Skocz do zawartości

Witajcie Listopadówki 2011 | Forum o ciąży


coriana

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Weroniczka jest sliczna :-) Ania dobrze sie czuje i dobrze tez wyglada ! Z tego co wiem to Ania urodzila okolo 21.30. Wiec poszlo calkiem szybko. :-)

Szczerze to ja po prostu sie boje. Juz tyle dni po terminie jestem. To jakas masakra! Do 14 trzymaja a potem cesarka.poprostu moja macica nie reagujee. Ja poprostu modle sie o te 0,5 cm by cewnik zalozono. Po nim bylyby szanse ze urodzilabym do rana.

Lzy same naplywaja do oczysk.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosiaq

    1781

  • Cherry

    2655

  • Shelby

    2530

  • madzia_m3

    1652

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
U nas pierwsza wizyta jest po 6 tygodniach, przed szczepieniem 🙂
Też ważę Filipa na domowej wadze i wychodzi mi, że waży ok. 3800 g, a waga urodzeniowa to 3200, natomiast przed wyjściem ze szpitala 3080 g 🙂 więc rośnie chłopak! A ma 3 tygodnie i 1 dzień!

A tak z innej beczki: jak tam cukrzyca, Martka3? No i Madzia, co z tarczycą? ciekawa jestem jak to po ciąży wygląda sprawa z tymi choróbskami!

Zania, pojedz trochę jabłek, więcej pij płynów, może Emilkę puści 🙂 jak nie, to próbuj na termometr w pupci lub coś takiego 🙂 3 mam kciuki za ... kupę!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczynki, troszkę tu zaglądam jak mój maluszek śpi mogę się pochwalić, że dziś mieliśmy 1 przespaną nockę, tzn. z budzenie na karmienie oczywiście ale później spała! do tej pory nasza Zuzia spała w dzień a w nocy bal 🙂 mam nadzieję, że dziś też będzie spała!!
Zaniu jak Twój maluszek nie może zrobić kopy polecam przepoić przegotowaną wodą mineralną (my podajemy 4/5 ml strzykawką) i dobrze też działają czopki glicerynowe( malutki kawałeczek a nasza Niunia szybciutko się po tym załatwiła) !!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosiu co z tarczycą nie wiem, mam już skierowanie na wszystkie badania. Powinnam zrobić 2 tygodnie po porodzie, ale ciężko mi teraz wyskoczyć z domu rano, żeby odstać swoje w kolejce. Mimo, że nie śpię od 6 albo i o od 3 ale w tym tygodniu się zmobilizuję i dam Wam znać co i jak...

Ja małemu daję delicol+esputicon, i widzę różnicę, już tak nie płacze... tak mi zalecił pediatra i położna... mój Kubuś obdarzył mnie dzisiaj 3 uśmiechami podczas wspólnej zabawy...z ciekawości mam pytanko, kiedy niemowlakom bada się wzrok... ja już na 13.12 mam skierowanie na prześwietlenie bioderek... już po miesiącu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oj jak mnie wszystko boli...wyrwałam się dzisiaj sama do centrum, tatuś został z Oskarkiem, a ja poleciałam kupić mu mniejszy kombinezonik, bo w tym na 62 pływa i oczywiście nic nie kupiłam...niby tyle tego w sklepach, a nic mi się nie podobało, albo same na 0-3 mieś, a ja potrzebuje na tiny baby...były, ale za to już mega drogie...dziś koleżanki z pracy mnie odwiedziły i mały dostał od ciotek kasiorkę 😉 a za tydzień zaprosiły mnie do takiej super restauracji na spotkanko babskie,no i tatuś znowu będzie miał pole do popisu...chyba nie jestem typową matką polką 😮

Zaniu ja Oskarowi podaję herbatki z Hipp od 1-go tyg koperkową i rumiankową, od tygodnia też krople probiotyczne BioGaia i już nie mamy problemu z kupkami 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
u mnie dzien jak co dzien... 🤨 cały dzień na rekach z Zośką,az mi rece odpadają! na szczęście mam mame która duuuużo pomaga 😉 w sensnie, że mam co jeść i mniej wiecej posprzątane 🙂 teraz mąż ją w końcu usypia bo jak zwykle od 16 jest przeogromny wrzask i krzyk no i az do tej pory... i tak codziennie 🤢 kręćka można dostać normalnie z tym moim dzieckiem...

Cherry- trzyamam kciuki za Ciebie i Kubusia!!!! mam nadzieje ze już niebawem bedziesz tulic go w swoich ramionach 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madziu nie słyszałam o badaniu wzroku u niemowląt. My na bioderka idziemy 21 grudnia bo takie terminy odległe w Krakowie.
Zaniu ja jem gotowane jabłka i piję kompot z jabłek. Po nich Emi robi superowo kupki przy każdym jedzeniu,
Dziewczyny współczuję bólu brzuszka u Waszych maluszków. Ja pilnuję póki co diety i nie mamy brzuszkowych problemów, ale nie chcę zapeszać, bo wiem że to nie do końca zależy tylko od tego co ja jem.
Dzisiaj Emi jadła ponad godzinę i zrobiła kupkę na poczatku, nie chciałam jej przewijać w trakcie jedzenia żeby nie ulała i leżała w tej kupie tak długo a teraz mi jej tak strasznie żal. Obiecałam sobie że juz nigdy więcej na to nie pozwolę.

Cherry trzymam kciuki żeby szybko poszło. Czekam na wieści że już Kubuś jest na swiecie!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kochane nic sie nie dzieje... ktg nie wykazuje zadnych skurczy. Na poniedziale zaplanowana kolejna kroplowa. Tymczasem ja naiwnie wierzac, ze cos to pomoze trzy razy pod rzad zdobylam 4 pietro. Chcialam by szyja puscila by mozna bylo cewnik zamontowac.... ale pewnie nic sie nie ruszy! Mam wrzaenie ze ta oxy dziala usypiajaco a nie pobudzajaco...

Wanilia sietnie sobie radzi...i smigala dzis juz ze mna po korytarzu!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wioluś, kochana, trzymaj się tam dzielnie! wspieram Cię myślami i całym serduchem!
my walczymy o karmienie - nie wiem, jak to się skończy - zobaczymy!
dziś Maksio ma tydzień!
mam nadzieję, że z Nim będzie już tylko lepiej!!!
gosiaq - moje słowa do Ciebie nie były ani o milimetr na wyrost, po prostu tak sobie o Tobie myślę, przesyłam buziaki 😘
gratulacje dla Wanilii
ach zapomniałabym - dziś był pierwszy spacer!!! z tatuśkiem poszliśmy!

spokojnej nocy drogim Mamuśkom i słodkim Dzidziusiom, a także Tobie Kochana Wioluś!
ps. a co z Cygnee??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
matko jedyna 😮 😮 😮 😮 😮

NO POUCIEKAŁYŚCIE WSZYSTKIE NA MAMUSIE. NET ZAPEWNE !!! 😠 😠 😠

Tyle godzin a tu ani jednego postu do jasnej ciasnej!

pisac pisać pisać!!!\\

My jutro kolejna próba oxy ! To bieganie po schodach nie przyniosło żadnych skutków....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cherry no Ty się biedna naczekasz! Powodzonka życzę i żeby to było już!!!

Mam pytanie do mamusiek, bo naszemu małemu już dawno odpadł kikut pępowiny z klamerką, ale jeszcze w środku pępka jest taki wielki strup , który wygląda jak zeschnięta krew...czy to wypadnie samo?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
yenefer07 napisał(a):
Cherry no Ty się biedna naczekasz! Powodzonka życzę i żeby to było już!!!

Mam pytanie do mamusiek, bo naszemu małemu już dawno odpadł kikut pępowiny z klamerką, ale jeszcze w środku pępka jest taki wielki strup , który wygląda jak zeschnięta krew...czy to wypadnie samo?

ja przemywałam po każdym pieluchowaniu przegotowaną wodą za pomocą patyczków do uszu takich zwykłych. Z początku miałam wrażenie, że robi się taka "rodzynka" z tej krwi, ale po 2-3 dniach było czyściutko 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zarejestrowałam się na mamusie.net ale nie dostałam maila od nich i nie mogę się zalogować a jak od nowa się rejestruje to mi piszą że juz jest taki użytkownik. Zwariować mozna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też się zarejestrowałam.

Ale dzisiaj pogoda leje i wieje nawet z domu nie można z pociechą wyjść.

U mnie noc dzisiejsza to sukces bo Kubus tylko 2 h przeleżał przytulony do mamusi, tak udało się, żeby pospał trochę u siebie w kołysce.

Kochane mam takie pytanie jak u Was krwawienia po porodzie. U mnie jutro miną 3 tygodnie, a ja plamie nadal mocno.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczynki. U nas oki. Dziś Mai odpadł kikucik. Wstaje do karmienia co 2-2,5godzinki.
Pije moje mleko z butelki 60-80ml. A do tego jak chce to cycusia sobie ciumka. Kupki nadal rzadkie-musztardowe. Jutro przychodzi położna więc zobaczymy. Dziś pierwszy raz wyszłyśmy z domku, co prawda do auta , więc łącznie ''werandowanie'' trwało 10min. Jutro przyjdzie wózek więc bedziemy werandować się dłużej.
Qrcze dzis w nocy Maja miała taką wielgachną kozice w nosku tam głęboko że nawet grucha nie dała rady.. serce mi pękało jak słyszłam to chrapanie. Ale rano jak kichła o kozica wyskoczyła prosto na cyca! więc lżej mi się zrobiło.

Dodam że brzuś mi spadł, zostało jakieś 2-3 cm. A waga z 65 o 54.. nawet nie wiem kiedy te kg lecą!
Dziewczyny co zrobić żeby mieć więcej pokarmu? Bo teraz mam na styk!
O właśnie głodomorek się obudził! Pozdrawiamy serdecznie!
Kukunari prawa Mia-lewa Tia 🙂

Cherry powodzenia! 3mam kciuki żeby wszystko szybko poszło!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cherry - ja nie ucieklam na zadne inne forum tylko do swoich corek - bardzo absorbujace sa 😜
na mamuski.net juz jestem jakis czas pisuje z listopadowkami 2009 🙂 ale do naszych zajrze jak juz sie rozpakujemy wszystkie 🙂 Trzymam kciuki za Was spoznialscy 😉

martka - ja jestem tydzien i 3 ni po porodzie - krwawienie wlasciwie ustalo jeszcze czasem zdarzy sie mala krwisto-sluzowa plamka na wkladce 🙂 tak wiec dol juz prawie calkowicie zagojony tym bardziej, ze obylo sie bez szwow...

gosia73cos tam 😉 - nie pamietam calego nicku -wybacz - moze goraczka jest spowodowana zatorami w piesiach??? nie czujesz obrzmienia i bolesnosci??? moze dzidziol nie sciaga calego pokarmui wtedy czasem dochodzi do zapalenia piersi - bardzo bolesne i nieprzyjemne uczucie wp iersiach zwykle z wysoka goraczka - przy Mii zdarzylo mi sie raz to poczuc brrrrrrrrrrr
moze podpytaj polozna czy dobrze przystawiasz mala do piersi - u nas dziala tzw. pogotowie laktacyjne na takie sprawy...

yenefer- Tii odpadl kikut i jest jeszcze krwista ranka na pepku ale jak sie calkowicie zagoi to zniknie wykruszy ta zachnieta krew- bez obaw tak samo bylo z Mia 🙂 staraj sie jednak nie moczyc nadal pepuszka wtedy szybciej sie wygoi i doschnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...