Skocz do zawartości

Witajcie Listopadówki 2011 | Forum o ciąży


coriana

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
ella twoja Majeczka ma miesiac a moja Tia tydzien 😜
nie wiem jakim cudem ma potowki bo u nas dosc zimno 😮 no wiec lzej ubieram... mam nadziejje ze to tylko potowki a nie alergia 😮
kupki mamy rzadkie zolciotkie z grudkami - normalne na cycu...
karmie co 3-4 godziny
czekam az odpadnie kikut....
dzis pierwszy spacerek 15 minutowy zaliczony 😆
powoli ogarniam dwa niesforniaki 😜
ja tam brzuchatki??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosiaq

    1781

  • Cherry

    2655

  • Shelby

    2530

  • madzia_m3

    1652

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Ela - starsze siostry zachwycone bratem i prezentami. Jak tylko mały zamruczy z łózeczka to one już są obok i sprawdzają co się dzieje. Piotruś jak narazie głównie je i śpi, a nie przepraszam, jeszcze zuzywa dużo pieluszek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cherry napisał(a):
SZANOWNE PANIE I PODGLĄDAJĄCY NAS PANOWIE 🙂

MAM ZASZCZYT PRZEDSTAWIĆ FILIPKA NASZEJ PAULI !!!




WITAMY FILIPKA NA ŚWIECIE!!!

PAULUŚ JESZCZE RAZ GRATULUJEMY !!!


🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂


[rcolor=]Gratulujemy! pięknego CHŁOPAKA!!! Dużo zdrowia 🙂[/color]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GRATULACJE PAULA!!!!

Drogie mamy jakiego kremu używacie na pupę ? Miałam taką maść z oddziału noworodkowego ale się skończyła i nie chcę używać sudokremu bo zostawia taką białą powłokę, a poza tym na razie nie ma odparzenia. Poleccie mi jakiś krem który dobrze się rozprowadza i nie uczula!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marinel, ja używam linomagu i alantan plus - obie są dobrze tłustawe, takie wazelinowe. Sudocrem używam tylko jak się pojawiają krostki, smaruję parę razy, więcej wietrzę pupkę i po dwóch dniach najczęściej krostki są albo małe, albo wcale 🙂
I od wczoraj przeszliśmy na "2", bo "1" już maławe jakieś były i obciskały Filipowi udko 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Cioteczki 😉 😉 😉 😉

A to ja 😉 😉 😉 Dzisiaj kończę juz miesiąc!!!!!!!!!!


Życzę Wam Miłego Dnia 😘 😘 I oczywiscie czekam aby poznać ostatnią TRÓJKĘ mojego internetowego kuzynostwa 😉 😉 😉 😉 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ela! ale śliczna Twoja Maja! jakie ma rezolutne spojrzenie 🙂
My też czekamy na resztę brzuszków 🙂 Ale u Cherry póki co cewnika nie podłączą, bo za małe rozwarcie i już jej psycha siada i sił do tego wszystkiego brakuje... w dodatku lekarz powiedział, że to może potrwać jeszcze dwa tygodnie!!! Lekka przesada, co? już jest tydzień po terminie (ponad nawet)! jutro testy oxy...
3majmy kciuki za Wiolkę naszą kochaną!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosia734 napisał(a):
Dziewczyny powiedzcie mi czy wasze dzieciaczki długo leżą na brzuszku?? Bo moja Kinga coraz bardziej lubi leżeć na brzuszku i nie wiem czy może długo leżeć... Czy są jakieś przeciwskazania do leżakowania na brzuszku...

Mój też ładnie leżakuje, ale dużo ulewa, więc leżakuję go nie za długo. Jak go biorę pionowo to cwaniak mały sam dźwiga głowę! siłacz jakiś czy co? Na brzuszku można kłaść często, wzmocnisz mięśnie karku, brzucha - same korzyści! ważne, żebyś jej samej nie zostawiała w takiej pozycji 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosiu uzywasz linomag maść tak? bo na kremie jest napisane żeby nie stosowac u dzieci
my na razie używamy pampersów 1 ale mam jeszcze 2 paczki czyli na jakies 2 tyg i kupilam juz 2 paczki 2 bo w rossmannie jest promocja na pampersy premium care za 39,99.

Gosiu734 dzieci chyba lubią leżec na brzuszku, moja Emi wtedy bardzo sie uspokaja, ale przez to ze tak czesto je to na brzuszku leży tylko raz dziennie pare minut. Chyba nie ma przeciwskazac bo to dobrze robi na brzuszek i stawy biodrowe.

Ja dzis robie porzadki u Emi w pokoju bo tyle się tych rzeczy nazbieralo... Zawinęlam ją w rożek i otworzyłam w drugim pokoju okno bo wczoraj ubieralam ją 5 minut do werandowania i wytrzymala tylko 5 minut, więc dzisiaj stosuję wersję "light".

Wczoraj Emi pierwszy raz zwymiotowała wszystko co miała w żołąku. Zamoczyła kocyk, pieluszkę flanelową, prześcieradło, materac no i całe swoje ubranko. Przestraszyłam sie niesamowicie ale dzisiaj juz jest chyba ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja jak Kinge kłade na brzuszku to od razu głowa w góre... Trzyma główke coraz lepiej... Dzisiaj zmęczyła się po 5 minutach to jej zaczęłą latać ale trzymała zawzięcie... Wczoraj ją trzymałam na ramieniu żeby odbiła to mi tak zasnęła to leżałam tak z nią i sobie spała chyba z godz...
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/207/zdjcie0096w.jpg/][IMG]http://img207.imageshack.us/img207/2060/zdjcie0096w.jpg[/IMG][/URL]
Wczoraj na spacerku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tak, Marinel, używamy maści Linomag 🙂
A co do leżakowania w pionie na mamie... to ja tak uwielbiam i Filip chyba też, bo nawet raz razem tak kimnęliśmy 🙂 ale staram się nie uczyć spania na rękach, bo potem będzie ciężko 🙂 w nocy po karmieniu, bekaniu, przewijaniu, kładę do łóżeczka, nawet jeśli nie śpi. Dzisiaj w nocy zasnął sam dwa razy i jestem z niego dumna! Ale i tak najczęściej zasypia przy końcu karmienia, że odbijanie już na śpiąco jest 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej! melduję się!
Maksiu od wczorajszego ważenia przybrał 160g!
Mam nadzieję, że to już początek końca naszych problemów.
Ja muszę jednak zadbać o siebie, bo położna dziś ściągnęła mi szwy, powiedziała, że wcale nie trzymały rany. No i mam macicę za wysoko jak na to, ile czasu już minęło 😞

poza tym walczymy o karmienie - ja słabo dbam o swoje jedzenie i picie, więc muszę to zmienić, dla dobra Maksia! żebym miała dla niego dużo jedzonka i żeby można było odstawić butelkę w ogóle (póki co stosujemy system mieszany)

mamuśki, które karmią z butelki - wiecie, że trzeba koniecznie między karmieniami dopajać dzidziusie wodą albo herbatkami? dziś mnie położna uświadomiła na ten temat! mleczko to za mało!

co ja to jeszcze miałam powiedzieć? ach, tęsknię za Wami i naszymi pogaduszkami, ale myślę, że jakoś się ogarnę i będę miała więcej czasu i lepszą koncentrację, żeby aktywnie włączyć się w życie forumowe 🙂 a raczej do niego powrócić

Gosiu - śliczna ta Twoja córeczka 🙂

PAULA - gratulacje!!! wreszcie Filipek z Tobą! i to taki fajny! 😁

gosiaq - jak ja Cię podziwiam! teraz jak znalazłam się w roli mamuśki, to już w ogóle!! tak sobie wszystko super organizujesz, a Małemu to służy i też załapał rytm 🙂

w ogóle jak czytam to, o czym wszystkie piszecie, to u Was panuje jakiś taki porządek w życiu z dzidziusiem, a u mnie trochę to chaośnie wygląda 🙂 ale w sumie, jeszcze nie minął tydzień od porodu, więc nie wymagam, żeby wszystko chodziło jak w zegarku

chociaż jest coraz lepiej 🙂

życzę każdej z Was wiele sił na to co takie piękne, a czasami bardzo trudne!
ślę buziaczki!

a na koniec chciałam powiedzieć, że te całe cyrki z przedłużaniem wywołania akcji porodowej to jest jakaś porażka! trzymaj się mocno Wioletko! wspieram Cię całym sercem!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Heh juz sie wyplakalam. Czekam na meza a w sali@obok lezy nasza Wanilia. Dowiedzialam sie ze niekwalifikuje sie pod cc bo maly za malo wazy. Gdyby jego waga byla na poziomie 4100 to cc murowana a tu psikuc mlody wazy 3800 i co chwila wypina dupacza zeby pokazac swoj stosunek do mamy :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...