "mysz na pudle" to po karmieniu o 04:00 rano wcale jej spanie ani lezenie nie bylo w głowie wiec łaziłysmy po domu 😮 😮 😮 😮!!!!! A gdy tylko próbowałam ja położyc to oczka jak "5 zł" i placz!!!! Dziewczyny czy u was tez tak jest??!!! 😮 😮.
Doszlismy z mezem do wniosku ze w wyniku połączenia jego "nasienia" z moją "komórką" wychodzi mieszanka wybuchowa- bo o spokojnych dzieciach to tylko mozemy poczytac 😁 😁 😁 😁 😁
A gdzie Kukunari i Lala???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yenefer u nas witaminkę D podaje sie obowiązkowo dziecku od urodzenia. Chyba że karmisz mlekiem modyfikowanym to wtedy jest już w mieszance.

ella1 moja Emi też ma takie okresy czuwania nawet w nocy że o spaniu nie mysli tylko leży i się rozgląda i nie pozwala zgasić światła 🙂
zaniu Emilka sliczna! i taka podobna do mojej! mojej włoski się troszkę wytarły więc uwazajcie na sliczna fryzurkę Emilki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ella1 u nas jest różnie, w dzień to praktycznie mały dzień śpi i jest grzeczny...a w nocy rożnie bywa...przedwczoraj wstał tylko raz , zjadł i poszedł znowu spać, dziś w nocy dwa razy...ale nad ranem marudził...generalnie w nocy jest gorzej niż za dnia, ale i tak uważam, ze jest bardzo grzeczny!
A ile ml zjada twoja dzidzia mniej więcej? Butelka karmisz już tylko?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yenefer07 napisał(a):
Marinel karmię mlekiem modyfikowanym i tam jest witamina D3, ale nie wiem czy nie za mało...bo moja koleżanka mimo wszystko podawała, więc szukam więcej opinii...czy mogę zaszkodzić jak będę mu podawać i tak?


położna na szkole rodzenia mówiła że podajemy tylko jeśli karmimy piersią. Myslę że przez okres zimowy jeśli będziesz podawać co jakis czas to nie zaszkodzisz maluszkowi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
yenefer07 napisał(a):
Ella1 u nas jest różnie, w dzień to praktycznie mały dzień śpi i jest grzeczny...a w nocy rożnie bywa...przedwczoraj wstał tylko raz , zjadł i poszedł znowu spać, dziś w nocy dwa razy...ale nad ranem marudził...generalnie w nocy jest gorzej niż za dnia, ale i tak uważam, ze jest bardzo grzeczny!
A ile ml zjada twoja dzidzia mniej więcej? Butelka karmisz już tylko?


Yenefer moja Maja zjada 135 ml mleczka na raz 🤪 🤪 i to jej wystarcza na 4 godzinki 🙂.
ja nie podaje wit D bo jest juz w mieszance!!!!
ale od 6 tygodnia bede podawac TRAN!!!!!!!!
Yenefer u nas tylko butla i ja tez małej daje czasami popic herbatke hippa od 1 miesiaca!!!!
A wlasnie dziewczyny dla tych co maja problemy z kupkami to polecam PLANTEX do kupienia w aptece u nas wspaniale sie sprawdza ja dodaje troszke do mleczka i jest oki!!! Mozna tez podawac po posiłku 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ella1 no ja mam herbatki Hipp od pierwszego tygodnia , naprawdę pomogły!
Mój Oskar zjada na razie dużo mniej w okolicy od 60-90 ml, ale to pewnie wynika stąd, że jest bardzo malutki, nawet 3 kg nie waży jeszcze...mam nadzieję, że mi go położna zważy w piątek, bo chcę wiedzieć czy przybiera na wadze!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Slyszalam ze te herbatki Hipp sa dobre, problem tylko ze zawieraja cukier/glukoze, sa slodkie i pozniej ciezko zeby dzidzia wode pila, mozna tez robic bardzo slabe herbatki z kopru czy rumianku, takie naturalne ziolowe.
Jesli chodzi o UK to jesli sie karmi mlekiem modyfikowanym to nie trzeba podawac wit D dodatkowo.
A obiad dzis u mnie- golabki pieczone w piekarniku, wykorzystuje ostatnie chwile gdzie moge jesc ciezkostrawne potrawy-kapusta+cebula-mam zamiar karmic piersia wiec dieta po porodzie bedzie obowiazkowa, chyba ze sie nie uda to tez nie bede rozpaczac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Yenefer ja wychodząc ze szpitala dostałam takie wytyczne: noworodkom karmionym pokarmem matki należy podawać witaminę K w dawce 25 mikrogramów na dobę od 8 doby do końca 3 miesiąca życia, a witaminę D3 w dawce 400 jednostek na dobę od dnia wypisu.

Ja zaczne dawać Emilce od soboty te witaminy bo mam takie w kapsułce twist-off (w jednej kapsułce dwie witaminy). Ale jeśli ty nie karmisz piersią to nie musisz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zaniu mój dostał w szpitalu zastrzyk z witaminy K i już nie muszę podawać, bo miałam wybór, albo zastrzyk jeden , albo kropelki...a witaminę D będę podawać chociaż po kropelce przez jakiś czas, bo moja przyszła szwagierka też karmi butelką od urodzenia jej bliźniaczek i podawała tą witaminę...tutaj jej nie dają, ale nie chcę czegoś zaniedbać...może chociaż co drugi dzień, zobaczę jak mały reaguje na to...boje się tej angielskiej służby zdrowia, chociaż tutaj więcej dzieci się rodzi i jakoś zdrowe są...ale mimo wszystko 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U mnie dzisiaj gołąbki bez zawijania 🙂 idę na łatwiznę 🙂 na szczęście mogę jeść wszystko 🙂 chyba nie dałabym rady na diecie matki karmiącej!

No właśnie zdania są podzielone co do tej witaminy D, jejku nawet nie wiecie jak mnie to wkurza...bo nie wiem czy dawać czy nie...a nie chce ani zaszkodzić dziecku...ani czegoś zaniedbać!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...