Skocz do zawartości

Witajcie Listopadówki 2011 | Forum o ciąży


coriana

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 21,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosiaq

    1781

  • Cherry

    2655

  • Shelby

    2530

  • madzia_m3

    1652

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Cygnee nareszcie !

To widzę że u mnie odwalają fuszerkę z tą położną, tylko muszę znaleźć rozporządzenie nfz gdzie jet to napisane, może widziałyście gdzieś w necie.

Gosiu Kubusiowi się też ulewa trochę, ale nie zawsze. Bardziej się denerwuję jak mu się nie odbeknie po jedzeniu, co się często zdarza.

Jutro pierwsze podróż na wieś do rodziców 40 km za miasto. Zobaczymy jak będzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cygnee wiolinka gratuluje !!

madziu moj wiktorek w pierwsza podroz wyruszyl gdy mial 3 tyg, i przejechalismy 400 km, maly przespal cala droge, wsumie budzil sie tylko na jedzenie i zmiane pieluszki

kurcze wy wszystkie spadacie z wagi.. a ja waze wiecej niz przed porodem! 😮 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jadwiga-roza, spokojnie, jeszcze zrzucisz przy swojej kruszynce 🙂
Madziu! udanego wypadu "za miasto" 🙂
U nas dzisiaj nocka była nawet nawet, bo po karmieniu o 21.30 obudził się na kolejne o 2.25 !!! także Filip zrobił mamie 5-godzinną niespodziankę 🙂 Potem było trochę gorzej, więc pisać nie będę hihihi

Mimo pochmurnego nieba, miłego dzionka życzę!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej. No to listopadowki sie juz rozpakowaly 😉
Wiolinka i Cygnee gratulacje !!!!!!

Wczoraj karmilam malego kolo 23, zasnal o polnocy i tak spal do 9. To juz drugi raz.
Coraz wiecej je, czesc mleka musze mu dawac z butelki, bo mieszam razem z lekarstwami. Wyniki krwi przyszly i ma malo zelaza. Doktorka przepisala zelazo w plynie,oporocz tego daje mu wit C(kropelki), kwas foliowy i wit b6 w tabletkach, wiec musze rozgniesc na proszek i dosypac do mleka.

Pisalyscie o poloznych- u mnie po porodzie ogolem ma byc 6 razy. Sympatyczna starsza kobietka.

Mayly dostal krostki na czolku i nie wiem od czego, ostatnio jadlam pasztet z paprka i skusilam sie na ciastka z orzechami. Moze to od tego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć szczęśliwe Mamuśki 🙂
ale się cieszę, że wszystkie już rozpakowane 🙂

Kochane mam pytanie... stosujecie coś na świeże rozstępy po ciąży??
szukam czegoś co zadziała choć trochę...

kurcze jak czytam, że wasze bąbelki potrafią spać całą noc to aż mnie telepie z zazdrości :/ moja Zuzinka kładzie się spać ok 2 dopiero, bez względu na to czy była karmiona o 22 czy 24... i nie działa nawet podtrzymywanie jej w nie spaniu nawet 2 godziny przed planowanym pójściem spać... i chyba wyczuwa,że my się chcemy położyć jak ona przysypia bo jak tylko my się do podusi przytulimy to ona się budzi :/ ale i tak jest najukochańsza na świecie i jedna jej słodka minka i zapominamy o niewyspaniu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aaagata! nic się nie martw, mój Filip też nie śpi całych nocek, ale ma dopiero 4 tygodnie, więc musi często jeść i tyle 🙂 Starszy budził mnie po kilka-kilkanaście razy w ciągu nocki, więc nie jest teraz źle 🙂 A z tym spaniem, to musicie coś pokombinować, bo o coś Zuzi chodzi. Może zmieńcie sposób usypiania albo nie biegajcie do łóżeczka, jeśli nie płacze. Trudno coś doradzić, bo każde szkrabiątko jest inne. Ale spróbujcie coś tam pokombinować, bo się wykończycie! 🙂
A na świeże rozstępy to nic niestety nie doradzę, bo nie mam u siebie (chyba, bo nie oglądałam się za bardzo)...
A w ramach sobotniej gimnastyki umyłam łazienkę, kuchnię (nawet szafki w środku!), dwa okna (mimo wiatru)... Liczy się jako gimnastyka, nie? bo się zmachałam trochę 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
uff hehe nie jesteśmy sami 🙂
no właśnie o coś jej chodzi ale już nie mamy pomysłu o co :/
już zaczeliśmy się zastanawiać czy to nie kolki ale ona ma dopiero 2 tygodnie więc chyba jeszcze za wcześnie...
już nie wstaje do niej jak tylko zakwęczy ale już jak płacze to się nie da... :/
walczymy co noc wymyślając inne rzeczy może akurat utrafimy 🙂
a braku rozstępów zazdroszczę 🙂 u mnie niestety pojawiły się jak mi brzuch opadł i jeszcze zaraz pod samym brzuchem dzień przed porodem jak mi się kości rozchodziły :/ nic to szukam dalej specyfików 🙂
miłego dnia życzę 🙂
my korzystając z pogody będziemy dziś werandować Zuzinkę i jedziemy w odwiedziny do dziadków 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GRATULACJE CYGNEE

My dzisiaj 3h polowaliśmy na sterylnie złapany mocz do kontroli Emi po czym w laboratorium powiedzieli że dzisiaj nie przyjmują. Myślałam że wyjde z siebie. Z tego wszystkiego wzięłam sie za sprzatanie bo Emi pięknie śpi od 11. Mieszkanie pachnie czystością, obiadek ugotowany, może po karmieniu uda mi się wyskoczyć na zakupy.

mdg87 możliwe że te krostki to od orzechó bo są alergenami ale możliwe że to tylko takie krosteczki na chwilę. Moja Emi ma co rano na policzku, chyba od pieluszki. Popołudniu znikają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MADZIA_M3 poszukaj w tej nowej ustawie z kwietnia tego roku bo to ona nam gwarantuje wizyty położnej. Moja byłą już 3 razy za każdym razem sprawdzala mi piersi i gojenie się krocza, wyoglądała małą, pokazała mi jak pielegnować i jak masować Maluszka. No i jest zawsze pod telefonem. Sama dzwoni do nas co kilka dni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
O maj! Ale ja Wam zazdroszczę!! Ja to nic w ciągu dnia nie robie tylk osiedze z moją małą fruzią... 🤨
chociaż ostatnio zaczęła się interesować firaqnkami i rozglądać po pokoju, to mam jakieś 5 minut dla siebie 😎 a nocki to są różne, jeszcze nie przesypia całych nocy, najwiekszą przerwę robi między21- 1 , a potem jest co 3 godz jak w zegarku 😁 😁 ale nie narzekam bo mała śpi ze mną w łóżku przytulona do mnie ☺️ ona tak ślicznie pachnie 🙂 🙂
arozstępy mam tylko na pośladkach!!! trzeba z tym powalczyć chociaz nikt w sumie na pupe sie nie patrzy bo zakryta 😉 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gratulacje dla nowych Mamusiek!!!

Mi przez całą ciąże nie wyszedł ani jeden rozstęp, dopiero po wyszło mi kilka na pośladku 😞 Smaruję takim olejkiem Palmersa na rozstępy i blizny, ale wątpię, że to coś pomoże, na szczęście da się je ukryć pod strojem kąpielowym 🙂
Naszemu maluszkowi wyszła ciemieniucha na brwiach 😮 Dobrze, że tylko tam!

A i właśnie wróciliśmy z zakupów, kupiliśmy parowar, bo już dawno mi się marzył, a po powrocie do Polski zamierzam przejść na dietę, bo zostało mi jeszcze 5 kg do wagi sprzed porodu, a tak naprawdę chciałabym zgubić z 7kg.
Mały zawsze taki grzeczny na zakupach, śpi cały czas...kupiliśmy mu grzechotki i dżinsy w Mothercare, bo się przeceny zaczynają...ale prawdziwy szał będzie dopiero w pierwszy dzień świąt...będzie wtedy nawieksza wyprzedaż 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A jutro wychodzę się zrelaksować na babski wieczór do takiej fajnej restauracji 🙂tatuś zostaje z Oskarkiem 🙂

Wiecie co...tak trzeba uważać na te nasze maluszki...ostatnio leżał sobie na łóżku i położyłam mu kocyk koło główki, żeby mu było milusio...chwile po tym się obracam, a ten mały bąbel nakrył się tym kocykiem...tak machał rączkami, że zarzucił go na siebie...no masakra, jakbym wyszła na chwilkę do toalety, albo przysnęła i nie zauważyła 😞

A i mój sprawdzony sposób na wielkie gluciki w nosku to leżenie na brzuszku...po chwili gluciki można już z noska ładnie wyciągnąć 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
GRATULACJE DLA CYGNEE!

A ja dziś się ważyłam. Waga pokazała 53. Czyli jeszcze 3kg do zgubienia. Nawet nie wiem kiedy ta waga leci w dół 😮 a em sporo żeby małą wykarmić. Maja dzisiaj nocke spała ładnie - co 3godzinki do karmienia i zmiana pieluszki przy okazji. O 5 ją złapł płacz bo chyba kupki zrobić nie umiała. W poniedziałek przyjdzie położna, a w środę idziemy do kontroli. Dzisiaj Maja zaliczyła pierwszy spacer 15 minutowy - z tatusiem, ja zostalam w domku żeby ogarnąć. Umyłam okna itd.. U nas już choinka stoi, także czekamy na świeta 😁
Choinka jest taka jaką chciałam.. Jak bede mieć zdjęcia to wrzuce.
:*

aa i widze że o rozstępach.. ja nie mam ani jednego. Brzuch mam już jak przed ciążą, no prawie jeszcze z 2cm.. Ale na rozstępy to moja kuzynka stosowała jakąś maść ze ślimaka, pomogła. I do tego solarium. A rozstepy miała na 1,5 - 2 cm bordowe. Zmniejszyły się do niecałego centymetra ale są jednolite ze skórą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...