Skocz do zawartości

Witajcie Listopadówki 2011 | Forum o ciąży


coriana

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Agisal, mnie się wydaje, ze jeśli dziecko nie płacze, widać, ze głodne nie jest - to się najada, ale.... no właśnie ale, doskonale Cię rozumiem, że się denerwujesz. Ale tak na "chłopski" rozum widać, że Dominik najada się skoro potem spokojnie zasypia. I powodzenia na czwartkowych bioderkach 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosiaq

    1781

  • Cherry

    2655

  • Shelby

    2530

  • madzia_m3

    1652

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Już od kilku dni mam pisać o Piotrusiu Martkowym - cudny chłopczyk 🙂 Dziewczyny pewnie ścigają się o pogłaskanie, czy choćby potrzymanie jego łapulki, co?
U nas Lenka na razie niezdarnie, a to za mocno poklepie Polę w ten mały łysy łepek 🙂, a to ściśnie te mini klejące łapulki ze zbyt dużym potencjałem miłości 🙂 Ale już jest lepiej, zaczyna przykładać do tego trochę więcej uwagi i staranności. Ale nie wącha łepetynki jak Kubuś 🙂 🙂
Dobra teraz już muszę spadać, bo maleństwo poważnie zaniepokojone, że jeszcze nad nim nie ćwierkam 🙂
Miłego dnia!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ulka maniacko podaje piotrusiowi smoczek, albo mi daje, żebym mu podała i ciągle głaska go po głowce. gabrysia troszkę mniej jest zainteresowana bratem, ale jest bardzo pomocna jak trzeba coś podać itp.
piszę małymi literami i z błedami bo piotrus nie móg zasnąc i marudził i mam go teraz na rękach.
Agisal a gdzie robisz usg bioderek? na fundusz czy prywatnie?
Ale uśmieszki chociaż nieswiadome i tak sa boskie 😆 😆 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej ja tak was podczytuje ale trudno było mi sie zebrać zeby cos napisać Teraz nareszcie sie udało.

Mój Kubus dalej ma katarek juz 5 dni mam nadzieje ze mu przejdzie Moze któras z was tez sie z tym meczy
Nocki mam do tyłu zasypia miedzy 19 30 a 21 30 i jak w zegarku budzi sie o 12 i 3 w nocy a o 5 mamy już pobudkę i do około 9 nie śpimy Jak on usnie to ja piore prasuje kapie sie a jak skoncze to on wstaje i tak w kółko
Smoczek mój malec używał 2 dni a teraz nie chce

Pozdrawiam was mamusie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc

U nas Maksiu tez sie budzi co 3 godz o 5 juz nie spi ogolnie jest kochany placze tylko gdy musi czyli glod pieluszka lub poprostu chec czułosci mowie wam jestem tak zachona ze nawet jakby cala noc nie spala to i tak caly dzien mam usmiech na twarzy aha no i tak samo jak maly zaspia to wtedy robie porzadki gotuje i tk dalej a jak sie budzi to jestem cala jego.. kurcze tyle czekania bylo ...a tak nagroda jest tak wspaniala...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry 🙂

Agisal, moja Ninka też mało przybierała na wadze. Przez pierwsze dni po 8g na dobę. A potem zaczęłam dużo więcej pić, przynajmniej 3 litry dziennie. I powiem szczerze, że nie zauważyłam wtedy, żeby pokarmu było więcej ani żeby mała więcej jadła, chociaż starałam się ją przystawiać kiedy tylko nie spała (więc cały dzień to było tylko picie, karmienie i przewijanie), a wynik był... 60g na dobę. A teraz to już widzę, że pulpecik się robi 🙂

Uśmiechów u nas też mało było. Kilka takich świadomych, ale więcej przez sen... Ale i tak wszystkie są przecudne 🙂

Wąchanie maleństwa przez dziecko jeszcze jestem w stanie zrozumieć. Ale moja 24-letnia siostra wącha oddech Niny, bo twierdzi, że tak ładnie mlecznie i świeżo jej z buzi pachnie 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moja znajoma jak przychodzi to pierwsze co robi do wącha Kinge 🙂
Ostatnio dostała takiego mmisia i lubo sobie z nim porozmawiać 🙂 Hehe ale bezgłośnie choć raz coś do niego krzyknęła 🙂
A poza tym już po szkole na dziś na 2 lekcjach 3 sprawdziany... Z jakim efektem - nie wiem okarze się bardzo źle chyba nie było...
Co do wysypki spróbuje przejść spowrotem na mleko Nan może to przez zmiane ją tak wysypało... I chyba się wybiore doo makro i kupię więcej tego mleka bo tam taniej wychodzi... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kochane,

Jak tam się czujecie ?

U nas z bioderkami wszystko dobrze, następne badanie w 12 tygodniu.

Ja już postanowione od kwietnia wracam do pracy. Więc jakoś będzie.

Malutki jest słodki, dzisiaj został sam z tatą na trzy godziny.

Jedyne co mi dokucza to moje piersi. Niby są miękkie, już niby miesiąc, a czasem czuję takie ciągnięcie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Dziewczynki 🙂

Byłam dziś z moim maluchem u dr-ka i... Maksiu waży już 5555 g 🙂, to na buźce to trądzik i sam zejdzie - absolutnie nie ruszać i przemywać tylko przegotowaną wodą, no i maluch ma jakieś szmery w serduchu - ponoć to się zdarza to być może są tzw. szmery niewinne tak na na 90% , to fizjologiczne, nie przekształci się w wadę serca i samo minie, ale się koszmarnie zdenerwowałam...
zapomniałam zapytać o coś na pleśniawkę - położna zaleciła aphtin, ale Maks był po tym niespokojny i miał kolkę (nie wiem czy to ma związek, ale wcześniej i po odstawieniu kolka się nie powtórzyła), więc do następnej wizyty będę przemywała jęzorek przegotowaną wodą (to też rada położnej).
Acha... i muszę Wam się pochwalić - moje dziecię już druga noc z rzędu przespało bez przerwy całe 6 godzin !!!!! Cud !!!!!
Ella - mój łobuziak uśmiecha się co chwilkę - nawet przez sen - tak mu dobrze 🙂 A zjada jakieś 100, 120 ml (czasem w ciągu dnia mniej, a przed długim spaniem to i 150 wciągnie) 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Krusyna ja też byłam dziś u doktora z pleśniawką i zaspisał mi nystatynę, opakowanie ma taką fajną pipetę i przy jej pomocy mam małemu nakładać to na język...a i smakuje małemu, bo jest słodkie i nie wiem czy poskutkuje bo wcina to ze smakiem...a apropo ścierania języka przegotowaną woda, to też próbowałam, ale mały ma tak małą buzię, że nie ma mowy, żeby t\ak głęboki mu wsadzić palec...no masakra zrobić cokolwiek takiemu maluszkowi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczynki, mój dzidziuś ważył dzisiaj 4100g
pani doktor powiedziała, że przyrost wagi okej, że widzimy się za tydzień
poprosiłam, żeby looknęła na ten pępek, zaczerwieniony i nieodpadnięty - wypisała skierowanie do poradni chirurgii dziecięcej - hmm... jutro tam zadzwonię i dowiem się, jak się sprawy mają
ano i bioderka w sobotę - także atrakcje medyczne co rusz!

Ella - zgadzam się z lenymamą - jak ktoś tak pisze o teściach, to dopiero ma farta! 😁

całuję Was mamusie mocno 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej, jak mój maluszek miał katarek to próbowałam zrobić mu taką pochyłą powierzchnie do spania, podkłądałąm ręcznik pod materac, ale ewidentnie mu to nie odpowiadało. Główka mu za bardzo ciążyła do klatki piersiowej, mimo, że spadek był mały.
Po 3 tyg. waży już 5 kg, nie wiem dokłądnie ile, bo ważymy się razem, ale 5 już na pewno jest.

Poszukuje teraz ortopedy w warszawie, bo w szpitalach i najblizszych przychodniach są terminy za półtora miesiąca- a ja potrzebuje za 3 tyg.. A w medicoverze w ogóle nie mają terminów na styczeń(!), mimo że wizyty tam kosztują 160zł.. Wszędzie słysze, że nie ma lekarzy do pracy! Straszne..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam i ja
w poniedzialek mielismy szczepienie i pobrana krew, ciemiaczko nie chce sie goic.. 😞
wiec mamy dawac mu dwie dawki wit D. odrazu wyszlo ze Wiktorek ma brac kwas foliowy oraz zelazo.
we wtorek mielismy bioderka wszystko ok. za dwa miesiace kontrola, jednak mamy klasc go czesciej na brzuszku z rozszerzonymi nozkami.

dodatkowo moj maluch rowniez mial takie krosteczki szorstkie na twarzy i okazalo sie ze ma skaze bialkowa i przeszlismy na nan HA, jednak po nowym roku przejdziemy na bebilon pepit, gdyz nan nie daje rady.
a wazymy juz 5190
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny,
mam pytanie, bo nie pamiętam, jakie kropelki dziecko dostaje po urodzeniu. Nie pamiętam dobrze, ale czy to były K1 i D? Czy tylko D? I na co one były, bo my oczywiście nie dostaliśmy i po przeczytaniu o ciemiączku zaczęłam się martwić.
Wczoraj nieopatrznie zaproponowałam Lenie robienie własnych ozdób na choinkę z masy solnej. Po zrobieniu wczoraj jednej partii, co usłyszałam dzisiaj o 6 rano? Mamusiu róbmy następne... Tak więc jesteśmy już dzisiaj po pracach plastycznych, pora szalona, ale dziecko tak nalegało, że zabrakło mi argumentów do odmowy 😉
Zaraz wkleję efekty, nawet fajne wyszły, teraz muszą wyschnąć i oby nie popękały.
Miłego dnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jeśli dziecko jest karmione piersią to potrzeba witaminki D i K (najlepiej w formie twist off - najwygodniejsze - obie witaminy w jednej porcji)
jeśli dziecko jest karmione sztucznie, tylko witaminka D (mimo iż na opakowaniu mleczka jest napisane, że ją zawiera to jednak się ją podaje)
a witaminki K wystarczy to, co jest w mieszance
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agisal dzięki za info ale niestety w reha sport na fundusz już nie mają terminów a w przyszłym roku nie wiadomoczy będą mieć umowe z funduszem
Lenymamo śliczne serduszka, wit. K nie musisz Poli podawać bo karmisz mieszanką, wit D też nie wiem czy jest potrzeba bo slońca u Ciebie dostatek a wit D wytwarzana jest w organiźmie podwpływem słońca a przedawkowanie też jest szkodliwe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...