Skocz do zawartości

Witajcie Listopadówki 2011 | Forum o ciąży


coriana

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 21,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosiaq

    1781

  • Cherry

    2655

  • Shelby

    2530

  • madzia_m3

    1652

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Yenefer główkę myję też tak jak ty, tylko wodą z Oilatum. Czasem daję troszkę oliwki, delikatnie czeszę i zakładam czapeczkę.ściągam ją godzinkę lub dwie po kąpieli. 🙂

A powiedz jak wyglądają te krostki u Oskarka na twarzy? Konsultowałaś to z kimś?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Super fryzurka!
Mojemu facetowi myje włoski w tej samej wodzie w której się kąpie, czyli woda+koreczek Oilatum. Jest lekko natłuszczające więc włosi raczej przylegają do główki, no ale to chłopak więc kucyków nie będziemy układać.

ps. co do fb to tylko rzucam temat. W 100% rozumiem niechec do tego typu portali. Fajne są w nim te grupy zamknięte 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Martka! witaj w domu! 😁

Zania, Laleczka owszem... owszem... ŚLICZNA! 😁

yenefer, Ja myję Mustelą 2 in 1, włoski ładnie umyte a wygoda duża.

Dziewczyny, Mój mały miał toksyczny wyprysk noworodkowy po "kremiku" Ziaja,
Wyrzuciłam to swiństwo i pluję na nie jak tylko zobaczę gdzieśw sklepie aptece.Niczym małego juz nie kremuję (zalecenie pani doktor), podobno emolienty do kąpieli sa wystarczające. No iskóra wróciłą do normy na drugi dzień, teraz jest bardzo ładna. Pupke smarujemy raz =dwa dziennie bepanthenem albo linomagiem - jest bez zarzutu. Ja jestem mega-alergikiem, więc skłonnoś Bła-Bła może po mnie mieć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie konsultowałam tych krostek, bo już położna nie przyjdzie, ale w przyszłym tyg mam pielęgniarkę środowiskową to jej pokażę, a jak nie to dopiero u kontroli u lekarza w 6 tyg...są najczęściej na policzkach i w okolicy noska, czasem na szyjce, takie zwykle czerwone, a czasem z białą końcówką jak do wyduszenia...
A smarujecie czymś buźke Waszym dzieciaczkom, bo ja czasem kremem z ziajki i nie wiem czy to nie od tego, ale watpie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Yen moja mała miała w szpitalu takie krostki na twarzy jak opisałaś, pytałam położnej co to jest bo myślałam że alergia na moje mleko, ale ona mi powiedziała że to normalne i zniknie samo. Podobno to jest od tego że dziecko styka się z różnymi rzeczami np. moją koszulą, pościelą, a jego skóra musi się przyzwyczaić do tego typu otoczenia. Ciuszki kazała prać w środku hipoalergicznym np. Lovella i płukać dwa razy. To na pewno nic poważnego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
zania napisał(a):
http://www.musicme.com/#/Piotr-Rubik/titres/Piosenka-Dla-Helenki-t2580511.html?play=5099973024156-01_07%3C/div%3E

Gamesz proszę bardzo miłego słuchania 🙂


Błażejkowi to nie wiem, bo zasnął, ale za to mamcia się wzruszyła i popłakała 🙂
😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zania cudna ta twoja Emilka... Ja się znowy zdenerwowałam na swojego... 😞 Obiecał że żuci palenie jak się Kinga urodzi i co?? Dalej pali 😞 Jeszcze potrafi zapalić w łazience i robi z siebie głupa że nie pali a przecież osoby nie palące to wyczują bez problemu 😞 Jak ja mam mu przegadać?? 😞 Nie chcę żeby mi truł dziecko (nie mówiąc o innych osobach bo u mnie w domu nikt nie pali)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Kochane, no to ruszyłyśmy z żalami - widzę kupki, brak kupek, ulewanie, krostki. A my już powoli zmęczone i nie mniej przerażone w dalszym ciągu. Przerabiam to wszystko na raz 😞
Shelby, pewnie już zdążyłaś poczytać nt, jeśli nie, to szykował Ci się nawał, na który pomagają okłady z ciepłej wody i kapusta. U mnie w 100% w pierwszej i drugiej ciąży pomogła bardzo skutecznie. Zimne liście przykładaj do piersi na zmianę z okładami z ciepłej wody. I w ogóle życzę Ci żeby wszystkie niepokojące Cię objawy szybko minęły i niepotrzebnie Cię nie martwiły!
Gosiuq, Ellu ja mam podobnie, ten płacz jest okropny a najgorsze, że nie wiadomo jak pomóc.
Sama nie dosypiam, Pola ma nadal problemy z kupą i widać, że cierpi 😞
Cherry, Paula - myślimy o Was!
Zaniu, piękną masz królewnę a czuprynę ma niemożliwą, aż nie do wiary, że tak małe dziecko może mieć tyle włosów 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosia734 napisał(a):
Zania cudna ta twoja Emilka... Ja się znowy zdenerwowałam na swojego... 😞 Obiecał że żuci palenie jak się Kinga urodzi i co?? Dalej pali 😞 Jeszcze potrafi zapalić w łazience i robi z siebie głupa że nie pali a przecież osoby nie palące to wyczują bez problemu 😞 Jak ja mam mu przegadać?? 😞 Nie chcę żeby mi truł dziecko (nie mówiąc o innych osobach bo u mnie w domu nikt nie pali)


Gosiu po prostu ma zabroń, "stary koń" chyba rozumie jaka to głupota i jak szkodzi własnemu dziecku! Co tu tłumaczyć, nie wolno i koniec! Jeśli musi, niech idzie na balkon, taras, czy na dwór. I nie ustępuj Gosiu, masz absolutną rację!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
lenymama napisał(a):
Gosia734 napisał(a):
Zania cudna ta twoja Emilka... Ja się znowy zdenerwowałam na swojego... 😞 Obiecał że żuci palenie jak się Kinga urodzi i co?? Dalej pali 😞 Jeszcze potrafi zapalić w łazience i robi z siebie głupa że nie pali a przecież osoby nie palące to wyczują bez problemu 😞 Jak ja mam mu przegadać?? 😞 Nie chcę żeby mi truł dziecko (nie mówiąc o innych osobach bo u mnie w domu nikt nie pali)


Gosiu po prostu ma zabroń, "stary koń" chyba rozumie jaka to głupota i jak szkodzi własnemu dziecku! Co tu tłumaczyć, nie wolno i koniec! Jeśli musi, niech idzie na balkon, taras, czy na dwór. I nie ustępuj Gosiu, masz absolutną rację!

Nic nie pomaga... Pali średnio co godz powiedziałam mu że jak zapali ma zakaz zbiżania się do małej przez godz... I mówi że żuci... Tylko ciekawe kiedy... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosia734 napisał(a):
lenymama napisał(a):
Gosia734 napisał(a):
Zania cudna ta twoja Emilka... Ja się znowy zdenerwowałam na swojego... 😞 Obiecał że żuci palenie jak się Kinga urodzi i co?? Dalej pali 😞 Jeszcze potrafi zapalić w łazience i robi z siebie głupa że nie pali a przecież osoby nie palące to wyczują bez problemu 😞 Jak ja mam mu przegadać?? 😞 Nie chcę żeby mi truł dziecko (nie mówiąc o innych osobach bo u mnie w domu nikt nie pali)


Gosiu po prostu ma zabroń, "stary koń" chyba rozumie jaka to głupota i jak szkodzi własnemu dziecku! Co tu tłumaczyć, nie wolno i koniec! Jeśli musi, niech idzie na balkon, taras, czy na dwór. I nie ustępuj Gosiu, masz absolutną rację!

Nic nie pomaga... Pali średnio co godz powiedziałam mu że jak zapali ma zakaz zbiżania się do małej przez godz... I mówi że żuci... Tylko ciekawe kiedy... 😞


Ale nie zakazuj zbliżania, tylko palenia w domu. Może powiedz, że jeśli musi to niech wychodzi na dwór. To chyba nie problem dla niego?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej wszystkim!

dziś byliśmy u pediatry, bo niestety, jak się okazało - mały wygłodzony!
dziś dostał pierwsze dwie porcje sztucznego mleka, zobaczymy!
waga leci na łeb na szyję, więc nie ma żartów, mały miał coraz mniej siły i energii,
pani doktor powiedziała, że jak nie dojdzie do siebie w 3 dni to czeka nas szpital!
staram się przystawiać go także do swojej piersi, zobaczymy, jak będzie z mlekiem od tego wszystkiego!

Zaniu - czuprynka Emilki imponująca!

ach te nasze dzieciaczki! ale już niedługo będziemy za nimi biegać! oby każde jedno rosło zdrowe i silne! tego Wam wszystkim i sobie życzę!

ślę buziaki, trzymajcie się mocno i pamiętajcie, kto da radę, jak nie my, matki Polki! 🙂 i brzuszki Polki też dają radę! oczywiście!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczęta moja Emilka też od czasu do czasu ma takie krosteczki czerwone z białym w środku i dzisiaj na wizycie pediatra powiedziala ze to normalne w okresie noworodkowym i zeby sie nie przejmować. Nie wolno tego drapac i bajlepiej nie natluszczac.
Emilka ładnie przybiera bo już 645 gram do przodu w 3 tyg mimo powaznej infekcji po drodze i jest tylko na cycu. Od wczoraj jadłaby co godzinę. Ciesze sie ze ma apetyt ale przez to nic nie moge zrobic bo ciągle je, podem odbijamy a potem jeszcze przewijanie i tak w kółko. Na szczeście w nocy budzi się juz tylko raz lub dwa i potem nad ranem ok 5.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A my dzisiaj pierwszy raz wyszliśmy z domku i zostawiliśmy Kubusia z babcią 🙂.

Efekt był taki, że zamiast myśleć o prezentach jakie mam kupić na świeta to cały czas myślałam o moim Maluszku.

A nam sie też zrobiło odparzenie niestety 😞

A ja dzisiejszej nocy nic nie spałam prawie,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
shelby to samo bylo u mnie.. wiec dokarmialam go nanem, az wkoncu moj synek jak widzial cyca to plakal nie chcial ssac wiec przeslismy zupelnie na butelke, dodatkowo teraz sie okazuje ze maly ma skaze bialkowa i musiamy przejsc na mleko dla alergikow, wiktorek ma na policzkach i brodzie oraz troszke na brzuszku wysypke ktora jest szorstka pod palcem

yen ja stosuje esputicon ladnie oo nich sobie pierdzioszka jednak i tak ma problemy z kupka

gosiu moj maz roeniez pali papierosy... powiedzial ze zuci jakies 4 lata temu 😁 , jednak kiedy ma ochote zapalic to wychodzi przed blok albo na balkon, a po powrocie myje rece i zeby.. i powiem szczerze ze nie czuc zbytnio..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
martka3 napisał(a):
Cherry wlaśnie nadrabiam zaleglości i chciałam Ci podziękować, że tak ślicznie przedstawiłaś wszystkim mojego synka. Bużka 😘


Martka nie ma za co 🙂 🙂 🙂

p.s. Paula sie odezwała, że jutro tez do szpitala więc please 3majcie kciuki za nas....

Dobranoc Kochane 🙂 🙂 🙂

😘 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...