Skocz do zawartości

Witajcie Listopadówki 2011 | Forum o ciąży


coriana

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 21,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosiaq

    1781

  • Cherry

    2655

  • Shelby

    2530

  • madzia_m3

    1652

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Lala89 i Shelby Wasze Dzieciaczki śliczniusie i faktycznie większość naszych bobasków ma takie bujne włoski 🤪 🤪 🤪

Co do smoczka to dałam małemu na drugi dzień po tym jak wróciliśmy ze szpitala i powiem szczerze , że czasem naprawdę pomaga, zwłaszcza podczas przebierania, ale jakoś mocno za nim nie przepada, używamy tylko w awaryjnych sytuacjach 🙂

No mały już dziś lepiej i zrobił meeega kupkę 🙂 co zawsze cieszy mamusię 🙂 a i coraz częściej sika podczas przebierania 🙂 Nie wyrabiam z praniem ciuszków!!! A i też niektóre robią się przykrótkawe...tyle nakupiłam tych ciuszków, że połowy nawet nie ubiorę! Szkoda, że to nie wiosna, to bym go stroiła i stroiła 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aaa-aniusia- powiedz mi czy twoj synek lubi sobie siedziec w tej hustaweczce?? ?
Ja mam identyczną i wlasnie sie zastanaiwam czy mozna juz małą tam wkladac???
I czy naprawde fajne jest to automatyczne bujanie??????

Gamesz--- Shelby urodzila synka Maksymiliana- 59 cm i 3900 o ile czegos nie pomieszałam 😉 😉 😉 😉 😉

Paula- trzymam kciuki za WAS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! zycze Tobie i reszcie Dwupaków aby to bylo juz dzis, juz teraz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
W kwestii smoczka.....zarzekałam się, że moje dziecko nie będzie ssać smoczka.....no cóż poległam pierwszego dnia po powrocie do domu....mały cały czas niuplał paluszki....ma mocny odruch ssania (nawet jak jest najedzony).....wolę aby ssał smoczek, który można wyjąc z buźki niż paluszki, choć oczywiście staram się używać go jak najmniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ella1 napisał(a):
Aaa-aniusia- powiedz mi czy twoj synek lubi sobie siedziec w tej hustaweczce?? ?
Ja mam identyczną i wlasnie sie zastanaiwam czy mozna juz małą tam wkladac???
I czy naprawde fajne jest to automatyczne bujanie??????

Gamesz--- Shelby urodzila synka Maksymiliana- 59 cm i 3900 o ile czegos nie pomieszałam 😉 😉 😉 😉 😉

Paula- trzymam kciuki za WAS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! zycze Tobie i reszcie Dwupaków aby to bylo juz dzis, juz teraz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


moj maly jest troche za maly na hustwke ale podklafam kocyk in wielbia tam przebywac godzinami by mopgl i to jest idealny usypiacz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Lala, Shelby piękne dzieciaczki- gratuluję!!

A ja wczoraj uroniłam pierwsze łzy z powodu tych czerwonych krostek na pupci maleńkiej. Moja mama dała mi robioną maść przeciwko odparzeniom i odleżynom która została po wypadku babci w sierpniu (może pamiętacie- złamanie biodra). Zadzwoniłam do tej apteki która ją robiła i zapytałam czy można ją stosować u noworodków. Pani z którą rozmawiałam stwierdziła, że jak najbardziej, że sama ma 16-miesięczną córkę i na jej odparzenie nic nie pomagało, ani alantan ani linomag, ani sudocrem, dopiero ta maść. Lekarz przepisał jej tą robioną maść i pomogło. Zapytałam jeszcze o ten nadmanganian potasu o którym pisałyście i ona stwierdziła, że krostki po nim mogą zejść ale skóra dziecka będzie wysuszona jak pergamin i ona mi to odradza 🤔
Tak więc wczoraj postanowiłam, że pupę będę przemywała za każdym razem przegotowaną wodą a nie chusteczkami nawilżanymi (dziecko mojej siostry miało na nie uczulenie), że przez dzień będziemy wietrzyć pupę jak najczęściej i zakładać pieluchy tetrowe (zaleje mi wszystko dookoła to zaleje, ważne żeby jej to przeszło), a w nocy pampersa będę zmieniać co 2 godziny z budzikiem w ręce. Zobaczymy czy to coś pomoże.
A to wyczytałam: "pieluszkowe zapalenie skóry jest wynikiem zbyt długiego stykania się skóry z moczem lub kałem, czyli za rzadkie zmienianie pieluchy. Dziecko zrobi kupkę we śnie i kilka godzin śpi w brudnej pieluszce. Głównym winowajcą jest mocno drażniący amoniak"
A u was nie ma problemów z odparzeniami?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaniu u nas odparzen nie ma ale pieluszke zmieniamy od razu jak tylko pojawi się kupka. Dzisiaj w nocy zmienialam 4 razy w ciągu 1,5 h myslalam ze wyjdę z siebie. Na pupę stosuję masc ktora dostalismy w szpitalu. Przemywam wodą przegotowaną i używam Pampersow Premium Care. Podobno najlepsze w pierwszym miesiacu!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nareszcie znalazłam czas dla siebie! 🙂
Lala- śliczna Majeczka!!! ma piękne bujne włoski 😁 😁

Odnośnie odparzeń u nas na szczeście nic takiego się nie dzieje
Smoka moja mała ssie bez przerwy, może to i źle ale to jedyny uspokajacz na moją małą złośnice 😁
Gdyby nie mama to chyba sama musiałabym chodzić w pampersie, bo Zośka jest strasznie płaczliwa i nigdzie nie poleży tylko na rekach bez przerwy 😞 czasami to się złoszcze bo nie wiem o co mojemu dziecku chodzi... jest nakarmiona, ma sucho a sie drze!!! potrafi nie przespac całego dnia (jest oczywiście kilka drzemek po jakieś pol godz) tylko płacze i płacze 😞 mój mały nerwusek 😉

Shelby!! Maksio śliczny 🙂 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marinel ja mam 3 rodzaje pieluszek: Pampers new baby, Dada Premiumi z Rossmanna Baby Dream. Używałam na zmianę, różnie, ale teraz daję wyłącznie Pampersa. A te Dada yo wydaje mi się że śmierdzą tak jakby klejem 🥴 założyłam je małej tylko dwa razy.

ja dziś w nocy wstawałam co dwie godziny i zmieniałam pampersa, myję pupę tylko przegotowaną wodą, na razie nie używam chusteczek nawilżanych. Zaraz zaczynamy wietrzenie pupy. Krostki dalej są, ale mam nadzieję że znikną. Poza tym chyba ją to nie boli bo w ogóle nie płacze.

W przeciwieństwie do Judzinej Zosi, Emilka nawet jak się ją przebiera, kąpie, czy położy na łóżku to leży i nie płacze. Jeszcze jej nie kołysałam ani razu. Mam nadzieję że będzie taka grzeczna cały czas.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczynki 🙂
ehhh nie mam oczywiście czasu nadrobić i szczerze mówiąc nie pamiętam, która w środę mi mówiła, że już niedługo będę tulić swoje maleństwo ale miała rację 🙂) w środę po 23 pojechaliśmy do szpitala bo już miałam strasznie bolesne skurcze i w czwartek o 0.40 tuliłam już naszą kruszynkę 🙂 jak pojechałam do szpitala miałąm 6-7 cm rozwarcia, na porodówkę trafiłąm ok 24 i 40 min później urodziła się Zuzia 🙂 oczywiście SN
nasz Skarbek ważył 3730 i miał 56 cm 🙂
poród okropny ale na szczęście szybki 🙂
narazie tyle 🙂 jak się ogarnę to poczytam i napiszę coś więcej
powodzenia dla nierozpakowanych i gratulacje dla mamusiek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zaniu to gratuluję takiej grzecznej dziewczynki 🙂 A co do maści robionych, - mam doskonałe doświadczenia z nimi, więc głowa do góry, powinny pomóc, życzę Wam tego!
A moja Pola niestety płacze często, zwłaszcza, że boli ja brzuszek 😞
Shelby, jaki piękny ten Twój syn, wow 🙂
Lala gratuluję! Dużo zdrowia dla Was.
Cherry Wiolko Kochana i Paulinka trzymajcie się, Wiecie że czekamy na Was 🙂
Marinel, czy jak Emi dostawała antybiotyk, też bolał ją brzuszek? Jak to znosiła? I jakie badanie zrobili po kuracji? Posiew?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zaniu jak tak samo pipę myję tylko wodą i wacikami, w szpitalu używałam husteczek, ale mały płakał bo były zimne, a tak na cieplutka wodę nie narzeka , tylko często mi siusia podczas przebierania 🙂 A i kapiele uwielbia, zawsze ma takie wielkie oczy i cichutko siedzi 😉

A Mój już dziś na popołudnie do pracy i sama będę dziś kąpać Oskarka, mam nadzieję, że dam radę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...