Skocz do zawartości

Witajcie Listopadówki 2011 | Forum o ciąży


coriana

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
yenefer w przypadku plesniawki bralam patyczek do uszy dla niemowlat i tak najpierw kropelka aftinu na smoka jezeli uzywasz i do uzi i juz cos zostaje a jak nie no to ja najpierw na smoka a potem patyczek do uszu tam ze 2 kropelki tylko uwaga bo moga spadac z patyczk ai patyczek dobuzi i mu tam smyralam tak z boku na bok coraz glebiej i w koncu tak mi tego patyczka zasysal ze balam sie zeby nie polknal moj amksi lubil aftin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosiaq

    1781

  • Cherry

    2655

  • Shelby

    2530

  • madzia_m3

    1652

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
O maj!!!! ale ze mnie okropna matka!!! 😞 dziś jak codzień podałam Zosi witaminkę D w takich kapsułeczkach twist off- no i podaję jak zawsze od razu z kapsułki. A dziś mi się ta kapsułka wyslizgnęła z rąk!!!!!!!! 😲 prosto do buzi mojej kruszynki!!!!!!!! 🥴 myślałam że padne na miejscu!! szybko wsadziłam palucha do jej buzi i wyciągnęłam, a mała ze strachu tak się popłakała, że aż musiałam dmuchać jej w buzię, ale nie pomagało, dopiero klaps w pupę zadziałał i Zosia zaczerpnęła powietrza 😲 😲 ale ze mnie niezdara 😞 ciągle o tym myślę.... I zwątpiłam w siebie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Judzia nie jestes złą mama Jesteśmy tylko ludzmi i popełniamy błędy Najważniejsze ze nic sie nie stało chociaż straszne jest to co opisałas Ja tez podaje Kubusiowi leki prosto z kapsułki i za każdym razem się boje Musimy bardziej uważać i wszystko będzie ok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej mamuśki 🙂
My po kontroli bioderek- na szczęście wszystko dobrze....kolejna kontrola za ok. 6 tyg. ale na razie nie mamy terminu bo czekamy aż klinika podpisze kontrakt z NFZ. Byłam również ponownie w poradni laktacyjnej aby zważyć Dominika i sprawdzić czy samo karmienie piersią wystarcza- WYSTARCZA mały waży 4180g i dziennie przybiera ok. 40g czyli idealnie (wcześniej 65g).....a ja się martwiłam, że za mało je (dziś pobił rekord...ssał 8\')

Judzia wpadki każdemu się zdarzają.....fakt z opisu wyglądało groźnie ale najważniejsze że nic się nie stało 🙂 teraz będziesz bardziej uważać 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny wy nie patrzcie tak na te zegarki - wiem, ze ogolna opinia jest taka, ze noworodek powinnien ssac okolo 20 min ale to bzdura!! Moja Mia ssala 8min i sie najadala a wierzcie mi ze klopsikiem byla niezlym... to samo robi Tia i przybiera na wadze wystarczajaco wiec ja sie nie martwie... Przeciez ile minut trwa karmienie zalezy od kilku czynnikow - miedzy innymi od sily ssania malucha, od jego umiejetnosci polykania oraz od strumienia jaki leci z naszej piersi - wszystkie czynniki sa sprawa indywidualna zaroano malaca jak i mamy... Martwic sie nalezy jak rzeczywiscie maluchy malo przybieraja ale jesli mieszcza sie w normie nie ma powodow do obaw i "zegarkowanie" nie ma sensu.
"W pierwszych trzech miesiącach życia niemowlę powinno przybierać na wadze 125–210 gramów tygodniowo."
http://babyonline.pl/niemowle_karmienie_piersia_artykul,4552.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lenymamo lekarze zrobili badania bo miała żółtaczkę i chcięli poznac przyczynę. Wykryli tę bakterię.
Była bardzo apatyczna i nie domagała się jedzenia tylko ciągle spała. To był wyznacznik że coś jest nie tak. Dzisiaj Emi przespała całą. Jadła 3 razy po kapieli co godzinę po czym bolał ją brzuszek i strasznie płakała do 23. Usnęła ok 24 i obudziła się dopiero o 7. Possała 30 min i dalej śpi. Martwię sie jak nie wiem bo czy taki mały dzidziuś może tak długo nie jeść? Nie wiem gdzie mam z nią pójść żeby ją zważyli czy przybiera na wadze. Nie chcę się kręcić po przychodniach i szpitalach bo teraz okres przeziębień i nie chciałabym żeby coś złapała. Po 10 będę dzwonić po wynik moczu. Trzymajcie kciuki.

Aha mam jeszcze pytanie jak szybko trafia do mleczka to co my zjadamy. Pytam bo zjadłam ok 21 wafelka kakowego po czym karmiłam Emi i zaraz zaczęła płakać. Czy możliwe że tak szybko kakao dotarło do mleka bo wydaje mi się to co najmniej dziwne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marinel! nie katuj sie tak dieta!!! ja CODZIENNIE jem wafelka w czekoladzie, czasem 2 delicje i nic nie wyskoczylo i nie zabolalo Filipka! jadlam juz kotlety smazone i tez spoko! trzeba diete rozszerzac, bo bedzie mleko jalowe i chude. jadlam tez nalesniki i paczki, i babke jogurtowa z cukierni. Jem w zasadzie prawie normalnie. Brakuje mi tylko korniszonow, sledzi, kalafiora i ogorkowej, ale reszta jest prawie normalna 🙂
wczoraj podalam mu herbatke z kopru, bo juz sie bardzo meczyl i stekal do baczkow i kupki. zwykle pilam ja, ale chcialam sprobowac jak mu zasmakuje. wychlipal bez niczego 50 ml i kupa wyszla az na plecy 🤪 🤪 Filip az westchnal i sie usmiechnal szeroko i bezzebnie! ach! jaki uroczy to byl usmiech!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
echh dziewczyny mam dosc krepujacy problem..
zostalam zle zszyta, tzn niby bylam szyta a rana wogole nie zagoila sie jak powinna
wejscie jest bardzo szerokie... wrecz prawie ze do samego odbytu.. krepuje mnie to bardzo, boli jak chodze oraz z higiena sa bardzo duze problemy, co mam zrobic? nawet wstyd mi isc do gina 🤢
czy da sie jeszcze cos z tym zrobic ? 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jadwiga-roza napisał(a):
echh dziewczyny mam dosc krepujacy problem..
zostalam zle zszyta, tzn niby bylam szyta a rana wogole nie zagoila sie jak powinna
wejscie jest bardzo szerokie... wrecz prawie ze do samego odbytu.. krepuje mnie to bardzo, boli jak chodze oraz z higiena sa bardzo duze problemy, co mam zrobic? nawet wstyd mi isc do gina 🤢
czy da sie jeszcze cos z tym zrobic ? 🥴

idz do gina! to zaden wstyd! przeciez sama sie nie zszylas! a moze jeszcze "pracujesz"? bo ja na poczatku tez bylam szeroka? w razie czego dostaniesz skierowanie na zszycie ciasniej i juz! nie martw sie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosiag, a czemu nie jesz kalafiora???? Moja położna powiedziała, że nie ma żadnych przeciwskazań 🙂 Pytałam 🙂 Ponoć może ewentualnie trochę zmienić smak mleka, ale ja jadłam i w zupie, i do ziemniaków i było OK 🙂

A apropos diety, to ja nie jem kapusty, grochu, fasoli itd., czekolady, kremowych ciast, smażonego itd., ale pozwalam sobie na kruche ciasteczka, np. takie z dżemem 🙂, a zamiast kawy piję zbożówkę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Krusyna, ja tak uwielbiam kalafior, że zjadam sama wiecej niz polowe! chyba za duzo, co? w dodatku lubie z podsmazona bulka tarta, a to juz chyba nie bardzo, co? w zupie tez jadlam 🙂 i byla fasolka szparagowa tez w zupie 🙂 a moze troche przesadzam z tym kalafiorem? juz sama nie wiem ...

Fasoli i grochu nie lubie, mieso jem raczej drobiowe, rzadko schabowy 🙂, a ciasteczka kruche sa i u nas 😉 i zbozowka litrami mniam mniam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Kochane 🙂

U nas narazie wszystko dobrze:0 Filipek wczoraj skończył 2 tyg 🙂 jest cuuudowny 😁 nie mogę się na niego napatrzeć. Czasami śpi 3-4 godz a czasami tyle nie śpi 😁 je w nocy co 2-3 godz. 🙂 Niestety jak już wspomniałam karmię Go sztucznie mlekiem Enfamil. Zobaczymy jak będzie. Mam nadzieję że nie będzie miał kolki.
My na bioderka jesteśmy umówieni na 10 stycznia. 29 grudnia mamy wizytę w poradni neonatologicznej w związku z infekcją, którą przeszedł Fifi w szpitalu.
Z tym też można się wkur...
Przez całą ciążę nie miałam żadnych bakterii no zupełnie nic. Przychodzę do szpitala okazuje się, że z wymazu wyszło, że mam agalację i będą musieli mi podać antybiotyk przy porodzie żeby ta bakteria nie przeszła na Filipa. No ok. Dali mi ten antybiotyk pół godz przed skurczami partymi. Jak się okazało za późno Powinni mi Go podać co najmniej 4 godz przed pęknięciem pęcherza.I dlatego ta bakteria przeszła na Małego ale najważniejsze, że jest już wszystko ok.

Wczoraj mieliśmy wizytę położnej. Bardzo mi się nie podobała bo tylko zobaczyła czy pępek odpadł, a odpadł nam 10.12 🙂

No i wczoraj pierwszy raz kąpałam swoją Kruszynkę 🙂
No nie taka kruszynka 🙂 Urodził się z wagą 3270, a w książeczce tam gdzie jest obniżenie masy ciała w 4 dobie 3290 🙂 hehe obniżenie 🙂 przy wypisie miał 3540 🙂

Dodałam tabelkę to co mi się udało złapać, jeśli jest coś jeszcze proszę pisać poprawię 🙂
Teraz dodam opis mojego porodu 😁 wiecie co mogę iść rodzic jeszcze raz 😁 gorzej jest po bo byłam cięta i strasznie ciągnął te szwy. Ciekawe jak długo będą się "rozpuszczać"

A to moje szczęście:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety bakteria E coli do nas wróciła. Swięta spędzimy prawdopodobnie w szpitalu 😞 Jestem załamana. Oddaliśmy jeszcze raz mocz na posiew i wstępny wynik będzie w poniedziałek. Póki co jedziemy do poradni sprawdzić czy Emi przybiera na wadze.

Paula śliczny ten Twój synuś. Widze że Filipek też przeszedł infekcję. Biedne te nasze dzieciaczki.

Gosia spróbuję rozszerzyć dietę, piję inkę. Boję się o nabiał i mleko bo wczoraj jadłam makaron z białym serem i Emi przez godzinę płakała wieczorem. Ze słodyczy jem herbatniki, biszkopty i wafle ryżowe. Nie wiem czy można jeść pełnoziarnisty chleb bo w szpitalu kazali mi jeść biały, ale waga od porodu stoi +3kg a najwyższy czas wrócić do swojej wagi. Jakie jecie owoce? Ja na razie tylko gotowane jabłka 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosiaq, kalafior - tak, ale nie cały 🙂)) Zasmażka niestety odpada 😉

Boziu, jak j 😉a zazdroszczę tym, co już kiloski z głowy mają albo zostało im malutko....
Ja mam ciągle +9 i waga ani drgnie 😞

Acha... i pytanko mam, gdzie znajdę tabelkę???? prześle mi któraś info na maila????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
z owocow jem jablka i banany, pogryzam tez marchewke.
a moze Twoja nie plakala z powodu nabialu? trzeba potestowac niestety 😞 no i przykro mi bardzo z powodu szpitalnych swiat.... 😞 😞 😞 nic nie moge powiedziec na pocieszenie oprocz tego, ze Emi bedzie zdrowa dzieki temu i niech ta mysl Cie pociesza moze? jestesmy z Wami 😘
a Filip Pauli jest cudny! i fajny spadek wagi hahaha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marinel napisał(a):
lenymamo lekarze zrobili badania bo miała żółtaczkę i chcięli poznac przyczynę. Wykryli tę bakterię.
Była bardzo apatyczna i nie domagała się jedzenia tylko ciągle spała. To był wyznacznik że coś jest nie tak. Dzisiaj Emi przespała całą. Jadła 3 razy po kapieli co godzinę po czym bolał ją brzuszek i strasznie płakała do 23. Usnęła ok 24 i obudziła się dopiero o 7. Possała 30 min i dalej śpi. Martwię sie jak nie wiem bo czy taki mały dzidziuś może tak długo nie jeść? Nie wiem gdzie mam z nią pójść żeby ją zważyli czy przybiera na wadze. Nie chcę się kręcić po przychodniach i szpitalach bo teraz okres przeziębień i nie chciałabym żeby coś złapała. Po 10 będę dzwonić po wynik moczu. Trzymajcie kciuki.

Aha mam jeszcze pytanie jak szybko trafia do mleczka to co my zjadamy. Pytam bo zjadłam ok 21 wafelka kakowego po czym karmiłam Emi i zaraz zaczęła płakać. Czy możliwe że tak szybko kakao dotarło do mleka bo wydaje mi się to co najmniej dziwne.


Pytałam położną kiedy obserwoawać czy nowy element diety ma wplyw na dziecko i powiedziała że po 12h więc płacz raczej nie od wafelka. Mi sie zdarza skubnąć kawałek czekolady nawet i nic sie nie dzieje. Jem na dobra sprawę normalnie, oprócz cytrusów, kiszonego, grochu itp.
Moja Weronika ma 2 tyg i przesypia po 4h czasem, połozna twierdzi że to dosyć długo i kazała przyjsć na ważenie w poniedziałek - do niej do gabinetu. Więc 7h to chyba trochę za długo, może spróbujesz budzić na karmienie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...