Skocz do zawartości

Witajcie Listopadówki 2011 | Forum o ciąży


coriana

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 21,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosiaq

    1781

  • Cherry

    2655

  • Shelby

    2530

  • madzia_m3

    1652

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
no mój jest totalnie pusty 😜

a mam bepanten maść a tam stoi napisane:
"ze względu na stymulowanie procesów gojenia skóry oraz odpowiedni skład podłoża, lek jest zalecany do leczenia odparzeń u niemowląt oraz do leczenia podrażnień brodawek sutkowych u matek karmiących piersią. Jest również polecany do codziennej pielęgnacji niemowląt (stosowanie po każdej zmianie pieluszki zapobiega powstawaniu odparzeń), do codziennej pielęgnacji brodawek oraz zapobiegawczo i leczniczo przy otarciach i pęknięciach skóry.

fajnie! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Shelby napisał(a):
gosiaq, muszę Ci klasnąć 🙂 za wsparcie, jakiego mi udzielasz i dobre rady 🙂 i za całokształt 😁

jesli na cos sie przydaje, to sluze pomoca 🙂 chociaz rumieniec na twarzy po kazdym komplemencie od Ciebie nie blednie...

Jak Ty to robisz, ze zawsze i o wszystkich pamietasz? 😎

A Paula wychodzi dzisiaj z malym Filipkiem ze szpitala! wiem tylko tyle, ze mial antybiotyk. opisze wszystko jak sie ogarnie troche 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A! kupilam kropelki sab simplex, chociaz jeszcze nic sie nie dzieje, bo herbatka koperkowa dziala poki co. ale wolalam miec w domu na wsiakij słuczaj 😉 (z rosyjska: na wszelki wypadek hihihi). Mam z apteki niemieckiej, bo akurat szwagier jechal tam na pare dni 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
shelby z obu. Nie sciagam więcej niż mała pije bo wciąż na laktatorze musiałabym wisieć. Używam elektrycznego, kupiliśmy ręczny na poczętek, ale to dramat - ręka bolała od plumpania a w butelce ledwo 60ml. A odciągałamm godzine. Elektryczny wyciąga 100ml max w 15 min.
Gosiaq moja mała cycusia traktuje jak smoczek i sie nienajada - potrafi wisiec 1,5godziny na cycu a za pół godzinki wypić 50ml.
Do tego toleruje tylko prawą pierś lewa jest bee i wacle jej nie cycka 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

madzia_m3 napisał(a):
Marinel ja zanim zwęszyłam ten przepis zawsze miałam problem z dobrym biszkoptem.

Piszecie, że położna przyszła do Was do domku kilka razy. U mnie stwierdziła, że jest tylko jedna wizyta obowiązkowa z NFZ ? Ma rację ?


Madziu ma obowiązek przyjść minimum 4 razy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiecie co jak czytam o tych waszych położnych to aż mi żal że do nas taka nie przychodzi. Mąż zgłosił w przychodni że urodziłam i po 3 dniach przyszła położna. Nawet dziecka na ręce nie wzięła, popatrzyła tylko na pępuszek ale tylko przy okazji, bo Emilka zrobiła kupę i zmieniałam jej pampersa. Nie zważyła dziecka, nic nie doradziła, jeszcze ja jej powiedziałam o maści Maltan że mi pomogła na popękane brodawki to sobie zapisała w notesiku bo pierwszy raz o niej słyszała. Zapytałam tylko co mogę jeść. A i spytałam czy będzie mi sprawdzać szwy, a ona że jeśli sobie życzę to może mi tam zaglądnąć. To ja jej odpowiedziałam że nie trzeba i nawet nie wiem jak mi się to goi. Dziś równe 3 tygodnie od porodu a ja nadal zakładam podpaski 🤔 mam nadzieję że to normalne.
I tyle ją widziałam. W ogóle jestem mega wkur... bo powiedziała, żeby przyjechać z dzieckiem do kontroli do lekarza jak będzie miało 3 tyg. No i pojechałyśmy z teściową w środę a tu 12 dzieci chorych w poczekalni i kazali nam czekać z nimi a nie w poczekalni dla dzieci zdrowych tamta była zamknięta!!!
Już miałyśmy się odwrócić na pięcie i wyjść ale powiedzieli że lekarz przyjmie nas od razu jak tylko ktoś wyjdzie z gabinetu. No i czekałyśmy z mała tam a teraz ma katar i zastanawiam się czy to nie moja wina że dopuściłam do takiej sytuacji. Następnym razem wolę zapłacić i zamówić prywatną wizytę niż przeżywać coś takiego. Cała byłam mokra ze stresu jak patrzyłam na te chore dzieciaczki. Ale za to lekarz okazał się super. Choć było tyle ludzi w kolejce cierpliwie odpowiadał na moje pytania i sam udzielał istotnych informacji. Mała w środę u niego była okazem zdrowia a w czwartek już katar... 😞 mam nadzieję że jej szybko przejdzie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
lala89 napisał(a):
shelby z obu. Nie sciagam więcej niż mała pije bo wciąż na laktatorze musiałabym wisieć. Używam elektrycznego, kupiliśmy ręczny na poczętek, ale to dramat - ręka bolała od plumpania a w butelce ledwo 60ml. A odciągałamm godzine. Elektryczny wyciąga 100ml max w 15 min.
Gosiaq moja mała cycusia traktuje jak smoczek i sie nienajada - potrafi wisiec 1,5godziny na cycu a za pół godzinki wypić 50ml.
Do tego toleruje tylko prawą pierś lewa jest bee i wacle jej nie cycka 🤔


ano widzisz... skomplikowana sprawa...
trudno wyczuć, co i jak
ale ważne,że masz już opracowaną metodę, która działa!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To ja mam poożną super. Perwszy raz przyszła jak mała miała tydzień. Potem przyszła jeszcze raz, i jeszcze ma przyść. Zawsze ogląda Maje. Radzi co i jak. Pyta mnie o wszystko, o karmienie , kupki , pępek, kąpiel.. Dała mi swój nr telefonu bo gdyby coś sie działo to mam dzwonić i przyjdzie wześniej niż się umawiałyśmy. Szwy mi ściągła jak tylko przyszła, pooglądała czy ładnie się goi. To starsza babeczka, ale serio super jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Shelby działa w 100%.
Początkowo był koszmar z tym ręcznym bo małą wstawała w nocy co 2 godzinki. Wiec najpierw ją karmiłam, potem zmiana pampersa a to zajmowało 20-30min bo jeszcze pielęgnacja pępuszka dochodziła. Potem odciągałam ręcznym przez godzine. Więc spałam tylko po pół godzinki, czasem dało się dłużej. Teraz robię to samo tylko że z elektrycznym i śpie o wiele dłużej 🙂 No i zawsze mam odciągniete 2 butelki. Jak Maja wypija to znów odciągam i znów mam dwie buteleczki. Jest to wygodne bo wiem, ze jak się obudzi to nie będzie głodna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gosiaq napisał(a):
a Cygnee na fb napisala jedno slowo 4 godziny temu: RODZE!!! trzymamy kciuki!

Wanilia, a Ty juz w domku pewnie? jak sobie radzisz?

My w domku od poniedziałku, pomału się uczymy 🙂 Nasz główny problem to....czkawka po jedzeniu 😮 prawie za każdym razem. połozna mówiła ze to od "cofki" mleka jak sie np małą podnosi ale teraz uwazamy na to bardzo, zreszta czkawka jest nawet jak lezy po jedzeniu..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Słuchajcie Wiolinka22 odpisała mi na smsa!!

Dziś rano urodziła się Zuzia!!!!! 🤪 🤪

Wiola miała CC bo poród siłami natury zatrzymał się na 6-7 cm i nie postępował. Przeżyła 2 w 1 ale pisze że było warto 🙂 Zuzia waży 3600 i jest piękna. Tyle wiem i wam przekazuje 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...