Skocz do zawartości

Witajcie Listopadówki 2011 | Forum o ciąży


coriana

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 21,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosiaq

    1781

  • Cherry

    2655

  • Shelby

    2530

  • madzia_m3

    1652

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Gosia Kinia jest prze cudna!! Sukieneczki śliczne i jak w nich pozuje jak mała modelka 🤪

Yenefer a ile razy będzie ta pielęgniarka do Ciebie przychodzić? U mnie była tylko raz i już nie przyjdzie. To ty jesteś mamą i wiesz co jest dla Oskarka najlepsze. I nie ulegaj jej wpływowi, jeśli nie chcesz iść na tą grupę wsparcia to nie idź! Po co tracić czas jak ty masz swoją grupę wsparcia w naszych osobach 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U mnie była raz tylko spisała jakieś papiery i powiedziała że przyjedzie jeszcze przed świętami pewnie ostatni raz... U nas wszystko w porządku i mamy przyjść za 8 tyg... Ale niestety pójdziemy zapisać dopiero w nowym roku bo teraz nie wiadomo jak to będzie... ;/ Czy będą przyjmować itp...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zaniu mi lada dzień przyjdzie do noska woda morska o nazwie Disnemar do psikania, poleciła mi szwagierka, bo sama używa przy swoich bliźniaczkach , no i na internecie też ją polecają! Ponoć lepiej glutki wychodzą, jak je się rozmiękczy wodą!
A co do grupy wsparcia to masz racje! Ona myśli, że jak siedzę sama z dzieckiem w domu to jakaś przygnębiona chyba jestem 🙂
No i pielęgniarka była już drugi raz i znowu w styczniu przyjdzie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no to mnie pielęgniarka-położna była już 4 razy!!! ostatni raz wczoraj na moją prośbę, bo chciałam zdjąć już szwy, bo coś nie chciały się rozpuścić i bałam się, że mi się zrobi jakiś stan zapalny.
Yen! to mnie by kazali chodzić ze 4 razy w tygodniu na grupę wsparcia, bo mam 2 dzieci i też sama jestem 🙂 Olej to, naprawdę. Jakby co, to się można na forum wyżali, poradzić lub w realu koleżance/przyjaciółce 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejo! u mnie wszystko do góry nogami!
zwolenniczka karmienia naturalnego, która karmi z butelki
nie bardzo przekonana do słuszności smoczka, używam go na potęgę
no i fascynatka spacerów z wózeczkiem, była na owym tylko raz! (pomijając codzienne pielgrzymki do przychodni na ważenie)

mówię Wam jakaś masakra!

nie ogarniam kuwety generalnie, całuję Was mocno

ps. a pępek nadal się trzyma, a do tego otoczka zaczerwieniona i dostaliśmy maść, którą mam aplikować 3 razy dziennie

ps2. z dnia na dzień coraz bardziej podziwiam Ciebie gosiaq!!!
i wszystkie mamusie, które z tego, co piszecie, świetnie sobie radzicie 🙂 oby tak dalej! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej mamusie!!!
Po pierwsze gratulacje Wszystkim, że juz macie swoje kruszynki 🙂
Po drugie pisze z wielką prośbą. Czy któraś z Was miała tak jak mam ja czyli: szyjka skrócona (w terminie, że tak powiem, nie że dużo wcześniej i musiała leżeć), miękka ale ZATKANA. I przy tym regularne skurcze, które troje na czworo lekarzy oceniają na " już się coś dzieje-postęp jest".
Będę wdzięczna za odpowiedzi, może żeby tu Wam nie śmiecić napiszcie mi na prv.
Całuje mocno wszystkie mamusie!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
O jeny!!! czy wiecie może co można podać 6-tygodniowemu dzieciątku na uspokojenie, bo już wymiękam 🤢 🤢 nie wiem co w to moje dziecię wstąpiło! normalnie od czwartego dnia po porodzie całymi dniami tylko płacze i nie chce spać (na szczęście nocki są ok 😁) no i jak się wkurzę to dam jej jakąś herbatke z melisy bo już mam ręce obolałe od noszenia tej "kruszynki" 🤨

Gosiu- ale z Kini śliczna lalunia 🙂 🙂
Gosiaq- dobrze że Filipek nie ma problemu z bioderkami- omija Was pieluchowanie 😉
niestety u nas bioderko "do naprawy" 😉 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc moje kochane 😉

U nas katerek opanowany- woda morska i frida pomogly 🤪 🤪.
Jak sie dossalam to wszystko wyssalam tej mojej kruszynce z noska- 😁 😁 😁 😁 😁.
odrazu ulga jak przesala harczec jak "mały traktorek" 😁 😁 😁 😁

Gosiu piekna Wasza Kinia a sukieneczki rewelacja 😉 😉 Ach jak bedziemy mogly je stroić na wiosnę i lato...... małe "TOP MADL" bedą 😁 😁 😁
W sumie teraz w domku to ja uzywam tylko body bluzeczke, rajtuzki i skarpeteczki, ale jak podrosnie nadrobimy 😉
Gosiu- super, ze zbioderkami wszytsko oki my na bioderka w przyszly czwartek idziemy 😉

judzia- kochana nie wiem co ci poradzic na prawde nie wiem jak ty to ogarniasz--- mam nadzieje ze Zosi nie dlugo przejdzie??!!
Powiedz mi a co lekarze czy siostra srodowiskowa na to mowia??? Wiedza dlaczego tak sie dzieje?????
Super, ze Kacperek ładnie ssie 😉
Shelby- Kochana na pewno nie dlugo wszystko ogarniesz i sie wszystko unormuje 😉 😉 Czego Ci/ Wam zycze 😉 😉 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sherry wielkie gratulacje- wreszcie się doczekałaś 🙂 🙂[color=red][/color]

U nas wielka zmiana....pisałam Wam, że Dominik zasypia przy piersi i odciągam laktatorem aby Go dokarmić....ale od kilku dni ni chciał jeść z butelki więc przeżywałam horror sądząc, iż za mało je....byłam tak zdenerwowana, że wczoraj postanowiłam udać się do poradni laktacyjnej (POLECAM) aby dowiedzieć się co robię źle......przy okazji zważyli mi małego po raz pierwszy (u nas w przychodni jest remont i nie chciałam narażać małego na trudne warunki- wszyscy pacjenci na jednym korytarzu). Okazało się, że Dominik waży 3860!!!!!!! a wychodził ze szpitala z wagą 2740 !!! pani wyliczyła mi, że przybiera 65g na dobę a to zdecydowanie za dużo (max 40g) i mam odstawić butelkę i nie ściągać pokarmu laktatorem......skoro dziecko zasypia przy piersi po 15\' to widocznie taka ilość pokarmu mu wystarcza......a ja tam pojechałam z problemem pt. dziecko za mało je 🤪 🤪 za tydzień kontrola masy ciała i zobaczmy ile przybierze....dziewczyny mówię Wam jaka ulga.....mam więcej czasu....nie muszę najpierw karmić potem dokarmiać butelką i jeszcze odciągać pokarm na zapas.....a wszystko przez położną, która powiedziała, iż dziecko powinno jeść średnio 90 ml co 3h.......gdyby nie jej słowa nie "tuczyłabym" dziecka 🙂

Co do noska to ja również używam fridy ale wcześniej zakraplam nosek 1 kropelką soli fizjologicznej i działa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Shelby napisał(a):
hejo! u mnie wszystko do góry nogami!
zwolenniczka karmienia naturalnego, która karmi z butelki
nie bardzo przekonana do słuszności smoczka, używam go na potęgę
no i fascynatka spacerów z wózeczkiem, była na owym tylko raz! (pomijając codzienne pielgrzymki do przychodni na ważenie)
ps. a pępek nadal się trzyma, a do tego otoczka zaczerwieniona i dostaliśmy maść, którą mam aplikować 3 razy dziennie
ps2. z dnia na dzień coraz bardziej podziwiam Ciebie gosiaq!!!
i wszystkie mamusie, które z tego, co piszecie, świetnie sobie radzicie 🙂 oby tak dalej! 🙂

jak ja lubię Twój dystans! "nie ogarniam kuwety" hahahahaha! daj sobie czas i pamiętaj, że wcale nie musisz niczego ogarniać! spokojnie, trzeba się dotrzeć, doorganizować i takie tam pierdy 🙂
Maść to pewnie neomycyna, jak sądzę? jeśli tak, to jest naprawdę dobra! U nas odciśnięcie od pieluchy zmieniło się w krostki, krostki zaś w ranki, takie bardziej czerwone placki, płaskie. Przecieram wodą z nadmanganianem potasu od dzisiaj, bo linomag i wietrzenie nie pomogło przez 3 dni, więc kombinuję dalej.
A z tym niewielkim przybieraniem Dominika na wadze to niezły numer! Mój Filip też je 10-20 minut góra! ale ciumka aż słychać! waży coraz więcej, więc wiem, że się w miarę najada. A jak chce częściej, to w dzień ma u mnie taryfę ulgową i mleczarnię otwartą. W nocy bardziej go pilnuję, żeby mi co godzinę cycków nie doił 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ktoś pytał o szwy rozpuszczalne. Ja jutro jestem 4 tygodnie po porodzie i jeden cwaniaczek dalej siedzi głęboko pod warstwą skóry i wyjść nie zamierza! resztę wczoraj mi położna wyciachała, bo mnie wkurzały. Ponoć do 6 tygodni może trwać rozpuszczanie... jak dla mnie to stanowczo za długo! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No to długo te szwy trzymają..też mi się wydaje, ze za długo. Z kolei taki jeden nie rozpuszczalny zdjęli mi po 5 dniach i potem skóra mi się troche rozeszła.. Jakby ból porodu nie był wystarczającą męką 🙂

U mojego małego w jednej pachwince pojawiło się brzydkie..otarcie. Chyba nazwe to otarciem bo najpierw miał taką jąsniejszą skóre, a teraz przetarła się i pod spodem jest taka wilgotna skóra! Przeraziło mnie to, bo po kąpieli mocno płąkał i boje się że to to go boli.. Nie wiem czy czyms to smarować?? Jutro o 10 rano mam wizyte lekarki więc mam nadzieje, że coś doradzi. Pewnie najlepiej byłoby mocno to wietrzyć ale on od razu kicha, no i...robi pod siebie 🙂
Tymczasem zmieniłam pieluchy na większe ( z Pampers Premium Care - do 5 kg, na zwykle - 3-6 kg.). On ma teraz 4,5 kg wiec myslalam ze akurat w sam raz paczka nam się kończy i po weekendzie przejdziemy na wieksze a tu takie coś...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej my dzis koczymy MIESIAC
wczoraj byla u nas ostani raz polozna i wszystko w jak najlepszym porzadku maksiu wieri sie sam obraca w lozeczku jak w nocy byudzi mnie na jedzenie to znajduje go w poprzek albo do gory nogami tyle sily ma ten moj maly szkrab a jak wasze maluszki?? u nas naszczesi katarku nie bylo


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
do kataru uzywam fridy i wody morskiej.. przez 3 dni uzywalismy nasivin soft(lekarz przepisal, jednak zastrzegl by nie uzywac wiecej niz 3 dni) jednak nie pomoglo, wiec sciagam mu katarek 5 razy dziennie i 2 razy w nocy

kinia w tych sukienkach jest wprost sliczna!!

cherry czekamy na relacje 🙂
hmm nie pamietam kto pisal ze ma zdjecie kacperka na tel. ale moze przeslij komus zdjecie a ktos wstawi na forum?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,
u nas kolejna nocka przespana. Emi ostatnio spi od 24 do 6 rano, potem poje i spi do 9. Kochane to moje dzieciątko. Po kapieli jest bardzo rezolutna i się rozgląda, głuży. Mama dzisiaj postanowiła rozszerzyć dietę i zjadła budyń na śniadanko. Zobaczymy jak przyjmie to Emi.
Madziu_m3 chciałam podziękować za super przepis na boszkopt który kiedyś podawałaś. Pierwszy raz w życiu robiłam biszkopt i wyszedł rewelacyjny. Pulchny mięciutki no rewelacja!!!

Kinia jest cudna w tych sukienusiach. Ślicznotka z niej!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U mnie położna była juz 3 razy a na pewno jeszcze przyjdzie.
Połozna zważyła mi dzisiaj małego i od poniedzialku nie przybrał ani grama 😞 . I nie wiem co mysleć, bo wcześniej przybierał, choć i tak nie osiągnął jeszcze wagi urodzeniowej. Zobaczymy co bedzie we wtorek - bedzie kolejne ważenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...