Skocz do zawartości

Witajcie Listopadówki 2011 | Forum o ciąży


coriana

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Cherry - jak dobrze, że tak Ci ładnie przebadali Kacperka i nic nie znaleźli! trzymamy mocno za Was kciuki i ślemy moc uścisków! macie nasze wsparcie!

na pewno dzieciaczkowi nie jest miło, jak go tak badają, ale przynajmniej wiesz, co w trawie piszczy i że nic mu nie szwankuje

ja się czasem zastanawiam, czy u mojego coś gdzieś nie siedzi...

u nas kuchennych rewolucji ciąg dalszy - mały na butelce, ale raz na dobę dostaje około 100 ml tego, co uda mi się ściągnąć w ciągu całego dnia, jakbym siedziała cały dzień na laktatorze to by pewnie było więcej tego jedzonka, ale nie ma na to czasu; nie wiem, czy się najada, czy nie, bo ciumka sobie z butelki, potem przestaje, potem znów ciumka, potem mleko robi się zimne, on już nie chce ciumkać, ale płacze - czemu płacze? nie wiadomo, podgrzeję mu to mleko w kąpieli wodnej to znów naciumka...i chyba możnaby tak w kółko!
jutro ważenie! znów mam mega stresa! oszaleć można, serio!

dziś byłam w biurze parafialnym - Maksio będzie ochrzczony 8 stycznia 🙂

poza tym wariuję w sprawie becikowego, bo te papiery są mocno skomplikowane, nasza sytuacja również - moja umowa zlecenie i tak dalej - warto by było trafić na mądrego urzędnika, który by chciał nam pomóc, a trzeba się spieszyć, bo od nowego roku zmieniają się przepisy w sprawie tej dotacji z urzędu miasta, na niekorzyść.. co by nas nie ominęło, trzeba się przez te papiery przedrzeć!

całuję Was mamuśki drogie!

ps. Paula - super dziecko 🙂 je i śpi 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosiaq

    1781

  • Cherry

    2655

  • Shelby

    2530

  • madzia_m3

    1652

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Witam Was serdecznie 🙂
Była dzisiaj u nas połozna i po ważeniu okazało się, że mały zaczął przybierać 😁 😆 🤪 - od piątku 140g, zawsze coś. Ale i tak chyba jutro przejadę się z nim do przychodni bo lekarka stwierdziała, że chciałaby go obejrzeć jak w szpitalu nadawali mu skierowń na badania.
Chcialam umówić małego na USG bioderek i termniy załamują - powinno się zrobić w pierwszych 6 tyg życia a tu terminy na luty, chyba, że prywatnie ale to 95 zł (tak naprawdę za 5 min pracy 🤨 )
Cherry trzymaj się cieplo - wiem jak bardzo frustrujace jest takie siedzenie w szpitalu i czekanie, aż dziecko bedzie mogło wyjść do domu, ale najważniejsze, że Kacperek przebadany i tylko antybiotyk potrzebny.
Aha, Piotruś dopiero osiągnął swoją wagę początkową - po 3 tyg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie dziewczynki 🙂
Ja tu sobie Was czasami poczytuję, ale do napisania rzadko kiedy mogę się zabrać...
Za 1,5 tygodnia idziemy na szczepienia i... no właśnie... Zastanawiałam się nad tymi skojarzonymi szczepionkami, ale natrafiłam na informacje, że te szczepionki mogą jakieś problemy neurologiczne wywoływać, słyszała któraś z Was coś na ten temat?
Martka, a mówiłaś, że to taki maluszek i że przecież musi mieć zrobione to badanie teraz? Albo może w innym miejscu spróbuj.Jak ja małą zapisywałam to coś tam kobieta mówiła, że dużo osób jest, ale badanie musi być w taim czasie zrobione, więc musi zapisać...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jeśli się mogę w trącić 😉 jeśli są to chrosteczki z białym czymś w środku to nic nie rób samo zejdzie noworodki i niemowlaczki tak mają i samo znika
  • Przepraszam że się wtrąciłam 🙂Powodzenia i pozdrawiam mama wrześniowa 2010
  • Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    • Mamusia
    Perelka napisał(a):
    Witam jeśli się mogę w trącić 😉 jeśli są to chrosteczki z białym czymś w środku to nic nie rób samo zejdzie noworodki i niemowlaczki tak mają i samo znika
  • Przepraszam że się wtrąciłam 🙂Powodzenia i pozdrawiam mama wrześniowa 2010

  • dobrze powiedziane, samo zniknie 🙂 to hormony pociążowe i skóra dopiero uczy się "pracować", się to chyba nazywa prosaki i niczym nie smarować, nie wyciskać (!!!). Ja przemywałam przegotowaną wodą i nie smaruję po kąpieli niczym. Czasem przetrę wodą z nadmanganianem potasu (dodaję do wody przy zmianie pieluchy i do kąpania, bo mamy dużo krostek czerwonych na ciele i musiałam je wysuszyć) i czasem jest mniej, a czasem wysypie sporo. Po jakimś czasie mija samoistnie!
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    • Mamusia
    Cherry! właśnie! pomyśl sobie, że jak Ci przebadali Kacperka od stóp do głów, to jako jedyna z forum wiesz, że naprawdę jest zdrów! A męża pozazdrościć.... Mój to tym razem z baaardzo ciężkim sercem wyjeżdżał 😞 ale pocieszające jest to, że jak wróci, to Filip akurat będzie miał ok. 5 miesięcy, więc będzie już akurat taki komunikatywny (na razie to nawet nie wie, że jesteśmy oddzielnymi ludzikami!) i tata się sprawdzi doskonale!
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    • Mamusia
    Dziewczyny no to czekamy na głużenie 🙂

    "Głużenie – pierwsza (po krzyku) faza rozwoju mowy u niemowlęcia. Pojawia się zwykle między pierwszym a trzecim miesiącem życia dziecka, wtedy gdy dziecko jest w stanie utrzymać głowę prosto (rozwijają się mięśnie szyi). Są to różnego rodzaju dźwięki, zwłaszcza gardłowe, tylnojęzykowe, takie jak agu, gə, khə, gli, kli, tli, ebw, bwe, a także wibrujący dźwięk przypominający r.
    Głużenie ma charakter przypadkowy, a dziecko nie czyni żadnych specjalnych prób, aby głużyć. Nie ma ono funkcji komunikacyjnej. W późniejszym okresie towarzyszy różnego rodzaju aktywności dziecka i pojawia się w odpowiedzi na stymulację społeczną.
    Głużenie stanowi odruch bezwarunkowy i pojawia się w ten sam sposób u wszystkich niemowląt, niezależnie od kultury i języka, w którym wyrastają oraz tego, czy dziecko ma prawidłowy czy uszkodzony narząd słuchu. Nie są to więc dźwięki wyuczone.
    Głużenie szybko zanika wraz z pojawieniem się następnego etapu rozwoju mowy – gaworzenia – ok. 6 miesiąca życia. Jednak pewne dźwięki pozostaną na stałe już jako fonemy u dziecka.
    "
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    • Mamusia
    gosiaq napisał(a):
    Głużenie nie ma funkcji komunikacyjnej?? o cholera, a ja tu naśladowałam te Filipowe gu, gli i a! i myślałam, że się "dogadujemy" hahaha


    Gosiu!! haha ja miałam dokładnie to samo 🙂) i jakie mądre wydawało mi się wtedy to dziecię moje 🙂))
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    • Mamusia
    Z załatwieniem chrztu nie było żadnego problemu (na szczęście) a tak się bałam... 🙂
    Małej wyskoczyły chrostki nie są czerwona ale ma taką szorstką buźke 😞 Może to być od mleka?? 🤨
    A i byłam dziś znowy w szkole i jutro mam 2 sprawdziany a w czwartek już nawet nie pamiętam co....
    A i boli was jeszcze brzuch?? Ja rano nie mogłam się podnieść z łóżka 🤨 Bolało jak bym kolke miała... Najczęściej ben ból mam wieczorem albo rano... 😞

    Oooo i mała mi przespała całą noc 🤪 🤪 🤪 Zasnęła ok 22 i obudziła się o 5.55 🤪 🤪 Ale była taka głodna że strach... Nawet na chwileczke smok nie pomógł... 😁
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    • Mamusia
    Gosia! ja to jestem mega zdziwiona, że takie maluszki, jak Twoja Kinia, przesypiają całe nocki!!! 😮 😮 😮 😮 😮 Dla mnie to niepojęte jak to w ogóle jest możliwe i ... dlaczego już drugi raz mnie to omija??? Maciek budził się w nocy prawie do 3 roku życia, Filip wstaje dwa razy, chociaż pierwsza przerwa po kąpaniu jest długa dosyć, bo ok.4 - 4,5 godziny, ale całą nockę przespać??? nie w tym roku 😉
    Co do chrztu, to my czekamy na tatę! Na dodatek wymyśliłam sobie chrzestnych: mojego brata i jego córkę (18 lat), a mieszkają w IRL, no i mają komunię średniej w kwietniu, więc zgrać terminy będzie trudno, ale damy radę! Musze tylko na kolędzie księdza podpytać co i jak 🙂
    Lenymamo! moje dzieciaki na pewno są genialne! tylko... czasem tego totalnie nie widać! zwłaszcza póki co po starszym, bo czasami ma takie szalone pomysły, że nie wiem skąd on je bierze 🙂
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    • Mamusia
    Gosiaq moje córy zaczeły przesypiać noce tzn. nie budzić się na jedzenie, jedna w wieku 2 mcy a druga 3 mcy, a Piotrek budzi się w ciągu nocy raz na jedzenie (chociaż dzisiaj spal od 21 i o 5 go obudziłam bo moje piersi "mówiły", że mały musi coś zjeść). Chociaż łatwiejsze jest przesypianie nocy przez maluchy jak są na mieszance,
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    • Mamusia
    Dla mnie to też niepojęte, że niektóre dzieciaczki przesypiają więcej niż 4h! 😮 Dlaczego mojemu dziecku nie przytrafi się taka nocka 😉przynajmniej bym sie wyspala 😁 😁 i to tak porządnie 😜
    no a u nas chrzciny 26 grudnia 🙂 taka świąteczna atmosfera jeszcze bedzie 🙂

    no i Zośka tez ma takie krosteczki na buzi, które są chropowate... ale nie panikuję, bo chyba to normalne 🙂
    a na szczepienie to chyba w przyszłym tyg pójdziemy, bo troche mnie niepokoi coś w nosku małej- bo jej tam "furczy" i nie wiem czy to katar czy kozy 😁
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    • Mamusia
    My tak wciąż o tych naszych maluszkach. A powiedzcie dziewczyny jak wy się czujecie? Ja już wracam do normy. Mleko wysysa mi wszystko, więc kg lecą nawet nie mam pojęcia kiedy. Brzuszek am ale tak maleńki że chyba z cm mi został do wsysnięcia 🙂 Jestem mega zaskoczona, że tak szybko mam taki efekt 😮 A jak u Was z rawieniem? Ja już tylko lekko plamie, a od porodu minęły 3 tygodnie!
    Ciekawa jestem iedy kmiesiączka wróci..
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    • Mamusia
    cześć Mamuśki 🙂
    mam pytanie do mamuś karmiących piersią jak jest z waszą dietą?? co jecie a z czego rezygnujecie?? ja chyba przesdziłam z dietą bomój pokarm jest jałowy i moja córcia sie nie najada :/
    był wątek propozycji kuchennych brzuchatek może teraz pochwalicie się z czym szalejecie w kuchni teraz...
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    • Mamusia
    Ja dzis Tie tez obudzilam o 5 na karmienie 20min z przewinieciem i spala do 9 🙂 wiec Sie wysypiamy 🙂 Czyzby tak jak Mia zaczela przesypiac cale noce po 1,5 miesiacu - alez bym chciala!!! Mama dzis poleeciala I zostalismy sami 🤢
    Czekam na te magiczne 3-4 tyg kiedy to najczesciej pokazuja sie alergie, kolki itp... mam nadzieje ze nas omina... Tia pierwszy miesiac ukonczy w Wigilie 🙂
    Jak tam wasze przygotowania do świat??? Macie choiny??? Prezenty dla dzieciaczkow??
    Mi jakos ciezko idzie tym razem wymyslanie prezenciochow...
    Na cale szczescie wigilie spedzamy u mojego brata i odpada mi szykowanie jedzonka, ktorego zreszta jesc nie bede mogla... tzn pierogi i uszka mam zamrozone przygotowane przez mame ale nic poza tym... a wy jak??? Jak sie czujecie??? Ja mam bole glowy od dwoch dni ale to pewnie przez te koszmarna pogode 🤢 🤢 🤢
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    • Mamusia
    WITAJCIE MOJE KOCHANE BRZUSZKI 😉

    PODCZYTUJE WAS CODZIENNIE A JAK ZBIERAM SIE DO NAPISANIA TO ZAWSZE COS WYSKOCZY TO MAŁA SIE OBUDZI TO KUBA COS CHCE I TAK W KÓŁKO ALE WRESZCIE SIE UDAŁO 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

    JUZ SAMA NIE WIEM CO MIALAM KOMU PISAC ALE Z TEGO CO PAMIETAM TO TAK:

    * Gosiuq- FILIPEK BOOSKI I wszystkiego najlepszego z okazji ukonczenia miesiaca 😘
    * Lala-- MAJECZKA SLICZNIUTKA- i tak jak nasza ma irokeza- 2 małe krezolki bedą 😁 😁 😁
    *Shelby-- trzymam kciuki za przybieranie na wadze Maksia i czekam na nowa foteczke(chyba ze cos przeoczylam 🤔 🤔:huh 🙂
    *Martka3- PIOTRUS TEZ PRZEUROCZY i super ze zaczął przybierac na wadze!!!! 🙂 🙂 🙂
    *Kukunari- sliczne masz córeczki 🙂 🙂 🙂 🙂
    * Lenymamo- co tam u WAS?? Jak dziewczynki??
    *Gosiu734- trzymam kciuki za jutrzejsze sprawdziany 😘

    W ogole wszystkie nasze babelki sa NAAAAAAJPIEKNIEJSZE 🙂 🙂 🙂

    CHERRY- JAK DOBRZE ZE Z KACPERKIEM WSZYSTKO DOBRZE!!!! NAWET SOBIE NIE WYOBRAZAM CO PRZEZYWALISCIE PRZEZ TE DNI!!!! GRATULUJE CI TAKIEGO KOCHANEGO MĘŻA 🙂 🙂 🙂 🙂 NO I OCZYWISCIE CZEKAM NA FOTKĘ KACPERKA 😉 😉 😉

    A my wlasnie mamy tesciow--- boze jacy oni sa cudowni tyle mi pomagaja--- bardzo sie ciesze ze przyjechali do nas. A wnusia jak zapłacze to dziadek pierwszy przy niej 😁 😁 😁 😁 😁. Wcale sie nie boi bierze ja na rece, opowiada jej o wszystkim chodzi po mieszkaniu- a Majka wtedy cichutko siedzi i slucha go i nawet kilka pieknych bezzebnych usmiechow sprzedala 😁 😁 😁.
    Choc jeszcze aparatem nie udalo mi sie tego uchwycic!!!!!!!
    Maja tez ma policzki chropowate- w czwartek idziemy na pierwsze szczepionki i kontrole wiec podpytam zabardzo nie wiem czym jej smarowac 🤔
    Mala je tak co 3 lub 4 godzinki i raz dziennie pije 50 ml herbatki koperkowej- choc powiem wam ze nie zawsze chce jak posmakuje ze to nie mleczko to wypluwa 😁 😁 😁 😁.
    A wczoraj w nocy zjadla mleczko i poszla spac o 24 i budzi sie na kolejne jedzonko ja patrze na zegarek a tu 07:00 matko zerwalam sie na równe nogi polecialam do kuchni sprawdzic czy aby na pewno 😁 😁 😁 Szybko butle zrobilam ale powiem wam szczerze wcale nie zjadla wiecej 130 ml mleczka i wiecej nie chciala!!!!!Takze piekna niespodzianke mamusi zrobila- choc powiem wam ze wcale jakas bardzo wyspana sie nie obudzilam!!!! Organizm sie chyba dostosowal do wstawania co 3- 4 godzinki!!!! ale wcale nie narzekam-- oby wiecej takich nocek dla nas wszystkich!!!!!!!
    Dziewczyny a ile mleczka wasze babelki jedzą??!!!! I jak jest z usmiechaniem???!!! Ja uwazam ze Maja mało sie smieje 🤔 jutro konczy 6 tygodni a usmiechow bylo kilka... .
    Do tego starszy brat podchodzi i caly czas wącha jej główkę- 😁 😁 😁 😁 😁 😁 czy wasze starsze dzieci tez tak robia??!!!!

    No dziewczynki na tym koncze tych pare słow i douslyszonka 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    • Mamusia
    I ja się melduję 🙂 staram się Was podczytywać (choć nie zawsze mam czas) ale podobnie jak Ella nie mogłam się zebrać w sobie aby coś napisać. Jak przejrzałam fotki, które umieściłyście to stwierdzam, że słodkie są te nasze bąbelki 🙂
    Cherry trzymaj się dzielnie w tym szpitalu i najważniejsze, że z Kacprem wszystko dobrze
    Shelby oby jutrzejszy pomiar masy ciała był po Twojej myśli 🙂
    i już nie wiem co komu miałam napisać.....
    My nadal walczymy z pępuszkiem....kikut nadal się trzyma w połowie i nie da się go wykręcić....zobaczymy czy nie skończy się to u chirurga 😞
    Dominik również ma krostki na twarzy- od dziś przemywam mu je nadmanganianem potasu.....mamy również małe odparzenie pupci ale pomału schodzi- od wczoraj używam mąki ziemniaczanej i są efekty.....
    W czwartek mamy USG bioderek, muszę również pojechać ponownie do poradni laktacyjnej aby zważyć małego i zobaczyć czy żywienie na samej piersi mu wystarcza.....jestem "lekko" tym zestresowana....wydaje mi się, iż On bardzo mało je....ssie tylko jedną pierś max przez 15' a zazwyczaj kończy się na 10' w międzyczasie zaczyna przysypiać a na końcu wypluwa bo już smacznie śpi i nie jestem w stanie Go dobudzić.....ciekawa jestem tego ważenia.....
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    • Mamusia
    Halo 🙂
    Elunia, fajnie że się odezwałaś. Czytam o Twoich teściach i sama rozumiesz - nie dowierzam 😮 to jacyś kosmici? 😉 Wiesz, najczęściej o teściach nie mamy zbyt wiele dobrego do powiedzenia, zazdroszczę Ci tego szczęścia. Moja teściowa - kobita z piekła rodem. Radzę z nią sobie metodą: ignorować i nie przejmować się, ale sprawiedliwie muszę jej oddać, że kocha Lenkę nad życie i staram się pamiętać o tym gdy po raz kolejny mnie wyprowadzi z równowagi. Heh szkoda słów...
    Co do mleka, to Pola wypija jakieś 3- 4 uncje, tutaj się mierzy w uncjach, ale z tego co przeliczyłam, to 1 uncja równa jest 20 ml, czyli zjada mniej niż 100 ml na jeden posiłek, także Majusia apetyt ma i tylko się cieszyć 🙂
    W razie czego teraz skończę, bo Pola zaczyna marudzić, w następnym poście spróbuję dopisać resztę, ale nie wiem czy zdążę 🙂
    A! i co do bezzębnych uśmiechów, u nas są bardzo rzadko, ale nie ma się czym przejmować, na tym etapie to bezwarunkowe odruchy, które poza naszym zachwytem - jeszcze nic nie znaczą 🙂
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

    Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



    Zaloguj się

    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...