Skocz do zawartości

Witajcie Listopadówki 2011 | Forum o ciąży


coriana

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Cherry napisał(a):
martka3 napisał(a):
Cherry wlaśnie nadrabiam zaleglości i chciałam Ci podziękować, że tak ślicznie przedstawiłaś wszystkim mojego synka. Bużka 😘


Martka nie ma za co 🙂 🙂 🙂

p.s. Paula sie odezwała, że jutro tez do szpitala więc please 3majcie kciuki za nas....

Dobranoc Kochane 🙂 🙂 🙂

😘 😘 😘 😘

Hej 🙂
Pewnie, że trzymamy! I serio myślami jesteśmy z Wami. Wiolka, wczoraj wieczorem pomyślałam, że teraz masz noce bezsenne - zupełnie jak ja przed porodem, a zobaczysz w jakim tempie będziesz usypiała jak Kacper się urodzi. 🙂 Gdy już go przewiniesz, nakarmisz, utulisz, poczekasz na bekusia.... to na końcu uśniesz jak dziecko. I tylko wspomnieniem będą te "bezsenne" noce 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosiaq

    1781

  • Cherry

    2655

  • Shelby

    2530

  • madzia_m3

    1652

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Cherry, Cygnee i Paula trzymam kciuki! Wasze dzieciaczki będa juz grudniowe 🙂
Moja Emilka ładnie śpi w nocy, dzisiaj jadła o 22, 3 i 6. Niestety nie mogę jej unosić do odbicia bo tak się wtedy rozbudza że nie spi 2h a ja z nią. Wolalabym zeby odbijała ale przez to byłaby nieprzespana noc. Układam ją na klinie żeby jej się nie ulewało. Mam nadzieję że to jej nie zaszkodzi.

Mam zamiar zacząc dzisiaj werandowanie ale nie bardzo wiem jak się za to zabrać...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marinel, werandowanie to taki proces, że ubierasz maluszka jak na dwór i wystawiasz na balkon na kilka lub kilkanaście minut

u nas akurat była ładna pogoda, więc mały siedział na balkonie od razu 15 minut (zgodnie z zaleceniami położnej)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej j
ja właśnie wróciłam ze szpitala. Badanie wykazało dokładnie to samo co ostatnio czyli rozwarcie 1 cm.
Generalnie nic się nie ruszyło. Ledwo dostrzeżono moją szyjkę bo ponoć się cofnęła. Podejrzewam jednak że jest to wina sposobu badania. Babka bada tak nie delikatnie że człowiek się tak zaprze że aż powietrza brak !!! Te rączki przy fotelu to ściskałam że szok.... 😮 TO NAPRAWDĘ JAK BADANIE MIGDAŁKÓW PRZEZ POCHWĘ !!!

Jednynie co to chyba coś mi tam zrobiłam bo mam lekkawe skurcze których wcześniej nie było....
😮

jutro mam być w szpitalu z rzeczami do przyjęcia.... i mają mi założyć ten cewnik. Miała któraś?
Ponoc to jakaś nowa metoda pobudzenia porodu... Wkłada się ten balonik z solą fizjologiczną i on pompuje - rozszerza szyjkę do 6 cm... jak on wypadnie to podają oxy.... Więc jeśli będzie ta moja szyjka współpracować to może w nocy z 2 na 3 urodzę.

Jadę zaraz na bielany do Ikei połazić żeby pobudzić te skurcze i szyjkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Shelby napisał(a):
Cherry - pani, która ze mną leżała na sali miała ten cewnik (była w 43 tygodniu ciąży!!! bo bała się wcześniej zgłosić) i chyba jej pomógł, tak sądzę z tego, co opowiadała


ja tez się boję ale dla dziecka poszłam. Bo w 43 tyg to trochę niebezpieczne!!!

Oczywiście nie odbyło się bez przygód.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny.
Maly coraz mniej spi w ciagu dnia a za to w nocy robi o 1 pobudke mniej. Teraz karmienie jest o 23:00, 3:00 i kolo 9. Kupek robi juz troche mniej. Dzisiaj kapiel i jak zawsze przed kapiela usypia 😁

Cherry jak ja bylam w szpitalu to tez niezbyt milo wspominam badanie na fotelu. Lekarz paluchy jak by mogl to wsadzilby az do brzucha. Zreszta na porodowce jak bylam i sprawdzali rozwarcie to bylo tak samo, ale musieli tak daleko wsadzic palce zeby szyjke sprawdzic, polozenie malego i rozwarcie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a ja zaczęłam werandowanie od 35 minut 🙂 na drugi dzień było już 1:15, a na trzeci spacer 1,5 godziny 🙂 ubrałam też jak na dwór, kocyk i leżał przy otwartym balkonie 🙂
My też mamy grudkowate krosteczki na buzi, przemywam woda przegotowana 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Po badaniu bardzo zachciało mi się siusiu.... więc lezę do dyżurki i się pytam gdzie jest toaleta.... no to mnie babeczki pokierowały.... Polazłam i załatwiłam potrzebę jednak pomieszałam sznureczki i zamiast spłuczki pociągnęłam taki sznureczek (noooooooo wyglądał jak spłuczka) jakie było moje zdziwienie jak do kibelka wparowały dwie pielęgniarki i myślą że zasłabłam.... 😁 😁 😁 😁 Boshe co się na przepraszałam.... bo dzwonek zawył na cały oddział a jest to naprawdę nie miły dźwięk !!! 😁 😁 😁

Wanillia masz racje w kibelku i papier, mydło i płyn do dezynfekcji rąk jest 😮 😮 😮

p.s. był dziś madan ale się nie załapałam do niego 😞 😞 😞 zrozumiano mnie że jestem pacjętką dr Reszki 😮 😮 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka Moje Kochane 🙂

U nas sytuacje opanaowana- zmiana mleka pomogła uuuffff 🙂 🙂 bo juz na prwade bylam przerazona!!!

ale wiecie co jestem załamana sluzba zdrowia w norwegii- poszlam wczoraj do poloznej i nic sie nie dowiedzialam!!! Matko odczego one tam sa??!! Spytalam od czego to moze byc i co teraz mam zrobic - ona mowi ze nie wie!!!! 😠 😠 😠 😠 😠No kurde..... cholera jasna!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Dopiero jak mowie do niej ze moze trzeba mleko zmienic to mi przytaknęła!!!!!
Dobrze, ze jest internet i porady tesciowej bo inaczej to nie wiem co bym miala w tej sytuacji zrobic!!!!
Najwazniejsze ze po pierwszym dniu nowego mleka cala wysypka z buźki i brzuszka zeszla 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 I dzisiejsza nocka byla calkiem calkiem 🙂 🙂 🙂

Dziewczyny a co do spacerków to jak wychodzę z Maja to po przejściu kilkunastu metrów zaczyna sie drzec- matko jedyna dzisiaj az zawrocilam w strone domu bo darła sie jakby ja ze skory obdzierali 😮 😮 😮 😮 dopiero jak pojedzilam troszke po trawie i wertepach usnela!!!
Czy wasze bąble tez uzadzaja takie koncerty w wózku???!!! Dodam ze byla nakarmiona przewinieta "odbekana" 😉 😉 😉 Takze powinna sie relaksowac na spacerze a nie koncerty urządzać???!!!!! Jak myslicie???!!!!
Zosiu trzymam kciuki za Maksia oby szybko zaczal przybierac na wadze i oby karmienie sie udało 😘 😘 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No Ellunia, nareszcie, bo czekałam na wieści, super, że zmiana mleka pomogła. Z Nana na co zmieniliście? Bo, wiesz ja też na Nanie. swoją drogą zobacz jakie to dziwne, Kubuś jadł Nana i nic mu nie było? Jak to się zmienia, co dziecko to inaczej...
Pola tak jak Lenka jest na Nanie, tyle, że w między czasie jadła Nan free lactose, teraz znowu przeszliśmy na ten normalny, ale problemy z kupką niestety jeszcze nie ustąpiły.
Co do spacerów ja nie wychodzę jeszcze w ogóle, bo Pola jeszcze dwa dni antybiotyk, a po nim pewnie jeszcze kilka dni odczekam. Pamiętam że Lenka na spacerach spała jak "zabita", oby Pola po niej to miała. A Tobie radzę od razu po wyjściu z domu gnać na wertepy, widać Majusia temperament swój ma 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Shelby napisał(a):
hej wszystkim!

dziś byliśmy u pediatry, bo niestety, jak się okazało - mały wygłodzony!
dziś dostał pierwsze dwie porcje sztucznego mleka, zobaczymy!
waga leci na łeb na szyję, więc nie ma żartów, mały miał coraz mniej siły i energii,
pani doktor powiedziała, że jak nie dojdzie do siebie w 3 dni to czeka nas szpital!
staram się przystawiać go także do swojej piersi, zobaczymy, jak będzie z mlekiem od tego wszystkiego!

Zaniu - czuprynka Emilki imponująca!

ach te nasze dzieciaczki! ale już niedługo będziemy za nimi biegać! oby każde jedno rosło zdrowe i silne! tego Wam wszystkim i sobie życzę!

ślę buziaki, trzymajcie się mocno i pamiętajcie, kto da radę, jak nie my, matki Polki! 🙂 i brzuszki Polki też dają radę! oczywiście!!!


Shelby mleko sztuczne ma tę zaletę, że dzieci szybko na nim przybierają 🙂 Także zobaczysz, Maksio za chwilę przybierze tyle ile powinien! Pewnie już widzisz różnicę, najedzony jest pewnie - spokojniejszy i dłużej śpi? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej kobitki!

Przepraszam , że tak mało się odzwyam - ale nie mam czasu 🙂
U nas wszystko dobrze. Wczoraj była położna. Ściągła mi szwy, krocze się goi ładnie. Krwawienie jeszcze jest ale już nie tak mocne.Małej schodzi skórka, więc kąpie ją w oilatum, i jeszcze raz wyprałam wszystkie ubranka. Maja budzi się co 2 godziny. Karmie ją moim mlekiem, ale odciąganym bo ma problem z chwytaniem cycka. Dziś zamówiliśmy wózek - czerwony jednak. Ciekawe kiedy przyjdzie.
No i jedyne co mnie martwi to rzadkie kupki Mai..

Trzymam kciuki za brzuszki ! pozdrawiamy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Lala! Ty się o kupki nie martw! mają być rzadkie 🙂 powinnaś się martwić, gdyby były tryskające i baaaaaardzo wodniste, ale póki co ma być musztardowo rzadka z \"groszkami\". Generalnie należy się niepokoić, jeśli jest więcej kup niż karmień na dobę 🙂 A! zielona kupa-stan zapalny (ogranicz np. wodę mineralną i jabłka), a czarnej to już pewnie nie zobaczysz (smółka po porodzie). To tyle, co ja się znam na kupach 🙂 Nasze musztardowe od 3 do 5 na dobę 🙂
O karmienie walcz! jeśli słabo łapie, to kapturki pomogą z pewnością 🙂 i ominą Cię pogryzione sutki 🙂 i gratuluję Marcinowej pracy!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Spędziłam dzis na IP 6 godzin.. to jest jakis horror.. gdybym pojechała np. z odpłynieciem wód, to bym chyba na korytarzu urodziła..Odesłali mnie do domu, mam sie stawic w sobote.KTG moje pierwsze zreszta wykazały nieregularne skurcze dochodzace do 140 % (albo cos zle przeczytałam) no ale ja je czuje wyraznie cały czas.I przestraszyłam sie bo Zuzia ponoc waży 3970g !! od 32 tyg przybrała przeszło 2 kg, szok.
Lekarz przy badaniu stwierdził rozwarcie na palec i że ''czop chyba chce odchodzic'' :/
pozostaje czekac.
pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mnie strasznie bolały sutki aż mi się krew lała 🤢 Ale teraz jest o niebo lepiej... 🙂 Właśnie Kinia zjadła i zasnęła 🙂 Czyli coś mleka aktualnie w cycach jest bo jak jest za mao to może siedzieć i godz przy cycu i ciumkać i i tak głodna... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cherry napisał(a):

mają mi założyć ten cewnik. Miała któraś?
Ponoc to jakaś nowa metoda pobudzenia porodu... Wkłada się ten balonik z solą fizjologiczną i on pompuje - rozszerza szyjkę do 6 cm... jak on wypadnie to podają oxy....
Jadę zaraz na bielany do Ikei połazić żeby pobudzić te skurcze i szyjkę.


Cherry ja miałam założony cewnik Foleya......chodziłam z nim przez cały dzień.....zaczynałam z rozwarciem 1,5 cm a po zdjęciu wieczorek 2,5 cm....byłam załamana....jednak jak się okazało cewnik zmiękczył szyjkę....zdjęli mi go o 18:00 a o 1:00 miałam już 5 cm....po godzinie było 10 !!! Założenie tego cuda do najprzyjemniejszych nie należało.....i jeszcze z pipki wystają 2 gumowe rurki 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Lala gratulacje dla męża!!!!! A możesz się pochwalić co to za praca?

Ja zabrałam te nakładki silikonowe do szpitala, bo myślałam że się przydadzą. Na początku też miałam strupy na brodawkach i spróbowałam tych nakładek ale mała nie chciała chwycić! Więc odpuściłam, a po maści Maltan strupki zniknęły raz dwa! 🙂 Do tej pory nie mam nic, karmienie nie boli.
W ogóle zastanawiam się czy Emilka chwyci butelkę za jakiś czas, bo jak na razie to nic sztucznego jej nie pasuje. Ani smoczek ani te nakładki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zania czasem możesz mieć problem z butelką moja ciotka tak miała... Karmiła piersią a Hubert wogóle smoczka nie tolerował i później butelki też wogóle nie chciał... teraz ma prawie 2 lata i smoczka i butelko się nie czepił wcale tylko jak był malutki a ciotka trafiła do szpitala a Hubert został w domu to cały dzień nic nie jadł dopiero na 2 dzień przekonał się do butelki... Mam nadzieje że u ciebie nie będzie takiego problemu...
Lala gratulacje dla męża i Ela cieszę się że zmiana mleka pomogła...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...